Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Hegesztőtrafó egyenirányítása
Azt szeretném megtudni,hogy egy váltóáramú hegesztő hegesztőáramát hogyan lehetne egyenirányítani?A hegesztő 220 voltos és 120 amperes.(Elég régi darab)
Egyenirányítani csakis diódával lehet.
Vannak erősáramú diódák is (nem p-n átmenetű).
Kellenek hozzá teljesítménydiódák 100A-körüliek összekötöd hídba és már kész is! Ha át lenne tekerve akkor meg lehetne oldani két diódával is de szerintem olcsób a négy diódás!
Azon agyaltam, hogy ez szép és jó, de azt a problémát nem oldja meg, hogy az ív minden periódusban kétszer megszakad. Nem kellene pufferelni ? ( Lehet, hogy hülyeség, de szerintem a nagyfrekis kapcsolóüzemű hegesztőgépekben ezt valahogy megoldják csak a nagyobb freki miatt kisebb puffer is elég )
Én már csináltam egy hidat egy hegesztőhöz 4 ruszki diódából és tökéletesen megy puffer nélkül!
kösz a segítséget!megpróbálom megcsinálni,és ha nem jön össze akkor majd jelentkezem.
Azok nagyjából olyanok, mint egy kapcsolóüzemű tápegység, csak a kimeneti karakterisztikája átmegy áramgenerátorosba, tehát a primer oldal van pufferelve, és azt küldik át nagyfrekivel a szekunder oldalra, ahol tekerccsel szűrik.
Szevasztok! Én is gondolkodtam ezen az egyenrányítás dolgon. Ha 1 diódával csinálnám, az úgy milyen lenne?? Meg van pár ütősebb FET-em, azokkal nem lehet valahogy egyenirányítani??? Érdekelne még inverteres hegesztőtrafó kapcs. rajz is, nincs valakinek? Felrakna párat, ha van.
Egy diódával nem lehet, aszimmetrikusan felmágneseződik a vas tőle.
Itt van egy topik ilyennek az építéséről: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=19886
Alumíniumot is lehet elvileg hegeszteni egyenámmal. Engem inkább ez érdekelne.
Aluminiumot lehet vele hegeszteni csak megfelelő alupálca kell hozzá. :yes:
Amugy az aluhegesztés nem egy könnyű dolog gyakorlat kell hozzá! Én hegesztettem pár alufelnit gerjesztett ives védőgázas hegesztővel és azt kell mondjam széppen még azzal sem mindig sikerült. Ha az alut előmelegíted 200fokra akkor széppen lehet dolgozni.
Hát aluhegesztésnél igencsak el kell találni a pálca és a heggesztőáram egyensúlyát Mert különben fröcccss
A "nem p-n átmenetű" dióda az milyen?
Vákuumtechnikai eszköz?
Vannak fém-félvezető átmenetű diódák is, pl. schottky
Tehát: a schottky-diódában nincsen p-n átmenet?
Nincsen. Egy n-típusú félvezető és fémanód átmenet van benne: schottky felépítése
Egyébként minek egyenirányítani? Váltakozóáramról mivel rosszabb?
szia
ha jól tom egyenáramról szebben és más pálcákkal is lehet heggeszteni + pl alumíniumot is lehet heggeszteni épp apámmal is ezt tervezzük üdv!
Sziasztok!
adott 4 db nagy dióda hűtőbordával ( mellékelt kép) és azt szeretnám megtudni hogy alkalmasak -e a heggesztésre előre is kössz! üdv!
Az egyenárammal könnyebb,szebb a heggesztés mivel nem fröcsög a pálca az 50Hz miatt hanem egyenletes az ív
Jók ezek csak kell nekik nagy felületű borda is mert így egyből megsül
Nekem is vannak ilyen diódáim. Ezek 200A körüli orosz germániumdiódák, ami hegesztéshez bőven elég .
Hűtést mindenképpen tegyél rá, mert elég rendesen melegedhet hegesztés közben. A nyitófeszültségük műszerrel mérve 0,1-0,2V között mozog, de, ha nagy áram folyik rajta felmehet 1-2V-ig is. Régi nagyüzemi (perion) akkutöltő gépekből bontottam ki ilyeneket.
Szerintem szilícium alapanyagú. Az áram értéke is általában rajta van (valamelyik szám a sok közül.)
Én valaha lapos 900V / 500A-es tárcsatirisztorokkal oldottam meg az egyenirányítást 4db volt hídbakötve, az összekötés 5mm-es vastagságú laposvas. Ezek hűtés nélkül mentek szinte folyamatosan. A te általad felrakottakra szerintem is kell hűtés, mint ahogy a többiek írták.
Legegyszerűbben úgy oldják meg, hogy háromfázisú transzformátort alkalmaznak, háromfázisú kétutas egyenirányítással. :yes:
Így nincs "0" átmenet.
szia!
oké köszi! a nyitófeszültsége 600 akárhány milivolt nem emlékszem rá pontosan ekkora borda elég rá?? (mellékelt kép) bocsi a homályos képért üdv
Igen, de arra figyelj beszereléskor, hogy a bordák lemezei függőlegesen álljanak, a jobb hőáramlás miatt.
És a doboz lehetőleg legyen kiperforálva a borda alatt és felett a fenti okból kiindulva. A 600mV -os nyitófesz szilíciumdiódáról árulkodik.
szia !
és az baj h sziliciumdióda?? el fogja bírni azt amit kell neki?? köszi! üdv!
Nem baj, sőt a szilícium alapanyagú megbízhatóbb mint a Ge félvezetők (nem véletlenül nem gyártanak már germánium dolgokat).
A diódák külleméből ítéltük meg, hogy alkalmas hegesztő egyenirányítónak, de biztos van rajta valami számkód, ami elárulja, hogy mekkora feszültséget, áramot bír ki. Szerintem kend be valami hűtőpasztával a hűtőbordák menetes csatlakozását, és környékét is, ahol a dióda érintkezik vele. Ezután húzd rá jól villáskulcsal a diódákat a bordáikhoz, és nyugodtan kipróbálhatod, a hűtése rendben van. Ahhoz, hogy nagyon forróak legyenek, azért sokáig kell hegeszteni.
szia!
köszi a tippeket esetleg sorozatszámra kíváncsi vagy? és hővezető paszta van elég sok hála istennek még jó régről való úgyhogy még bizti h jól vezeti a hőt eddig legalábbiz nem volt vele gondom üsv |
Bejelentkezés
Hirdetés |