Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1334 / 2504
(#) jani1987 hozzászólása Jún 11, 2013 /
 
Most hogy a TDA 7294-es erősítő elszállt, így a korábbi földelt Graetzes tápra marad a 7294, de sztereoba zenehallgatáshoz kellene egy másik sztereo TDA ic-s kapcsolás. Van tipp 23V-ra? Sima 2 kivezetéses a trafó.
(#) szamóca válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Hagyd a TDA-kat. Nyergelj át az LM sorozatra.
(#) jani1987 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Mért baj ha ragaszkodok a TDA-khoz? Az előző is tökéletes volt a tegnapi viharig. Mellesleg a 2 darab 7294-ből külön gitárerősítő lesz: egy nekem, egy meg uncsi öcsémnek ha megveszi a basszus gitárt. Mellesleg ez melyik példánya? Mert nem látom. 3875?
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2013
(#) szamóca válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Ahogy akarod.
(#) reloop válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Szia! Készítettem ilyen kapcsolást, a TDA7294 témában megtalálod. Bővebben: Link
(#) axterix hozzászólása Jún 11, 2013 /
 
Tisztelt Fórumozók!

Segítségeteket szeretném kérni.A probléma forrása egy Ágota DS 300 végfok amiben elszálltak a mosfet.Gyárilag IRF630-IRF9630 párosokkal van szerelve.Meg szeretném tudni hogy IRF640-IRF9640 párost rakhatok e bele.Vagy ne kísérletezzek,vegyek bele 630-9630-ast.És a teljesítményen túl van e valami eltérés?
(#) blasz hozzászólása Jún 11, 2013 /
 
Szia Reloop az ST-n hogy tudnám lejjebb venni a kimeneti egyenfeszt?Volt egy kis baleset,ráesett a panelre egy marék csavar,szinte minden tranyót,kivéve a végeket, kivégeztem,és igy most cserék után 350mV a kimeneten,és a + oldali végek melegednek,gerjed nagyon.Recseg ropog,de szól,és berobbant a 63v47uf kondi is oda most csak 100uf-et tudtam tenni más nem volt
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2013

Blasznak.LAY
    
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Szia! Akkor ez a panel becsavarodott
A pozitív táp bekötési pontjánál van egy 2,2k - azt kell módosítani a kimeneti DC állítása végett.
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Szia! A 100 µF kondival nincs baj. Az meg, hogy alkatrészeket kicserélted az R3 ellenállás értéke gondolom 2K2 környékén van, akkor nem kéne ekkora kimeneti fesznek lennie. Ott még valami döglődik. Valamelyik T1 T2 tranyó vagy valamelyik 1N4148 as. Inkább Reloopnak átadom a szót. Szegény, hamar megfázott.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2013
(#) matyusz hozzászólása Jún 12, 2013 /
 
A kérdésemben tud valaki segíteni? Vagy esetleg épített már valaki AN17850-el erősítőt? Vagy segít valaki kielemezni, hogy mit tud?
Bármi segítséget előre is köszönök.
(#) jvc174 hozzászólása Jún 12, 2013 /
 
szevasztok egy nagy kérésem lenne egy sony str-235-sel kapcsolatban a baja az hogy bekapcsolásnál pár másodper után azt irja hogy protekt zet melyik alkatrész okoza és mi a helyetesitölye és ha tudtok nekem hozzá kapcsirajzot küldeni az nagyon jo lenne az alábbi e* elöre is köszi
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2013
(#) fakóló hozzászólása Jún 12, 2013 /
 
Üdv! Segítséget szeretnék kérni egy yamaha rx-397-es erősítővel kapcsolatban. Az erősítő bekapcsolás után (2-3másodperc) rögtön ki is kapcsol. Az FM/AM -8 -as gomb kombinációval alvó állapotba bekapcsolható. A panelen sehol nem látható elváltozás nyoma és alkatrészeken sem.
Előre is köszönök minden ötletet.
(#) Kovácsgabi hozzászólása Jún 12, 2013 /
 
Sziasztok!

Hallott már valaki olyanról hogy egy hangfájl lejátszása megöli a végfokot? Egy általam épített DOZ A-osztályú erősítőről van szó, elindítottam egy youtube-os frekvenciasweep-et 1hz-től 20kig. Hallatszott egy koppanás és a jobb oldal elnémult. A munkaponti feszültségek megvannak. Ki és becsatoló kondi van, a jelforrás hibátlan és a sugárzóknak sincs semmi baja. Mi a franc történhetett?

Mellékelem a kapcsolási rajzot.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2013

p36-a-sch.gif
    
(#) neocska válasza fakóló hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Üdv!
Elöször nézd meg, hogy nem e valameik kondi szorakozik a tápegységben?
Kicsit gugliztam, s ott olvastam egy forumon, hogy egy srácnak hasonlo problémája volt, csak a tápegység szorakozott.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2013
(#) fakóló válasza neocska hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Szia!
A tápegységnél a kondikat végignéztem és jónak tűnnek. A tápegységtől a HHLLE pontokra (service manual) a megadott áram megy. A neten én is láttam ahol kondit cseréltek hibaelhárításként, viszont amit én néztem abban teljesen halott volt az erősítő, ez bekapcsol, de utána a védelem valami miatt vissza ki is kapcsolja.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2013
(#) reloop válasza Kovácsgabi hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Szia! Ha a kimeneti ponton beáll a fél tápfeszültség, akkor az erősítőn minden bizonnyal át tud a jel haladni. Néma lehet a hangsugárzó ha a jel akár az erősítő előtt, akár utána megszakad, vagy testre zár.
(#) neocska válasza fakóló hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Nezd meg hogy mikor bekapcsolod akkor a tápegység minden pontján mekkora fezsültség van? Sok esetben terheléskor jelentkezik a feszültség esés.
(#) fakóló válasza neocska hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Szia! A feszültségek a nagy trafóból stimmelnek, viszont a kis trafón (T251) a secunder oldalon a megadott 5,6V helyett 17V-t mérek, a bekapcsolás pillanatában is és előtte is. (nem tudom, hogy bekapcsolás előtt is áram alatt kell, hogy legyen a trafó?)
(#) neocska válasza fakóló hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Kicsi trafo biztositja a késszenléti feszültséget a gépnek (stby). kicsit soknak hangzik. Van a trafo után egy 5V stabilizátor IC (egyenirányitás után) na azután kellene feszültséget mérj. 5V kell legyen +-5% eltérés nem ojan nagy probléma.
(#) fakóló válasza neocska hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
A TC4013bp IC-re (ic252) gondolsz, hogy mérjek rá?
(#) neocska válasza fakóló hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Nekem a rajzon ic601 el van jelölve. test és a kivezetö lába között méred a feszültséget.
Az IC 3lábu, hasonlit egy tranzisztorhoz.
(#) fakóló válasza neocska hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Ott 5,44-et mérek.
(#) neocska válasza fakóló hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
A stablizátor ic után van a három dioda ott is megvan az 5V?
Ellenörizd le hoyg mind a két opto jolmüködik-e? ic251 és ic253
(#) fakóló válasza neocska hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
A diodáknál D603-604-604 megvan az 5,4V viszont kettőnél a dióda után csak 4,7V van, egynél 5,2V.
(#) fakóló válasza neocska hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Az opto-kat hogy tudnám egyszerűen ellenőrizni, hogy működnek -e?
(#) neocska válasza fakóló hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
jonak tünnek. Probáltad már a gyári beállitásokat visszaállitani? FM/AM gombot és a 8 as gombot nyomd le egyszere mikor bekapcsolod. S ki fogja irni hogy No Protect.
Mennyire vagy jo angolos? Mert a 10 oldalon van egy leirás, ahol azt mondja hogy ha pár másodperc mulva kikapcsol az ezköz ha az erösitö részen hibát észlel.
Idézet:
„The protection function worked due to a DC voltage appearing
at the speaker terminal.
A cause could be a defect in the amplifier. If the power is
turned on with the abnormality unsolved, the protection function
works in about 3 seconds to turn off the power.”

Tehát ha egyenáramot észlel a az erösitö kimenetén automatikusan 3 másodperc után lekapcsolja magát az ezközöd. Tehát a hibát az erösitöben kell keresni mármint a végfok modulokban, nem pedig a tápegység részen.
Elöször a végfok végtarnzisztorait mérd ki, majd visszafelé haladva ezek meghajtoit.

Optokat, egyikoldalon van 2 láb másikon kettö.
A mérömüszert dioda mérö állásba állitod. S kiméred a közeli lábakat, egyik irányba vezet másikba nem szabad.

Innet töltsd le a pdf-t
(#) fakóló válasza neocska hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Igen, megnéztem, a DC 038-at ír ami határértéken belül van, mert 19-51-ig jó, viszont a ps érték ami a tápfeszültséget jelzi az ps:000 és28-62 közt kellene lennie.
(#) fakóló válasza neocska hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Az opto-nál az egymáshoz közelebbi lábakat megnéztem és az egyiknél is és a másiknál is 1-1 pár nem vezet egyik irányba sem.
(#) neocska válasza fakóló hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Azok a párok csak akkor vezetnek ha a másik pár jelt ad nekik.
Probálj egy gyári beállitást visszaállitani, ha jol értelmeztem akkor a hibakodot addig tartja elmentve, s addig nem lép üzembe az ezköz mig nem lessz visszaállitva a gyári beállitásokra, s memoria nem lesz üresitve.
Ha ugyanaz a hiba jelenség az után is, mérj rá a végtranzisztorokra.
A végfok panelen ellenörizd a feszültségeket az a pár másodperc alatt, ha minden érték megvan akkor nem tudom mi lehet a gond
(#) fakóló válasza neocska hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
És hogy tudom törölni? Daaig tiszta, hogy a PRESET- t RSRV-re állítom de mivel fogadtatom el.
Következő: »»   1334 / 2504
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem