Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   714 / 2501
(#) vologya válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
A TDA1562 elég huzós áru MONO IC,autóba,szubláda hajtására éri meg talán egyedül használni ha nincs kedved kapcsoloüzemü tápot vásárolni/építeni..A VF3 audiofil végfok kevés alkatrészből,viszont a megépítése kicsit macerásabb és szimmetrikus tápegységet igényel..A döntés nálad van,de én ezt a TDA-t nem javaslom.
(#) koncsik03 hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
Ja és elfelejtettem.Az a 22/0,5 w-az izzó akar lenni vagy mi?
Bővebben: Link
(#) Robi85 válasza koncsik03 hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Az egy 22 Ohm 0.5Wattos ellenállás.
(#) Robi85 hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
(#) kadarist válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Szia!
Nem igazán találkoznak a határadatok az eredeti és a helyettesítő típusokkal, úgyhogy nem lehet velük helyettesíteni. Adatlapok alapján keress hasonló tranzisztorokat vagy használd a keresztreferencia-keresőt: Bővebben: Link
(#) Robi85 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Köszönöm. Akkor majd rendelek, mert a helyettesitők nincsenek nekem. Csak ezek amiket irtam.
(#) fleta válasza koncsik03 hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Az a nyíl azt mutatja, hogy az a potméter. A potméter ugyanis egy olyan ellállás, amit lehet szabályozni. A nyíl a szabályzó része a potméternek. Ja *, és a potméter az a hangerőszabályzó
(#) Dzót válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Így kaptam! A tápegységről +- 52 Volt jön le, A kimeneteken - 44 - 48 Voltot mérek Bár valószínűsítem hogy azért kerül a kimenetre ekkora feszültség mert a bemeneten is mérek - 17 voltot A végfok IC-k elég drágák, az a fura hogy van benne egy PAC011A és egy STK 411-240 IC de a forrasztások gyárinak tűnnek.
Egyik Pioneer a másik meg Sanyo gyártmány
Egy olasz fórumba olvastam valami olyasmit hogy a PAC011A helyettesíthető STK410-030 al.
De hogy egyszerre menjenek tönkre és mindkét IC nek ugyan az legyen a hibája, elég kevés az esélye.
(#) agressiv válasza Dzót hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Idézet:
„De hogy egyszerre menjenek tönkre és mindkét IC nek ugyan az legyen a hibája, elég kevés az esélye.”


Ha közös hűtőbordán vanak és STK IC-król van szó akkor nem olyan esélytelen.
(#) Dzót válasza agressiv hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
A hűtőborda GND re van kötve. Hmm hogy tudnék biztosra menni? Elég borsos ára van az IC-k nek
(#) agressiv válasza Dzót hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Ha a bemeneten 17V DC van akkor 95% esély van arra, hogy döglött az IC mivel egy nagyságrendel alacsonyabb feszültségről már teljesen kivezérelhetőek és ekkora feszültség a bemeneten nem lehet, szóval ha valami más is a feszültség forársa akkor is kinyírta az IC-ket.

Esetleg azt lehetne csinálni, hogy a bemeneten lévő DC feszt földrehúzod és ha nagy áram folyik akkor bizony elfáradtak az IC-k, de veszélyes is lehet ez a művelet, szóval csak óvatosan.
(#) Dzót válasza agressiv hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Két bemenetre már rá is forrasztottam egy egy vezetéket, egy 100 Ohm os ellenállással lehúzom és mérem az áramot.
(#) Dzót válasza agressiv hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Igazából semmi nem történt. Szétszedtem és újra összeraktam, most a kimeneten nem jelenik meg semmiféle feszültség, a Bemeneten sincs semmi, de a védelem nem tilt le.
Szólni nem szól semmi életjel, Viszont a tápfeszültség egyik oldalon 60 volt lett a másikon pedig 32.
(#) Riccsusz hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
Hello,
Szeretnék egy végfokot építeni gitár erősítőhöz és a következő IC-re gondoltam: TA8264AH. Az adatlapján csak egy teszt áramkört találtam és szeretném tudni, hogy miként tudnám életre kelteni ? Előre is köszönöm.
(#) agressiv válasza Dzót hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Lehet, hogy csak a nulla kontaktos valahol.
(#) sprofan válasza Riccsusz hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Pedig benne van, rögtön a 2. oldalon: Bővebben: Link
(#) Riccsusz válasza sprofan hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
De ott csak sematikusan, hogy C1,C2. Lentebb pedig, ahol értékeket is ad meg oda az van írva, hogy csak teszt kapcsolás.
(#) rolitechno válasza Dzót hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Nézd át az IC-k közelében lévő nagyobb méretű ellenállásokat is. Bár ha elszáll ,annak több jelensége is lehet a kapcsolástól függően. Azért valami életjelenséget adnia kéne... Annyira nem drága az az STK néztem
(#) Dzót válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Hmm :S beledugtam egy fülhallgatót az előlapi panelba de az sem szól. Pedig az nem a végfokra van rákötve. Bár a szétszedéstől meg az összerakástól nem tudom hogy mi változott meg, de most nincs egyik kimeneten sem feszültség és nem is tilt a védőáramkör, Holnap mindenesetre darabokra szedem és kitakarítom alkohollal. Egyébként a végfokok úgy összesen olyan 9000 be lennének.
(#) janikukac hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
Valaki segíteni tudna ? Keresek egy 2*20 W-os erősítőnek kapcsolási és NYÁK rajzát , ha lehet alkatrészlistával is ! :pirul: :pirul:
(#) rolitechno válasza janikukac hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
(#) rolitechno válasza Dzót hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Én építenék bele abból a pénzből másik végfokot. Az 50V hoz jó a Quad405, és abból az STK ból ítélve a táp is elég hozzá. A többit (hangszín stb) meghagynám. Csak mondtam egy ötletet...már csináltam ilyet egyszer. Az IC től jobb és megbízhatóbb sokkal. Viszont ha működnek és más baja van,akkor békénhagynám persze
(#) David 3g hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Sziasztok. Egy kérdés: A Ne 5532AP művelet erősítő ennyire nem csípi a bass testet vagy valamit elkötöttem ? na meg érdekes módon csak olyan 4-5v felé érzi jól magát akkor ad szép hangot. sima 12V tápom van csak ellenállásokkal kísérletezem azért mondom a 4-5 v ot
(#) agressiv válasza Dzót hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Lehet azért nem tilt az áramkör, mert nincs DC feszültség a kimeneten, mivel ilyenkor előfordul, hogy egyszerűen elég a kimeneti tranzisztorok emitterét kivezető szál és ilyenkor már teljesen használhatatlan az egész.
(#) nasgoon válasza vologya hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Szia!
Köszi a véleményt! Ez mellett megkérdezném, miért nem jó az az IC? Rossz a hangja? Vagy nem tud annyit?
Köszi!
(#) matyusz válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Üdv.
Én a közeljövőben építek egy ilyen IC vel erölködőt (TDA7262) már megvan minden csak még nem volt időm rá, hogy megcsináljam. De ha kész lessz akkor tudok véleményt mondani róla.
(#) nasgoon válasza matyusz hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Szia!
Én nem ezt az IC-t építem a ládába, hanem a TDA1562Q-t.
(#) matyusz válasza Dzót hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Idézet:
„A hűtőborda GND re van kötve”
Az lehet de a legtöbb stk IC nél be van vonva a felülete egy olyan anyaggal ami nem vezet. Ezt meg is tudod nézni szakadásvizsgálóval a hűtőfelületen két ponton mérsz és semmi De nem biztos mondjuk, hogy mindegyik stk ic ilyen.
(#) matyusz válasza Dzót hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Lehet, hogy már szakadásba ment benne a végtranyó. Mivel az stk-k tranzisztorosak csak egy tokban vannak. Ja és lehet, sőt több mint valószínű, hogy az előfokod is megadta magát.
(#) matyusz válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
De készülj rá fel, hogy nagyon nagy borda kell neki. Mert ha kevés a hűtés nem fogja sokáig húzni. Ígyis radiátor lessz belőle
Következő: »»   714 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem