Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Kandósok
Matek1 nagy szívás!
A közgázra is épül közgáz2 arra válgazd arra vállgazd2 arra managment. Szal az miatt is csúszhatsz.
Nem tudom még, hogy a 2. félévben miket kell felvenni.
De a matek2-t fel lehet venni? Olyat hallottam, hogy fel lehet, csak vizsgázni nem lehet belőle, amíg nincs meg a matek1.
Úgy lehet, hogy hogy felveszed a matek2-t és a matek1 vizsgakurzust. Először levizsgázol matkek1-ből, majd utána matek2-ből, egy vizsgaidőszakon belül..Én is csináltam ilyet, nem jött össze
Akkor úgy lesz, sikerülnie kell.
És utána mit léptél?
A matekkal és a villanytannal vigyázni kell, mert ha valamelyik nem sikerül, eleve csúszol 1 évet a szakirányválasztás miatt, annak ugyanis feltétele ezen tárgyak megléte.
A szakirányt a II. félév vége után kell választani?
Nem, a harmadik félév végén. Nappalin legalábbis. De érdemes lenne ránézned a tantárgytáblázatra, mert ott minden felveendő tárgy rajta van, és az is jelölve van, mi mire épül.
Srácok.
Érint valakit a tegnap életbe lépett TTSZ változás? Leginkább költségtérítéses tanulókat érint.. Tandíj felét a reg. hét végéig be kell fizetni, különben kirúgnak.. Ma meg is jött az email, hogy kiírtak 86000Ft KT Alapdíjat, de ott az szerepel, hogy március 18 a befizetés határideje..Tudtok valamit róla?
Sziasztok!
Rejtőre járok környezetmérnökire, meg van mindenem, kivéve 1 tárgyat, ami miatt 1 év múlva államvizsgázhatok. Szakirányként volt villamosra lehetőség, elvégeztem, tetszett és azt tartottam a legértelmesebbnek. Szeretnék most jelentkezni levelező villamosmérnökire, ami szeptemberben indul. Lehet-e, nem zavarja őket az, hogy még járok majd nappalin 1 félévet, plusz államvizsga, míg ezek mellett járok majd levelezős képzésre is?
Ha ott is ugyanolyan kreditrendszer van, mint nappalin, akkor a rá épülő tárgyakat nem tudod felvenni, ezt a mintatantervben nézheted meg, hogy mi az ami második féléves, és a közgázra épül...
"Zavarni" nem hiszem, hogy zavarná őket ha arra az egy tárgyadra emiatt be tudsz járni akkor meg tuti semmilyen ütközést sem jelent, meg a Kandón, én úgy tudom, hogy lehet párhuzamosan tanulmányokat végezni, ha valaki "bírja", azt mondjuk még én se néztem sosem, hogy ez lehet e nappali és levelező egyszerre... esetleg kérdezd meg a to-n, vagy nézd meg a felsőoktatási törvényt és/vagy a tvsz-t, hogy van-e idevágó rendelkezése, de amúgy mivel lehet több képzésen egyszerre részt venni, valószínű, hogy lehet... esetleg szerintem inkább olyan vonzata lehet, hogyha az egyiken államilag finanszírozott vagy/voltál akkor lehetsz-e a másikon vagy hasonló... de tényleg a konkrétumok miatt kérdezd meg a to-t szerintem először...
Sziasztok!
Szituáció: Energetikából szabadvezetékek számítását gyakorlom, ami jól megy. Pozitív-negatív-zérus sorrendű áramokkal szemben mutatott reaktancia-impedancia értékeket számolok. Probléma: Nem fér a fejembe, hogy mi a pozitív/negatív/zérus sorrendű áramok. Kérdésem: Hogyan képzeljem el, mire kell gondoljak amikor ezt olvasom? Üdv Mohinder
Ez egy matematikai modell a különböző állapotok számításához. Ez kissé hasonló mint pl. a fourier sor, van egy periódikus jeled, ami szinuszhoz egyáltalán nem hasonlít, de fel tudod bontani mondjuk 100 darab szinuszra, amik valójában 1 jelet alkotnak. De egyébként elég egyszerű, a pozitív sorrend 120 fokban eltolt vektorok, amik megfelelő irányban forognak, a negatív sorrend ellenkező irányban forog, a zérus sorrendű áramvektor pedig mindig egy irányba folyik mindhárom fázisvezetőn. Ez mind váltóáram természetesen, tehát az 1 irány itt nem DC-t jelent, csak azt, hogy minden adott pillanatban egy irányba folynak. Ezek eredőjével lehet mindenfajta hibát számolni.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2014
Ú, hát hálásan köszönöm. Így már világos a dolog!
Idézet: „Én sose hallottam még ilyenről, hogy kombinációs hálózatból assembly vagy C programot írni, igaz, a Kandónak a közelébe se mentem. De gyakorlati értelme se sok van.” Tessék, itt van egy egyszerű pálda assembly vagy C nyelven leprogramozandó kombinációs feladatra, hogy lásd, az ilyennek nagyon is sok gyakorlati értelme van. Készíts egy olyan mikrokontrolleres vezérlést, amelynek a bemenetén három nyomógomb van, a kimenetén pedig egy led. A nyomgombok segítségével egy háromtagú zsűri szavaz (gomb nyomva= IGEN, gomb elengedve=NEM) Világítson a led, ha az "igen" szavazatok vannak többségben. A feladat egy 8-lábú mikrokontrollerrel megoldható. Idézet: „igaz, a Kandónak a közelébe se mentem” Nem fogom fel, hogy miért kell generálni a feszültséget az egyetemek között. Úgy látom ezen az oldalon sok fiatal fordul meg. Egykor Műegyetemett végzett villamosmérnökként azt tanácsolom a diploma előtt álló Műegyetemi diákoknak, hogy ne becsüljétek le a Kandósokat, főleg ne az öreg rókákat. Ha fiatalként bekerülsz egy céghez, az ilyen arcoskodással pillanatok alatt eljátszhatod a tapasztalt kollégák bizalmát, akiktől még sokat tanulhatnál. És van egy rossz hírem: a Műegyetemet végzett öregek sem fognak melléd állni, egy olyan Kandóssal szemben, aki már bizonyított.
Sziasztok!
Nagy bajban vagyok, na döntenem kell az OE mérnökinfó és a az OE Kandó villamosmérnök között. Érdekel az elektronika, főleg az ilyen mikroelektronika, áramkörök tervezése, készítése, mérések osz illoszkóppal stb. Viszont az erősáram, energetika annyira nem. Ha a Kandóra megyek mekkora az esélye hogy majd azt tanulhatom ami érdekel? Úgy tudom, hogy ezt a gyengeáramot a Tavaszmező utcában tanítják, a 8. kerületben. Mennyire gázos ott a közbiztonság? Nem tudok dönteni e kettő között, tudnátok segíteni benne? Köszönöm!
Szia,
A VIII. kerületben tanulok a Tavaszmező utcában. Ha odamégy a Kandóra, akkor a 3. félév után van a szakosodás, ott döntheted el, hogy pontosan mit is akarsz tanulni. Az energetika a III. kerületben van. Ha téged a gyengeáram érdekel, akkor vagy a híradástechnikára, vagy a műszertechnikára vagy pedig a Mikroelektronika és technológia Intézet (röviden MTI) mehetsz. A közbiztonság olyan amilyen, éjszaka nem szoktam arra járni, de napközben nem annyira vészes , előfordulnak lopások, de inkább csak az oda nem figyelőkkel...
Szia!
Ha elektronikát szeretnél inkább tanulni akkor a Kandót javaslom neked. A NIK-en nagyon tömény programozás van és nagyon durva matek. Rettenetesen nehéz a Prog1 teljesítése. Megpróbáltam egy februári MSC szemesztert a NIK-en, de nagyon nem ment nekem, mert nincs meg a BSC alapom hozzá. Én is kacérkodom a gondolattal, hogy továbbmegyek a villany MSC-re a Kandóra mivel villamosmérnök vagyok én is, csak nem tudom lesz-e pótfelvételi augusztusban a szeptemberi szemeszterre. A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2014
Köszi, tehát a Kandó könnyebb lehet mint az oe info? A kollégium milyen? Függ attól jogy hova jelentkezek hogy melyikbe vesznek fel?
A matek hol nehezebb? Mindegyikkel kb azonos az elhelyezkedés/fizetés?
Ez az egész nem feltétlenül a taníttatáson és az iskolai lehetőségeken múlik.
Nagyon erőteljesen számít az ember hozzáállása és az érdeklődési köre. Ha pl. téged az elektronika, és a bütykölés vonz, és a programozás és az informatika világa pedig nem, akkor a mérnökinfó automatikusan kiesik. Fölösleges olyasmibe belekényszeríteni magad, amihez nincs affinitásod, vagy nem találnád élvezetesnek. Én azt gondolom, az iskola ezeken a magasabb szinteken azt célozza meg, hogy a hallgatóknak szemléletbeli támpontokat és biztos alapokat adjon. Ahhoz, hogy a későbbiekben minél hatékonyabban tudd magadba szippantani a tudást, legyen szó akár virágtermesztésről vagy betonozásról vagy egyéb evilági témáról és szakmáról. Én így látom... tehát olyan teljeskörű képzést sehol sem tartanak a világban, ahol csak naprakész és full izgalmas, változatos órák vannak. A cél tehát a szemléletmód-változtatás / bővítés. A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2014
Köszönöm! Az a baj hogy magamról se tudom hogy mihez mennyire van affinitásom. Azt tudom hogy nagyon szeretek elektronikai dolgokat javítani, és szeretném érteni hogy mi miért is van, megérteni hogy pl miért kell oda az a tranzisztor. Viszont a sok elméletet nagyon utálom, tudom hogy kell az is de "élvezni" csak a gyakorlatias dolgokat tudom.
A másik a mérnökinfo, az mellett szól, hogy az infomatika is érdekel, a legtöbb mai dolgonak az az alapja. Programozásból jól meg is lehet élni. Viszont ott állítólag a matek is már csillagászati magasságokba emelkedik, ezt nem tudom mennyire van így a villamosmérnöki szakon. Illetve azt is jó lenne tudni, hogy tanulhatom-e majd azt az ágát a villamosmérnökségnek ami tényleg érdekel (mikroelektronika, aramkorok tervezese stb) vagy majd pl az energetikaval kell kényszerből foglalkoznom mert csak arra vesznek majd fel. A mérnökinfo mellett még az is szól hogy azt óbudán a szép új épületben tanítják, míg a villamosmernoksegnek az engem erdeklő részeit a 8kerben.. Nem tudok donteni, pedig ma estig muszaj lesz, mert kesobb mar nem tudok egyeb okok miatt felmenni felvire. Ezeknek a dolgoknak a tükrében mit javasoltok?
Kandón nem lesz részed túl sok gyakorlatban. Ilyen célra lettek kitalálva a műszerész/technikusi képzések, egy kevés középiskolai matek mellé jó sok gyakorlat.
Megjártam mindkét telephelyet, Óbuda több szempontból is kellemesebb. Egyébként meg én azt tudom tanácsolni, hogy ha most kell dönteni, akkor döntsd el tutira, azt csináld végig, menet közben pedig tudsz foglalkozni olyan dolgokkal amik érdekelnek. Az elektronikát is meg lehet tanulni önerőből, illetve fel tudsz venni órákat, vagy be tudsz ülni előadásokra a kandón attól függetlenül, hogy másik karon vagy.
Köszi, mi az a több szempont? Maga a mérnökinfó képzés milyen?
Látom nagyon nagy dilemmában vagy. Megpróbálom Neked megvilágítani az én esetemen keresztül, hogy én mit éreztem a két karon amikor oda jártam. Mindkét kart nagyon nehéz elvégezni, ha nincs hozzá előképzettséged. Nekem ez adott volt mert én elektroműszerészre és elektrotechnikusira jártam előtte, és ahhoz már értettem valamelyest. Így nekem a villanykaron a szakmai tárgyak könnyebben mentek, mint azoknak akik csak pl. gimiben végeztek. A gimiseknek meg a matek ment jobban. Aztán a Kandón kiderült, hogy nem nagyon megy nekem a programozás, és gondoltam magamban, hogy a lovat is oda kell vinni ahol megbotlott, hogy ne féljen, ergo beiratkoztam a NIK-re MSC-re, hogy megtanuljak programozni. Be kell látnom, hogy rossz döntést hoztam, mert nagyon nehéz úgy elvégezni a NIK-et, hogy nincs sem érzékem, sem előképzettségem a programozáshoz. Halkan megjegyezném, hogy a NIK-en háromféle matek volt, azonkívül mondom a Prog 1-et nagyon nehéz elvégezni. KB. 2 évi tananyagot nyomnak le a torkodon fél év alatt. Régen a Prog 1-et két évig tanulták... Nagyon durva. Biztos, hogy tanulhatod azt az ágát a villamosmérnökségnek ami különösen érdekel, mert nálunk nem volt osztályzathoz kötve, hogy ki mit szeretne tanulni. Én a Híradósnak mentem, de lehet hogy a műszertechnikát, vagy az automatikát kellett volna választani. Ezekben nagy pénz van. Mondjuk a híradóban is. Ne az alapján dönts, hogy hogy néz ki az épület, mert a Kandón is nagyon jól felszerelt laborok vannak. Szóval aszerint dönts amit a szíved diktál, hogy mi szeretnél lenni, ha nagy leszel. Viccen kívül. Ha az elektronikához van érzéked, és előképzettséged, és az érdekel jobban akkor irány a Kandó, ha meg a programozásban vagy jártasabb akkor az irány a NIK. Én ezt tudom Neked mondani.
UI: Ja a kolesz nem tudom milyen sosem voltam koleszos, de nem valami jó, ahogy hallottam. A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2014
Kandós szempontok, tanárok ilyesmi. Én villamosmérnökin voltam, nem ismerem a többi kart.
Köszönöm, még mindig nem tudtam dönteni Megnézem még pontosan milyen tantárgyak vannak. A programozáshoz annyira értek hogy Pascalban megtudtam írni az emelt érettségit. Gimibe jártam. Az elektronika elméletéhez nem nagyon konyítok, gyakorlatban szoktam javítgani, viszont ehhez jobban szeretnék talán érteni. Másrész az mérnökinfóhoz 310-pont kell(ett tavaly) a villamosmérnökhoz csak a min 240, így olyan érzésem támad hogy ilyen eredménnyel "jobb" több pontszámos mérnökinfora is felvettek volna, bár jobban belegondolva ez baromság. Hajnalban indulok hazuról, és még most is itt ülök csak a gép előtt tanácstalanul.
Én hasonló utat jártam be mint Gery78, tv videó szerelő + ipari elektronikai technikusi papír után mentem a Kandóra, és nem is bántam meg. A technikusin is és a műszerészen is 2,5nap gyakorlat 2,5nap elmélet volt.
Én nem gondolkodnék mindenáron egyetemen a helyedben, főleg, hogy egyik szak sem fekszik igazán. |
Bejelentkezés
Hirdetés |