Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   709 / 1679
(#) Dániel X válasza vicsys hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Ezt hogy csináltad??
(#) MaTe193 válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
(#) Dániel X válasza MaTe193 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
(#) janikukac hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Sziasztok ! Ma keményen dolgoztam a nagybátyámmal, meg is lett a gyümölcse. A doboz kész az erősítőhöz. Holnap bele rakom az elektronikát is. Egy két kép! Kérek kritikát! :hehe:
(#) Zoli_bácsi válasza Mybuster hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Milyen IC-t használtál? Valószínűleg CD4040-est. Akkor a 11-es lábra kell adni egy pillanatra resetet. A táp ágba egy 100n-os kondi egyik lába, másik lába sorba egy ellenállással, ami megy testre. A kondi-ellenállás közös pontja meg megy a 11-es lábra. Ez pozitív impulzusra igaz. Ha testre resetel, akkor meg kell fordítani a kondit ellenállás soros tagot. (Ellenállás a tápra, kondi a testre. De szerintem táppal resetel. Így, az idítás pillanatában, amíg a kondi nem töltődik fel, +UT tápot kap a reset. Majd ha a kondi feltöltődik, akkor az ellenálláson lekerül
testre a reset bemenet. Az ellenállás értéke kb 1M
Üdv!
(#) alex077 hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Sziasztok!

Én ugyan nem vagyok még kész a projektemmel, de már értékelhető pontra jutott.
S1D13700 LCD vezérlő alapú kijelzőmeghajtót építek.
Két fajta kijelzőt lesz képes kezelni: 320x240 és 128x128.
A vezérlőt egy PIC18F46K20 mikrokontroller hajtja meg.
Ketten fejlesztjük a panelt egy haverommal. Én terveztem a nyákot, a haverom pedig a szoftvert írja/debugolja.
Találtunk a CCS fórumán a vezérlőhöz való szoftvert, amire azt írták, hogy működik. Nálunk nem igazán akart működni, de csak sikerült életet lehelni bele.
Még csak betűkkel tudjuk kitölteni a képernyőt, de folyamatban van a debugolás.
A nyák fotokémiai eljárással készült.
A nyákon van még SD kártyafoglalat, RS232,I2C, PIC18F14K50 (ez fog USB-n keresztül kapcsolódni a számítógéphez, mivel a 46K20-ban nincs USB), valamint ICD2 és PICKIT2 kompatibilis.
Bármilyen kritika jöhet! Már módosítottam a nyákterveket, mert a furatok körül lehet vastagabb is a vezetősáv, és a furatok belsejét egy pöttyre minimalizáltam, hogy a fúró ne táncoljon a panelen.
Tegyük fel sikerül úgy levilágítanom a panelt, hogy a két oldal tökéletes fedésben van. Hogy lehet úgy kifúrni a furatokat, hogy a panel másik oldalán is középen jöjjön ki a fúró? Van erre valami bevált praktika?
Video
Képek
Az album végén vannak képek a módosított nyák tervek. Bármilyen tanácsot szívesen veszek. ( Még sokmindent fogok módosítani, de több szem többet lát )
Köszi!
(#) Zoli_bácsi válasza alex077 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Szia.

Szépen sikerült a nyák. Viszont a furatok csúnyák. A fúró már nagyon életlen lehet, mert szakítja a nyákot.
(#) efiscp válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Igen, pedig előtte 2x használtam a szárat összesen...
(#) Ricsi89 válasza efiscp hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Milyen fúró? Sima olcsó, vagy keményfém fúró? Nem mindegy. Az olcsónak hamar kimegy az éle.
(#) Laciveszp válasza alex077 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Hali, gratulálok, szép munka.

A kétoldalas nyák pozicionálását én úgy szoktam csinálni, hogy mindkét rétegen a négy sarokba rakok furatpontokat. Látom, Te is sprint layoutot használsz, itt rárakod az egyik rétegre, katt a furatpontra és nyomsz egy F12-őt, így a pad mindkét rétegen megtalálható lesz. Mikor kinyomtatod, én ennek a 4 szélső furatpontnak a közepét szoktam körzővel kibökni, majd fény felé tartva a két papírt/fóliát összeragasztani úgy, hogy a 4 furatpont egybe essen. Ezután mehet bele a panel. Nekem így mindig pontos szokott lenni a pozicionálás, remélem segítettem.

Üdv: Laciveszp
(#) efiscp válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Ezek alapján szerintem olcsó (nem én vettem).
(#) zenetom válasza alex077 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Íme az élő példa egy profi NYÁK-ra, amit Sprinttel terveztek.
Aranyos kijelzőcske, gratula hozzá!
Kíváncsian várjuk a fejleményeket (én legalábbis biztos :yes: )!
(#) Frankye válasza Müszi hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Hát, a MFMNY óta nagy utat tettél meg, ez kétségtelen, de persze van mit tanulni... De sebaj, majd lesz ez profi is, ha így folytatod.
(#) alex077 válasza zenetom hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Köszi!
Tökéletesen meg vagyok elégedve a Sprint Layout-tal.
Amilyen egyszerű olyan nagyszerű.
Képeket töltök fel az albumomba, ha sikerült előrébb haladni.
(#) zenetom válasza alex077 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Rendben, majd nézegetem.
Látom meg van a Hello World.
(#) Müszi válasza Frankye hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Igyekszem Főnök!
(#) Mybuster válasza vicsys hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Köszi!
(#) voodoo válasza Doszpot hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
(világosban milyen? akkor is jól látható?)

Mutatom amíg csak földön volt próbaképpen beindítva, szobába egy henger alakú dohányosdobozba benne LED szalag...

Így készült:
-beszkennelve > 1:1 arányba minden átmásolva, átrajzolva.
(#) janikukac válasza voodoo hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Csodálatos! Nagyon szép munka, gratula !
(#) nagy hoho hozzászólása Márc 6, 2011 / 1
 
Kész lett a félvezető teszterem.
Itt is szeretném megköszönni denon88 forum társunk önzetlen segítségét.
(#) HA5AWS hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Sziasztok!
A meglévő LCM3-ba sikerült beépíteni az alkatrész tesztert. Kiegészítésként még elláttam egyéni befogókkal a stabilabb mérés miatt.
(#) HA5AWS válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
További képek...
(#) HA5AWS válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
És még kettő. A karmokra még csak ideiglenes feliratok kerültek készül a fólia nyomtatás.

Üdv: Gábor
(#) Zoli_bácsi válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
A tranzisztornak is van agya? hmm... Alkat ész teszter.
(#) titi válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Ez nagyon profi, megnézném belül is...
A kapcsolása publikus?
(#) Doncso válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Egy igen. Minőségi, makulátlan munka. Gratulálok hozzá.
Igényes, tényleg nagyon szép kidolgozás. Láthattam ennek a kapcsolását valahol, vagy ez saját fejlesztés?
(#) icserny válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Szép munka, gratulálok! Egyetlen kritikai megjegyzés: a magyar feliratozás és az angol kiírás disszonanciája egy kicsit zavaró.
(#) gg630504 válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
(#) HA5AWS válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Mindjárt gondoltam, hogy ez a legnépszerűbb ötlet.
(#) nagy hoho hozzászólása Márc 7, 2011 /
 
Köszönöm az elismerő szavakat. A készülék az" AVR-es tranzisztor teszter" HE-es topikban van. Én sem szeretem az Angol feliratokat és tisztában voltam vele, hogy valaki szóvá fogja tenni. De ez az enyém én használom és a kijelzőn megjelenő adtok a lényegesek. Meglepően kevés alkatrészt tartalmaz, zömmel SMD-t.
Következő: »»   709 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem