Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   768 / 1161
(#) villanyipi hozzászólása Nov 12, 2016 /
 
Üdv!
A képeken látható ic miben léte érdekelne, mi volna ő microkontroller benne a programmal, vagy más cél ic-e? Nem tervezem javítani, mert olcsó de kimondottan érdekel, mert későbbiekben lehet még foglalkoznék vele.Egyébként A készülék eddig az ic-ig eljuttatja az éltető 5 voltot, de a kijelző mindig sötét recsegő hang sincs, sem melegedés, ezért gyanakszom rá.
(#) Chipmunk1960 válasza villanyipi hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Valószínű, hogy több mindent is csinál, olvasd le a számát, s többet tudunk.
(#) villanyipi válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Azt már csak hétfőn sunyiban a munkahelyen tudom mert olyan bitangul apró hogy makróképet zoomolva sem voltam képes kibogarászni , addig hagy hűljön az áramkör tovább .
(#) david10 válasza villanyipi hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Az egy cél IC.
(#) jasta válasza sany hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Nagyon szépen köszönöm erre lettem volna kíváncsi már így tudom mire való a plusz két pólus. További szép napot, köszönöm.
(#) adamkoa hozzászólása Nov 14, 2016 /
 
Sziasztok!

Adott egy autó központi információs rendszere, melyben minden funkció működik a gombok nyomkodására DE nem világít a gombok esetén a visszajelző dióda, hogy be van-e kapcsolva vagy sem, illetve az óra sem mutat semmit.
Tegnap hosszas bontás révén kiszedtem, hogy szemrevételezéssel ki lehet-e deríteni mi a baja.
Ennek lett is eredménye: az egyik panelen vélelmezhetően egy tranzisztor megadta magát - sajnos olyan módon hogy egy része lepattant. Az azonosításhoz kérnék segítséget, hogy miből lehet kiindulni kapcsolási rajz hiányában.
A képeken látható, hogy kiben látom a bűnöst. Természetesen felmerül a kérdés, hogy miért adta meg ilyen drasztikusan magát - kapott-e túláramot és az főzte meg, vagy csak selejt volt?
Gyors kutakodás után van egy mofset esélyes, de miután abszolút hobby szinten vagyok, így közel sem biztos, hogy jó úton vagyok.
(amire tippelek az a IRLML 2502... )
(#) rascal válasza adamkoa hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Ha itt nem kapsz érdemi választ, akkor érdemes lenne az autóelektronika topicban hivatkozni erre a hsz-edre kiegészítve, hogy pontosan milyen autóba való az elektronika. Van ott pár fórumtárs, aki hozzáfér részletes szerviz információkhoz is némelyik márkánál.
u.i.: Látom itt új vagy, ezért még annyit hozzátennék, hogy ne átmásold a hsz-t (modik harapnak érte), hanem a "LINK"-el illeszd be. A hsz-ed pontos linkjét pedig a hsz-ednél a neved mellett a (#)-re bökve megkapod.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2016
(#) adamkoa válasza rascal hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Köszi a javaslatot, holnap napközben megcsinálom a cross-post-ot, de most még nem lenne ildomos elárasztanom a fórumot a nyűgömmel
[amúgy igazi japán műremek, Fujitsu-Ten alkotás egy 2006-os Toyotából, de pótolni egy vagyon lenne kompletten - sajnos a panelen látható gyártói szám nem hozott eredményt, a Toyota típusszám meg csak az egységet dobálgatja :S - így marad az, hogy az elem előtt egy Q2 jelölés látható, valamint a maradványon talán egy A betű ... ]
(#) pjg hozzászólása Nov 15, 2016 /
 
Lézernyomtató tonerből kioperált "csip".
Ráírva ez van:

II046B1 az első "I"betű lehet, hogy 1-es, Y, vagy T
54AETZ

8lába van, de a kis nyákon csak 4 van kivezetve. Gondolom I2C
Mi ez? EEPROM? Adatlap kéne róla.

Köszi.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2016
(#) KKobra hozzászólása Nov 17, 2016 /
 
Vettem fototranzisztort "SFH 309FA"
és képtelen vagyok azonosítani a lábait
Hogy a bánatba lehet kimérni?
Megtaláltam !! A rövidebb láb a "C"
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2016
(#) Mircsof válasza KKobra hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Benne van az adatlapjában 8. oldal. Bővebben: Link
A rövidebb láb a collektor.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2016
(#) Mircsof hozzászólása Nov 20, 2016 /
 
Sziasztok!
Itt van előttem 3db SBL3040PT És az a fura, hogy diódavizsgálóval az egyik irányba semmi (szakadás) másik irányba viszont 0,147 értéket mutat. Ellenállás merővel mérve középső kivezetéshez képest egyiknél 4k másiknál 8k értéket mutat.
Akkor ezek mind döglöttek lennének?
(#) Chipmunk1960 válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Ha jól látom "Schottky Rectifier", annál jó a 200 körüli érték, műszertől függő. Az ujjadat ne mérd bele ellenállásmérésnél!
(#) rascal válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Az általad belinkelt adatlapon a 2. oldalon a 3-as ábra (Fig. 3) mutatja, hogy 0.2V-nál, vagy alatta kezd el nyitni, ezért a 0.147V a műszered pici mérőárama mellett teljesen jó érték.
(#) Mircsof válasza rascal hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek!
Erre a típusra még nem nagyon mértem rá, mivel általában nem pusztulnak el könnyen... Viszont nem is jutott volna eszembe, hogy a multi merőárama tréfálkozik velem.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
van itt egy kondi kódfejtő , hasznát veheted

ccpf.jpg
    
(#) szaszer hozzászólása Nov 21, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy gyári villanypásztor tranzisztorának a beszerzésére kérem a segítségeteket. A tranzisztor smd, és csak annyit látok rajta, hogy: L5E5F . Nem találok ilyet sehol.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv!
(#) bbatka válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
köszi,
(#) csavarkulcs válasza szaszer hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
van viilanypásztor topik, oda is írj szerintem.
(#) otamas86 hozzászólása Nov 22, 2016 /
 
Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy a képen bekarikázott feltételezhetőleg tranzisztor micsoda lenne?? Ha meg azt is tudná valaki, hogy esetleg manapság mivel helyettesítik, azt nagyon megköszönném. Annyit tudok róla, hogy tán orosz, de nagyon fontos lenne, mert kettő ilyen panelem van és az egyikből hiányzik ez az alkatrész, de mindkettő kellene!!!
Várom válaszaitokat és előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza otamas86 hozzászólására (») Nov 22, 2016 / 2
 
Szia!
KT315, esetleg KT361. Bővebben: Link.
A KT315 BC182-vel helyettesíthető, a KT361 pedig BC212-vel.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2016
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza otamas86 hozzászólására (») Nov 22, 2016 / 1
 
régebben javítottam orosz feszszabályzót és feljegyeztem a jellemző jelölést a tranyón . Ennyi maradt meg, Ez biztos ismeret.

sz tranyo.jpg
    
(#) balan hozzászólása Nov 22, 2016 /
 
Ismeri valaki ezeket az smd. diódákat: EUV C539, EUV c609 (ezek rosszak) ezzel sorbakötve egy-egy panelon a BYG 21k v50, és BYG 21k v76 diódák. Sajnos sehol nem találom nyomát. Mivel lehetne helyetesiteni, vagy mik a paramétereik. Köszönöm előre is a segitséget
(#) kameleon2 válasza otamas86 hozzászólására (») Nov 22, 2016 / 1
 
Én is BC182 BC212-re tippeltem volna. A régi orosz rádiókban tucatszám voltak ilyenek.
(#) elektroncso válasza otamas86 hozzászólására (») Nov 22, 2016 / 5
 
(#) otamas86 hozzászólása Nov 23, 2016 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Ezek alapján BC212, mivel 2 alkatrész lehetne lehetséges és a rajz jelölése alapján pnp, így csak az lehet. Még egyszer nagyon köszönöm mindenkinek
(#) lajos1969 hozzászólása Nov 23, 2016 /
 
Sziasztok!
SMD sot-23 tokozás 65K5 van ráírva!
Szerintetek ez mi lehet?
Van ahol NPN tranzisztornak írja a net: Bővebben: Link van ahol 1.8V stabnak! Akkor mi valójában?
Köszönöm!
(#) zosza18 válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 24, 2016 /
 
Üdv!
A stab lesz a nyerő... az npn tranzisztornak nem stimmel a tokozása.(sot-89)
65K5 adatlapja
(#) lajos1969 válasza zosza18 hozzászólására (») Nov 24, 2016 /
 
Köszi!
(#) lajos1969 hozzászólása Nov 25, 2016 /
 
Sziasztok!
Lehet ilyen lcd-t beszerezni valahonnan?
/Prologic WUSB kapásjelzőbe való!/

IMG_0099.jpg
    
Következő: »»   768 / 1161
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem