Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   180 / 375
(#) gyulank hozzászólása Szept 28, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy kinti kb. 1,5 m3-es bódét szeretnék felfűteni majd télen néha rövid időre.
Arra gondoltam, hogy betennék egy hajszárítót, és ezt kéne úgy vezérelni, hogy
amikor feszültséget kap, akkor bekapcsol a hajszárító, amihez kéne valami vezérlő,
hogy pl. ha eléri a 10-25 °C-ot, akkor kikapcsoljon, illetve egy időzítő is elindulna vele olyan 5-30 perces,
hogy ha elfelejtené valaki áramtalanítani, akkor feleslegesen ne tartsa a hőmérsékletet, ne fogyasszon.
Valami egyszerű, olcsón, és könnyen beszerezhető alkatrészekből álló kapcsolást tud valaki ehhez?
(#) kaqkk válasza gyulank hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
A hajszárító nem erre van tervezve ! Hosszú idejű használattól tönkre megy ,még akár tüzet is okozhat!
Vegyél egy olajradiátort ( a tecsóban kapsz 10000ft alatt is) és egy csapásra megoldódnak a gondjaid.
(#) gyulank válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Nem írtam hosszú idejű használatot. Kb. 5-15 percre mennék be oda néha. Ki van vezetve a 230V, amit bentről kapcsolok, mielőtt kimegyek. Szóval mielőtt kimegyek, bekapcsolnám, elérné a beállított hőmérsékletet, kikapcsolna, az időzítő meg védene az ellen, ha miután visszajöttem, elfelejteném áramtalanítani, és emiatt tartaná a hőmérsékletet feleslegesen 1 napig. Vagyis pont, hogy nem kell sokat mennie, de mire kiérek, addigra már fűtsön valamit.

De alacsonyabb hőmérsékletre pedig védelemnek is be lehetne tenni hasonlót a hidroforhoz. Remélhetőleg sose menne, de amikor mégis félő, hogy befagyna, akkor befűtene kicsit.
(#) kokozo válasza gyulank hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Szia! Lehet venni direkt szobai hűtő fűtő ventilátort brutális 5000 forintos áron és ennyiért már lehet válogatni közülük, és ezek direkt erre vannak tervezve fagyvédelemmel ellátva.
Bővebben: Link
(#) gyulank válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Köszönöm!
Értem én, hogy inkább ezek valók erre hajszárító helyett, de függetlenül attól, hogy mi fűt, azt szeretném, ha úgy fűtene, ahogy leírtam. És ehhez a vezérléshez keresek kapcsolási rajzot.
(#) jvc174 hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
szevasztok én egy stk412-220a hoz keresek kapcsolási rajzot ha valaki tud akkor külgye el az e-mail cimemre
pavelka.j@freemail.hu
(#) hummer hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Helló ! EMG-2895 rajzait keresem (ábragyűjtemény, kapcsolási rajz). Köszi minden segítséget.
(#) proli007 válasza gyulank hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Hello!
Megrajzoltam, remélem így jó lesz. (R9 benne maradt valahogy de itt nincs rá szükség..)
Ha fűtenie kell, világít a piros. Ha telik az idő, villog a zöld, ha lejárt, folyamatosan ég. Kb. 10..25 fok között lesz beállítható, időzítés 3..18 perc között. De ha P2 220k akkor kb. 36percig állíthatod be.
üdv! Gábor
(#) gyulank válasza proli007 hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Köszönöm szépen!

Majdnem biztos vagyok benne, de azért megkérdezem...
Az R9 helyén akkor szakadásnak kell lennie, nem rövidzárnak ugye? Nem értek az NTC-khez. A 10k az a maximum? Ilyen kell?
(#) proli007 válasza gyulank hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Hello!
Igen szakadásnak kel lenni. NTC nem a maximum, de ehhez számoltam ki. 10°C értéken ez is már kb. 20kohm lesz.
üdv! proli007
(#) johnnyvj hozzászólása Szept 30, 2011 /
 
Hali!

Fiam megbízott egy Clifton M-10 gitárerősítő javításával. Ez egy 19W-os kis dobozocska (Made in China) és úgy tűnik, hogy a trafójának primer oldala behalt.
Ezért keresnék ehhez egy kapcsolási rajzot, illetve ha valakinek van egy ilyenje otthon, akkor az is elegendő lenne, ha megmérné, mekkora feszt ad le a szekunder oldalon.
Köszönöm előre is a segítséget!
Jani
(#) reloop válasza johnnyvj hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
A teljesítményből, és a hangszóró impedanciából lehet tápot számolni. 20W/8 ohm : 28VAC (2x14), /4 ohm 20VAC (2x10). A táp puffer feszültségtűrését, és a végfok félvezetőjét érdemes egyeztetni a trafóval.
(#) johnnyvj válasza reloop hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Hali!
Természetesen - ha más megoldás nem lesz - ezzel is számoltam, de lévén a "kütyü" rendelkezik egy torzítóval és hangszínszabályzóval meg fülhallgató erősítővel, ezért ezeket is táplálni kell valamiképp'.
Ezért is gondoltam, hogy várok vele egy kicsit.
Köszi a segítséget Reloop!
(#) mindenes válasza johnnyvj hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Nézd meg a trafó primer oldalát alaposabban, (persze ha nem égett le a tekercs), lehet tartalmaz hőbiztit amit lehet cserélni.
(#) Csupasz hozzászólása Okt 1, 2011 /
 
Sziasztok
Keresem az Elektronika7 szovjet /orosz?/ VFD kijelzős óra kapcsolását.
Ha valakinek megvan, kérem tegye fel./a gugli csak képet v. leírást ad róla.
Előre is köszönöm
Üdv:
Csupasz
(#) johnnyvj válasza mindenes hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
MCsanyi! Sajna, már megkukkantottam, de nem hogy nem égett le a trafó látszólag teljesen ép. Néztem a kontaktokat, de semmi különös. Olyan, mintha természetes halált halt volna :O
(#) kadarist válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Szia!
Ebben az orosz fórumban van egy fényképezett rajz.
(#) ABU hozzászólása Okt 1, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy Thomson DPL4000 típusú 5.1-es erősítő kapcsolási rajzait keresem, már mindent átkutattam, találtam pár linket, ami halott. A végfok része érdekelne, az még menthető.

ABU
(#) qvasz2 válasza johnnyvj hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Ez a lényeg, hogy kívülről nem látszik, mert a szigetelés alá teszik ezt a hőbiztit, rá a primer tekercsre. Ha áthidalod ideiglenesen, akkor ki tudod mérni a szekundert, vagy ha veszel bele másik hőbiztit, akkor kicseréled és használod.
(#) reloop válasza johnnyvj hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Bontsd meg a trafót, nincs mit veszíteni rajta. Kis türelemmel még a meneteket is megszámolhatod.
(#) Csupasz válasza kadarist hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Szia
Köszönöm a segítséged, de az sajnos az Elektronika6.
Ez teljesen más, és ráadásol ugyanez a típusszám alatt több változat is fut...
Üdv:
Csupasz
(#) safranek hozzászólása Okt 2, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy EMG-1565 (TR-4652) szkóphoz keresek gépkönyvet, vagy legalább egy kapcsolási rajzot. Ha valakinek rendelkezésére állna ezen a dokumentumok közül bármelyik is, kérem segítsen.
Köszönöm.
(#) kadarist válasza safranek hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Szia!
A sorozat legkisebb tagjáról van rajz. kattints a Get Manualra lent
(#) Tarbur válasza kadarist hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Ma megépítettem amit átrajzoltál, igaz csak lengőben dobtam össze, jó ronda kuszaság lett, és zümmer helyett egy motort kötöttem rá, de prímán működik! Nagyon köszönöm mégegyszer!
(#) Szebence hozzászólása Okt 2, 2011 /
 
Sziasztok!

Futófényes kapcsolási rajzot keresek, ami a következő videókon látottakat tudná és egy nyomógombbal vagy kapcsolóval lehetne váltani a funkciók között:
Bővebben: Link és Bővebben: Link
Tudnátok ebben segíteni? Illetve szerintem a legegyszerűbb egy már meglévő PIC-es futófény programjának az átírása. Van aki tudna nekem ebben segíteni?

Szerk.: Találtam egy harmadik videót, amiben minden benne van amit tudnia kellene a futófénynek, ebben van távirányító is, az nem szükséges. Bővebben: Link
(#) Szebence válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Igen láttam, csak elkeserített az a 126 téma ami a találatok közt van. Már más is felvetette a fejlesztési topic-ban a kereső motor kalibrálását, de ebbe nem mennék most bele. Egyelőre elegendő plusz infó az is, hogy ki csinált már ilyet, így talán könnyebb lesz ráakadnom. Köszi az infót.
(#) bimreba hozzászólása Okt 2, 2011 /
 
Segitsetek.
Egyszerű kertöntöző kapcsolást keresnék olcsot de
biztos üzemüt. 5 zonás rendszerre. Aut és kézi kapcsolást is tudjon.
Kösz a segitést.
(#) Ghoost válasza bimreba hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Szia!
En ilyet talaltam neked.
Remelem indulasnak jo lesz.

Igaz nem 5 csak 4zonas
(#) djkoko hozzászólása Okt 2, 2011 /
 
Sziasztok! Van egy Fisher CA30 erősítőm amiben egy TDA2025 IC-s végfok van, de ez megdöglött, cserélni nem akarom, hely van benne. Arra gondoltam építenék valami tranzisztorost BDA párral, de nem találok olyan kapcsolást ami elmenne +-32V-ról. Kapcsolási, esetleg nyákterv valakinek? Köszönöm!
(#) bimreba válasza Ghoost hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Köszönöm a tippet megvalositom ha sikerül jelzem.
Üdv:bimreba
Következő: »»   180 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem