Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1283 / 2500
(#) vipera1997 válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Úgy tettem be hogy jók voltak.
(#) voodoo válasza vipera1997 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Akkor sípoltasd le egy multival, hogy a tranyó kasznijai nem-e érintkeznek egymással? Nincs -e szakadás ahogy vissza csavaroztad, esetleg megfelelő szigetelés hiánya netán egy kis mócsing eltévedt sorja is okozhatja.
(#) vipera1997 válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Lemértem és nem éintkeznek.
(#) color hozzászólása Ápr 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Ki tudnátok segíteni egy TA2022 nyák rajzzal?
Köszönöm.
(#) 13_Balu50 válasza blasz hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Helló !

Tegnap rövidre zártam, gerjedni nem gerjed, de nem is az lehet vele a gond, tegnap a hálózati ág biztosítéka helyett beiktattam, egy 100W-os égőt. Megy egy darabig az erősítő, aztán bevillan a lámpa és letilt a védelem. Ha újra bekapcsolom, egyszer elindul egyszer nem. Valami érintkezési hiba, rövidzár, forrasztási hiba, panelhiba lehet. Az összes félvezető és kondenzátor jó benne. Ma talán lesz rá időm így átforrasztom az összes alkatrészt , ha úgy se lesz jó akkor készítek egy új nyákot és az összes alkatrészt átpakolom róla, közben mindet leellenőrizem. Üdv, Balu.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
(#) Beringer 600 válasza highand hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Hali! Az teljesen érthető hogy a vég tranyók kicsik,de engem a fázis fordítás formációja érdekel.Különben köszi a választ.Üdv,Zsolt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
(#) (Felhasználó 93903) válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Köszönöm. Hűűh, az komoly, hogy csak fél marék alkatrész az egész; vagy rossz rajzot nézek!?
Na ezt ki fogom próbálni, következő hétvégén összerakom. köszi még1x.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
(#) Tomsa válasza reloop hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Most csak ez a két fotó van nálam az egyiken látszik is a pörkölődés!Remélem ki tudsz belőle bogozni valamit!
(#) reloop válasza Tomsa hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Ahogy elnézem a nyugalmi áram beállító potenciométer állagát, könnyen meglehet, hogy csúszka érintkezési hiba miatt szaladt el a nyugalmi és végzett pusztítást.
Egy ilyen készüléket vétek volt alapos takarítás és felújítás nélkül áram alá helyezni, de ezen már túl vagyunk.
Az LM391-N adatlapi ajánlásától aligha tér el a végerősítő kapcsolási rajza.Itt találod.
Ez alapján úgy nézem szépen rendbe lehet rakni. Remek kapcsolás, érdemes vele foglalkozni.
Mielőtt elmélyülnél benne nézz utána az LM391 beszerezhetőségének, mert nem mai darab.
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Helló mindenkinek !
Remélem másnak is segítek ezzel, így még nem jártam.
Na végre jó lett, a végfok panelnak nem volt semmi baja külön tápról tökéletesen működött, de amint beszereltem a másik mellé az erősítőbe, mindig rossz lett az égő világított. Aztán elkezdtem leszerelni a hűtőbordáról a végtranzisztorokat, amint a negatív tápágban lévő BD140-es tranzisztort levettem azonnal jó lett. Nem értettem mert, minden tranzisztor hővezető paszta és csillámmal volt felszerelve, elvileg nincs fémes kontaktusba a hűtőbordával egyik se , de amint visszacsavaroztam ismét rossz lett, le vettem jó lett. Aztán rá jöttem miért van, amikor megnézetem 20 X-os nagyítóval a BD140-es tranzisztor hátoldalát. Azt tapasztaltam, hogy a sok ki és becsavarástól az a kis műanyag rész lekopott egy pici helyen a csavar körül és ez volt a gond, hiába a hővezető paszta és a szigetelés,a csavar az oldalával hozzáért. Amint ezt kicseréltem rögtön jó lett , azóta tökéletesen működik.
Azonban nem értem, nem elég hangosan szól, MP3-ról teljes hangerőnél 130 mA áramot vesz fel a hálózatról, ezt kevésnek tartom. Ha a javasolt 470 R-es ellenállást 220 R –re cseréltem erősebben szólt, akkor + 50mA vett (180) fel többet a hálózatról. Üdv,
(#) blasz válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 / 1
 
Örülök hogy jó lett,én személy szerint,mindig kicsipogtatom az összes bordára rakott tranzisztort,én is jártam igy, azóta nincs apelláta minden alkalomkor megteszem.
(#) blasz válasza Tomsa hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Hú apám itt pusztulás volt a javából.
(#) 13_Balu50 válasza blasz hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Igazad van , ezután én se fogom elmulasztani, sok ideget és fáradságot megspóroltam volna.
(#) blasz válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 / 1
 
Így van,engem is ilyen BD szívatott meg,de már új korában volt hibás a szigetelése.
(#) 13_Balu50 válasza blasz hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Nem semmi, ilyen eddig meg se fordult a fejembe, elvileg szigeteltnek kéne lenni azon a részen, de saját kárán tanul az ember legjobban, ezt már sose felejtem.
(#) blasz válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Ez a lényeg,a saját kár,az mindig megmarad az emberben
(#) Suncorgo hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Sziasztok

Hozzájutottam egy ProSound 1600 végfokhoz és az erősítő rész teljesen leégett. A végfok tranzisztorok (feltéve ha lehet kapni) 2000ft/darab, és 4 el van belőle repülve + a meghajtó kör is. Így újjá fogom építeni a végfok részt fetekkel. (IRFP240, IRFP9240)

Az erősítő hátulján 2 fajta audió bemenet van. Az egyik BAL a másik UNBAL. Mi a különbség?

ui: Ha van rá igény, közzéteszem a belekerülő végfok kapcsolását. Az 1kW torroid egyenirányítás, szűrés után +/- 80V szolgáltat. Akárhogy is nézzük ez szép teljesítmény lesz 2db 4ohm-os hangszóróra nézve.

Üdv:
Suncorgo
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
(#) reloop válasza Suncorgo hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Szia! A "BAL" bemenet ezt jelenti.
Örömmel megtekinteném a rajzot.
(#) blasz hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Sziasztok van egy kérdésem,van ez a végfokom,ha külön külön használom akkor teljesen jó,ha egy bemenetről használom a két oldalt,/mono áthidalom a két bemenetet/akkor egy fokkal halkabb lesz és reszelős a hangja.Nem Ac-ról használom hanem Dc-ről,a pufferekre kötve a tápot.
Köszi
(#) Suncorgo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Köszönöm, így már érthető.

Itt az erősítő lényegi része.(kép) Erre már csak a feteket kell rá kötni.

Ez ennek a kapcsolásnak a továbbfejlesztése: High Power, High Fidelity Lateral MOSFET Power Amplifier

Mivel nekem megvan a végfok tranyók helye, bodrával, ventivel így az marad és csak ezt a "front" részt kell megépítenem mert ami benne volt az szétégett.

2 darab ilyen csatorna már működik a kocsiba +/-45V ról, 1-1 IRF540, IRF9540-el.

Ha munkapontot kézzel szeretnéd beállítani akkor 2db ledet kiveszed és egy 1K helitrimmer potit kell a helyökre sorbakötni a maradék 1 leddel. A 2 gate között 7.5V körüli feszültségkülönbségnél kezd emelkedni a nyugalmi áram, kezdenek összenyitni. A 3db led kb 6V állítja be a feszültség különbséget. Számomra így is kielégítően tiszta a hangja. Ugye mint mindig a lehetőségek végtelenek. Ez a front rész felfogható egy diszkrét alkatrészekből felépített, nagyfeszültségű műveleti erősítőnek.

Itt van róla szimuláció az LTspice-al (kép)
(#) Mayan hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Segítsetek egy kicsit légyszi, van a Perreaux erősítőkben egy részlet aminek nem látom az értelmét, az rv2 potméter a két tápfesz közt van, lényegében egy feszültségosztó, és a bemenetre megy vissza egy mindössze 10pF-os kondin. Ez mire jó ?

Bővebben: Link

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
(#) highand válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
A bemeneti vezetéken illetve vezetékben érkező nagyfrekvenciás jeleket egy RC tagnak kellene levágni. Igen ám, de csak azokat tudja levágni, amikre nézve a testpont hideg. Ez biztosan nem igaz azokra a jelekre, amik a bemeneti interkonnekt kábelre csatolódnak rá.

Ezekre nézve a leghidegebb pont a trafó tekercselésén átcsatolódó, a parazita kapacitásokon létrejövő nagyfrekvenciás jelek hideg pontja. Ezek a jelek nem oszthatóak a középkivezetéshez képest, mivel primer és szekunder közötti kapacitáson jön az áram. Igen ám, de a parazita kapacitások sosem egyformák, tehát a hideg pontot egy trimmerrel kell megkeresni a két tápfesz között.

Így a bemeneti RC szűrőnek két hideg pontja lesz, egy tápközép alacsony frekvenciás és egy tápközép magas frekvenciás. No ez utóbbit állítja elő a poti.
(#) color válasza color hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Valaki tud ebben segíteni?

" Ki tudnátok segíteni egy TA2022 nyák rajzzal?"

Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
(#) Ge Lee válasza Suncorgo hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Azért azt ne felejtsd el, hogy az eredeti rajz audió fetekkel épült, az IRF-ekkel kicsit másképp fog viselkedni, és a hangja sem valami szép, legalábbis nekem nem tetszik, karcos. Azt is nézd majd meg a szimulátorban, hogy teljes kivezérlésnél hány V marad a fetekben. VF2-vel jobban jártál volna, annak a hangja is egész jó és jobban ki is vezérelhető.
(#) reloop válasza Suncorgo hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Szia! Arra lettem volna kíváncsi az IRFP FET-ekkel hogyan lesz hőre stabil a nyugalmi áram. A 2SK, 2SJ Id(Ugs) alig érzékeny a hőmérséklet változásra, az a megoldás Elliott rajzában stimmel.
(#) bakmor hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Helló
Segítség kellene.
Lenne egy DDA x4 VÉGFOK.
Aminek elméletileg az eggyik oldala elszállt a 4 közül.A védelem letiltotta mind a 4 oldalt.
Lehet az hogyha kicserélem a hibás tranyókat,helyreáll az egész?
Javított már valaki ilyen szerkezetet.??
Nem az enyém csak jó árban eladásra kínáltak így hibásan.
Köszi
(#) Mayan válasza highand hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Köszi szépen, ez nagyon komoly ! De ilyet még egy végfokban sem láttam... a perreaux-okon kívül.
(#) Suncorgo hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Megépítem és majd dobok fel képeket a mérésről. Az IRFP-knek valóban elég nagy a gate kapacitása, nem úgy mint az audio feteknek. Ezért is emeltem az őket meghajtó A osztályú kimeneti kör meghajtó áramát 5mA-ről 20mA-re.
(#) reloop válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Szia! A C2-re kapcsolódó fél RV2 és a 47k olyan magas impedancia, hogy nagy szűrésre nem számítanék, főleg a 150pF mellett. Egy adott alkatrészkészlet és nyomtatott áramköri kialakítás miatt inkább valami csillapítási szerepet látok benne.
(#) highand válasza reloop hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Reloop!

Nem számít a 47Kohm, mert a nagyfrekvencia ( közel) szimmetrikusan jön, így a potival kialakított közepe virtuális földpont és 0 ohm körüli impedanciát ad ( nagyfrekvenciás szempontból). Tehát kiválóan alkalmas a szűrés földpontjaként.

Szimuláld le. ( Norton helyettesítőkép!)
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
Következő: »»   1283 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem