Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   709 / 2501
(#) tomat5 hozzászólása Jan 18, 2011 /
 
Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni tapasztalt erősítőt építő és javító kollégáktól.
A mellékelt rajzon látható erősítőt javításra kaptam. Szinte minden félvezető szét volt égve benne, plusz még néhány ellenállás. Az összes hibás alkatrészt kicseréltem. Korábbi hozzászólásban már kértem tanácsot az élesztéssel kapcsolatban. Ezt megfogadva táppal sorba kötött izzóval kezdtem az élesztést. Az égő nem világított így nyugodt voltam....egészen addig amíg a pirossal bekarikázott alkatrészek sűrű füstöt eregetve meg nem semmisültek .
Van esetleg ötlete valakinek, hogy mi lehet a probléma? R234-nél gyárilag ki van alakítva egy mérőpont gondolom a beállításhoz. Mekkora feszültséget kell beállítanom itt a megfelelő működéshez? Hűtőborda nélkül kezdtem az élesztést de szerintem ez terhelés nélkül nem vezethetett a fenti eredményre.
Minden segítő ötletet hozzászólást nagyon megköszönnék.
Üdv.: tomat5

rajz.JPG
    
(#) Jaksi hozzászólása Jan 18, 2011 /
 
(#) rolitechno válasza djgombi hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Vak vagyok bocs...azt hittem erősíteni akar vele
(#) rolitechno válasza tomat5 hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Jó kis erősítő lehet :yes: Hány Watt os? Lehet hogy a trimer nem kívánatos végpontban volt és azért,vagy ha nem akkor valamelyik ellenállás ,amelyen kívül nem láttál hibát,de belül zárlatos vagy 0 volt...Hűtés nélkül élesztéskor sem szabad hagyni,mert a nyugalmi áram miatt ugyan úgy túlmelegedhet. Amúgy csak tipp volt én nem értek hozzá...
(#) Gyozo92 válasza tomat5 hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
rolitechno kolléga pedig jól mondod :yes: A nyugalmi áram miatt simán megsülhetnek hűtés nélkül, ráadásul ha rosszul van beállítva, akkor még hűtéssel is túlmelegedhet. Az izzó legyen minél érzékenyebb, ha nem elég érzékeny, akkor simán megsül egy alkatrész, de még nem kezd izzani. Ahogy a te esetedben is történt.
Feltételezve az erősítő eredetileg működött, tehát a kapcsolás biztosan jó, csak két dolog maradhatott: Bennhagytál hibás alkatrészt, vagy valamit fordítva tettél be, (esetleg gyári hibás volt). Javaslom, hogy kezd el kimérni az alkatrészeket, mert ahol ennyi minden meg volt sülve, ott több minden megsérülhetett ezeken kívül.

A másik javaslatom, hogy izzó helyett/mellett multiméterrel mérd az áramfelvételét, így egyből pontosabb képet kapsz róla, ha valami nem stimmel.

Jó buherálást!
(#) Gyozo92 válasza Jaksi hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Magasabb feszültségű, ha nincs más lehet, de alacsonyabb semmi esetre sem. Ahova nincs kiírva, ott vedd azt figyelembe, hogy ne menj az alá a feszültség alá, amivel megy az erősítő (szerintem) Például ha 55 volttal hajtod, akkor 63 voltos.
Egyébként vannak olyan résezi a kapcsolásoknak, ahova nem esik akkora fesz mint a táp, így a kapcsolásban alacsonyabb feszültségű kondikat ír, ilyen esetben érdemes követni a kapcsolást.
(#) Jaksi válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Ok.köszi.
(#) PH-User válasza PH-User hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Köszönöm szépen a sok segítséget..., megoldottam.
Nem volt két tranzisztor alatt szigetelés, ezért nem szólt a két oldala. Nem tudom melyik ***, de az ilyet legszívesebben jól kupán vágnám!
(#) Tetye hozzászólása Jan 19, 2011 /
 
Üdv!
Szerintetek EZ a kapcsolás mekkora áramot vehet fel nyugalmi állapotban?
A tapasztalatom az hogy egy 220v60w os izzóval sorba kötve adtam neki tápot, így 162mA körül fogyaszt. Az izzón át folyó max áram ha a tápra kötöm 178mA volt.
Viszont a tápfesz sajnos 90VDC amit megint csak nem értek, mert 56V AC-t mértem üresben a trafón,így ennek 79V DC nek kéne lenni.4*1000uF200V a puffer.
Nem merem kiiktatni a táp ágból a soros izzót mert az hogy ilyen kicsi a különbség a két áram érték közt szerintem nem jó. szólni halkan szól, mert ha felhangosítom ahogy az izzón átfolyó áram már nem elég neki leesik a fesz. és olyan mintha gerjedne alacsony búgó hang elkezd emelkedni majd pukkan egy picit és szól tovább. Ezt nem csinálja ha csak halkan megy. A hsz. kimenet dc 0,012v.
Valaki tudna segíteni feltámasztani?
(#) Jaksi válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Gyozo92 azt irtad h semmi esetre se legyen kisebb a kondi az előírtnál de pl a 33pF 47pF kondiknál 100V-ost találtam csak legnagyobbat és 160V-ost ír a leírás.
Ebben az esetben nem tudok nagyobbat berakni de gondolom ezek is jók bele. Jól gondolom?
http://monitor.espec.ws//files/pa300_power_amlifier_146.pdf
(#) agressiv válasza Tetye hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Idézet:
„Viszont a tápfesz sajnos 90VDC amit megint csak nem értek, mert 56V AC-t mértem üresben a trafón,így ennek 79V DC nek kéne lenni.4*1000uF200V a puffer.”


Lehet feszültség kétszerezőt csináltál és a kevés puffer, valamint nagy áram miatt esik a fesz 90V-ra, de amúgy még több lenne.
Nézd meg az egyenirányító részt és ha be van kötve normálisan akkor próbáld izző nélkül.
(#) tomat5 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Köszi a válaszokat, küzdök.

Üdv
(#) Tetye válasza agressiv hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Nu. 1db 600v35A dióda híd van benne, azon 4000uF200V os puffer és 100nF kerámia. Ezt követi egy bizti foglalat és ha nincs az izzó a bizti helyén, akkor is 90,5vDC van a puffereken.
(#) tomat5 válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szia

Elvileg 500w, de a két oldalt hídban is lehet működtetni , úgy 1kW.

Üdv
(#) Gyozo92 válasza tomat5 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Az szép teljesítmény Jutottál valamire a javításában? Egyébként ez a teljesítmény hány %-os torzítás mellett tudja? Csak mert nálam is hasonló erősítő van tervben, ráadásul régóta sumákolom, így egyre sürgetőbbé válik.
(#) tomat5 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szia
Megvettem a cserélendő alkatrészeket, ma este fogok nekiállni.
Torzítást egyéb adatokat nem tudok. Ez egy gyári bass erősítő csöves előfokkal. Valaki teljesen elfüstölte az egyik oldalt. Nem is értem, hogy mi történhetett, mert van benne mindenféle védelem.(túláram, hőfok, koppanásgátló) Ennek ellenére szinte az összes tranzisztor zárlatos volt, a 0.22-es ellenállások szétégtek, egyéb ellenállások, trimmer elolvadtak........
Gondolkoztam rajta, hogy elvállaljam-e, de mivel gyári cucc, úgy gondoltam ha mindent kicserélek rajta és jól élesztem nem lehet gond. Nagy nem is lett mert pár száz forintos dolgok füstöltek csak, de azért jó lenne a végére járni lassan a dolognak.

Üdv
(#) tomat5 válasza tomat5 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
R600/R1000 RED LINE SPECIFICATIONS:
Output Power R600 R1000
8˝ THD < 1% 175/175w 225/225w
4˝ THD < 1% 250/250w 350/350w
2˝ THD < 1% 300/300w 500/500w
8˝ Bridged THD < 1% 500w 700w
4˝ Bridged THD < 1% 600w 1000w
Input Impedance (passive input) 1M˝
(active input) 200k˝
Pre-Shape EQ. Low Boost: +8dB @ 80Hz
Mid Shift: 250 Hz or 500 Hz @ 10dB
Hi Boost: +6dB @ 3kHz
Main EQ. Low ą12dB @ 100Hz
Mid Sweep ą12dB @ 200Hz-2kHz
High ą12dB @ 6kHz
Graphic EQ Freq. ą12dB @ 50, 80, 125, 250, 500, 800, 1.3k, 2.6k, 5k
Compressor Variable Threshold Range (-10dB to -35dB)
Variable Ratio Range (1.3 to 1) to (5 to 1)
Noise Gate Variable Threshold Range off to -30dB
Crossover 12dB per Octave Sweepable 200Hz to 2kHz
AC Requirements 120VAC 60 Hz or 240VAC 50 Hz optional model
Power Requirements R600: 700VA, R1000: 1200VA
Dimensions (no cabinet) 3 1/2” High x 19” Wide x 10” Deep
Shipping Weight with SV2 Duratuff II™ cabinet R600: 30 lbs. R1000:36 lbs
Warranty One year parts and labor

Ennyit találtam róla, meg van hozzá kapcsolási rajz ha érdekel. Szerintem csak az előerősítő miatt bass. Láttam már sima erősítőben is hasonló (ugyanilyen) végfokot.

Üdv>>>>>
(#) Gyozo92 válasza tomat5 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
thx
Nekem is sub célokra kell, de nekem 1%THD alatt kell az 500 watt 8 ohmon. Illetve 2x500 watt
(#) nasgoon hozzászólása Jan 19, 2011 /
 
Üdv!
S.O.S kérdés!!!
Hangerőpoti!!! A csatolt ábra szerint kötöttem be a potimat a végfok elé, de semmi nem csinál, csak búg!
Első láb >>> HRf be
Kötépső láb >>>HFr ki
Szélső láb: letesteltem az erősítő dobozán.
Mit rontottam el?

Kérlek segítsetek!

Köszi!

volume.jpg
    
(#) djgombi válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Pedig így kell bekötni. Az erősítőd dobozára rá van kötve a test?
(#) nasgoon válasza djgombi hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
"test"? mire gondolsz?
az erősítőm dobozán más áram nem futkorászik.
(#) djgombi válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
A poti szélső lábát amit a dobozra kötöttél, azt a hfjel árnyékolására kell kötni nem a dobozra.
(#) nasgoon válasza djgombi hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
3,5 jack hüvelyen jön be a "kakaó".

Mono jack-hüvely... ott hova kössem?
(#) djgombi válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
A közepe a jel a széle a test.
(#) rolitechno válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Ha felcsavarozod a dobozhoz akkor is búg?...Bár anélkül sem kéne.
(#) nasgoon válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szia!

Alu doboz, a jack szigetelten szerelve, tehát nem testel a dobozzal.

DSCF1200.JPG
    
(#) tomat5 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Ez 1% alatt van:
8˝ THD < 1% 175/175w 225/225w
4˝ THD < 1% 250/250w 350/350w
2˝ THD < 1% 300/300w 500/500w
8˝ Bridged THD < 1% 500w 700w
4˝ Bridged THD < 1% 600w 1000w>>>
(#) Tetye válasza Tetye hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Érdekes... 500mA biztit kilőtte.
Ha sorba kötöm a végfokot egy izzóval és ha adok rá bemenetet ha nem valami külföldi rádió hallatszik a hangszóróból(tán német). Ha rövidre zárom a bemenetet akkor is.
(#) nasgoon válasza Tetye hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szia!
Szerintem egy folytótekercs megoldaná kienő jelen.
(#) kadarist válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
De egy fojtótekercs még jobb lenne.
Következő: »»   709 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem