Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   851 / 2508
(#) Alkotó válasza Swedhart hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Idézet:
„szuper az ujrahasznositott anyagokbol épitett erösitöd”

Azt gondolom összekeversz valakivel.
(#) Swedhart válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Én ugy emlékszem a te irásod ,az oroszlántalpas erösitö vagy rosszul emlékszem? Utánna nézek.
(#) pinyó39 válasza Swedhart hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
A PA 300-at építsd meg az üzembiztos hosszútávon is, az elektorban és az elradban is közölték pár verzióban.
(#) reloop válasza pinyó39 hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Erről meg a minap az derült ki, hogy olcsóbb megvenni, mint megépíteni.

GPA 300M.JPG
    
(#) pinyó39 válasza reloop hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Egy darabnál mindenképp, de a nyákja nekem túl szellős áttervezném (bocs K. Józsi), nagykerbe berántanám az anyagot (mindenképpen több darabot lenne érdemes építeni) és mindjárt megérné barkácsolni.
(#) Sanya55 hozzászólása Júl 4, 2011 /
 
Sziasztok Van 1 Fenner 5.1 em a problémám hogy a jobb oldali hangszóróm hol szól hol nem... nem a hangszóró hibája rátettem mást is azzal is olyan....:S átforrasztottam benne az erősitő ic-ket a be kimenet forrasztásokat vezetékeket néztem! de semmi változás ugyanazt csinálja van valakinek valami ötlete mit csinálhatnék még! amugy valami forrasztási leválásra vagy valami ilyesmire gyanakszom mert rezgésre ütésre basszusra megszólal! Előre is köszönöm a segítségeket!
(#) Swedhart válasza reloop hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
De ezt hol lehet megvenni?
(#) saraha válasza Swedhart hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Szia.Itt.
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
És ha komplett készüléket veszel, még jobban jársz.
Az amatőr építésnek más célja van, és más a motiváció is.
(#) Swedhart hozzászólása Júl 5, 2011 /
 
Sziasztok van STP60N06 feteim nagymenyiségben és ezekböl gondoltam jo lenne végfokot épiteni ,valami N csatornás ellenütemüt de lehet-e ebböl 30A és 60v

30N06.pdf
    
(#) Gery hozzászólása Júl 5, 2011 /
 
Sziasztok!

Erősítő tápegységének a puffer kondi után párhuzamosan egy 100nF-os zavarszűrőkondi és egy 2.2kohm-os 2W-os kisütő ellenállás megfelelő?

Üdv.:Gergő
(#) ogi95 hozzászólása Júl 5, 2011 /
 
Valaki tudna nekem segíteni hogy mi az a 4K7?? ezzen a rajzonKapcsolási rajz
(#) szamóca válasza ogi95 hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
4egész 7tized kiloohmos (4700Ohm)ellenállás.
(#) ogi95 válasza szamóca hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Köszi szépen
(#) reloop válasza Gery hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Szia! Természetesen megfelelő. A kisütő ellenállás pontos értékét a puffer kondik kapacitása, és az elvárt kisütési idő határozza meg. Eddig még sosem alkalmaztam.
(#) Gery válasza reloop hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Rendben, köszi!
(#) pucuka válasza Gery hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
De minek, a végfokozat nyugalmi árama úgyis pillanatok alatt kisüti a puffert. Miért kell a tápot pluszban terhelni?
(#) Gery válasza pucuka hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Azt tapasztalom, hogy általában szokott lenni. Azt javaslod inkább hagyjam ki az ellenállást?
(#) Alkotó válasza Gery hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Az ellenállást hagyd ki! Általában akkor van ilyen "direkt terhelés", ha üzemszerűen előfordulhat, hogy terheleletlen a tápegység kimenete. De egy fix végfoknál erről szó nincs, hiszen az erősítő nyugalmi árama mindig terheli.
(#) Gery válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Rendben, köszönöm a segítséget!
(#) sanykaraj hozzászólása Júl 7, 2011 /
 
Üdv egy olyan erősítőre volna szükségem ami 24 voltról üzemeltethető és a osztályú a teljesítmény nem lényeges csak feleljen meg az előbb említett követeléseknek
(#) storm válasza sanykaraj hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
John Linsley Hood (JLH) 2x10W A osztályban. Van neki topikja is, ott pedig kapcsirajzot és nyáktervet is találsz.
(#) sanykaraj válasza storm hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Nos akkor egy kis finomítás ( ez csak azért történik mivel kaptam egy erősítőt hangfalakkal de nem működik) egy olyan erősítőre lenne szükségem ami 24 vagy 12 voltról 2*20 w ot tud mindegy milyen csak lehetőleg ne legyen drágább az alkatrész mint 1500ft
(#) emersys válasza sanykaraj hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Helo.
Akkor a legcélszerűbb lenne, egy ic-t választanod.
1500Ft -os anyagköltségből csak az jöhet ki, és a hozzá tartozó pár félvezető.
De 12V illetve 24V tápfeszültségen 20W-ot nem fogsz kinyerni tisztán sosem!
Legegyszerűbb lenne ha kit-et vennél, a Bővebben: Link-n van elég bőven.
(#) steelbird válasza sanykaraj hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Nocsak, de lejjebb adtad!
Már nem is kell, hogy A osztályú legyen?
Mindez persze sztereóban, összesen 1500 Ft -ért.
Annyiból nemigen építed meg, csak a nyák lemez lesz majdnem egy ezres.
Ráadásul 24V -ról 20W -ot akarsz.
Vagy 12V -ról. Tényleg, akkor most hány voltról is akarod azt a 20W -ot???
Meg persze, az sem mindegy hány Ohmos hangszórókhoz akarod.
Pontosítsál már még egy kicsit...
(#) steelbird válasza sanykaraj hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Szerintem (a kérdéseid alapján) jobban jársz, ha megjavítod (megjavíttatod?) a nem működőt, ahelyett, hogy átépítenéd.
(#) sanykaraj válasza steelbird hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Nos megjavítani nem lehet de akkor pontosítok 24 voltról szeretném üzemeltetni és 4r/20 w os nyáklap meg ilyenek nem érdekel mert van csak az alkatrészek ára érdekel és már az sem fontos így talán már könnyebb lesz valamit találni már semmi nem lényeg csak 24 voltról menyen 2 * 20 w-ot tudjon
(#) nagy_david1 válasza sanykaraj hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Hát valóban elég drasztikusan csökkennek az elvárások A lényeg az, hogy TDA2030-tól TDA2052-ig nézegess akkor. Ne is beszélve arról, hogy elpusztíthatatlan állatok ezek. Tehetséges kezdő kell legyen aki ezeket elküldi az örök mezőkre. Egyedül híd-ban kell figyelni jobban rájuk.
(#) steelbird válasza sanykaraj hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Az a helyzet, hogy egyszer 24V tápfeszültségről 4 Ohmra kb. 10W -ot tud leadni egy végfok.
Ha hidalod, akkor meg kb. 40W lesz, azt meg a hangszóród nem fogja bírni.
Ez így nem fog összejönni.
(#) sanykaraj válasza steelbird hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Aszi szem találtam valamit ami jó lesz építek egy quad őst az kijön trafó nélkül 1504 forintra hangszórót meg szerzekés ez megfelel minden elvárásnak csak az a kérdés hogy ha van 4* 25 w-os akkor az 100w-os tehát jó a quad hoz ha tévedek javítson valaki ja és akkor hogy kössem
Következő: »»   851 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem