Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1331 / 2500
(#) Kovidivi válasza jog27 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Nagyon úgy tűnik a kapcs. rajz alapján, hogy jó, a nyákterv meg Eagle-vel van készítve, úgyhogy annak is stimmelnie kell. Rakj fel egy képet a nyákról!
(#) jog27 válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Lemostam, de semmi változás, a következőket mértem:
Bal oldal (ami búg): 15-ös láb és GND között: 4,3V ; 2-es láb és GND között: 7,16V ; 2-es és 15-ös láb között: 2,9V
Jobb oldal (ami süket): 15-ös láb és GND között: 8,8V ; 2-es láb és GND között: 8,8V ; 2-es és 15ös láb között: 0V
Mindkét oldalt ugyanazzal az IC-vel mértem.
Egy szerűen nem értem.
(#) jog27 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Szia!
Most el kell mennem, de estére teszek fel a nyák oldalról képet mindenképpen!
(#) reloop válasza jog27 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Az IC-t vedd ki, mérj rá a kondenzátor lábpárokra ellenállásmérővel! Lesz ahol fix ellenállást, vagy egyenesen zárlatot találsz. Ott lesz a hiba.
(#) MusicMan hozzászólása Jún 4, 2013 /
 
Sziasztok, van nekem egy Orion SE1025b (tranzisztoros) ami teljesen fel lesz újítva és az a kérdésem ha 4ohm hangszórót kötök rá mire számíthatok ha meg nem jóra mit lehetne vele tenni?
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2013
(#) Szabi1 válasza MusicMan hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Ha felújítod biztonságból DC voltmérőt kötss a kimenetre és ne hangszórót!!!. Ha 1V körüli értéket mutat mehet rá a hangszóró.
Ha az erősítő alapból nem bírja a 4 ohmot akkor rakhatsz még 1 pár végtranyót, de így több wattot nemigen fog kiadni, ahoz nagyobb tápellátás szükséges, és lehet hogy elszáll a végfok nagyobb táppal,a kapcsolási rajzot kell megnézni.
(#) jog27 válasza jog27 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Megcsináltam a képeket. Sajnos nem annyira jó képek, de próbáltam a legjobbakat feltenni. Tudom gyalázatos a forrasztásom, de mentségemre szóljon, hogy a kép sokat csal a valósághoz képest. Néhol lehet úgy tűnhet, hogy összeér itt-ott, de megnéztem nem és össze sehol egyetlen ág sem.
(#) jog27 válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Jó, rendben, utána mérek a kondi lábpároknak. Akkor valószínűleg hibás lehet 1-2 kondi? (gondolom én kezdőként )
(#) reloop válasza jog27 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Ez most vagy olyan mint a terv, vagy nem. A 11-es láb környéke holdbéli táj.
(#) reloop válasza jog27 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Akárhogy nézem, ezt a panelt meg kéne ismételni vasalásos módszerrel. Csak van egy lézernyomtató elérhető közelségben.
(#) jog27 válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Megnéztem a kondi lábakat. Az én kapcsolási rajzom szerint a C4;C5;C15;C16-os kondiknál csak egy 1-est mutat a multiméter, a többinél ugrál az ellenállás értéke.
Igen gondoltam már rá én is, csak pont a lézernyomtatóval van a bajom......sajnos. Meg amúgy is úgy tudom, hogy a lézernyomtatóval is valami fényes papírra kéne nyomtatni, mert abba nem olvad úgy bele a festék. Azt meg nem nagyon szeretik az üzletekbe, hogy ilyen kerüljön a gépeikbe.
(#) reloop válasza jog27 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Nem mennék bele a lézernyomatos NYÁK készítésbe, cikk is és téma is van hozzá. Sima fotópappírral és egy közönséges kézi vasalóval is kielégítő eredményt lehet elérni, messze jobbat a rajzolgatásnál.
A panel tisztítással koránt sem vagyok elégedett, még egy csomó szennyeződést látok rajta. Minden kondinál szakadást kell a mérőnek mutatni ha nincs bent az IC!
(#) jog27 válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Hát, ha más nem majd próbálok szerezni valamilyen fotópapírt vagy fényes papírt A/4-ben és valahol rányomtattatni (kimentem pdf-be a nyák oldalt).
Nem tudom én még fogkefével is átkeféltem denaturált szesszel, de nyilván lehetne jobb.
A kondikat akkor nem értem. Nem volt bent egyik IC sem, és a fentebb írt kondikon kívül változó ellenállást mutatott a multiméter a lábaikon.
(#) reloop válasza jog27 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Egy ilyen mérési helyről forraszd ki a kondenzátort, máris látni fogod a kondi vagy a panel a bűnös
(#) Zadam009 hozzászólása Jún 5, 2013 /
 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.....

Egy 5.1es erősítőt javítgatok ami végfok hibás, összesen 6 pár tranyó van benne és multiméterrel kimérve egy pár kuka, de az összes többinél elvileg jó értékeket mutat a műszer, azt leszámítva hogy az npn-ek C=mínusz E=plusz irányban (a pnp-k pedig fordítva) egy 480 körüli értéket mutatnak diódavizsgáló állásban.
Előfordulhat hogy ettől még működnek csak darlingtonok és nem jól mutat a műszer?

Vagy van esetleg valami egyszerű kapcsolás amivel kideríthetem biztosra?
Előre is köszi a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2013
(#) reloop válasza Zadam009 hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Szia! A tranzisztor típusát írd be a gugliba, és nézd meg az adatlapját (datasheet). Abból kiderül mit tartalmaz a tranzisztor tokja.
(#) metabo123 válasza metabo123 hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Sziasztok!
Megpróbáltam visszarajzolni a panelt, mint az ábrák is mutatják. Hiba valószínü van benne, de talán attól még ki lehet bogyózni azt, hogy mi az a "komplexum" a bemenet környékén (talán valami némítóáramkör? védelem?).
Az első rajz (Kapcs_rajz.pdf) bal oldalán látható csati 1. pontja a jelbemenet, 2. a GND szerintem. A 3.-al mit tegyek? Le testre, tehát rövidzár a 2-3 pontokon?
A második rajz a kimeneten lévő passzív alkatrészek (gondolom hangváltó) bekötését mutatja. Arra a két csatlakozóra hogyan kellene hangszórót kötni? Nyilván a 470 Ohm-al párhuzamosan van a sima kimenet, de a többi?
Bocsánat, hogy az ábrákat forgatni kell...
Köszönettel: metabo123
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2013
(#) Zaustuv hozzászólása Jún 5, 2013 /
 
Sziasztok!

Tervezem egy torzítós gitár erősítő építését, 20W körülit, viszont építésben, kísérletezésben még nincs tapasztalatom. Ez lenne az első ilyen projekt. Ki milyen osztályú erősítőt ajánl erre a célra és Miért? A hatásfok nem akadály. Hűtést meg tudom oldani.
(#) szamóca válasza Zaustuv hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Indulásként egy IC-set. Mert sikerélményt szeretnél, s bár hűvös idő van, nem kellene a fűtést egy A osztályúval megoldani.
(#) Zadam009 válasza reloop hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Szia, megtettem már korábban de sajnos én nem jövök rá a rajzból hogy mutathat e értéket C - E ill. E - C irányban a műszer....

Talán a két tranyó között az ellenállás miatt , vagy nemtudom....

Csatolom az adatlapokat hátha valaki nálam okosabb tudja
(#) reloop válasza Zadam009 hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
A darlington második tranzisztorának bázis-kollektor átmenetét látod a belső (70 ohm ) ellenálláson keresztül. A mérésed nem utal hibára.
(#) vipera1997 hozzászólása Jún 5, 2013 /
 
Hello!Lehet hogy ez nem ide tartozik, de azért megkérdezem!Most építek egy lágyindítót és a kapcsolás szerint 10 ohm van , de én nem kaptam csak 15 ohm-ot.Az baj lehet ha 10 ohm helyett 15 ohm-ot teszek be vagy nem lesz semmi baj?(4 db 15ohmos van sorba körbe)

ez lenne az a kapcsolás
(#) blasz válasza vipera1997 hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Szia nekem is 15R van 4db jó az,de van ennek topikja
(#) vipera1997 válasza blasz hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Köszönöm!Csak nem tudtam melyik az!
(#) blasz válasza vipera1997 hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Szia! A fotókat és a rajzodat összehasonlítva közel járhatsz az igazsághoz, kicsit még finomítani kéne rajta, főleg az elejét. T2, T3 láthatóan differenciál erősítő, onnan már adja magát a kapcsolás.
A hangszóró bekötés elég agyafúrt. Ha például a két 1-est összekötöd, a 3-4-re mehet egy csipogó.
Adj neki 12V-ot valami áramkorlátozón keresztül és hallgasd meg hogyan muzsikál. Ezek után is ráérsz kibogarászni mit lehetne kezdeni a bemeneti 3-as ponttal.
(#) MusicMan válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) Zadam009 válasza reloop hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Köszi a segítséget!
(#) bakmor hozzászólása Jún 5, 2013 /
 
Helló
2 mono végfokmodult akarok hidalni.
Ahoz lenne szükségem egy fázisfordító kapcsolásra.
Nyákterv is kellene.
Ha valakinek van tudna küldeni?
Köszi
(#) jog27 válasza reloop hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Szia!
A kitartás és az éjszaka meghozta a gyümölcsét. Megpróbáltam a vasalásos módszert amit javasoltál, de itt vidéken se híre se hava műnyomó papírnak vagy valami hasonló fényes papírnak. Egy helyen találtam egy kissé fényes felületűt, de vasalás után akármilyen óvatos voltam nem lett valami szép a nyák. Viszont a úgy ahogy látszódott a vonalvezetés és a mentén átrajzoltam kézzel. Ez már sokkal jobb lett mint az első minden téren (forrasztást is belevéve). Vettem új IC foglalatokat és kondikat és erre az új nyákra újra felépítettem az egészet. Nagyon szépen működik mindkét oldal, elég szép tiszta hangja van (legalább is nekem) . Még variálnom kell egy kicsit a ledet zenére villogtató áramkörön, mert most folyamatosan világít (pedig a TDA2030-as végfokon villogott), de ez már apróság.
Mindenesetre köszönöm a segítséget és az építő jellegű hozzászólásokat! Jó ez a fórum, e nélkül nem ment volna
Következő: »»   1331 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem