Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1365 / 1679
(#) nagym6 válasza morzsa15 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Szia. Komoly munka, elismerésem. Mitől ilyen zajmentes a vonal, mert tisztább mint más digi szkópoknak.
(#) eyess válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Egyébként kísértetiesen hasonlít erre nem de ?

Bővebben: Link
(#) mrobi válasza eyess hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Szerintem nem hasonlít rá. Más a kijelző.

nagym6: 50Hz-en tényleg nem zajos, de 1KHz-nél már inkább.
(#) eyess válasza mrobi hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Én sem azt írtam , hogy ugyan az , hanem hogy hasonlít .
(#) mrobi válasza eyess hozzászólására (») Márc 27, 2016 / 1
 
Miben hasonlít? Más a kijelző, más a funkció. Az általad linkelt, egy logikai analizátor, morzsa15 pedig oszcilloszkópot épített.
(#) denon888 válasza eyess hozzászólására (») Márc 28, 2016 / 1
 
Nos ahogy nézem max annyiban hasonlít rá hogy mindkettő grafikus kijelzőt tartalmaz. Egyébként teljesen más.
(#) Ge Lee válasza ronin75 hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Látható a videón hogy mit tud. Ha az alapmértékegységben mutat a frekimérő és az időalapnak ez a vége, akkor megjeleníteni 2-300Hz-ig alkalmas, mérésre meg még addig sem.
(#) don_peter hozzászólása Márc 28, 2016 / 11
 
Elkészült a DPTP SEGA MEGA FLASH DRIVE 8MBit-es kártyám végleges változata.
Most erről mutatok pár képet.
Előzményeket visszább meg lehet tekinteni.
Videók itt: Bővebben: Link

10db fog elkészülni belőle, ebből most 5db majd később a maradék 5db.
(#) ronin75 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
A korlátolt mobilnet hátránya, nem nézhetek videót. Ezért mertem kérdezni. De ezek szerint, ezért nem jött válasz, mert ez semmire nem használható, bár szépen mutat. Hiába, csodák nincsenek, a net sem hemzseg az arduino szkópoktól.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) morzsa15 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Igen igazából szerintem a nagyon max neki a 20kHz. De lehet nézni vele a jel alakokat pwm jeleket hogy ki adja-e stb. Sajnos ugye bár az adc-je elég lassúcska.
(#) morzsa15 válasza eyess hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Semmi köze nincs hozzá.
(#) morzsa15 válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Szia!

Sajnos rendesen nem tudom tesztelni mert nincs rendes szkópom illetve frekvencia generátorom.
(#) Kovabe válasza don_peter hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Tiszta munka, gratula, a panelt is te készítetted saját kezüleg vagy valakivel?
(#) Buvarruha válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Egyértelmáen látszik, hogy furatgalvanizált és gyári megoldásról van szó.
(#) Kovabe válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
De gondoltam hogy esetleg házilag készítette. Már vannak megoldások házilag is furatgalvánra.
(#) killbill válasza don_peter hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Teged nem zavar, hogy a telifold kb. nincs is az alkatreszoldalon? Pl. a masodik kepen a bal also keramia kondinak a foldre meno laba igazabol sehova sincs bekotve, mert a "telifold" mindenutt megszakad valami miatt (egyik ponton felirat, mashol egy VIA miatt). De, ha nem szakadna meg, akkor sem erne semmit, mert korbemegy a fel panelon, mire beletalal a foldbe.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) Szammer válasza don_peter hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Szia!
A NYÁK szép a forrasztások szintén, gratulálok. Látható hogy nem otthon barkácsolt a NYÁK, ráadásul ha te tervezted, le a kalappal.
Kérdésem: Megér ez annyit amibe került?
(#) Gránátalma válasza Szammer hozzászólására (») Márc 28, 2016 / 1
 
Nézőpont kérdése.... ha úgy vesszük semmi nem ér semennyit...mégis valakinek kell és megéri...
(#) Andr3wJ válasza killbill hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Mennyit és hova szokás tenni? Van rajta pár csak így rápillantva.
(#) Szammer válasza Andr3wJ hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
(#) csatti2 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Márc 28, 2016 / 2
 
Ha jobban megnézed látszik, hogy az összes útvonal a killbill által említett kondihoz meg van valahol szakítva. A másik gond, hogy a kondik földjének bekötése a lehető legközelebb kell lennie az ICk földjéhez. A digitális ICk ugyanis kapcsoláskor nagyon rövid időre akár 100mA+ körüli áramot is felvehetnek. Az ehhez szükséges energiát a kondi biztosítja, ha hosszú az áramút a kondihoz, akkor nagy lesz a kibocsátott EMI is (okozhat még hibás működést/instabilitást is az EMI mellett). Ez többek között nincs figyelembe véve ezen a nyákon.
(#) killbill válasza Andr3wJ hozzászólására (») Márc 28, 2016 / 1
 
Idézet:
„Mennyit és hova szokás tenni? Van rajta pár csak így rápillantva.”
Kinek mennyit. Én úgy szoktam csinálni, hogy a teliföld valóban teli legyen, mintha négyrétegű panel lenne. Persze ez nem megoldható, de törekszem a lehető legegybefüggőbb felületekre. Itt van két példa. Hirtelen kép sose jó, ezek most így sikerültek, de a lényeg látszik rajtuk. A látható elvágások szándékosak, hogy az áramutak megfelelőek legyenek.
(#) don_peter válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Áhh
Itthon sajnos nem tudnám megoldani a két oldalas panelt.
Amúgy köszi, a tervezés és minden más azt én készítettem.
(#) don_peter válasza killbill hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Termesztésen ott a földelés, de igazad, van és azt egyértelműbbé kell tennem.
Gondolom, ezen kívűl más esetleg elismerő szavakat hiába is várnék mert amúgy egy szar amit csináltam, legalább is a mostani stílusod ezt tükrözi.
Vagy csalánra pisáltál most?
(#) don_peter válasza Szammer hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Köszi, igen a nyákot csak bajosan vagy el sem tudnám itthon készíteni, mert kétoldalas és galvános.
Én terveztem az egészet és a nyákon kívűl mindent én kiviteleztem, persze kaptam itt is sok segítséget (USART, memória, leválasztás...stb), killbill-től is amikor éppen jobb kedvében volt.

Hogy megéri e?
Húúú hát, ha az anyagikat nézzük akkor nem, ha a fejlődést akkor mindenképp.
(#) don_peter válasza Andr3wJ hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Vannak rejtett az alkatrészek alatti GND átvezetések is.
De abban igaza van, hogy ott nem elég egyértelmű a földelés.
Amúgy mindent panelt tesztelek mielőtt elkészítem vagy legyártatom, ezért is lehet ott fura az a pont.
A lényeg, hogy ott a GND.
(#) don_peter válasza csatti2 hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Kérdezzetek, ne találgassatok
Semmi köze annak a kondinak egyik IC-ékhez sem.
Ez a szűrés csupán a SEGA konzolból jövő 5v-ot hivatott szűrni, úgy mint a másik oldalon lévő 22µF-os kondi. (Gyári ajánlás alapján.)

Minden IC-nél külön van 100nF-os kondi, a lehető legközelebb.
(#) Andr3wJ válasza don_peter hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Persze jogos amit ír, csak kicsit "kötekedni" akartam hogy pontosan mi nem tetszik neki
(#) killbill válasza don_peter hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Idézet:
„ermesztésen ott a földelés, de igazad, van és azt egyértelműbbé kell tennem.”
Egyertelmubbe? Eleg lenne csak bekotni. Vagy a kondi alatt van egy VIA? Sajnos a negy kepbol az elson nem latni semmit, a masik harom meg ugyanazt tartalmazza, szoval nem latom. Ha ott a VIA, akkor nem szoltam semmit. Ha nincs, akkor meg miert vitazol, hiszen mashol nincs bekotve. A betapot szuro kondit is induktivitasszegeny uton kell bekotni, mert kulonben nem er semmit. Ezzel kar vitazni.
(#) killbill válasza don_peter hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Idézet:
„persze kaptam itt is sok segítséget (USART, memória, leválasztás...stb), killbill-től is amikor éppen jobb kedvében volt.”
Ez nem a kedvemen mulik, hanem azon, amit latok.
Következő: »»   1365 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem