Fórum témák
» Több friss téma |
Rozsdamentes szövetet teszkóban vehetel 300ft
Helló! Az a mosogató szivacsos valami az az? Köszi.
Nem. A barkácsrészen találod 3 külömböző sürűségűvan egybe csomagolva a legfinomabat kel beletömni a csőbe .
Itt egy link! Ezek kicsit túlléptek már a mi gondolkodásunkon persze nekik van miből!
Napelem HHO generátor vízmelegítő ilyen sorrendben! http://www.hho-generator.de/gende/knallgas-elektrolyse-zelle.htm
Hali nem tudnál valami közelebbit (név típus) megadni persze a síófoki tecsó elég gyatra felszereltségű és nem biztos hogy van de akkor megpróbálom máshol.
Hálásan köszönöm.
A fizikakönyvet ismerem.És tudom hogy mi a helyzet,de valahol olvastam valami nagyfrekvenciás magas feszültségű bontórol és azt akartam kérdezni hogy valakinek van-e valami tapasztalata erröl?
Sajnos kipróbálni nem tudok ilyeneket nincs hozzá megfelelő eszközöm és csak elméleti síkon vagyok és ezt szeretném tudni hogy létezhete e? Egyenáramú bontót azt már építettem de kicsi a termelt gáz mennyisége,ezér érdekelnek az ilyen készülékek
Helló!
Szerintetek lehetne hosszabb ideig működtetni egy HHO generátort sima 230V/12V 2,5A transzformátorral? Vagy ilyen módon nem megoldható az áram korlátozás? köszönöm.
A zacsin a felirat : 3 Pack Steel wool . Nemtudom mitjelent . Csak sikerült leforditani :Csomagolás acélgyapot .
Szeva!
Attol függ mekkora a bontód. A 2,5A-az nem sok, az a jelenség lesz hogy a trafód melegedni fog mert nagyobb áramot is fölvenne a bontó. Ezt csak az én bontóm alapján írom. Ha rákapcsolod a bontót a trafóra akkor egyböl megmutatja hogy jó lesz-e mert ha rámérsz a trafó kivezetéseire a bontó működése közben akkor meglátod mekkora a feszültség. Ha nagyon lecsökken a fesz akkor nem alkalmas hosszabb ideig működtetni a bontót mert túlmelegszik,de meg lehet úgy oldani hogy nagyjábol jó legyen csak kevesebb gázt fog fejleszteni:S
Sziasztok Srácok! Tiszteletem Patkolttojás bátyám,
Jelzem itt mindenkinek, hogy terveztem egy egyszerű lemezformát a patkolttojás-bátyánk által felmutatott csúcsára állított négyszöges elrendezést alapul véve. Terveztem hozzá tömítést is. Nos, lemez terén csak a rajz odaadásában tudok segíteni és ki-ki kivágatja magának valami vizssugaras vágógéppel vagy lézeressel. Az ehhez való tömítést pedig ki tudom vágatni kb. 500 Ft/db áron. (+csomag+postak.). Viszont, ha rendelek hozzá egy kivágó présszerszámot, azt 16000-ért elkészítik és ekkor ez a darabár lemegy 150 Ft/ db-ra. Én magam 30 db-jáért nem csináltatom meg a vágószerszámot, de ha valakik rendelnének tőlem a rajzban látható lemezhez való tömítésből, akkor többen összedobnánk a szerszám árát. (kb. 32 db 500Ft-os tömítés ára, ami elég két 16 lemezes bontóhoz). Szóval lehet jelentkezni (akár a rajzon is lehet módosítani javaslatokat várok...). Jövőhét szombatjáig várok türelmesen a rendelésemmel. Üdv mindenkinek, Robi. Ha a moderátoraink most ezt nekem fenti fontos dolog miatt elnézik nekem, akkor a drótpostacímem ideírva / robchykukacfreemail.hu / talán nem törlik ki, hogy minnél többen jelezhessenek.
Tisztelt Uraim készül a beöntött "száraz cellás bontó"
pár kép a folyamatról!
További képek nem fért rá az egész kis infó a lemezeket összeragasztottam kis kerek kb 4mm-es és 3mm széles műanyag dugókkal az egészet viaszba öntöttem majd a felesleget leszedtem beraktam az elektromos csatlakozókat és az egészet műgyantával körbe öntöttem! Azután befúrtam a csatlakozók helyét és az egészet "megfőztem" addig melegítettem fazékban míg a viasz megolvadt és kifolyt a lyukakon.
A fiam elkészíti hétvégén a PWM szabályzót addigra ez is elkészül és akkor főpróba!
Szia!
Akadnak nehéz pillanatok az életben! Mondjam, vagy ne mondjam? Ez itt a kérdés! Nem is tudom. Finoman szólva vannak kétségeim. 1. Ha kitöltötted a lemezek közét is viasszal, arra az időre amíg majd műgyanta burkolatot kap a dolog, akkor sajnos az a feltételezésem és ne legyen igazam, de a kiolvasztás, kiforralás után már nem hiszem, hogy zsírmentesíteni lehetne a lemezeket. a Viasz bármennyire is hihetetlen hagy maga után még a 100 C fokos vízben kifőzve is egy bevonatot, nem is lehet minden sarokból, kiolvasztani, mert nem fog kijönni a lukakon, állandóan forgatva, billegtetve sem. 2. Ha jól számolom a semleges lemezeket, akkor az 2. Nem kevés egy kicsit? Ebből eredően valószínűleg egy kis kazánt gyártottál és sikerül majd a PWM-et kinyírni. A cellán mért feszültségnek cca. 7,5V-nak kell lennie majd a PWM után, ahhoz, hogy ne melegedjen túl a bontód. A másik 7 volt körüli értékre eső teljesítményt (mondjuk 20A áram mellett ez 140W) kell majd eldisszipálni a PWM- nek. Előfordulhat, hogy rettenetesen fog habzani az elektrolitod. Remélem sikerül majd rendesen működésbe hozni a bontót és nem jönnek be a jóslataim! Üdvözöllek : patkolttojas
Helló!
Szeretném megkérdezni hogy esetleg azt a PWM kapcsolási rajzod(illetve ha nyák is van akkor azt is), be tudnád másolni? Köszönöm.
A PWM épp azért jó, mert alig disszipál, ha a kimenetet egy réztuskóval zárod rövidre, akkor is csak a beállított áramot adja, telítésbe vezérelt kapcsolóelemmel.... erről ennyit.
A cellák melegedéséről pedig nem egyszerű nyilatkozni, hiszen itt nem ellenálláson alakítjuk hővé a teljesítményt, hanem kémiai kötést (is) bontunk fel vele.
Szia!
IGEN, de attól függ, hogy milyen fajta a PWM. A legtöbb "gyári" kontrollernél Te állítod be az áramot és azt NEM TARTJA, ha cella melegszik és ezáltal csökken a belső ellenállása, akkor bizony hiába állítottad be egy értékre, ha nem olyan a PWM, hogy figyeli az áramot, akkor bizony baj van. Szeretik elhitetni az emberekkel, hogy a PWM mindenható eszköz és mindenre figyel. Hát NEM. Miért nem írják oda az eladó PWM-ekhez azt is, hogy vigyázz, nem figyelem az áramot? Ne használd változó belső ellenállású berendezéshez, ha azt akarod, hogy korlátozza az áramot! Majd a biztosíték kiold legfeljebb. Ez a legkényelmesebb megoldás, de a legtöbb PWM-ben nincs is biztosíték! Az ilyen PWM vezérlő sima DC motorokhoz készült eredetileg és most boldogok, hogy akadt egy olyan alkalmazás, ahova minden sz@rt el lehet adni, mert hiányos az információ, egyrészt a vevő részéről, mert nem is tudja mi kellene neki, másrészt az adatlapon, ha egyáltalán van hozzá! Leírtam már ezt is egy párszor, de azt hiszem teljesen feleslegesen. Abban is igazad van, hogy nem egy ellenállásról van szó, ezt már korábban is tudtuk, hanem egy kémiai reakcióhoz kell egy bizonyos mennyiségű teljesítmény, viszont a többi sajnos hővé alakul, részben a PWM-en, részben az elektróda maga melegszik, részben pedig maga az elektrolit melegedése.Aztán hozzá kellene számolni a vezetékek ellenállását és az ott létrejövő feszültségesésből származó meddő teljesítményt is. Vagy rosszul tudom? Köszönöm a helyreigazítást, de a fentiek nem igazak? Üdvözöllek: patkolttojas
Amiről te beszélsz, az kapcsolóüzemű táp. Nem mindegy, hogy Tanya a bakonyba', vagy Banya a takonyba ))
A PWM az PWM. Ha áramszabályozáshoz építi az ember, akkor természetesen figyeli is az áramot.
Szia! Bizonyára igazad van. Ha ezt is PWM-nek hívják, akkor mondd meg, hol figyeli az átfolyó áramot Lásd melléklet.
Kiváncsian várom az eredményeket de oszom patkolttojas agodalmait ! Még hozáteném hogy szerintem szivárognifog az elektromos csatlakozóknál ! Kh viz úgy viselkedik mint a fagyáló fojadék azaz elvékonyodik és minden létező parányi pontot megtalál .
Szia! Ezek a cellák ilyen elrendezéssel üzemeltek az utolsó próba alatt két óra folyamatos üzem-teljesen feltöltött akkuval indult+akkutöltő=két és fél óra alatt kb 40c° lett a víz mert a kezem elállta a meleget. A gázt nyomta rendesen utána volt az a gond hogy az aku már nem bírta ugyanis a töltő "csak" 10A tud. A köztes maradékot az akumáltorból szívta. Amíg a töltő rajt volt 13V alá nem ment a feszültség.
Az átalakítás azért kellett mert nem egyforma a hőtágulása a pelxinek és a lemeznem meg a műgyantának. Az a lúgos közeg ami a bontóban lesz valószínűleg nagyon gyorsan kirántja a viaszt a melegre amúgy is gyorsan megolvad és az én elrendezésemben a folyadékot a gázbuborék folyamatosan keringeti.
Hali! Na attól az egytől nem félek ha megnézed a képet és az előkészítést!!! láthatod hogy a lemezhez rögzített anyák is+az egész csavar teljes hosszában! műgyantában van!
Sziasztok!
Szerintem kicsit keveritek a dolgokat. A PWM maga nem jelent semmilyen szabályozást, az csak a kimeneti jel modulációjának formája. Se feszültséget, de áramot nem figyel önmagában. Ha az kell akkor olyanra kell építeni ami a kitöltési tényezőt az áram/feszültség függvényében szabályozza, de ahhoz kell valamilyen visszacsatolás.
Hali! Nem vagyok elektronikai zseni! De szerinted miért lehet állítani a: feszültséget, áramerősséget, frekvenciát
akkor ha utána megy minden a maga útján az égig? Valószínűleg a feszültséggel MOS fet tranyó maximális kimenő feszültségét állítod Az áramerősséggel meg a nyitását azaz mennyi áramot engedjen át nem? Azok a belső potméterek a "határolók". Vagy miért lehet 3-15V feszültséget meg 10-30A áramot beállítani? A frekvencia az egy köztes dolog mert a tranzisztor képes ezeket beállított értékeket (feszültség, áramesősség) különböző frekvencián is produkálni. Nem kell visszacsatolás mert ez olyan mint egy vízcsap van egy hálózati nyomásod a csapon meg annyi víz folyik ki amennyire kinyitod a csapot. Logikus hogy van egy teljesítménye az autódnak és abból veszel el annyit hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon
Ezt kinek címezted? Számomra nem egyértelmű! Máskor inkább a válasz gombot használd...
A FET az egy feszultseg vezerelt kapcsolo. Ugy kell ertelmezni mint egy normal kapcsolot, ahol is a kart a feszultseg billegteti. Kikapcsolt allapotban szakadas, bekapcsolt allapotban (majdnem ) rovidzar. Az hogy a vezerloben hogyan oldjak meg a feszultseg es az aram figyeleset, az egy dolog, de a vezerles altalaban a ki-be kapcsolas aranyaval tortenik.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |