Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1312 / 1683
(#) Bakman válasza janimester hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Milyen alkatrész van a hűtőbordára csavarozva? Mellesleg te még nem láttál alpári módon kivitelezett áramkört, ez azért messze van tőle.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 18, 2015 1 / 7
 
Fél évig rajtam kívülálló okok miatt nem foglalkoztam egyáltalán a szerkezettel de most újra elővettem, kiszedegettem belőle a bogarakat és készítettem a működéséről egy kis videót:
Bővebben: Youtube
(#) pjg válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Nagyszerű. Gratulálok.
(#) dk1 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Profi
(#) don_peter válasza valve hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Ritka jó minőségű kép, és ügyes kivitelezés.
Grat..
(#) don_peter válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Ez már azért profi cucc
Jó lenne ennyire tudni mint te..
Gratulálok..
(#) zsoltee0001 válasza janimester hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Pwm-hez ekkora PIC, nem túlzás egy kicsit?
(#) pjg válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Az volt a fiók mélyén. Olcsóbb, mint venni.
(#) zsoltee0001 válasza pjg hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Lehet, hülye kérdés, de mivel jobb mint egy 555-el megépíteni?
kéredezem ezt úgy, hogy valószínűleg én is piccel oldanám meg
(#) pjg válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Ha PIC van otthon és 555 nincs és pont hétvége van....
(#) mtomihun válasza valve hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Szia

Nagyon szép, meg biztos jól is működik, de: hogyan dobozolod be?
A képről úgy látszik, hogy a csatik, meg még jópár alkatrész magasabb a kijelzőnél!
(#) Buvarruha válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Én 887-el csináltam PWM-et monitorhoz, mert az volt. Ráadásul szoftveresen, mert annó nem tudtam, hogy, hogy kell beüzemelni a PWM-et.
(#) Massawa hozzászólása Júl 21, 2015 / 1
 
Elkészült a kamera mozgato rendszerem. A vezérlöegység levehetö, és egy másik mechanizmushoz kapcsolhato. 2 tengely szerint mozgatja programozhatoan a kamerát. 24 oráig programozhato elvileg lépésenként.

image.jpg
    
(#) szucsistvan123 hozzászólása Júl 21, 2015 /
 
Unatkoztam!
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Micsoda munka ez? Kamera vezérlő és csak egy kép van róla? A nép nevében, többet!
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Ime még 2. Az egész forog a vertikális tengely körül a kamera meg a horizontális tengely körül.
(#) yulo5310 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Hát ez miféle kütyü?!
(#) kocsgab002 válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Valami villanypásztor féleségnek nézem, ott látok is valami ívet...
(#) szucsistvan123 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Ezzel ütöttem el az időt!
Ez egy Videoton TV sorkimenője meghajtva egy BD249-es tranyóval.
(#) enree válasza Massawa hozzászólására (») Júl 23, 2015 / 1
 
Ha már ennyit dolgoztál vele, tiszteld meg a kütyüt pár éles képpel, mert semmit nem látni belőle. Meg, mégiscsak képalkotásról lévén szó...
Esetleg, ha már készült valami timelapse megoszthatnád velünk!
(#) pont hozzászólása Júl 23, 2015 / 1
 
Sziasztok! Elkészült a szivattyúvezérlőm panelja. Annyit tud, hogy a szivattyú fordulatszámát a központi vezérlő ezen keresztül állítja.
(#) lesliewednesday válasza pont hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Írnál róla bővebben? Érdekelne a dolog. Milyen szivattyú, hogyan van vezérelve stb. Feltéve, hogy publikus.
(#) pont válasza lesliewednesday hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Minden publikus. Egy grunfos alpha 2L, amin gyárilag egy nyomógombbal lehet léptetni a "fordulatszámok" közt. A vezérelni kívánt szivattyú, egy vegyes tüzelésű kazánt köt össze a puffertartállyal. Ha túl gyorsan áramlik a víz, akkor nincs ideje a külső hőcserélőnek dolgozni, ha túl lassan akkor meg túlmelegszik a kazán. A központi vezérlés (ami egy APB PLC), a kívánt hőfoknak megfelelően kapcsolja az optocsatolóit (1.0;0.1;0.0) az attiny13-asnak. A szivattyú ledjei-vel (az I.II.III-as érdekes) sorba kötöttem a másik három optocsatolót amik "kijelölik, hogy éppen melyik állásban van a szivattyú. (mivel a chip reset lábát nem "merem" portként használni, a tranzisztoros kapcsolás "csinál" a három opto jeléből egy két porton detektálható állapotot).
A lényeg a chip tudja épp melyik sebességen forog a szivattyú, és kapja a vezérlőtől, hogy melyiken kellene. A relével addig kapcsolgatja a szivattyú nyomógombját míg az a led nem világít amelyiknek kell. (Azért ilyen böhöm nagy a relé, mert ilyenek vannak itthon, de mindenképpen száraz kontaktot akartam) Ha semmiféle jelet nem kap a vezérlőtől rááll a legnagyobb fordulatszámra. Egy pici program van BASCOM-ban, majd egyszer jó lenne szebben megírni. A probléma az, hogy a szivattyú ledjei impulzus üzemben dolgoznak (ráz mint a fene) tehát alapból vagy lesz jel akkor amikor a chip épp odaér hogy vizsgálja azt a portot vagy nem. Ezt egyenlőre úgy oldottam meg, hogy egy for-next ciklussal 500-szor megkérdezi, és így hiba nélkül dolgozik. 100-as ciklusnál még előfordult óránkét, egy hiba, de végül is az sem nagy tragédia, megy még egy kört.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2015
(#) csatti2 válasza pont hozzászólására (») Júl 24, 2015 / 3
 
Egy tipp. Az alábbi áramkörrel átalakíthatod a pwm jeledet folyamatos jellé. A mosfet opcionális, csak akkor kell ha a kondin generált feszültség túl alacsony bemenő jelnek. Az alkatrészek szabadon választhatóak, aszerint milyen a pwmed sebessége.
Én egyébként akkor szoktam használni ezt az áramkört, amikor valamilyen biztonsági funkciót szeretnék megvalósítani (pl. egy relé bekapcsolva tartásához folyamatosan billegtetni kell a mikrokontroller kimenetét, különben elengedi, így ha lefagyna a progi vagy hasonló, akkor lekapcsolja a relét mindenképp).

pwmcharge.jpg
    
(#) pont válasza csatti2 hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Köszönöm, hasznos kapcsolás. Jelen esetben, számomra csak a nyák elkészítése után, próbák során derült ki, hogy a szivattyú ledje, nem folyamatosan világít, így már ezzel a panellal csak a programban lekezelve tudtam megoldani...
(#) proli007 válasza pont hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Hello! Ha már így szétkaptad az az alfát, elárulhatnád, hogy frekiváltós-e. Vagy is hogy képes-e járni egyenfeszültségről a szivattyú?
(#) vipera1997 hozzászólása Júl 24, 2015 / 1
 
Most lettem kész egy Reflex 18R400 hangszóróhoz épített hangfallal, 2 lesz de egyenlőre ez száradt meg, próbáltam elérni a gyárit szerintetek mennyire sikerült?
Még vannak utómunkák (csatlakozótálcát kivágni, és még csillapító anyag sincs benne) de rajta vagyok
(#) szucsistvan123 válasza vipera1997 hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Gratulálok! Szép munka!
Mekkora teljesítményű?
(#) Massawa válasza enree hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
A kép az ide berakhato méret miatt lett életlen (át kellett méretezni). A timelapseket meg majd késöbb rakom fel.
(#) valve válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Kovidivi - Válaszok.

don_peter - Köszi!

mtomihun - Köszi! A dobozon található kijelző tüskéje 30 mm-es, tesztelni jó ez is.
Következő: »»   1312 / 1683
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem