Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Ha a komparátorokat átcseréled OPA-ra, akkor a komparátorok kollektor-ellenállását kihagyhatod.
Szépen megszépítetted a nyákot.
Eredetileg nekem is piros nyelem volt, rettenet gyorsan húztam rá egy szürke zsugorcsövet.
Nem végleges nyélnek szánom. Csak valami olcsó-gyors dolog kellett, hogy kipróbálhassam.
De a zsugorcső jó ötlet. Veszek egy szál pirosat.
Azért jó a piros, mert ha hatalmasat lendítesz és elrepül a szerkezet akkor könnyebben megtalálod a bozótban.
Egyelőre tetszik a GT-m, bár még csak egy gyors tesztre volt időm. Nem rosszabb, de jobb beállításokat is használhatok mint a lakásban. Lejjebb tudom venni a GEB-et egészen határesetre, az érzékenységet meg még feljebb tudom tekerni. Volt hogy 22 centiről is meghozta az 1Ft-ot, de a 21 az jött stabilan (IGSL-el 18 centi volt a max ugyanott). A pinpoint is használhatóbb mint vártam. Azt hittem hogy összevissza fog pittyegni a talajra, de nem. Nagyjából azonos magasságban tartva a fejet meg sem szólal csak a fémre a földkupacban. Kell néhány nap lengetés hogy rendes véleményt tudjak mondani róla.
Na sikerült az IGSL-t olyan helyzetbe hoznom, hogy az 1Ft-ost 20cm-ről jelzi maximum. Az adótekercs sinuszát sikerült beállítanom, olyan 14,5Khz körül volt. A fázistoló kondik összege a vevőtekercsen 11nF. Ennél az értéknél vettem észre, hogy itt a legerősebb. Ebből lehet többet kihozni érzékenység terén?
Nekem 26-ról hozza a levegőben, de nem tudni mekkora fejjel próbáltad, hogy van kiegyenlítve, és hogy vannak beállítva a potik (accept, reject, geb-ek), illetve nekem nincs párhuzamos kondi a vevőn.
Kicsit mókultam a gépen, és ez jött ki belőle.
Video. Vasszűréssel, alufólia mély, ami jobb az magas.
Na jobban átvizsgáltam az ace 350-em: A gyári fejben van kondi, kb 15 kHz-en megy a fej magában, a panelen van egy 100 nF-os kondi (C31) párhuzamosan vele és így megy kb 8,25 kHz-en. Ha én ezt a kondit leszedem vagy kisebbre cserélem, akkor magasabb frekin megy majd. Multisim szerint a fázistolókon kb 2-3 fokkal csúszik el a fázis, amit a geb potival még korrigálni lehet. Van értelme 8-ról 12-15-re feljebb tolni a frekit?
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2015
Nagy változás szerintem nem lesz, de kipróbálható.
Másik frekvencián a fej kiegyenlítése és fázistolása is megváltozik, ezért a C24-et módosítanod kellhet. Ha ez a probléma nem lép fel, akkor a vevőerősítőt át kell hangolni a régi frekvenciáról az új frekvenciára. Áthangolható szerintem a gép, csak a nyákot tönkre ne tegyed a sok piszkálással. A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2015
Sziasztok! Megépítettem a gyerekeknek az RT 89/10-esben lévő játékát. Délután szedtek vagy 3 kiló szemetet meg egy 2 colos bronz golyós csapot. Mos kellene még belőle, de nem találok több 5.6n kondit a kereső oszcillátorba. Ha 10n-at teszek mit kell változtatni a tekercsen, vagy hogy kell ezt számolni?
Párhuzamosan kötsz egy 2,2nanot meg egy 3,3 nanot és az 5,5 nano lesz. Ha meg sorba kötsz 2db 10 nanot az 5 nano lesz.
Engedj meg még egy kérdést légy szíves, ha ismered a kapcsolást! Ha már úgyis egy kicsit átrajzolom a nyákot a plusz kondik miatt, ha 12 v-ról szeretnék üzemeltetni, tegyek bele 9v-os stabkockát vagy mehet simán 12-ról is?
Nincs előttem a rajz, de szerintem mehet 12V-ról.
Sziasztok!Valaki építette-e már meg ezt a fajtát? http://www.easytreasure.co.uk/bfo.htm
Én megépítettem és valamiért nem működik (bekapcsolásnál pattan egyet aztán néma) , esetleg aki már elkészítette és működik az nem tudna nekem segíteni, hogy mi lehet a probléma?
Szia.
Esetleg a dokumentációt közzé tudod tenni? Kíváncsi lennék rá. Köszönöm.
Előfordulhat, hogy működik, csak a két oszcillátor frekvenciája között olyan nagy a különbség, hogy füllel nem hallható. Frekvenciamérő és oszcilloszkóp jól jönne.
Általában magam tervezem a kapcsolásokat, a nyákokat és azokról természetesen mindent megosztanék. Ezt a kapcsolást rádiótechnikából építettem, csak a nyákot terveztem én azt adom ha kell (741-es IC van benn én azt nehezen szereztem, de jó bele akármi csak akkor másik nyákterv kell), de a teljes doksi az az RT tulajdona. 300 forint egy 2005. előtti lapszám.
Köszönöm szépen.
Sziasztok tud valaki PI gépre vas szűrést?
Ha jól tudom a Garrett infinium-ban van ilyen.
megvolt a néhány nap lengetés?
Az nem, de volt helyette arcüreg gyulladás megy egyebek, így 2 hétig a lakásból sem mentem ki.
A videó mobilos lett, nem is a sajátommal készült mert az lemerült menet közben, így elég tré a kép és a hang is gyenge (esetleg letöltve rá lehet erősíteni a lejátszóval vagy a win-al). Menet közben az eszeveszett prüttyögés is a mobil miatt van (a hálózattal kommunikált éppen).
Sikerült egy jó helyet találni a kertben, itt 24 centi mélyről még éppen meghozza az 1Ft-ot. Ha leteszem 25-re ott már all metalban sem látja. Ugyanebben a gödörben ugyanezzel a fejjel az IGSL 20cm-ről hozta. A fej az Attila féle, az adójel nincs emelve, 40Vpp. Most újra megnéztem és számít a föld (nyilván), mert ha nincs visszatemetve csak az üres gödör oldalába szúrva az érme akkor mélyebbről is látja. Tehát az olyan teszt nem teszt.
Helló
Elkészült a keresőm,ez az első amit én építettem. Most egy másikat szeretnék építeni.A surf pi pro -n gondolkozom, az is játék kategória még?Ja és a képek (van még mit finomítani rajta):eti561
Ha csak a lakásba kell akkor nem, de a terepen az is inkább a játék kategória. Nekem volt belőle 2 megépített példány, kipróbáltam vagy 3 féle fejkábelt hozzá, aztán még a tekercs árnyékolását is, de még úgy is jelezte valamennyire a talajt, szóval használhatatlan volt.
A másik probléma vele a P csatornás FET, abból nem nagyon kapsz nagyobb feszültségűt. Olyan kapcsolást válassz amiben N csatornás a FET és ahhoz illeszkedik a vevőrész.
Én megpróbáltam N csatornás fettel egy szokásos PI alapkapcsolást jól beállítva, ahol a tekercs után NE5534 erősít, itt vége. Ha 1000V-os fettel csináltam, tehát 1000V csúcsfeszültség (mérve), ha ezt 200V-os zenerrel vágva 200V-ra, vagy ha 200V-os fettel, az erdemény ugyanaz érzékenységben. Más kész PI kapcsolásoknál is megpróbáltam, arra jutottam, hogy felesleges 200V-nál nagyobb feszültség. Az információt a lecsengés vége felé, és utána időszak tartalmazza.
És a talajban próbáltad vagy az asztalon? Mert a kettőnek még akkor sem ugyanolyan a vezetőképessége ha a talaj csak nagyon kis mértékben tartalmaz fém oxidokat.
Az információt valóban a lecsengés vége tartalmazza, amiből örvényáram lesz a talajban (vagy a levegőben) lévő fémben. A fázisdetektorok más elven működnek, de azoknál érmék esetén már egy 10V-os adójelhez képest is centikben mérhető érzékenységnövekedés van a talajban ha mondjuk kétszer-háromszor akkora az adójel. Az 1000V meg más kategória, és ötször akkora mint a 200V. Mondjuk a PI-k sosem érdekeltek annyira hogy ennek utánajárjak. |
Bejelentkezés
Hirdetés |