Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   209 / 2501
(#) Gyurix válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
a trafó nem 14V-os lessz hanem 12V-os csak így adták a kapcsolási rajzot.amúgy én nem tudom miért lehet, hogy a műszerem szar de 9V-s trafóbol egyenírányítva nekem 16,5 jön ki pedig 9x1,4=12V ez mitől van lehet tényleg szar a műszer de ha hálózati áramot mérek vele akkor meg pont 230-at mutat.
(#) Gyurix válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
amúgy én nem tudom miért lehet, hogy a műszerem szar de 9V-s trafóbol egyenírányítva nekem 16,5 jön ki pedig 9x1,4=12V ez mitől van lehet tényleg szar a műszer de ha hálózati áramot mérek vele akkor meg pont 230-at mutat ez mért lehet?
(#) Tomy27 válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Elképzelhető hogy csak az egyen feszültség mérésénél van valami gond mert 9~ kb 12-14V egyen lesz.
(#) Gyurix hozzászólása Dec 6, 2008 /
 
mit lehet csinálni a műszerrel?
(#) Tomy27 válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Valószínű hogy valamelyik ellenállás megnyúlt, de milyen műszer ez eggyáltalán?
(#) Gyurix válasza Tomy27 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
egy sima alap műszer semmi nagyot nem tud ez Bővebben: Link
(#) Tomy27 válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Sajnos így láthatattlanba nem sokat tudok segíteni mert át kellene mérni az ellenállásokat de ahoz meg nem árt tudni a színkód táblázatot sem.Szerintem előbb vegyél egy 12V-os stab IC-t és adjál a bemenetrére 18-35V és ha jó a műszer akkor a kimenetén már biztos hogy 12V-ot kell hogy mérjen, ha nem akkor biztos hogy rossz.
(#) Robi85 válasza M.Béla hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Hello.

Köszi a segitséget. Megvan a hiba oka. Egy meghajtó tranyó zárlatos lett és egy 10Ohmos ellenállást cseréltem mert ami benne volt nemtudtam mérni rajta értéket, de hálisten a két oldal egyforma. Mostmár müködik szépen. Köszi még1szer.
(#) Gyurix válasza Tomy27 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
ezt számítógép táp nem teszi meg?
(#) Tomy27 hozzászólása Dec 6, 2008 /
 
lapose!

Tegnap összeraktam a Denon-t, most már úgy néz ki hogy stabilan működik de nem akarom elkiabálni, köszi a türelmet meg a sok okos tanácsot...

(#) Tomy27 válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
De ha pont van kéznél, asszem a sárga a 12V a piros meg az 5V...
(#) Gyurix válasza Tomy27 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
van
(#) Gyurix válasza Tomy27 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
12V-nál 12,28V-ot mutat akkor valószínű jó a műszer?
(#) Tomy27 válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Ja valószínű de akkor miért mért olyan sokat a tápodnál...

(#) M.Béla válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Gondoltam rá én is de szerintem még elmegy így is.
(#) M.Béla válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Szivesen máskor is.
(#) Gyurix válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
nem tudom
(#) zenetom hozzászólása Dec 6, 2008 /
 
Hali!
Egy 100W-os autós erősítőt mennyi ideig bírja hajtani egy ILYEN akkumulátor?
(#) hapro válasza zenetom hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Elég rövid ideig. 1,2Ah csak!...
Sőt még attól is függ milyen hangerőre gondoltál.
(#) lapose válasza Tomy27 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Szia!

Szívesen!
Remélem jó lesz.
(#) Tomy27 válasza lapose hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Szia!Most már úgy néz ki hogy jó, de még egy utolsó kérdés merült fel bennem, az hogy szerinted befolyásolja-e a sztereo hangképet a beletett komlementer pár közti elég nagy a béta eltérés (64,101) vagy ez csak a torzítást befolyásolja?
(#) lapose válasza Tomy27 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
szia!

A torzításon keresztül befolyásolja!
De nem hiszem, hogy meg tudtad mérni korrektül a tranzisztorokat!
Ilyen nagyteljesítményű tranzisztorokat nem lehet a multiméter tranzisztor vizsgálójával rendesen párbaválogatni! Nagy áramnál kellene a bétát mérni!
(#) Akashi hozzászólása Dec 6, 2008 /
 
Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni mint "kezdő" erősítő építő. Megépítettem a kapcsolások között található erősítőt, és azt csinálja, hogy halkan szépen szól, bár nagyon melegedtek a végtranyók. Ha növelem a hangerőt, elkezd torzitani, a doboknál fel felhangosodik, szinte kidobja a hangszórómembránt a helyéből..
Aztán egyszercsak zárlatos lett a végtranyó és pukk..
Van valami ötletetek mi lehet a baj?
Lehet hogy hülye a kérdés, de ez életem első erősítője, és feltett szándékom, hogy ha törik ha szakad épitek egyet.
(#) Tomy27 válasza lapose hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Igen én csak a digi-vel mértem puszta kíváncsiságból és kicsit bosszantott a jelentős eltérés, de mással amúgyse tudnám kimérni meg nem is találtam olyan üzletet ahol eleve párba válogatottat lehet kapni.Az meg nem érné meg hogy megvegyek egy X-db számú készletet és abból válogassak meg nem is tudnám mivel kimérni nagyáramnál.Még a SINI-nél volt Onkyo-tól beszállítva 2db Y végződésű de asszem nem érdemes megvennem mert bár eredeti de arra sincs garancia hogy közelebb álnak bétában egymáshoz.
(#) Tomy27 válasza Akashi hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Szia!Szerintem keress vissza a topikban mert mintha már valaki nem rég kérdezett volna erről a végfokról...
(#) Imi65 válasza Tomy27 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Ha nem vagy rest, készíthetsz valami egyszerű állítható áramgenerátort, és ezzel beállíthatsz sokféle bázisáramot. Utána csak megméred az általa létrehozott kollektoráramot, és osztasz.
(#) M.Béla válasza Akashi hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Ha tudod küld el a nyáktervet , hátha abban van a hiba.
(#) hapro válasza Akashi hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Hali!

A probléma ott van, hogy a nyákterven a T7 és T8 között asszem 470 vagy 560 ohm van, a kapcsolási rajzon viszont ez csak 56ohm 2W! Ez a helyes érték.
Feltételezem, hogy a hozzá közölt nyáktervet készítetted el, és pontosan precízen ültetted be az alkatrészeket.
(#) Akashi válasza hapro hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Mellékelem a nyáktervet. Az nekem is feltűnt hogy a T7 és T8 között a kapcsolási rajzon, és a beültetési rajzon más más értékek vannak. 56 ohm-mal (5W) is próbáltam, de úgy búgott.. 470 ohmmal szólt, de ki is pukkant.
Nem nagyon értem mi az összefüggés. Még kezdő vagyok, és nem értem a miérteket
Szépen utánnajártam mindennek, csináltam nyákot lézernyomtatós, vasalós technikával. Tök jó lett. (itt ajánlom figyelmébe mindenkinek a vinnyetta hordozópapirját)
Épített már valaki közületek olyan erősítőt ami szépen szól, és érdemes megépíteni?
karácsonyra szeretnék építeni egyet. Volt egy Sansui R-50 reciverem aminek nagyon szép hangja volt de szétment, alkatrész meg kapcs rajz nincs hozzá. Úgy döntöttem építek egyet, és nem szeretném feladni.
(#) lapose válasza Akashi hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Szia!

Idézet:
„Még kezdő vagyok, és nem értem a miérteket”


Ez esetben a TDA7294-et ajánlom neked! Itt a HE-n, van topikja is, kapcsolásirajzot, panelrajzot, beültetésirajzot is találsz hozzá!
Ha nem akarsz a panel maratásával kínlódni, kittben is meg tudod venni!
Következő: »»   209 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem