Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1332 / 2500
(#) szamóca válasza jog27 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Kiskegyed, vagy hasonló trutyi fedlapja is jó.
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Szia!
Beüzemeltem a cuccot labortápról. Egészen addig nem jött ki belőle értelmes hang míg a bemenetnél a 3. pontot le nem húztam GND-re. Ekkor szépen elkezdett muzsikálni. Meg van a saját tápja is arra rákötöttem és azzal is kipróbáltam. Meglehetősen dinamikus hangja van, bár a mély hangok erősen túlsúlyban vannak és elég elmosottak. (Lehet kellene az a csipogó is)
Túl sokat nem vártam tőle, csak ki akartam próbálni mit tud (az is lehet, hogy kitermelem belőle a darlingtonokat meg a BCket és a többi kuka. Ilyesmi erősítő számtalan hever a szekrényemben).
Köszönöm a segítséged: metabo123
(#) jog27 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Láttam már képeket, amiken olyannal készültek, de arról nem olvad le az eredeti festék is valamennyire?
(#) blasz hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
Sziasztok,a kimenő wattot hogy számoljuk ki mi a képlet?Mit mivel szorzunk osztunk?
Köszönöm
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Szia! Alapesetben a teljesítmény a feszültség és az áramerősség szorzata. Általában ismerjük a terhelő ellenállást, ami azonos a feszültség és az áramerősség hányadosával, tehát a feszültség és az áramerősség közül elég ilyenkor az egyiket mérni.
Pár képlet attól függően mik az ismert adataid: P=U*I; P=U2/R vagy P=I2*R
Ha ilyen módon kiszámoltál egy teljesítmény adatot, jegyezd fel milyen volt közben a jelalak. Például legnagyobb szinuszos teljesítménynek mondjuk annak a mérésnek az eredményét amelyet szinuszos jel erősítése során a klippelés határán olvastunk le.
Annál a korábbi mérésednél amikor közel tápfeszültséget állapítottál meg a kimeneten, valószínűleg négyszög-jelet állítottál elő.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Szia,az ST.151 60v változatát méregettem,a kimenőfeszt majd tápig lehet hajtani,55vDc ről megy,de 38vAc ig,tudom szép sinussal kihajtani,felette laposodott nagyon.
Csak a kíváncsiság miatt tettem,a terhelő ellenállás 6ohm volt,áramot most nem mértem.

Igen az előző panelnél ha nem is négyszögjel lett a vége, de hasonló valóban.
Ha hirtelen jól számoltam akkor 240w lenne a kimenő?6R-en?
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2013
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Hibátlanul számoltál.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Köszönöm,akkor 75vDc vel azért növelhető a kimenet,az alkatrészek mind bírják a nagyobb feszt,bár minek, több mint elég.
A másik panel amiről kérdeztem aminek gerjed a bemenete nem sokra jutottam,ami jó megoldás lett az a bemeneti + szálra egy soros ellenállás 27R értékben eltüntette a hibát.A bemenet rövidre zárása sem segített ugyan gerjedt,de igy marad,valószínű tervezési hiba a másik panel dettó ezt produkálta de csak úgy elkezdte.
Ez a kérdés volt

A rajz
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2013
(#) blasz hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
A rajzon a beültetésin az alsó az R oldal csinálja mind két panelen ugyan azt.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
A nyomtatott áramköri terv szembe megy néhány szabálynak. A test csillagpontos kialakítása bizonyára stabilabb működést eredményezne.
Úgy tudom mások már készítettek ilyen erősítőt és az nem gerjedt. Lehet mégis a kivitelezés valamilyen sajátossága okozza a problémát.
Becslésem szerint +/-75V tápfeszültséggel 350W-ot tudnál leadni 6 ohm-os terhelésre. Ez már nagyon a határérték közelében terhelné a két pár végtranzisztort.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Az egyik panelt én csináltam, a másikat Beriger600 kollega, ugyan az a hiba jelenség.ugyan ott lépett fel mind kettőnknél,ő átvágta a bemenetnél a föld fóliát és vezetékkel máshol csatlakoztatta,én 27R tettem a jel útjába úgy szűnt meg a hiba.

Nem kap 75vDc-t az ST. panel elég ez amit tud,de már ment nagyobb feszről sok különbséget nem fedeztem fel normál hallgatásnál,sőt talán ércesebb lett a hangja.Marad 55vDc az ST.
(#) mayer1998 hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem hogy van nekem egy ilyen erősítőm és a hangszóró "recseg" ha rá kötöm..(10x kicseréltem a hangszórót de mindegyik recseg) meg lehet valahogy csinálni hogy ne "recsegjen"??
(#) Koncsar hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
Sziasztok! Elkészült a szörnyeteg.
(#) mayer1998 válasza mayer1998 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
kösz a segítséget komolyan......de már rá jöttem magam is mi a baja...-.-
(#) gordonfreemN válasza mayer1998 hozzászólására (») Jún 6, 2013 / 1
 
Akkor te is az a fajta vagy, aki előbb ír, aztán gondolkodik.?
(#) jog27 hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
Ilyenek lettünk
Az egyik képen azért van gumival átfogatva, mert még szárad a ragasztó a hátfalon.
Még egyszer köszönöm szépen a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2013
(#) mayer1998 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Igen a kondi volt zárlatos..
de gyors csere és voálá!
potinak semmi baja
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2013
(#) mayer1998 válasza mayer1998 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Már csak a trafónak a hűtését kell megoldanom mert igen csak melegszik..:S
(#) Koncsar válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Szia Zolibá! Mi kusza? Tök egységesen mennek a vezetékek. Csal ez a betyár fotó. Igazad van, ezen a képen tényleg, de egy nappal késöbb már szebben futnak.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2013
(#) Davidesz hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
Üdv az lenne a kérdésem, hogy van kettő 8 ohm-os hangszóróm és ahhoz milyen erősítő lenne a tuti hogy jól szóljon (sajátkezűleg szeretném az erősítőt készíteni)?
(#) jog27 válasza Davidesz hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Szia!
Teljesen elsőre én TDA2030-cal csináltam szetereo kapcsolást. Nem is annyira bonyolult a nyákterv hozzá és elég jó hangja van (szerintem), de persze egy csövessel vagy tranzisztorossal nem veheti fel a harcot
(#) vipera1997 válasza jog27 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Én is azzal kezdtem,a hangja nagyon is kellemes, sokat kibir!Elsőre pont megfelelő!
(#) jog27 válasza vipera1997 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Szerintem se rossz a hangja. Van egy a lakásban a hangfalakra és egy a garázsban is, ami egy "legyengült" autóakku hajt, de ami kell neki azt bőven megadja. Odalent is szeretek zenét hallgatni
(#) vipera1997 válasza jog27 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Ha erősebbet akar akkor ott a TDA2050.
(#) Davidesz hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
Ha ezt a fajta erősítőt készíteném el az jó lenne ?
(#) jog27 válasza Davidesz hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Igen, ránézésre ez az alapkapcsolása, de nézd meg az adatlapjában, ott benne van a kapcs.rajz értékekkel mindennek, sőt nyákrajz is van, ha jól emlékszem.
(#) Davidesz válasza jog27 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Köszi mindenkinek majd ha beszerezem a dolgokat akkor majd meg lehet irok
(#) univerzum válasza Davidesz hozzászólására (») Jún 6, 2013 1 /
 
TDA-ból csak 7293,94. a többi az büntetés.
(#) Beringer 600 hozzászólása Jún 8, 2013 /
 
Hali! Segítséget kérnék, egy Videoton rádiós erősítőbe leégett az egyik oldalon az emitter ellenállások 0.47 ohmos,és azt szeretném kérdezni,hogy 0.22-0.33 meg felelne-e,és hogy a stabil működést befolyásolná?Köszönöm.
(#) Gafly válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
1. Ne tegyél bele kisebbet.
2. Nem véletlenül égett le.
Ennyit a stabil működésről
Következő: »»   1332 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem