Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Szia igen egyelőre csak 2 trimmerrel lehet állítani külön a jobb és a bal csatornát.
ügyes. gratulálok nagyon szép munka.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2014
Szia!
Először is: jól néz ki, továbbá jól megy, gratula! Ha jól látom AVR-el csináltad. PWM-es a hangkimenet? FAT rendszert használsz? Saját, vagy netes kóddal (és milyen nyelven) ?
Szia!
Igen ATmega8 - at használtam. Az audio kimenet PWM, TIMER1 - et használtam ebben van 2 csatornás PWM. FAT rendszert nem használtam mivel nem volt kedvem megtanulni. Helyette az AVR EEPROMjába vannak elmentve az SD kártyán levő fájlok 32 bites címei. Mivel az EEPROM mérete 512B, így 128 darab 4 bajtos címet tudok elmenteni. A kód C - ben készült teljesen saját akár csak a hardveres része
Nem piskóta, ha saját tervezés akkor meg főleg...
Elkészült az új forrasztóállomásom, ilyen pákával, rotációs enkóderrel. A pákába épített mozgásérzékelőnek köszönhetően a vezérlés tudja mikor van a kezemben és mikor pihen a páka a tartóban.
A páka vezérlésen még van finomítani való, és egy menüt is kell írnom hozzá, hogy minden beállítható legyen. A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2014
Nagyon jól néz ki! Ha közkincsé teszed, tervben van a megépítése. Azt lehetne tudni milyen mikrokontroller dolgozik benne?
Hat az biztos, hogy nem semmi munkat fektettel az UI fejlesztesebe.
Nem tudom, hogy nem lett volna erdemesebb esetleg valami komolyabb pakat megvizsgalni ha mar ilyen komolyan vetted az allomas fejlesztes dolgot? A vezerles, standby, mozgas erzekeles a kedvencem az en pakamon is. Tenyleg nagyon tetszik, hogy ez az elso DIY allomas amiben latom beepitve ezt a funkciot. A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2014
Megosztom az egészet amint kész vagyok. MSP430G2553 a proci típusa. A legnagyobb gond egyenlőre vele az hogy a páka, ha elég erős a trafó akkor akár 7A is képes felvenni és iszonyú nagy a tehetetlensége. Jelenleg egy 3A trafó van benne.
Ha megkapja a 7A akkor 400 fokra 25 másodperc alatt felmelegszik, és több mint 250 fokos a túllengése. Ezzel a trafóval +/- 5 fokon belül szinten tudom tartani, de amint beteszek egy erősebb vagy gyengébb áramforrást az egész felborul és nem az igazi a vezérlés. A PID számítás egyenlőre nem igazán megy.
Csak találgatok, de arra gondolok, hogy nem PID szabályozás kellene, hanem a felvett áramot kellene figyelni. Vagyis, kellene egy hőmérsékletszabályozásnak alárendelt áramszabályozót építened. A belső szabályozó hurok a páka áramát szabályozná. Ennek az alapjelét ( referenciajelét ) a külső, hőmérsékletszabályozó hurok adná. ( Mint a kapcsolóüzemű tápoknál a current mode controll. )
Nagyon jó lett a pákavezérlő
Pár éve én is megépítettem ehhez a vezérlőt, már csak a szoftveres finomhangolás maradt hátra, de nem jött be a páka, így félbemaradt. Bővebben: Link Én nem emlékszem, hogy nekem annyira kilengett volna a hőmérséklet indulásnál, de majd megnézem, és ha érdekel, kideríthetjük nálad mi a gond.
Köszönöm, minden segítséget elfogadok.
Most ezzel a trafóval és szoftveres manipulációval az első indulásnál a kilengés 50-60 fok. Utána szépen beáll és tudom tartani, csak akkor lesz nagy megint a kilengés ha nagy hőelvonás történik. Most az a cél, hogy az első indulásnál a kilengést 30 fok alá vinni.
Szia! Gratulálok, nagyon jó kis munka.Lehet én is tudnék neked segíteni. Nálam is a WSP páka 20-30 fokot túlfűtött, nagyon érzékeny az is, most egyszerű triakos kapcsolgatásnál a bekapcsolásnál mindössze 5 fokot szalad túl, egy olyan egyszerű pár soros vezérléssel melyre nem is gondolna az ember. Minden ciklusba elmentjük a páka hőfokát, és a következő ciklusba lévő hőfokából kivonjuk azt, majd felszorozzuk a szükséges értékkel és ennyivel eltoljuk a mért értéket, ezáltal a kívánt értékhez közeledve impulzusszerűen fűti a vezérlés a pákát finoman a beállított értékig. Az ötlet Cnv-től származik. Link. Javítottam én is a hibáim: Link.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2014
Szokatlan egy ekkora kijelző egy forrasztóállomáson, de kifejezetten jól mutat rajta.
A mozgásérzékelő alapból be van építve a pákába, vagy pedig utólagosan építetted be?
Irányítástechnikai alapismeretek: Előfűtés... Keress rá a neten... Ttermos
Sziasztok!
Másfél éve egy hirtelen ötlettől vezérelve készítettem egy ilyet. A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2014
Azt'a! Ne menj orvoshoz, nem tud már segíteni.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2014
Köszönöm!
Sajnos későn jött az információ, már voltam orvosnál, és ott is azt mondták, amit Te. Nem értem miért!
Mert már kész a bicó.
Szia! Ez a forrasztóállomas minimum megérdemel egy cikket! Gratulai, igazan nagyszerű!
Ez meg mi a manó? A dobozolás, hogy is mondjam, egyedi!
Idézet: „Ez meg mi a manó?” A nagy sikerre való tekintettel: Óra (meg) világító
Hú, cimbora, meg ne sértődj, de ez így nekem csehszlovák...
Szerintem, gondold újra, van ebben még.
Az enyémmel mi baj? Ajándékba (dísznek) készült olyan embernek, aki szereti a kerékpározást, mint én.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |