Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1224 / 2500
(#) bereczk.jans válasza hobbydcc hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Nem derül ki írásodból hány volt a tápfeszültsége a TDA2822M IC-nek. (1,8V - 15V) 6V-nál 4 Ohmon 450-650mW-t ad meg a dokumentációja. Amennyiben nagyobb tápfeszültségről üzemelteted nagyon könnyen sikerül túlhajtani. A poti bemenetre köthetsz 10 K - 22 K előtét ellenállást, korlátozva a hangerő szabályozóra eső bemeneti jelet.(10K-s poti esetén - 22-47K-s poti esetén az előtét ellenállásoknak nagyobbnak kell lenniük!) 650mW-nál többet ne vegyél ki belőle, mert -e fölött nem csoda a melegedés. A langyostól ne legyen melegebb az IC! Ennek a toknak nincs normális hő átadó felülete. Bár U lakúra hajtott alu lemez felragasztásával próbálkozhatsz)
(#) szel.balazs hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
Sziasztok.! Olyan kérdésem lenne, hogy van egy Onkyo a-9755 típusú erősítőm és a felvett teljesítménye 125W, és a leadott pedig gyári adatok szerint 2x150W. Na most valaki magyarázza el legyen olyan kedves hogy hogy jön ez ki és hogy mekkora hangfalakat hajtsak meg velük kb.?? Persze úgy hogy ne menjen tönkre se a hangfal se az erősítő???
Előre is köszönöm a választ.!
Üdv.!
(#) Doncso válasza szel.balazs hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Ez érdekes. Elméletbe ez nem lehetséges. De tény, hogy 125w van ráírva...
(#) agressiv válasza szel.balazs hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Csatornánként 150W 8ohm-on. Azt veszel hozzá amit akarsz, nem muszály nyélre járatva használni, amúgy jópofa cuccnak tűnik.
(#) szel.balazs hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
Köszi a gyors választ.! Hát igen van hozzá egy 2x100W-os 2 utas pár hangfal, de lemenőbe van a cucc váltani akarok sok nekem ez már.... de a teljesítményes téma felkeltette az érdeklődésem. Szóval lehet hogy el van írva? Köszönöm mégegyszer a válaszokat.!
(#) agressiv válasza szel.balazs hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Lehetséges, hogy a max nyugalmi áramfelvétel van feltüntetve, de az meg picit sok lenne. Ne foglalkozz vele.
(#) szel.balazs hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
Rendben annyira nem zavar, csak el akarom adni és az ilyen típusú kérdésekkel nem tudok mit kezdeni.!
(#) szamóca válasza szel.balazs hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
A hálózatról felvett maximális teljesítmény 125W. A 2x 150W hangfrekvenciás teljesítményadat pedig nem a valós állandósult, RMS, szinuszos, (vagy kinek hogy tetszik) teljesítményt mutatja, de még csak nem is a zeneit, hanem csupán hasra ütéses reklámadat, az eladhatósági mutató növelése érdekében. 125W-ból 2x40W körül lehet a valós adat tradicionális AB osztály esetén..
(#) mylan14 hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy régi kazettás rádióm ami kocsibal való, és csak úgy poénból át akarom alakítani meg ezzel kicsit fejleszteni az eddigi tudásom. Sajna nincs rajta erősítő kimenet, így arra gondoltam hogy én csinálnák rá egyett. Az elég lenne ha a végfokozatra jutó jelet levenném onnan és az egyenlő lenne a erősítő kimenettel? Vagy ezzel a jellel kéne még valamit csinálni(szűrni,erősíteni..)?
Vagyis a végerősítőre jutó jel egyenlő a hangkártya által kiadott jellel?
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) peter1995 hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
Sziasztok. Kellene egy kis segítség. Haveromnak építettem egy fetes erősítőt. Régebben volt neki egy ilyen ami működött is de aztán túlterhelés miatt elszállt és nem sikerült megjavítani. Így mivel működött az a kapcsolás azt másoltam le neki. Visszarajzoltam sprint layoutba az egészet új nyák és persze új alkatrészek.
Összeraktam mindent, trafó primer körbe betettem egy izzót, majd ráadtam a feszt. Az erősítő kimenetére tettem a műszerem Dc mérésben. Először nem is volt semmi baj a izzó elhalványult, aztán pár mp után Dc jelent meg a kimeneten ekkor azonnal kikapcsoltam. Ma ismét ráadtam a feszt, először semmi baj 6V 8V 12V stb. ekkor kikapcsoltam 22V ig kúszott fel.
Mi lehet a gond?
(#) saraha hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
Helló fiúk.Ismeri valaki a TAS 5615 (PHD) D oszt. chipet?
Ha nem akarom használni az alternatív lehetőségeit 13-tól 19-ig lábait akkor azokat hagyjam lebegni?
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Szia! Lehet gerjedés. A bemenet legyen rövidre zárva. A kimenetre tegyél 10 ohm + 220nF Zobelt.
Előfordulhat, hogy a visszacsatolás kondenzátorának szerencsétlenül esik a polaritása, próbára rakd össze kettőből bipolárisra. A kapacitás értéke a kísérlet során eltérhet az előírttól.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Szia. Blasz koléga segített, és rájöttünk, hogy egy diódát sajnos fordítva forrasztottam be. Kivettem a feteket, csak egy párt hagytam bent, a dióda megfordításával nem volt Dc. Aztán egyenként visszatettem 1-1 fetet és nem volt DC. Így 8 darab fettel sincs DC. Ha a bemenetet kézzel fogdosom, változik a Dc nulláról felfelé így ha minden igaz működik a dolog. Holnap felszerelem bordára és kipróbálom, jellel, hangszóróval mit csinál. Persze korlát izzóval.
(#) Beringer 600 hozzászólása Feb 3, 2013 /
 
Sziasztok! Tudnátok segíteni abban hogy össze raktam ezt a kapcsolást,és nem tudom levinni a kimeneti DC szintet 0.09v-ról.Segítségeteket köszönöm.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2013
(#) highand válasza Beringer 600 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
R5 értékét kell finoman változtatni.
(#) Beringer 600 válasza highand hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Már próbáltam 1k trimmerrel,de 0.06v nál nem megy lejebb.
(#) highand válasza Beringer 600 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Ez azt jelenti, hogy levitted az értéket 100Ohm-ig?
(#) highand válasza Beringer 600 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Növelni kell az értéket ahhoz, hogy a negatív tápfesz felé menjen.
(#) Beringer 600 válasza highand hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Megmértem a trimmernek az értékét,és 330óhmot mutatott.
(#) highand válasza Beringer 600 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Először a nyugalmi áramot állítsd be 50mA-re, mert akkor sem tudod szabályozni, ha még van keresztezési torzítás.
(#) Beringer 600 hozzászólása Feb 3, 2013 /
 
Az az érdekes,hogy a másik panelon nincs ilyen gondom,ott a kimeneti DC0.01v.Pedig egyforma értékű minden ellenállás.
(#) highand válasza Beringer 600 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Ha felviszed 2kOhm-ig és akkor sem megy le a negatív tápfesz felé, akkor nem elég a differősítő nyugalmi árama. Ebben az esetben R4-et csökkentsd 20%-al és kezd előlről a beállítást. Tehát mielőtt csökkented R4-et, a nyugalmi áramot vedd le nullára, azután R4 csökkentése, utána nyugalmi áram 50mA-re és azután R5 növelése.
(#) highand válasza Beringer 600 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Én hagynám azt a 90mV-ot, nem játszik szerepet a hangban semmiben.
(#) highand válasza Beringer 600 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
T4-ek bétája eltérő lehet a két oldalon.
(#) Beringer 600 válasza highand hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Be állítottam a nyugalmit,50mA
(#) highand válasza Beringer 600 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
C2 polaritása egyforma a két oldalon? A szivárgási áram is okozhatja. Ideiglenesen vedd fel C2 egyik lábát és szembefordított polaritással tegyél be még egy elkót. Ettől meg kell szűnnie a szivárgási áramának, ha van neki.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2013
(#) Beringer 600 hozzászólása Feb 3, 2013 /
 
A differősítőnél már próbáltam a zénert kicserélni 12v-osra,de nincsen változás.Akkor szerinted hagyjam így?
(#) highand válasza Beringer 600 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Még a differősítő két tranzisztorán mérd meg a BE feszültségeket. Több ötletem nincsen.
(#) highand válasza Beringer 600 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
A hangban nincsen szerepe. A teljes kivezérlésnél a vágás szimmetriáján látszani fog, ha tranzisztor hibád van.
(#) Beringer 600 hozzászólása Feb 3, 2013 /
 
Át cseréltem a két panelon a c2-es kondit,de nincs változás.Szerintem így fogom hagyni,mert nem változik sehova a kimeneti dc szint.Lényegébe nem melegszik semmi rendellenesen.
Következő: »»   1224 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem