Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1152 / 1679
(#) gabi20 válasza enree hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Szia igen egyelőre csak 2 trimmerrel lehet állítani külön a jobb és a bal csatornát.
(#) Sanyi220v válasza gabi20 hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
ügyes. gratulálok nagyon szép munka.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2014
(#) gabi20 hozzászólása Márc 8, 2014 /
 
Köszönöm szépen.
(#) zenetom válasza gabi20 hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Szia!
Először is: jól néz ki, továbbá jól megy, gratula!
Ha jól látom AVR-el csináltad. PWM-es a hangkimenet? FAT rendszert használsz? Saját, vagy netes kóddal (és milyen nyelven) ?
(#) gabi20 válasza zenetom hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Szia!
Igen ATmega8 - at használtam. Az audio kimenet PWM, TIMER1 - et használtam ebben van 2 csatornás PWM. FAT rendszert nem használtam mivel nem volt kedvem megtanulni. Helyette az AVR EEPROMjába vannak elmentve az SD kártyán levő fájlok 32 bites címei. Mivel az EEPROM mérete 512B, így 128 darab 4 bajtos címet tudok elmenteni. A kód C - ben készült teljesen saját akár csak a hardveres része
(#) zsoltee0001 válasza gabi20 hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Nem piskóta, ha saját tervezés akkor meg főleg...
(#) DecebaL hozzászólása Márc 9, 2014 / 3
 
Elkészült az új forrasztóállomásom, ilyen pákával, rotációs enkóderrel. A pákába épített mozgásérzékelőnek köszönhetően a vezérlés tudja mikor van a kezemben és mikor pihen a páka a tartóban.
A páka vezérlésen még van finomítani való, és egy menüt is kell írnom hozzá, hogy minden beállítható legyen.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2014
(#) Sanyi220v válasza DecebaL hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Ez aztán a szép munka! gratulálok !
(#) denon888 válasza DecebaL hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Nagyon jól néz ki! Ha közkincsé teszed, tervben van a megépítése. Azt lehetne tudni milyen mikrokontroller dolgozik benne?
(#) tomipap válasza DecebaL hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Hat az biztos, hogy nem semmi munkat fektettel az UI fejlesztesebe.
Nem tudom, hogy nem lett volna erdemesebb esetleg valami komolyabb pakat megvizsgalni ha mar ilyen komolyan vetted az allomas fejlesztes dolgot?

A vezerles, standby, mozgas erzekeles a kedvencem az en pakamon is. Tenyleg nagyon tetszik, hogy ez az elso DIY allomas amiben latom beepitve ezt a funkciot.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2014
(#) DecebaL válasza denon888 hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Megosztom az egészet amint kész vagyok. MSP430G2553 a proci típusa. A legnagyobb gond egyenlőre vele az hogy a páka, ha elég erős a trafó akkor akár 7A is képes felvenni és iszonyú nagy a tehetetlensége. Jelenleg egy 3A trafó van benne.
Ha megkapja a 7A akkor 400 fokra 25 másodperc alatt felmelegszik, és több mint 250 fokos a túllengése.
Ezzel a trafóval +/- 5 fokon belül szinten tudom tartani, de amint beteszek egy erősebb vagy gyengébb áramforrást az egész felborul és nem az igazi a vezérlés. A PID számítás egyenlőre nem igazán megy.
(#) (Felhasználó 46585) válasza DecebaL hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Csak találgatok, de arra gondolok, hogy nem PID szabályozás kellene, hanem a felvett áramot kellene figyelni. Vagyis, kellene egy hőmérsékletszabályozásnak alárendelt áramszabályozót építened. A belső szabályozó hurok a páka áramát szabályozná. Ennek az alapjelét ( referenciajelét ) a külső, hőmérsékletszabályozó hurok adná. ( Mint a kapcsolóüzemű tápoknál a current mode controll. )
(#) vzoole válasza DecebaL hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Nagyon jó lett a pákavezérlő

Pár éve én is megépítettem ehhez a vezérlőt, már csak a szoftveres finomhangolás maradt hátra, de nem jött be a páka, így félbemaradt. Bővebben: Link

Én nem emlékszem, hogy nekem annyira kilengett volna a hőmérséklet indulásnál, de majd megnézem, és ha érdekel, kideríthetjük nálad mi a gond.
(#) DecebaL válasza vzoole hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Köszönöm, minden segítséget elfogadok.
Most ezzel a trafóval és szoftveres manipulációval az első indulásnál a kilengés 50-60 fok. Utána szépen beáll és tudom tartani, csak akkor lesz nagy megint a kilengés ha nagy hőelvonás történik.
Most az a cél, hogy az első indulásnál a kilengést 30 fok alá vinni.
(#) Johnny0004 válasza DecebaL hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Szia! Gratulálok, nagyon jó kis munka.Lehet én is tudnék neked segíteni. Nálam is a WSP páka 20-30 fokot túlfűtött, nagyon érzékeny az is, most egyszerű triakos kapcsolgatásnál a bekapcsolásnál mindössze 5 fokot szalad túl, egy olyan egyszerű pár soros vezérléssel melyre nem is gondolna az ember. Minden ciklusba elmentjük a páka hőfokát, és a következő ciklusba lévő hőfokából kivonjuk azt, majd felszorozzuk a szükséges értékkel és ennyivel eltoljuk a mért értéket, ezáltal a kívánt értékhez közeledve impulzusszerűen fűti a vezérlés a pákát finoman a beállított értékig. Az ötlet Cnv-től származik. Link. Javítottam én is a hibáim: Link.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2014
(#) varttina válasza DecebaL hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Szokatlan egy ekkora kijelző egy forrasztóállomáson, de kifejezetten jól mutat rajta.
A mozgásérzékelő alapból be van építve a pákába, vagy pedig utólagosan építetted be?
(#) DecebaL válasza varttina hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Alapból benne van.
(#) Gafly válasza DecebaL hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Irányítástechnikai alapismeretek: Előfűtés... Keress rá a neten... Ttermos
(#) Istvanpisti hozzászólása Márc 10, 2014 / 9
 
Sziasztok!
Másfél éve egy hirtelen ötlettől vezérelve készítettem egy ilyet.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2014
(#) granpa válasza Istvanpisti hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Azt'a! Ne menj orvoshoz, nem tud már segíteni.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2014
(#) Istvanpisti válasza granpa hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Köszönöm!
Sajnos későn jött az információ, már voltam orvosnál, és ott is azt mondták, amit Te. Nem értem miért!
(#) nagym6 válasza Istvanpisti hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Mert már kész a bicó.
(#) adamka199 válasza DecebaL hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Szia! Ez a forrasztóállomas minimum megérdemel egy cikket! Gratulai, igazan nagyszerű!
(#) Gafly hozzászólása Márc 12, 2014 /
 
Ez is elkészült végre

DSCF1194.JPG
    
(#) enree válasza Gafly hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Ez meg mi a manó? A dobozolás, hogy is mondjam, egyedi!
(#) pjg válasza Gafly hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Ezmiez?
(#) Gafly válasza enree hozzászólására (») Márc 12, 2014 / 3
 
Idézet:
„Ez meg mi a manó?”


A nagy sikerre való tekintettel: Óra (meg) világító

DSCF1200.JPG
    
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Lásd: 'istvánpisti'
(#) enree válasza Gafly hozzászólására (») Márc 12, 2014 / 1
 
Hú, cimbora, meg ne sértődj, de ez így nekem csehszlovák...
Szerintem, gondold újra, van ebben még.
(#) Istvanpisti válasza granpa hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Az enyémmel mi baj? Ajándékba (dísznek) készült olyan embernek, aki szereti a kerékpározást, mint én.
Következő: »»   1152 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem