Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED rákötése 230V-ra
 
Témaindító: Laci4, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   37 / 83
(#) _JANI_ válasza gyati hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Szia! Szerintem már létezik annál az áramkörnél egyszerűbb is a MOC3041-es optikai leválasztású triak meghajtóval. Ebben a típusban van nullátmenet vezérlés is, így tökéletesen kiváltja a tirisztoros ( mára talán kicsit elavult ) kapcsolást. S nem utolsó sorban a MOC3041-es, a vezérlő áramkört elszigeteli a hálózattól... Azt eredetileg LED-sorra készült áramkörön nem kell semmit átalakítani. Változtatás nélkül meg lehet vele hajtani a MOC3041-et. Természetesen a MOC-LED-je elé kell egy megfelelő értékű szoros áramkorlátozó ellenállás. Üdv: _jani_
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2012
(#) proli007 válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Hello!
- Itt valami tévedés van! A tranyós kapcsolás amit rajzoltam, csak a kondit védené, ha a Led-sor megszakad. Vagy is egy feszültség fölött a diódák helyett söntöli az áramkört.
Ezek szerint nem ez volt az eredeti célod. De mi?
- No, ezt a "párhuzamosan komplikáltabb"-at nem igazán értem. Ha sorba vannak, akkor egy vezeték jön, egy meg megy. Ha párhuzamosan, akkor kettő fut végig, de valahol akkor is vissza kell jöjjön. Nem? Én sok difit nem látok ebben.
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2012
(#) sastas01 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Nem, csak így utólag ránézve megzavart, hogy beraktad azt az Ampermérőt...
Átgondolom ezt a párhuzamos dolgot. Viszont mostmár "csakazértis" érzésből megpróbálom rendesen megrajzolni a kapcsolást.
A legújabb átgondolás szerint ez jött ki. Ez mostmár közelít a jóhoz?

Teszt.pdf
    
(#) proli007 válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Hello!
Igen ez már jó lehet, csak a 63V-os kondi, még mindig ott mosolyog, mikor ott 120..130V lesz.
üdv! proli007
(#) sastas01 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Okés, értem. Azt átmosolyogtatom 160V-osra és akkor rendben leszek, remélem.
Még annyi kérdésem lenne, a zener 40V-osnak jó? Tranyónak pedig milyen legyen?
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2012
(#) proli007 válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Hello!
Jó a 40V-os zéner is, csak akkor át kell méretezni az osztót. Tranyóból olyan kell, ami kibírja a 130V-ot, és az 1..2W-ot.
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2012
(#) sastas01 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Rendben.

Köszönöm a segítséget!
(#) fordkapcs válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Két (vagy több) csoportra kel ossztani a ledeket, és akkor nincs feszültség megszaladás ha egy led megszakad - és nem muszály bonyolult elektronikával sem védeni. Faterom vett nemrég ilyen 90 ledes gyári lámpákat, 45 led sorba majd mégegyszer ugyanez, vele párhuzamban. Csak a szűrőelkót spórolták ki, és feltűnt, hogy 100Hz-el vibrál a fénye. Tettem bele 47µF/160V elkót szűrésnek, azóta szuper.
(#) majkosoft hozzászólása Nov 23, 2012 /
 
Hello mindenki!

Egy olyan kérdésem lenne h az alábbi kapcsolási rajz jó-e 4 led hez vagy ha nem akkor mit kellene rajta módosítani? A ledekről annyit tudok hogy nagyon nagy fényüek úgy kaptam egyik ismerösőmtől! A képen látszik hogy mibe fog majd belekerülni!
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2012
(#) Bakman válasza majkosoft hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
A LED-ek paramétereinek ismerete nélkül nem nagyon lehet méretezni. Hűtés kell ezeknek vagy elvannak anélkül is?
(#) majkosoft válasza Bakman hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
ha minden igaz akkor ilyen ledről van szó pontosan:

http://www.grando.hu/led-80-lm-1-w-125-feher-p4-z-power-seoul-semic...577468

Fényáram (fí): 80 lm
I(F): 350 mA
Kivitel: LED
Méret: (? x Ma) 8 mm x 5.08 mm
RoHS konform: igen
Sugárzási szög: 125 °
Szín: Tiszta fehér

Színhőmérséklet: 6500 K persze nekem úgy is jó ha nem megy maxon elég ha kb annyira világít majd mint kb 1 60-80w-os égő
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2012
(#) Sebi válasza majkosoft hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
A rajz önmagában üzemképes, de 350mA-hez kb 5µF-os kondi kell(ene), ami bírja a váltakozóáramú tartós terhelést (pl: X2-es típus) Ennek mérete jóval nagyobb,mint egy kis kapcsolóüzemű tápegységé... (nem fog a kompakt f-cső fejbe beférni.)
(#) majkosoft hozzászólása Nov 26, 2012 /
 
Nekem az is megfelelne ha csak 100-150mA-rel mennének a ledek mert akkor még nem kell hűtés az 1K 1W-os ellenállásra szükség van vagy elhanyagolható? esetleg ha tönkremegy 1led a kapcsolásban akkor sem lesz gond? Bocs h ennyit kérdezek de nem akarok megrázó élményben részesülni
(#) reloop válasza majkosoft hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Szia! Ez a 100-150mA terheli a hálózati feszültséget, tehát a "takarékos" világításod fogyasztása 30W körül fog alakulni.
Az 1k ellenállás csillapító szerepet tölt be, korlátozza a kondik töltőáramát, nem hagyható el.
A LED szakadása esetén az egyenirányító utáni kondenzátor a hálózati feszültség csúcsára töltődik. Vagy 400V-osat használsz, vagy készítesz egy feszültség korlátozó áramkört.
(#) majkosoft válasza reloop hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Akkor mit kellene modósítaní a rajzon h nekem jó legyen és nem kell feszültségkorlátozó persze ha nem sok alkatrész kell hozzá akkor lehet h rakok bele azt is
(#) majkosoft válasza majkosoft hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
esetleg 1 rajzot dobhatnál róla vagy modósitsd az enyémet van egy 2.2µF-os 400V-os kondim az jó hozzá?
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2012

IMGP1841.JPG
    
(#) reloop válasza majkosoft hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
A 100mA LED áram előállításához 1500nF-nyi soros kondenzátort kalkuláltam. Az 1k ellenállást a jelentős melegedés miatt 22-47 ohm környékére csökkenteném, abból is 2W-os kéne. A simító kondenzátornak meglátod marad-e hely egyáltalán.
Ezt így ki kéne próbálni, fényerőben, térfogatban mennyire fele meg az igényidnek.
A hálózati feszültség érintése életveszélyes, ne feledd!
(#) Sebi válasza majkosoft hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Elkó nem lehet a soros kondi! Írtam, hogy X2-es (fémezett papír) tűri a váltót.
(#) majkosoft válasza reloop hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
22-47 Ω helyett nem használhatnék 1k 5W-ost vagy 220 Ω-osat mert csakilyenem van itthol sajna ezek az alkatrészek megfelelnek az elvárásoknak, vagy hogy kellene modósítaní h jók legyenek hozzá!
A 220 Ω-os nem tudom h hány wattos de az még szükösen belefér a foglalatba, de ha lehet akkor azt nem akarom használni mert sok helyet foglal!
(#) Bakman válasza majkosoft hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Az első képen a kondenzátor csak 100 V-ot bír.
(#) reloop válasza majkosoft hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Az ellenálláson fejlődő hő a szokásos P=I2*R képlettel számolható ki. A 100mA-t behelyettesítve az 1k 10W-ot a 220 ohm 2,2W fog disszipálni. A kérdés, hová fog ez a hő távozni?
(#) majkosoft válasza Bakman hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
ha az smd-re gondolsz az 630V-ot bír az tuti már használtam máshová ahol nagyfeszültség volt és még a mai napig müködik
(#) majkosoft válasza reloop hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
bocsi h megkérdezem de jól számoltál mert nekem nem ennyi jött ki! Ha jól értelmeztem amit irtál akkor:

P=0,01A x 0,01A x 220Ω = 0,022W
Vagy a másik esetben

P=0,01A x 0,01A x 1000Ω = 0,1W

Javíts kí ha vmit rosszul értelmeztem hobbi szinten csinálom csak az elektronikát nem vagyok profi 1 kicsit sem
(#) hibbantpasi válasza majkosoft hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
A 100 mA = 0,1 A

üdv: hp
(#) reloop válasza majkosoft hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Szia! A 100mA átváltva 0,1A. Így próbáld!
(#) majkosoft válasza reloop hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Igaz én számoltam el bocsi,és a 2,2W az sok ha annyit kellene elfütenie?
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2012
(#) _JANI_ válasza reloop hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Szia! "A kérdés, hová fog ez a hő távozni? " A válasz az, hogy a környezetbe. Vagyis fűti a körülötte levő levegőt. S addig nincs is baj ameddig a termelt hő kisebb mint az ellenállás névleges teljesítménye. Ideális esetben a kondenzátoros előtétnél nincsenek melegedő alkatrészek! ( Kondis tápnál nem éri meg növelni az ellenállás értékét mert nagyobb feszültség esik rajta. A nagyobb feszültség miatt több veszteségi teljesítményt kell elfűtenie... Szóval a nagyobb nem biztos, hogy jobb. )
(#) reloop válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Szia! A kérdező, ha jól értem ebben a burában szeretné az 1W felett disszipáló LED-del együtt elhelyezni. Csillapító ellenállásnak 22-47 ohm-ot ajánlottam.
(#) _JANI_ válasza reloop hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Leragadtam a kérdésnél. S szerintem is a 22-47 ohm jobb lesz.
(#) majkosoft hozzászólása Nov 29, 2012 /
 
ezek közül valaki esetleg meg tudná mondani h melyik hány wattot bír? ezeket találtam itthol 1 rossz tápban és a 0,05ΩK azt ha jól tudom akkor 50Ω az még sztem beleférne a számításainkba vagy ha nem akkor javítsatok ki! A graetz híd után mekkora és hány µF-os kondit használjak?

IMGP1855.JPG
    
Következő: »»   37 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem