Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   136 / 177
(#) kaqkk hozzászólása Szept 19, 2013 /
 
Megjelent a parsic 4 es verziója http://www.parsicitalia.it/development-tools-compilers-visual-parsi...4.html A demó innen letölthető
(#) dcsabi válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Köszi az infót. Lehet, hogy jól jön most...
Csak éppen nem tudom, hogy a régi licensz alá betehető-e?
Próbáltad?
(#) Szammer válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 20, 2013 /
 
Szia!
Szintén köszi az infót. A régi licenszel ma kipróbálom, bár nem hiszem, hogy menni fog vele.
Gyorsan letöltöttem, de árat nem találtam egyenlőre.
Üdv:
Zsolt
(#) kaqkk válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 20, 2013 /
 
Fogalmam sincs ,nem is találtam lehetőséget a licenszelésre, viszont így is több picet ismer .
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2013
(#) dcsabi válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 20, 2013 /
 
Gyakorlatikag minden lefordul a régi dolgokból, csak a timer0 okoz problémát. A 32 bites matek sem elhanyagolható
Viszont van még benne néhány újítás, pl a egyéni karakter rutin az jól jöhet. A nagyobb kapacitás miatt izgultam rá. a 4550-hez kellene.
A licensz men tudom,hogy jogfolytonos-e...?
(#) dcsabi válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 20, 2013 /
 
Helyesbítek: Gyakolatilag minden lefordul, eddig igaz. Csak még nem sikerült használnom semmit. Tehát a gyakorlat odébb van még. Írtam a "pacáknak", még nem válaszolt...
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2013
(#) benko_balazs hozzászólása Szept 20, 2013 /
 
Én is letöltöttem a Parsic4-et, de nem tudom lementeni pic file formájában amit rajzolok. Ez másnak sem működik ebben a demo-ban , vagy én nem csinálok jól valamit?
(#) Panhard válasza benko_balazs hozzászólására (») Szept 20, 2013 /
 
Nyilván vannak korlátozások, mivel demo.
Eddig parsic.de volt az oldal, ez most átirányít az olaszra. Megvették?
(#) dcsabi válasza Panhard hozzászólására (») Szept 20, 2013 /
 
Ez a pacák ugyanazon a néven (saját személynévre gondolok) árulta Parsic régebbi verzióit.
Akkor is volt olasz nyelvi változat. Nem meglepő, hogy most olasz oldalon bukkant föl.
A régi verzió demoja sem mentett. A mostanival az a helyzet, hogy nem ment ugyan, de ha lemented máshova, vagy egy régebbi PARSIC fájlt nyítasz meg, lefordítja, -csak még egy ledet sem tudtam megvillogtani. A fordítás látszólag zöld sávval hibátlanul lefordul, a hex. időpontja "aktuális". a beégetett fájl nem csinál semmit. Valami trükkel "kiheréli", szerintem, hogy csak játszadozni lehessen vele...
(#) Panhard válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 20, 2013 /
 
Megnéztem, a trükk az, hogy a bank és page váltásokat hagyja ki a program, ezért nem működik.
(#) dcsabi válasza Panhard hozzászólására (») Szept 20, 2013 /
 
250€ (modjuk ha egy 100-asért odaadná még gondolkodnék rajta) kérdés, hogy a licensz hogyan van megoldva? neten vagy egy fájlal...?Írtam néki, de nem válaszolt még.
Ami még kérdéses, a TMR0 a 18F. -eseknél nyilván nem működik, az okos változatban ez ki van javítva vajon?
(#) Szammer válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Szia!
Hát a 250EURO tényleg húzós, de ha lehetne kérni a fejlesztőtől egy pár napos full verziót és tényleg minden működne benne, akkor lehet hogy cégesen meg tudnám vetetni.
(Persze ha tud számlát adni.)
Egyébként addig én is eljutottam, hogy elvileg hiba nélkül fordít, de kipróbálni, nem próbáltam, úgy-hogy köszi az infót.
Panhard ezek szerint meg is találta az okot, köszönet neki.
Üdv:
Zsolt
(#) dcsabi hozzászólása Szept 22, 2013 /
 
Lövöldöztem vaktölténnyel a V4.el... Nem kezeli ugyan a 18F tipusok nagy részét, de ami meglepett a 8722 és 8723. Azért szép kis PLC-t lehet vele csinálni 16 Db 12 bites analóg bemenet és a 128kbyte program memória. stb... Aki hozzászokott a rajzolgatáshoz, (mint jómagam) gyorsan lehet (lehetne) vele haladni... már csak GLCD modul kezelés hiányzik hozzá...
(#) kaqkk válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Először én is megörültem , de ennyiért inkább a flowcode ..
(#) dcsabi hozzászólása Szept 25, 2013 /
 
A dolog érdekessége, hogy a licensz file egy usb-s cuccon van... és kemény 250€ az ára a "lehetőségnek"
(#) stsch69 hozzászólása Szept 26, 2013 /
 
Helló,
van bárki, aki egy működő Parsic DEMO létre. HEX file? Bár a demo verziót nem lehet menteni, de azt is megakadályozza a fordítás?
thx
Steffen

translate with google
or is better in english?
(#) dcsabi válasza stsch69 hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
A demo verzio, sajnos csak figyelem felkeltésre való. 8kb alatti proramokhoz ott van a régebbi verzió azzal a néhány 16F... processzorral. (parsic 3.60)
Aki írta a programot, körültekintően járt el, és csak próbálkozásra jó a demo verzió. (V4.0)
lefordítva ugyan szabályos a program, de a processzor a külvilággal nem kommunikál.
(#) Peti.Janka hozzászólása Okt 16, 2013 /
 
Üdvözlöm az Urakat!

Elkezdtem megint játszani a Parsiccal. Egy egyszerű kis termosztát lesz belőle. A lényeg egy analóg mérés LM35-el. Egy LCD kiírja a beállított és a mért hőfokot, plusz egyik sarokba a kimenet állapotát (ON/OFF). Eddig meg is vagyok a hiba a beállított hőfok mentése. Vissza adom a tápot, és 1 fokkal kevesebbet ír vissza mint ami a kijelzőn volt mikor áramtalanítottam.
Mi lehet ennek az oka? Eddig nem használtam még EEpromot semmire. Előre is köszönöm a segítséget! Peti

NONAME.PIC
    
(#) proli007 válasza Peti.Janka hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Hello! Elsőként azt a file-t rakd fel, amiről beszélsz, mert ez nem az, de még hibás is.. üdv!
(#) kaqkk válasza Peti.Janka hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Azon kívül hogy eeprom nincs benne vagy 4 hibát javítottam

NONAME.PIC
    
(#) Peti.Janka válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
ÁÁÁÁ Nem mentettem el amikor elkészült. Lefordítottam hex-fájlba, de a mentésre nem nyomtam rá. Rajzolhatom le újból! Azért köszönöm a hozzászólásokat!
Peti
(#) Peti.Janka hozzászólása Okt 17, 2013 /
 
Lerajzoltam a progi beállítás részét. Ezen a mentési hibán kívül minden működik tökéletesen.

proba.PIC
    
(#) kaqkk válasza Peti.Janka hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Az eeprom modul bemenetét invertáld
(#) dcsabi hozzászólása Okt 17, 2013 /
 
4-s verzió: az egyik céggel, akiknek gyakran barkácsolok, megvettük közösen.
Névre írt CD egyedi szériaszámmal, kódszámmal, és hozzá tartozó USB kulcs hivatalos EU-s számlával. Tehát így másolhatatlan.
Amit majd segíteni tudok, megpróbálom az egyéni karaktereket átrakni a régi verzióra, az jól működik a négyesben. A nagyobb kapacítás miatt kellett nekem, mert a 4x20-s kijelző több szintű menüvel hamar megeszi a 8k-t. Egy régi projektemet simán áttettem vele 4550-re. A 10F200 is néha jól jöhet a maga 99Ft-jával, alkalmi timer funkciókhoz...stb
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2013
(#) Peti.Janka válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Köszönöm a választ! Meg fogom próbálni amint lerajzolom újból a teljes progit. Valahogy meg kell majd nyitnom az infót.

Más téma Linux alatt próbálta már valaki a parsicot? Elindult, csak az okosítással nem boldogultam még.

Peti
(#) jdani hozzászólása Nov 3, 2013 /
 
Hali. Nem találom a gépemben a 877A.INC fájlt, valaki át tudná passzolni?
(#) qvasz2 válasza jdani hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Itt van:

P16F877A.INC
    
(#) jdani válasza qvasz2 hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Köszi

Ui.: Ha a beállításom ilyen:

877A -> Oscillator RC(int)

Miért dobja ki ezt a hibát?

Error[113] C:\PROGRA~2\PARSIC\NONAME.ASM 23 : Symbol not previously defined (_INTRC_OSC)
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2013
(#) jdani válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Erre gondoltam én is, azt hittem hogy ez természetes, hogy van..
(#) kissi válasza jdani hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
És még mit gondolsz természetesnek ?!
Mindig meg kell nézni az adatlapot, az a "bibliánk" !
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2013
Következő: »»   136 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem