Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1235 / 1682
(#) nagym6 válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Szabadban napfényben szerintem nem lesz jól látható ez a kijelző. A régi féle fekete pixeles, tükröződős hátterű -nem tudom mi a neve- látható napfényben.
Ha a kivágás tökéletes, mint itt, akkor keresek más kritikát.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2014
(#) lajos1969 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Igazad van teljes mértékben!! Nem tökéletes a napfényben, ezért gyorsan raktam bele egy megfelelőt!! Ilyenre gondoltál???
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2014
(#) Mircsof válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Szép!
Nekem nagyon bejön ez a fekete doboz!
Egy kérdés az én szemem bandzsit, vagy a "CLONE PI" felirat mintha az előző képen kicsit ferde lenne, itt viszont jónak néz ki.
(#) lajos1969 válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Fényképezési szög miatt lehet, vagy tényleg ferde??
(#) Mircsof válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Vagy a szög , vagy a szemem! Egyébként szép! Gratulálok hozzá. Én vért izzadok, ha be kell dobozolni valamit.
(#) lajos1969 válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Köszi!
Hát nem két perc egy ilyen kis dobozkát megalkotni, de meg lehet szépen csinálni. Egyébként nyáklemezből szoktam készíteni a dobozokat.
(#) nagym6 válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Igen, pont ilyenre. Sőt itt még a háttérfény sem kell napfénynél. Annyival kevesebbet fogyaszt, nem mindegy fémkeresőnél. Lehet be-ki kapcsolós, mert borús időben, sötétedéskor viszont már kellhet a háttérfény.
Én is nyáklemezből dobozolok. Láttam ezen is a lemez vastagságból, hogy nyák.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2014
(#) lajos1969 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Ennél a menüben lehet ki-be kapcsolni a háttérvilágítást!!
(#) Szpisti hozzászólása Okt 13, 2014 / 1
 
Látom a pár fokos dőléseken megy a vita - ezen a kis csövesen is akad pár pontatlanság, de részemről nem zavarnak ezek az apróságok.
Egy 3W-os PP gitár gyakorló erősítő orosz szubminiatűr csövekből.
Köszönöm a lábszámozásokból eredő kérdéseimre a segítségeket, végre összejött.
Időközben az anódfeszt is sikerült feltornásznom 225V-ra stabilan a flyback konverterrel - kicsit vissza kellett vennem a végcsövek nyugalmi áramából.
A hátuljára még ki kell találnom valami borítást, nehogy valaki megtapperolja a vellanyt
(#) vicsys válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Öreg kecske?
(#) Szpisti válasza vicsys hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Nem, vénkecske!
(#) doodikaa válasza kiborg hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Túl nagy bizodalmam nem volt a hőtehetetlenségre és ez be is igazoldódott. Ha megnyomot a turbót, akkor 10mp-ig teljes teljesítményen fűt függetlenül a hőmérséklettől. Teliföldnél jól jön.
(#) Szpisti válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Köszi!
(#) don_peter hozzászólása Okt 13, 2014 / 4
 
No Uraim, elkészült a titokzatos projektem.
Ez egy Memória törlő és másoló hardver.
Egyelőre csak 25LCxxx-es memóriát ismeri a program, de későbbiekben ki fogom bővíteni automatikus memória felismerésre (ebben a családban) vagy menüből kiválaszthatóra.

Ebben a projektben több számomra újabb megoldásokat használtam fel:
1. most először próbáltam ki a felületi rajzok elkészítését ami elég jól sikerült
2. először használtam 2x20 karakteres oldalcsatlakozós kijelzőt
3. a kijelző meghajtás 1db 74HC595-ős Shif regiszterrel történik (PIC 3 lábról vezérelve, nem SPI)
4. most használtam először 16F690-es PIC-et
5. most először készítettem olyan célhardvert amit majdnem 100%-ban a polcból szedtem elő

Sajnos felprogramozni a PIC-et nem tudtam egyből, ezért elég sokat szívtam mire megtaláltam a hibát.
Azt hittem a PIC felforrasztásával volt a baj, és sajnos kicsit sikerült megpörkölnöm a PIC-et hordó kölökpanelt, ez látszik is a képeken.

A QFN20-as 16F690 mérete 4x4mm ami eléggé megnehezítette a dolgomat mert a vezetők maximum szélessége 0.25mm.
Hozzá kell tegyem, hogy vasalós megoldással lett elkészítve a panel így nagyon oda kellett figyelnem, de így sem lett tökéletes.

Az ötlet onnan jött, hogy sorozatban gyártom a levegős forrasztó gépeimet, így a hőprofilokat tartalmazó memóriát ezzel a másoló hardverrel gondoltam sokszorosítani.

A célnak megfelel és ez a lényeg.

Egy kis videó is a működésről: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2014
(#) kiborg válasza don_peter hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Szia!

Szép-szép, de szokás szerint jön a DE: a dióda beültetése 45°-ban elég csúnyácska és ha RM2-re tervezted az ellenállást, ne erőltesd be az RM4-t, vagy legalábbis ne így.
Gondolom a kondik a kijelző miatt vannak fektetve, bár a nagyobbikat tervezhetted volna kicsit beljebb, hogy ne lógjon le a panelről.
Részemről ennyi. Szép munka, legyen használatában sok örömöd.
(#) don_peter válasza kiborg hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Nekem küldőn tetszenek a 45°-ban elfordított alkatrészek.
Mivel majdnem 100%-ban polcból kivett és egyéb más lebontott gyári panelből kiforrasztott alkatrészekből van így egy-két alkatrész lába kisebb volt és így nem szabályosak.
3 ellenállást ki is felejtettem a kapcsolásból egyébként amelyeket utóbb fúrtam be és helyeztem el. (A tranzisztor előtti 1K-osokat.)
A kondik eredetileg állítva lettek volna, de nem találtam olyat ami elfért volna a kijelző alatt így azokat elfektettem.
A nagyobb kondi meg másként normálisan nem fért volna el így kijjebb lóg.
A táp csatlakozónál viszont tervezési hiba van mivel nem volt kéznél ilyen csatim nem tudtam megmérni és ezáltal kicsit kijjebb lóg a nyák szélétől.
Szerintem ahhoz képest hogy fiókos és bontott alkatrészekből van elég jó lett
(#) Szpisti válasza don_peter hozzászólására (») Okt 14, 2014 / 2
 
Szerintem sincs semmigond azzal az átlós alkatrésszel.

Egy dolog amit esetleg javasolnék hogy legközelebb még szebb legyen : a beültetési és funkcionális feliratokat - miután leáztattad a vasalós papírt- egy puha ecsettel kend át 30%-os sósavval. Pár másodperc alatt tuti fekete lesz, és esetleg lakkozhatod is hogy tartósan rajta maradjon.
(#) Orbán József válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Na ezt se tudtam, hogy imígyen feketedik sósavtól a réz...
Persze a 30%-os töménységű beszerzésén is múlhat.
Amúgy a kijelző nagyon ferde lett - az A4-es papíron - de szerelve már elfogadható lett...
(#) kiborg válasza don_peter hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Hát jó, elvégre te használod.
Én maradok a függőleges és vízszintes híve
Egyébként fiókos alkatrészekhez képest egész jó lett.
(#) kocsgab002 válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Félre ne értsd, nem a réz lesz fekete, hanem a pozíció rajzolat. lemarja az ottmaradt papirmaradékot.
(#) don_peter válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Na ezt nem tudtam..
Ezer kösz...
kiborg: ha készül újabb akkor ígérem odafigyelek ezekre is
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2014
(#) Orbán József válasza kocsgab002 hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget! Csodálkoztam is, azt hittem, a töménységen múlik, hogy hogyan alakul a rézfelület. Így megnyugodtam, nem erről van szó.
(#) Frankye válasza don_peter hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Csak egyetlen apróságot engedj meg még: a "Mégse" helyett szebben hangzik a "Mégsem". Egyébiránt nekem tetszik. Remélem, hogy sok örömöd lesz benne.
(#) Keresztes Vitéz válasza don_peter hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Szia!

Nekem (is) csak esztétikai megjegyzésem lenne hozzá. A 3. képen látható tüskesor aljzatokat kritizálnám. Feltételezem, hogy pénzügyi okokból Te is a 20 vagy éppen 40 pines verziót veszed meg, majd töröd, vágod. Ennél a típusnál, a vágással egy pint elveszt az ember, ugyanakkor a vágás miatt (szerintem) undorító lesz az oldala. Ezt egy kis reszeléssel szinte gyári állapotra lehet hozni. A másik megjegyzésem, hogy ha már amúgy is vágod, és viszonylag közel használsz egymáshoz 2 pines tüskesor aljzatokat érdemesebb inkább nem 2 db 2-pineset használni, hanem 1 db 5-pineset, vagy ahogy kiadja. A felesleges rézcsatlakozókat ennél a típusnál könnyen ki lehet húzni, így furat sem kell nekik, másrészt ezzel biztosítod, hogy egy vonalban legyenek, kevesebb reszelés, egyszeri beültetés, és még esztétikailag is szebben mutat.
Egyébként elismerésem, funkcionálisan biztosan nem tudnám reprodukálni!
(#) don_peter válasza Frankye hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Tök igazad van, nekem fel sem tűnt a lemaradt m-betű.
Biztos mert annyira benne voltam, hogy ezt simán észre sem vettem.

Keresztes Vitéz: igen igazad van, 40 pines csatikat veszek és azokat vágom a megfelelő méretre.
Nem gondoltam ennek az elkészítését túl precízre mivel csak prototípusnak szántam és maradék alkatrészekből raktam össze, ezért is tüskesoros minden.

Az érdekessége a dolognak az, hogy az elején még pengével levágtam a sorját a vágott csatik oldalairól, nem tudom megmondani miért hagytam ki a többit.
A kijelző csatijáról és eredetileg a PIC kölökpanel csatlakozóiról is levágtam a sorját..

És igen, következőre úgy fogom tervezni, hogy a csatikat nem húzom szét ennyire, hanem megpróbálom egy sorba a megfelelő rasztermérettel kivitelezni, (és kihagyok egy lábat) így kevesebb darabból lehet szabályos sorokba beültetni a szükséges tüskedugókat.
(#) Orbán József válasza don_peter hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Kérlek, milyen kijelző ez a készülékeden? Bontottam valami dolgokat és van egy halommal, csak nem tudom a típusát azonosítani, küllemre, felülről így néznek ki.
Illetve háttérvilágítás nélküliek.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2014

P1160229.JPG
    
(#) eyess válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Szerintem ő lesz az .A típusa ott van a Google a barátod.Bővebben: Link
(#) Orbán József válasza eyess hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Nem hasonlít a bekötése... Van 2x20 karakteresem is, azt megtaláltam hazai forgalmazó kínálatában.
(#) eyess válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Akkor talán esetleg ellehetne indulni a készülék típusa után , és akkor biztos meglenne , hogy milyen is .
(#) Orbán József válasza eyess hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Értettem. Azért próbáltam egy felhasználónál érdeklődni, egyenes választ remélve, hátha.
Következő: »»   1235 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem