Fórum témák
» Több friss téma |
Az a többszörös matematikai művelet sor, az nem okozhatja?
nem hiszem,ott csak az egyesek és tizesek szétválasztása történik.
A chip adatlapján benn van, hogy az adat mit és milyen formában tartalmazza...
Amit először küldtem LCD-s kijelzőre filet, az egy az egyben a kiolvasott bináris file forátumot is kijelezte... Két ötletem van hirtelen... Higanyos hőmérőt letenni a közelbe, az megmondja hány fok van... és kiderül mennyit és mi téved... Lcd-t tenni a PIC-hez arra annyi változót teszel ki amennyi ráfér, és látod mi történik a Pic-ben... Az I2C olvasó rutin ha nem teljes, akkor valójában lefagyna a PIC, várná a nyugtázó bitet a szolgától, illetve a teljes kiolvasott 8 bit után küld csak nyugtázó bitet a szolga felé, az meg nem is köldene tovább mást és hibát generálna a rendszerben... Ha belenézel az I2c olvasó rutinba láthatod, ha nem teljesül egy teljes byte minden bitjének kiolvasása, addig próbálja a PIC , amig meg nem valósul, tehát szintén lefagyna egy idő után az PIC... A chip közvetlen tövébe ajánlanak egy kerámia 100n-t. Esetleg 5v eltérésére nem érzékeny?
Helló parsicban hogy lehet megoldani egy hőkülönbség kapcsolót ?
ez így tul általános...
ha jól gondolom, akkor az analóg bemenetekre kell vezetni két hővel arányos jelet 0-5v ezeket össze kell hasonlítani a megfelelő modullal és a kimenetről levehető a kivánt értékek szerinti kapcsoló jel ... ha nem erre gondoltál, akkor konkrétabban fogalmazd meg... esetleg egy bizonyos szenzor által mért hőmérséklet hiszterézis kapcsolása...
Nézd meg ezt,nem teszteltem de lefordult rendessen
Helló ilyenre gondoltam,erre lehet lcd-t rakni hogy ki írja a hő fokot?
Igy megfelel? A napkollektort már nem veszem meg helyetted
Nagyon szépen köszönöm a segítséget .
Hello!
Itt egy alap PWM szabályzás. üdv: Dávid
Egyszerű!
Timer hatására számlál a számláló, aminek a számolás irányát egy Limiter forgatja. A Parsicban a PWM modulnak a maximum értéke számban kifejezve 1022. Ha a számláló eléri az 1022-őt akkor a Limiter megforditja a számlálót, így az visszafelé számol egyészen 0-ig. Azután ismét megfordul. Egy led-el könnyen tesztelhető az áramkör. Ha az RC.1-re kötsz egy LED-et szépen folyamatosan nő a fényereje, azután elhalványul. üdv: Dávid
Üdv Mindenkinek.
Egy kérdésem lenne a parsic-kal kapcsolatban: van-e lehetőség pic-ből kiolvasott program parsic-ben tovább fejleszteni. A válaszokat előre is köszi! Józsi!
Valahogy így lehet a kitöltést szabályozni .
Ha jól értelmeztem neked kell egy olyan állítható kimenet,
aminek az idóállandója 1 perc (?) nem inkább 1sec (?)... És ennek a kitöltési tényezőjét (jel/szünet) akarod változtatni. esetleg az időállandót is ?
nem igazán...
sőt a PIC-ből kiolvasott hex file semilyen eszközzel, nem változtatható kivéve (zsenik). ez a parsicra is érvényes. egyszerűbb újat írni, ha nem bonyolult igy látatlanba is megírjuk itt, ha lerajzolod, vagy elmeséled az áramköri környezetet, és leírod mit kell a programnak tudni... vagy esetleg Te is nekiláthatsz...
Igy gondolod?Igaz a CF nem pont 1min.Szerintem az órajelet nem lehet a parsicban fokozatmentesen szabályozni.(külső órajellel megoldható)
Semmi konkrét, csak úgy fölmerült bennem ez a kérdés. Egyébként nem rég kezdtem a pic-kel, és a parsic-kal foglalkozni. Egy bioptron lámpa vezérlő paneljén szált el a pic. Azt "szegeltem" meg. Megtetszett ez a mikrovezérlő család, és azóta használgatom.
Köszi a választ!
Sziasztok.
Nemtudom letolteni a progit (parsic)segitseg kellene. Elore is kosz. sunyo1@freemail.hu
Nagyon KÖSZÖNÖM igy már könyebb lesz PIC-elnem remélem.
Hogyan kell beállítani, hogy a külső kvarc óra jelét használja a pic. Valamint ha opto csatolón keresztül kapja az impulzust akkor az MCLRE -nél hol kell a pontnak lenni. /setting - microcontrolernél/ eddig eljutottam ,de hol kell illetve nem kell pipának , pontnak lenni?
Előre is köszönöm .
Ha az mclr lábat is bemenetként akarod használni
tedd a pontot az "alsó felirat elé "
Köszönöm . Ezt is kipróbálom, az előző is müködik!
Az igéretemhez híven felteszem a 3x6 kész verzióját
teljes átalakuláson ment át de már tökéletesen működik ! Nemsoká készülnek a paneljei és a kész játékról is lesznek képek . És hogy mit tud ? 3 dobókockát szimulál a gurított kockák közül bármelyik fogható a fogás törölhető , 2 vagy 3 egyforma értéket automatikusan fog és ha 3 egyező szám van akkor villogtatja a kijelzőt , A kijelzőből és a programból is 2 féle készült a próba kedvéért
Üdv!
Egy távirányítós autót szeretnék építeni. Olvastam Topi cikkét : Bővebben: Link erről a vezeték nélküli komunikációról. Nem is lenne vele semmi gondom, de Parsicban is megoldható ez a soros adatátvitel? És ez a Manchester kódolás? Meglehet valahogy oldani azt, hogy mondjuk egy PWM jelet továbbítson ez az adó? üdv: Dávid
Sziasztok! Építettem egy akkumulátor feszültségmérőt 16f877-el autóba. A referencia feszültség 5V. Mérési tartomány 15 V-ig.
Ellenállásosztóval a bemeneti feszültséget 1:3-arányban leosztom,így 5 V-nál az AD értéke 1023. A kérdésem az lenne hozzátok,hogy mit és hogyan kellene módosítanom a programban,hogy tizedeket is mérni tudjon? Előre is köszönöm a segítségeteket!
A 68-al való osztás előtt megszorzod tízzel.
Viszont azt én sem tudom hogy a tizedesvesszőt hogyan lehet közészúrni. |
Bejelentkezés
Hirdetés |