Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   423 / 728
(#) nagy_david1 hozzászólása Ápr 13, 2012 /
 
Üdv!

Lenne két darab autó hangszóróm. 10cm átmérő, JVC, 2 utas. Esetleg ha segít, a típusa cs-v425. Mint látjátok használható paraméterek nem nagyon vannak megadva. Szeretnék neki egy-egy dobozkát készíteni. Gondolom zárt doboz jöhet szóba de nem tudom mekkora térfogat felelne meg neki a lehető legjobb hangzás eléréséhez. Én 2 literes dobozra gondoltam mivel méretet is szem előtt kellett tartanom. Ez kicsi lesz? Esetleg még itt egy kép róla.Előre is köszönöm.
(#) ptesza válasza benocs24 hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Szubláda esetén,az oldalak aránya szinte mindegy, de kocka ne legyen.lgen a cső mérete határozza meg a hangolást.
(#) lamalas válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Szublada eseten miert ne lehetne kocka a doboz kialakitasa? A szubladak nem szoktak 100-150Hz fole menni es egy atlagos nagysagu szublada meretei nem akkorak, hogy allohullmok alakuljanak ki bennuk ilyen alacsony frekvencian.
(#) ptesza válasza lamalas hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Tisztában vagyok vele. Bővebben: Link
(#) lamalas válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Idézet:
„Egy hátsó reflexnyílásost sokkal érzékenyebb az elhelyezésre, de ezt Te is tudod.”

En mar epitettem elso es hatso reflexportos hangdobozt is es nem tapasztaltam, hogy a hatso reflexportos erzekenyebb lett volna az elhelyezesre mint az elso reflexportos. Azt tapasztaltam amit irtam is: nem szabad a hatso reflexportos dobozt teljesen a falra tolni mert akkor nem mukodik rendesen a reflexport.

Nem ertem, hogy jon ide, hogy erdemes vagy nem erdemes a sarokba tenni egy hangdobozt? Ez nem reflexportfuggo, hanem atvitelfuggo dolog. Ha egy hangsugarzonak termeszetenel fogva keves a basszusa akkor nem problema ha kozelebb kerul a falhoz (esetleg sarokhoz) mert ez az elhelyezes "rasegit" a melyekre.
(#) lamalas válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Ha tisztaban vagy vele akkor miert irtad azt, hogy ne legyen kocka alaku a szublada doboza
(#) ptesza válasza lamalas hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Ez mögött nincs semmilyen fizika. Nem tudjuk milyen szűrést fog kapni , egyáltalán fog -e bármilyent is...
(#) Robi85 válasza Robi85 hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Sziasztok.

Lemértem a hangszórómat.
Íme az adatok:

Fs = 39.39 Hz
Re = 3.60 ohms[dc]
Le = 635.15 uH
L2 = 1744.78 uH
R2 = 34.31 ohms
Qt = 0.51
Qes = 0.55
Qms = 7.77
Vas = 32L

A kérdésem még mindig az, hogy mekkora dobozt csináljak neki, és hány Hz-re kéne hangolni? Házimozihoz, és néha zenére is használnám.
(#) ptesza válasza Robi85 hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
40 literes dobozt ajánlok hozzá 45 Hz-es hangolással. Ehhez 110-es csőböl 27 centis darab kell. De inkább legyen hosszabb ,és impedancia méréssel be tudod hangolni, pont 45 Hz-re. F3:38 Hz

Viszont csalódnod kell a gyári adatokban (96dB) ,mivel ennek a hangszórónak az átlagos érzékenysége : 87,5 dB
(#) Robi85 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Köszönöm. A hangolást is a Limp-el kell elvégezzem majd a kész dobozon?
(#) ptesza válasza Robi85 hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Igen.

A két púp közötti mélypont lesz a hangolási freki.
(#) Robi85 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Köszi mégegyszer.
(#) nagy_david1 hozzászólása Ápr 14, 2012 /
 
Üdv!

Megkérlek szépen fussátok át ezt a kérdésem. Mivel sok adat nincs ezért egy jártasabbat megkérek hasra csapva mondjon egy térfogat értéket. Nekem annyit nem ér meg a projekt, hogy lemérjem a hangszórók T-S paramétereit de szeretném ha a lehető legtöbbet ki lehetne hozni ezekből a hangszórókból, elfogadható hangzás mellett. Előre is köszönöm.
(#) ptesza válasza nagy_david1 hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Mennyibe kerül egy T/S mérés? Kb 500 Ft-ba kerül hozzá a mérőeszköz, de az is lehet semmibe ,mert van mindened hozzá otthon.

Bővebben: Link
(#) nagy_david1 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Persze, olvastam is a cikked de mivel mint látod, hogy nem valami felső kategóriás hangszórókról van szó hanem ömlesztett alsó kategóriás példányokról ezért reméltem, hogy egy körülbelüli értéket tudtok mondani. Én 2 literre gondoltam. Nem másért írom ezt de a SAL, MNC és társai hangszórókat se nagyon szoktátok méregetni hanem tapasztalat alapján odadobtok egy értéket mert úgyis lehet tudni, hogy nem lesz nagy különbség és nagyon nincs is mit hangolni. Amitől az én hangszóróim JVC márkát viselnek attól még én az előbb felsorolt márkák kategóriájába sorolnám ezt a szériát. Javíts ki nyugodtan ha tévednék. Köszönöm.
(#) Bassmester válasza nagy_david1 hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Az a célod, hogy a lehető legjobbat kihozd valamiből és az egyetlen célravezető módszert szeretnéd mellőzni?
Pont hogy az MNC, SAL, stb hangszóróknál elengedhetetlen a TS mérés, a legkülönfélébb hihetetlen "gyári" adatlapok miatt.
Felesleges bármilyen kategóriába sorolnod a hangszóróidat, egyszerűen csak le kell őket mérni és kiderül hogy mire alkalmasak.
(#) nagy_david1 válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Meggyőztetek. Remélem egy alaplapi hangkártya elég lesz a teszthez mert a kártya kikerült a gépből.
(#) Bassmester válasza nagy_david1 hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Közben utánanéztem ezeknek a hangszóróknak. Free-air autós hangszórók... 82dB érzéketlenség, stb.
Szerintem nem érdemes rájuk időt fecsérelni, sem a mérésükre, sem másra. Hallható mély hangokat semmilyen körülmények között nem fognak produkálni.
(#) nagy_david1 válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Igen de szeretnék nekik egy dobozt mert így önmagába mint hangszórók aztán végképp semmit sem érnek. Ezért is írtam én is, hogy nem látom értelmét a méréseknek. Nem is azt vártam, hogy 30Hz alá menjen, tévedés ne essék
(#) Bassmester válasza nagy_david1 hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Szerintem tedd bele egy 4-5 literes téglatest alakú dobozba, bár majdnem tökmindegy hogy mibe rakod. Ezen túlmenően felesleges volna vesződni vele.
(#) nagy_david1 válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Most már hozzáfogtam a mérések elvégzéséhez a vicc kedvéjért. Remélem hamar végzek és sikerül valami eredményt kinyerjek. Köszi.
(#) nagy_david1 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Na jó, erről ennyit. Valami az alaplapi hangkártyámmal nincs rendben szinte biztos. Sehogy sem tudtam bekalibrálni. Mindig az a hiba jött elő, hogy túl nagy a bemenetek közti különbség (nagyobb mint 2dB). Majd egyszer időm lesz kitanulmányozom magamért de most marad az a pár literes "hasracsapott" doboz. Köszönöm.
(#) benocs24 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Sziasztok! Még egy utolsó kérdésem lenne! A cső méretét a 70mm az előlap belső oldalától kell mérni vagy a külső oldaltól? De gondolom a külsőtől. Jól gondolom?
(#) ptesza válasza benocs24 hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Igen jól. Gondolj csak bele ,ha simán vágnál a dobozra egy lyukat ,az is csőnek számítana csak a hossza= az előlap vastagságával.
(#) ptesza válasza nagy_david1 hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Ebben tévedsz, nem szoktunk odadobni semmit meggondolatlanul.
(#) ptesza válasza nagy_david1 hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Igen mert nincs átváltva a kapcsoló kalibrálás állapotba. Nekem ez a kábel eddig mindennel működött!!!
(#) nagy_david1 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Ma még lehet egyszer megpróbálom. Szerintem nekem az alaplapommal van a baj. Amúgy átállítottam a kapcsolót és 50-60dB között mozgott kalibráláskor, nem a leírt 10-nél. Mindent megpróbáltam átállítani de nem igazán jött össze eddig.
(#) dani550 hozzászólása Ápr 15, 2012 /
 
Hello Mindenkinek!
Építeni szeretnék bass reflex ládát a házimozimhoz.
A hangszóró sal xpro 30100.
Van egy terv, mondjuk más hangszóróhoz, de hátha jo ehhez is.
Bővebben: Link

Legyen e nagyobb a láda, hangelnyelő szivacs kell e bele.
(#) ZsoltD hozzászólása Ápr 15, 2012 /
 
Segítségeteket szeretném kérni, van nekem 2 DB HA 25/1038 hangszóróm(felújítva,papír, stb..) és ehhez szeretnék mélyládát csinálni,természeretes szobai használatra. Hagfalrajzot keresek hozzá, illetve, hogy milyen hangváltó, reflex cső kell hozzá.

Előre is köszönöm...
(#) nagy_david1 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Biztos az alaplapom a hibás. Egy régi gép és amikor átállítom a mikrofon bemenetet "line in"-re akkor nem csinál semmi semmit.
Következő: »»   423 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem