Fórum témák
» Több friss téma |
A Hangszoro csevet rogzitem.
Mapeflor H-02
Ha mar igy rakerdeztel.
- megneztem az oldalad. Tudnal nekem csinalni hangszoro membrant ? - carbonbol ?
Hali azt szeretném kérdezni hogy alumínium lemezre jól tapad-e az epoxy gyanta? tulajdon kép mountainboard deszkát szeretnék csinálni és annak kell állnia a terhelést vagy elég az üveg/szénszál szövet is és milyen gyanta a legalkalmasabb rá?
Sziasztok!
Én még nagyon kezdő vagyok! Azt szertném tőletek kérdezni hogy pvc ponyvából csináltunk medence betétet! Körben az alján szivárog valahol a víz. Mivel tudnánk az körbe kikenni a forrasztásnál hogy jó legyen? Előre is köszönöm!
Mint hidegburkolo.
Azt javaslom itt ne kemeny (rideg), hanem rugalmas anyaggal "foltozz". Rugalmas vizzaro reteget keress a MAPEI termekei kozt. (Nem ocso, de jo.) Barkacsaruhazakban talalsz. Szerk: Utanna neztem: Mapegum WPS (5Kg - 6750Ft) Arra azert ugyelj, hogy a felulet szaraz es tiszta legyen. 2 retegben erdemes alkalmazni, de ne legyen vastag mert akor elveszti a rugalmassagat es torik. A masodik retegbe erdemes szovetet fektetni es ujra lekenni (egyszoval: bandazsolni).
Műgyanta azért nem lesz jó, mert megkötve nagyon rideg. Esetleg ha alá lenne betonozva akkor jó lehetne.
Mapei-nek van az úgynevezett folyékony fóliája. Én is csak ajánlani tudom. Glett vassal könnyen kenhető, tejföl (amikor kanállal összetöröd) állagú. Szerintem azért annyira nem törékeny még vastagon sem. Legalább is amivel mi dolgoztunk. (burkolás előtt a fürdőszoba kabinját és kád környékét kentük le 2-3 soron) Még annyit hadd jegyezzek meg, hogy ha tudod azért védd, mert nem annyira erős. Lefedetlenül eléggé sérülékeny lehet.
A gletvass nem jo.
Miert ? Mert a kis apro puklikon felvekszik a gletvas es ott nem lesz anyag. Ezert kis tedivel (festohenger kb. 10cm szeles) kell felhordani az anyagot, majd belefektetni a bandazs-anyagot es ujra lekenni. Kesobb, lakasfeluitasnal, hasznalhato a vizes-blokkokban a maradek. ![]()
Nem azért írtam a glettvasat, hogy Te is azt használj, hanem mert én azzal vittem fel a falra az anyagot. De volt szerencsém tedi hengerrel is csak úgy kicsit időigényesebb
![]() Azt sajnos nem tudom, hogy felbontástól számolva mennyi ideig lehet felhasználni. Ugyanis levegőre kötő anyag. Mi mindig kikentük, inkább több rétegbe így biztos volt a védelem és nem volt felesleg sem :-]
Ha tobb retegben hordod fel, lehet higitani kicsike kis vizzel es jol el kell keverni.
szia az aluminium lemezre nem tapad semiLYen mügyanta sem hosszabb távon még ugyse ha le homokfuvatod mert a gyantának és az aluminiumnak nem ugyan az a hötágulása ezért is idővel el válik egymástól a két anyag
ha láttál már si léceknél vagy snowboardnál alut azt csak ugy láthattad hogy sok kis lukkal ki volt furkáva az alu és az ugy körbe fogta az anyag szóval furkálj és aztán epoxi gyantával ráragaszthatzs annak jó a hőtágulási eggyüthatója sok sikert
Kösz ezzel sokat segítettél és azt meg tudnád mondani hogy elég az üvegszál vagy inkább szénszál a tuti meg hogy milyen epoxi legyen mert van egy pár fajta aminek mások tulajdonságaik, vagy nincs ilyen hogy az egyik kö keményre köt meg a másik rugalmasabb ?
szija kőszi a választ de a férjem már bele fárat kelene egy szakember tudsz egye
Te legalább érted, amit írtál?! Frankye
Szia !
Magam is annak tekintem. 10ev +1 nap munkaviszonyom volt egy osztrak hidegburkolo cegnel cegnel. Ott igy kertek. Igen !? ![]() Email a: Email-ra, hogy ne itt OFF-oljunk.
Tudna valaki információt adni arról, hogy a sztirol illetve epoxy gyantának mekkora lehet a dielektromos állandója?
Poliészterre gondoltam sztirol helyett.
Közben meg is találtam : Poliészter gyanta: 2.8-4.5 Epoxy: 3.6 az öntött.
én is próbáltam régebben hogy lakkozás előtt egyensúlyoztam...gondoltam, majd a lakkréteg...helyesebben műgyanta-réteg is fogja majd, hogy ne szálljon le az egyensúly-paszta.(sokszor nem vállt be ez a gondolat...repült a paszta kőkeményre kötve, akár gyantával együtt). De a gyantázás minden esetben elhúzza a centírt...0,5-0,6 gramm mindíg lesz benne...bár létezik olyan cucc, ahol ez jelentéktelen, de van olyan nem egy-kettő, ahol 0,15 grammig le szokták vinni...én 0,3-ig szoktam azokat, amiket csinálok.Az egyensúlypasztát honnan tudjátok beszerezni? mennyire kényes a levegő páratartalmára? Mennyi idő alatt köt meg? Mekkora fordulatszámmal forog amit centíroztok?Megvárjátok, amíg megköt a paszta, vagy a műgyanta-réteg alatt is megköt? Hőmérsékletre kb. mit bír? Adtok is el ilyesmi anyagot, vagy csak dolgoztok vele? Ha adtok is el, akkor mi az árfolyam?
Szervusz!
Nemrégiben valaki kérdezte a váákum technológiát.. Amennyire én tudom nagyon jó az ötlet, számos előnye van, hátránya pedig az hogy rengeteg dolgot ki kell majd dobnod a megkötő gyanta miatt. Kell majd egy szövet réteg is, ami a kiszoruló gyantát felitatja, magába szívja, plussz kidobni a fóliát.. Van azonban egy nagyon jó kis technológia, hamár vákum, ahol a rétegeket gyakorlatilag szárazon rakod le egymásra, majd a képzett vákum egy vagy több csövön keresztül magábaszívja a gyantát, egyenletesen.. Ha már váákum, akkor ez az eljárás is megfontolandó. Javaslom a youtube-ot! De ha már írkálok, kérdeznék is.. ![]() Van valakinek ötlete hőállóság növelésére, van valamilyen térhálósodó rendszer, ami kibír párszáz fokot?
Hello
A komolyabban műgyantásokat kérdezném: Mivel tudnék én ilyet előállítani? Bővebben: Link 1 Bővebben: Link 3 Ez egy középhangszórónak lenne tölcsér. Sajnos aki meg tudná nekem csinálni, az elkérne érte egy minimálbérnek megfelelő összeget Van esély rá, hogy ezt itthon el tudom készíteni? Jól megdolgoztattál..link javítva. a válaszablakba kell bemásolni a címsorból..köb.. A 2 es hibás volt, tedd fel még egyszer ha gondolod, de így is érthető a kérdésed.
Szia !
Egyrészt használhattad volna a link gombot ,másrészt ,ha nem "gyantáztál még" ,akkor neki se állj ennek. Ez nem csak gyanta kérdése ,hanem a formát is le kell gyártani (sablon).Ez nem kis meló. Aztán jöhet az üveg szövet ,ami megint csak rutint igényel. Szóval szerintem gondold meg. Üdv
Szia
Időm van, ha tanulási képességem nincs is, de szándékom az van. Csináltam már olyanokat amire azt mondták hogy nem fog sikerülni ![]() Viszont olyan megoldás is érdekel, ha valaki el tudná nekem ezt készíteni ![]() ( Ha ezen a forumon lehet ilyet kérni. )
Te is próbálkozhatsz, ez nem túl bonyolult, főleg, hogy ha jól értem a minta darab megvan. Erről egyszerűen le tudod venni a sablont, aztán mehet a termék készítés. hogy jobban el tudj mélyülni a dologban olvasd el ezt: Bővebben: Link és jó ha tudod ezt: Bővebben: Link nem árt ha tisztában vagy ezzel: Bővebben: Link és ha még nem vagy mindennel tiszában kérdezz tőle: Bővebben: Link
Remélem segítettem egy kicsit.
Üdv!
Milyen gyantát ajánlotok egy 300mmx400mmx10mm lap kiöntéséhez. Plexi lemezt szeretném kiváltani vele. Nem kell, hogy víztiszta legyen, de egy kevés hőt kellene bínia, fúrható legyen. Válaszotokat előre is köszönöm! Üdv szerk : köb..
Ilyen öntéshez lehet kapni kifejezetten kiöntőgyantát. Ha spórolni akarsz, akkor polisztirol gyantát érdemes venni, abból 1 kg kb 1000 forint víztiszta verzióban. Az biztos, hogy fúrható (hűtéssel, mint a plexi), a hőt nem tudom, mennyire bírja.
Üdv!
Köszönöm a gyors választ, kb 40-50C fokot kellene csak kibírnia, de gondolom ha a plexi kibírta akkor a gyanta is. Üdv
Annyit bőven kibír, a saját térhálosodása során még talán melegebb is lesz.
Tudnál ajánlani helyet ahonnan olcsón tudnák rendelni
gyantát? |
Bejelentkezés
Hirdetés |