Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   222 / 576
(#) toro válasza bigpapa hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Ha a nagy réz csavart lehajtod, a motor rudazatot le kell akasztanod a váltószelepről.
(#) merciabc válasza Topi72 hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Pontosítani kell,mielőtt valamit is megállapítuk, és sokszor kifelejtenek fontos adatokat a diagnózishoz! Kontakt hibád lehet a panelen.
(#) bigpapa válasza merciabc hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Szia!

Vizuális alkat vagyok, így lefotóztam. Meg tudod a képen mutatni, melyikre gondoltál? Az a baj, most egyfolytában a gázszelep lámpája villog, ki be kell kapcsolnom, és aztán működik, de ma már 7x csinálta. Eret vágok magamon, ha beszarik én meg itt ülök a hideg kecóban büdösen, mert még zuhizni se fogok tudni
(#) merciabc válasza bigpapa hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Félrement,de sebaj. miböl gondolod hogy rossz a váltószelep mozgató-motorod? Ha nem megy az érzékelö, nem is vált át... Vagy kézben feszültség alá helyezted a motort, megpörgetted, és nem mozditotta a tengelyt? A höcsrélödet a hollanderes nagy anyák fogják.
(#) toro válasza merciabc hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Csak egy anya van, a többi "O" gyűrűs - gyorscsatlakozóval.
(#) bigpapa válasza toro hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Akkor válasz mindkettőtöknek (és bocsi merciabc)

A váltószelep működött, a kis motor rendesen működik, ha áram alá teszem, jön ki-be, de maga a szelep szorul, így nem zár rendesen. Néha jéghideg vízben fürödtem, mert felakadt a fűtés pozícióba. Ezért iktattam ki és egy kis fogóval beállítottam, hogy most menjen ide is oda is meleg víz.

A váltószelep mögötti ezüst dobozka az, amit ki kéne szerelnem? Mert azon van egy hollandi és három O gyűrű. Mögötte van még valami, vagy csak az a 4 cső fogja, amit látok? Ha mondjuk sikerül kiszednem, mit tegyek vele?

Mennyi víz fog elfolyni? El tudok valamit bacni közben? Jó tudom, ez hülye kérdés, mert bármit el lehet ,de értitek. Néztem a neten, itt úgy repkednek a 45-54 ezrek alkatrészekben, hogy nem szívesen véreztetném ki egyik alkatrészt sem, mert akkor infarktust kapok
(#) toro válasza bigpapa hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Az az ezüstös dobozka, a HMV lemezes hőcserélője!
A hiba, ami neked gondot okoz, a fűtőköri szennyezettség! A háromjáratú szelep és a HMV fűtőköri oldalán lerakódott a vasiszap. Zárd ki a kazán alatt az előre menő és a visszatérő fűtőköri ágat, valamint a bemenővizet. Engedd le a nyomást a kazánról és ki tudod szerelni mindkettőt. Kicsit meg kellene savaznod őket.
(#) toro válasza bigpapa hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Ui. Szép tiszták a csatlakozók. Ezek szerint nem volt eddig még szétszedve. A tömítésekre vigyázz vagy cseréld ki őket.
(#) isthort hozzászólása Feb 4, 2014 /
 
Szevasztok!
Van egy KF125 gázboyler melynek az őrláng alatti csatlakozásnál is ég (kilukadt?). Ez gyakori probléma? Ki lehet ezt a csatlakozást cserélni, van hozzá alkatrész? Vagy hadjam így ahogy van. Köszi a válaszokat: István
(#) merciabc válasza toro hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Igazad van, tényleg az hogy megnéztem a fényképet mégegyszer!
(#) merciabc válasza isthort hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Huha, az nem normális! És BALESET VESZÉLYES! Zárd el a gázt,és hívj egy gázszerelöt amint lehet!
(#) toro válasza isthort hozzászólására (») Feb 4, 2014 / 1
 
Egy szívószállal fújj be levegőt a gyújtófúvóka levegő nyílásán (oldalt). Tele van porral és nem tud a gázzal a levegő keveredni.
(#) toro válasza merciabc hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Ok,
(#) legyozo hozzászólása Feb 4, 2014 /
 
Sziasztok!

Junkers Euroline kombi kéményes házzal kapott kazánunk problémázik.

Computerm Q7-es szobatermosztáttal vezéreljük. A hőfok elérése után a kazán kikapcsol, utána nem indul újra. Próbálkozik, de néhány s után leáll. Ilyenkor, esetenként, finom kattogás (mintha a piezo menne folyamatosan) hallható, villog másodperces gyakorisággal a vészjelző, és a középső 60 fokos led is villlog. Újraindítható ha többször resetelem a villogót, kikapcsolom, stb, de ebben sincs rendszer.

Kell tudni, hogy a fűtéshálózatból kivettünk három radiátort, (felújítunk) de a víz körbemegy, és kb 3 hétig működött rendesen.
(#) merciabc válasza legyozo hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Szia! Ha beindul,nem durrangat? A fütési rendszer átalakitásának ehhez semmi köze.
Ha csak nem takartátok le a kazánt,és belehullott a por és a sitt?
(#) legyozo válasza merciabc hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm a választ!
A kazánba nem került sitt, törmelék, ha ilyen lehetőség volt, akkor kikapcsoltam, letakartam. Por biztosan jutott oda, de nem nagy mennyiség, bár az szubjektív.

Nem durrangat. Ha beindul szépen megy, újrainduláskori próbálkozáskor amikor belobban a gáz, akkor hallható egy enyhe durranás szerű hang.
(#) merciabc válasza legyozo hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
A kazán égöterében van 2 elektróda, azokat csiszold meg.
(#) legyozo válasza merciabc hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Köszönöm, próbálom!
(#) Fodi válasza VIM hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Szia! Köszi a segítséget, úgy tűnik megoldódott a probléma neked köszönhetően.
Üdv:Fodi
(#) bigpapa válasza toro hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Nálam csak a váltószelepet szerelgette egy szerelő. Amúgy nem volt még szétszedve. Mielőtt nekiesnék, mint Tót az anyjának, beszerzek inkább tömítéseket, mert Murphy törvénye, hogy amikor szétszedem, hiába leszek óvatos, tuti kell új tömítés.
Megnéztem a cuccost, nem tűnik mission impossible-nek a szétszedése, ám savval nem rendelkezem azt vennem kell. Ez ilyen savtalan háztartás. Ecetem van, de gondolom az nem tisztítja úgy meg. Nekem a két elzáró nem a kazán alatt van, hanem tőle jobbra a a falon futó két csövön, de értem, mire gondoltál. Gondolom OBI-ban lehet venni sima tömítés garnitúrát, nem kell külön vennem Erzsébeten. Ha beszereztem a hozzávalókat, nekiülök és kisütök valamit Aztán jelentkezem.
Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget.
Én reklám-marketing és kommunikáció területen dolgozom, ha ebben tudok segíteni, szóljatok. Itt rám találtok: https://www.facebook.com/tanuljkommunikalni remélem ez nem ütközik a moderálási törvénybe
(#) toro válasza bigpapa hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Ok, sok sikert!
A váltószelephez 3/4"-os 2 db, a HMV hőcserélőhő 1/2"-os 1 db klingerít tömítés kell.
(#) VIM válasza Fodi hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Profi vagy!
(#) isthort válasza merciabc hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Miért?
(#) isthort válasza toro hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Köszi. Megoldódott a probléma, hála Neked!
(#) toro válasza isthort hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Ok, ügyes vagy!
(#) dindyn hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
valaki tudna segíteni?van egy chaffoteuax@mauri mira cf(mx 2 cf) kombi kazánunk.az utolsó két lámpája villog hogy leállás égési hiba miatt.szerelő volt kint de nem igazán értett hozzá,megnézte a panelt hogy kap e áramot,az elektródák egyike vadi új a másikból kettő is volt /a smirglit már próbáltuk/igaz használtak.és mindig ugyanaz a hiba hogy elindul a töltés a gáz de szikra nincs.ha gázgyújtóval meggyújtotta akkor elkezdett égni.azt mondta lehet hogy a gyújtótrafó ment tönkre de nem volt benne biztos.esetleg tudja valaki hogy tényleg tutira ez vagy esetleg lehet e más rejtett hiba miatt mert 16.000 ft egy gyújtótrafó és félek hogy esetleg mégsem oldja meg a problémát!köszönettel
(#) toro válasza dindyn hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Segítenék annyiban, hogy a kazánhoz adtak egy gépkönyvet. Olvasd el a hiba jegyzéket!
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Szerencsére kis hazánkban ritka, túlbonyolított minden benne!
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2014
(#) laceboi hozzászólása Feb 7, 2014 /
 
Sziasztok!
Konkrét válaszokat szeretnék kapni.
Immergas eolo star23Kw kazánhoz lehet-e külön feltöltő csapot venni? Ha igen akkor hol és mennyiért kb?
A másik kérdésem, hogyha bitermikus hőcserélőt kell cseréltetnem, mennyibe fájhat ez nekem.
Köszönöm szépen a válaszokat.
(#) toro hozzászólása Feb 8, 2014 /
 
Kollégák!
Keresek chaffoteu 2.23 K kéttekercses üzemképes ventillátor motort!
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2014
Következő: »»   222 / 576
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem