Fórum témák
» Több friss téma |
Amit még a sok eszkozon valo 3 IP mezo kitolteset is megsporolhatnal az a mac addreshez igazithato fix ip adasa.
Igaz ekkor abban az aktiv eszkozben kell ezt elvegezni ahova a gepek utpn/wifin at csatlakoznak. A router kliens oldali lan eszkoz listajaban kell lennie ipcimek mellett MAC addres adatoknak is. Ezek hexadecimalos formatumban vannak . MAC address fel van tuntetve az eszkoz adatlapi matricajan is ha tobb utjanvan wifi / utp akkor azok is kulon kulon mac cimet kapnak. Lekerheto softverbol is ... pl dos ablak : ipconfig /all , a hw sajat halozati tulajdonsagok ablaka... stb. Ebbol dol el tenylegesen a fizikai kapcsolat mert az ipcim csak "logikai beallitas " a fizikai retegben a mac cim van az alapjan beszelgetnek, egyhalon belul nem lehet azonos mac addres. Ezt a gyartok chipsetekbe fixenndrotozzak , persze kivetel erositi a szabalyt vannak clonozhato macaddressel rendelkezo ugyesebb network eszkozok. Ezt a lehetoseget leginkabb a nyomtatodnak lehetne megadni. Persze ekkor minden eszkoz nyugodtan maradhat dhcp altal meghatarozott ipcim beallitasban. Avagy azon ipken kivul kell osztani ahova a mac cimek alapjan kiosztott fixek nincsennek kiadva. Lehet most kicsit felkavartam a viszonylag meg nyugodott halozati rendet . Nem kotelezo ... de van alternativa az eszkozok ipcim osztasara mas modon is . A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2023
Köszönöm a segítséged. Megpróbáltam lefordítani először magyarra, aztán az én agyamnak megfelő szövegre. Egyik se volt könnyű.
Végül azt szűrtem le belőle (talán hibásan), hogy adjak fix IP címeket a készülékeknek(?). Vagy valami ilyesmi? Minden eszköznek fix IP címet adtam már eredetilg is. Ebben semmi nem változott. A WiFi routert felvittem az emeletre, és egy kábelt vissza hoztam belőle a földszintre. Ennyi történt. A kábelezéssel járó hajcihőt szerettem volna elkerülni mindenképpen, ehhez kértem segítséget. Sajnos ehhez vagy a készülékem nem alkalmas, vagy (ez a valószínűbb) és nem vagyok rá alkalmas. Kábelt húzni viszont tudok! más: Biztosan tudod, de azért leírom. Van egy olyan alkalmazás mobilra, hogy "Könnyű magyar billentyűzet". Én azt használom, megkönnyítve az olvasást a címzett számára.
Remélem még él a fórum. A szolgáltató felől van internet de a routerből már semmi nem jön ki. A bekötési sorrend: modem-switch-laptop. Nincs jel. Modem-router-laptop. Nincs jel. A sok kábel miatt szükség lehet modem-switch-router hálózati összekötésre. Miért nincs netem? Reset megtörtént a routernél de semmi.
Olyant kérsz amire nincs válasz mert az, hogy nálad mi van összekötve mi nem, mi hogyan van konfigolva, csak te látod.
modem-switch-laptop ebbem az esetben a modemedben kell a user / password megadni és csatlakozni. Én kivenném a switchet egy próba erejéig, modem - laptop modem-switch-router ennek igy szerintem sok értelme nincs. modem-router - switch /modem passziv /, a router kezeli a belépést / switch ossza szét a portokat. Aki nem látja a modem - router beállításaidat, szerintem sosem találja ki mi a hiba nálad, akkár a laptop is lehet probléma. Idézet: „Reset megtörtént a routernél de semmi.” S utána be is lett konfigurálva? A normális út így néz ki: modem-router-switch-laptop Mindegyik kütyüt be kell konfigurálni ahhoz, hogy működjön a rendszered.
Azért nem írtam konkrétat mert a router olyan helyre kerül ami nagyon távol van a bemeneti helytől. A hátsó kamerát kell majd lássa és ezért került a switch után. Röhejes de pár napja nem volt baja de aztán jött a havazás és a többszörös áram kimaradás. Azóta mindig a falhoz akarom csapni.
Tiszteletem!
Segítséget kérek a következőben (LAN 10/100-as hálózat): van egy 6 eres árnyékolt riasztókábelem (Igen tudom, nem ez az ideális, de áthúzni lehetetlen a falban ezt a kábelt). Ezen a 10/100-as hálózat szépen működik. A kérdésem: a maradék kettő vezetéket hova krimplelhetem a csatin belül (kék/kékfehér barna/barnafehér), hogy ne csak úgy legyenek? A fehérek a közös nullák? A színek meg a jelek? Köszönettel: jenő |
Bejelentkezés
Hirdetés |