Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   303 / 1386
(#) Frodo94 válasza Frodo94 hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Ja, és lasarus ötlete szerintem is jó módszer.
(#) vtsoftware válasza (Felhasználó 37481) hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Ez mondjuk igaz, de nem jutott eszembe
Két furatnál azért több kell, de ez még megoldható.

Hát én sem tudok belekötni
De valamivel mégis... bár nem akarok és ez csak nekem probléma.

Nem biztos hogy tudom mindkét oldalt folyamatosan figyelni előhíváskor... ebből még lehet kis problémám, de megpróbálom.

Akkor a recept.
Levilágítom az egyik oldalt, addig a másik oldalt hagyom békén. Aztán erre vissza a kék fólia, a másikról le, majd levilágítom azt is.
Aztán mindkét oldalt egyszerre hívom elő és maratom.
Megpróbáljuk...

Köszi szépen...
(#) Zoli_bácsi válasza vtsoftware hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Amit Zoly15 javasolt, az a legjobb és legbiztosabb módszer, szerintem. Ott nincs tévedés, elmozdulás. Lehetőleg egyszerre világítsd a két oldalt, akkor tuti jól sikerül.

Üdv!
(#) sprofan válasza vtsoftware hozzászólására (») Aug 18, 2009 / 1
 
Kétoldalas gyári nyákoknál ez általában nem szokott probléma lenni. De ha nagyobb biztonságra vágysz: ne csinálj túl erős előhívót, elég sokáig benne lehet hagyni anélkül, hogy leszedné az előhívó a vezetősávokat, szóval biztosan elő lesz hívva mind két oldal. Én is úgy szoktam csinálni mint lasarus, a tasakos dolog soha nem jött össze rendesen, pedig nem 1x próbáltam.
(#) vtsoftware válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Ez a jelenlegi "eszközökkel" nem fog menni
Sajna egy plexi lapom van, a leendő levilágító is egy oldalas lesz, de ez sem elvetendő ötlet.

sprofan: Még eddig nem volt bajom előhívással, de mekkora "arányokra" gondolsz? Deciliterben...
(#) sprofan hozzászólása Aug 18, 2009 /
 
Nemtudja valaki, hogy a Wolf TN120-as fotólakk oldalán a gyártási vagy a lejárati dátum van? Csak mert a minap olyat kaptam a boltban amin 2008 február van, és bőven el tudom képzelni róluk hogy lejárt dolgot adnak el nekem.
(#) spikk válasza sprofan hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Nem tudom, de annak is ott kell lenni szerintem, hogy melyik dátum az. ('Gyártási dátum a flakon alján, minőségét megőrzi x hónapig' jelleggel.)
(#) sprofan válasza spikk hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Néztem de a flakonon nem volt, lehet azon a kis papíron volt ami a kupak belsejében van de nem hiszem, meg az már nincs is meg mert valahol elhagytam
(#) Frodo94 válasza sprofan hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Egy tipp. Lehet, hogy nem matricán, vagy címkén van rajta, hanem a flakon oldalán, általában egy ezüst színű függőleges csíkban bepréselve van a dátum. Ott is szokott lenni. üdv!
(#) petya100 hozzászólása Aug 19, 2009 /
 
Szaisztok! Lenne egy kérésem ez az első SMD nyáktervem és nemigazán sikerölt,azt sem tudom a lednek melyik a pozitívja illetve negatívja az SMD rajzon.
lenne ott egy átkötés mert máshogy nem bírtam megoldani azt kéne megszűntetni ha tudnátok segíteni.
az IC NE555-ös.
Előre is köszi.
Üdv:petya

rhf.LAY
    
(#) J-O-E válasza petya100 hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Egyszerűen SMD átkötés 000 a jelőlése és kész.
(#) Zoli_bácsi válasza petya100 hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Így van, 000 jelölésű átkötés. Nincs az átkötésekkel semmi baj, a profik is alkalmazzák. A nyák topológián még van mit csiszolni, de jó lesz.

Üdv!
(#) sprofan válasza Frodo94 hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Igen, ott is van hogy 2008 febr 21, csak dátum semmi más. De a kérdés hogy ez most a gyártás vagy a lejárat dátuma.
(#) scooby_ hozzászólása Aug 19, 2009 /
 
Sziasztok!
Múltkor zoly15 kollégával beszéltem,TDA7560-as nyákom felvasalása ügyében.
Először attól rettegtem,hogy a 0,4mm-es vezetők fognak feljönni,DE NEM!
Azok tökkéletesen kirajzolódtak,inkább a szélei lettek problémásak.
Újravasalni most nem tudom,mert egy másik nyák is van mellette,és félek hogy belemegyek a vasalóval.
Úgyhogy holnap kifűrészelem a másik nyákot ami egyébként egy riaa korrektor,és felvasalom a másik nyákot,és ezúttal figyelek a széleire is. :yes:
(#) Electricboy hozzászólása Aug 20, 2009 /
 
Üdv!
Csináltam ma nyákot fotózással és nem tudom mit rontottam el.
Előhívó SENO 4007
Marató B-327
Világítás 3 perc tűző napon.
(#) vicsys válasza Electricboy hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Kevés volt a 3 perc a napon. Valaki írta már, hogy 20perc körül az optimális. Nos, ezért használunk neoncsövet vagy ledet...
(#) Electricboy válasza vicsys hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Értem! Pont egy UV cree ledes panel lenne amit pont levilágításra használnék. Akkor hagyjam kint 20 percig a napon? Nem lehet túl világítani?
(#) scooby_ válasza vicsys hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Nekem még egyenlőre a vasalás jön be!
Most vasaltam le a TDA7560-as végfokom nyákját,van benne 0,4-es vezető is,levasaltam,kimarattam,jó lett
Márcsak fúrószál,és mehetnek is be az alkatrészek.
Kíváncsi leszek magamra
Amúgy,javítgattam alkoholos filccel is,és nem vitte el a peroxid. Szerintem jobb minőségű alkoholos filc,mint ami a műhelyben van.
Ma 3 nyákot is marattam,mind a 3 tök jólett.
Pedig az első 3 nyákom!
(#) vicsys válasza Electricboy hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
De igen, lehet. Én sohasem használtam napfényt, mert "instabil". Mondhatnám, hogy kisérletezd ki az optimális időt, mert függ a maszktól, lefogatástól, a fotoreziszttől, etc...., de valószínüleg erre nincs időd.
(#) Electricboy hozzászólása Aug 20, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget.
Tényleg nincs időm ki kikísérletezni de muszáj. EZ életem első nyákja és azért vagyok muszáj napon csinálni mert még nincs kész a levilágítóm ugyanis a ledekhez kell a nyák hűtés stb céljából.
Megyek kísérletezni ha jó lesz felrakom!
(#) Zoli_bácsi válasza Electricboy hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
A maszkot nagyon gondosan szorítsd le a nyákra, kulcsfontosságú művelet.

Üdv!
(#) J-O-E válasza Electricboy hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Igen a nap kiszámíthatatlan, és ez alul vílágított.
Kell még neki pár perc, de használd kitakarással időeltolásokkal ezt a panelt megvílágításra. Fotó Próba
(#) Kicsa hozzászólása Aug 20, 2009 /
 
Sziasztok!
Két kérdésem lenne,az egyik ide kapcsolódik,a másik nem annyira de szerintem elfér még.

1. Próbáltam már levilágítót scannerből,műanyag miatt halott volt az ötlet. Ugyanis HGOK lámpám van. Aztán jött a reflektor átalakítás...hova tegyem fel? És akkor a 3. a jelenlegi,egy régi mikró átalakítása. Szóval kérdésem hogy 125 W-os HGOK lámpám van : a képen vázolt elrendezés szerintetek jó lesz? Értem ezalatt a pozíciót,nyáktól való távolságot...a nyák az alján lenne egy kis emelvényen hogy síkban legyen.

2. Ez a felfogatási mód érintésvédelmileg szerintetek megfelelő?

Köszi szépen
Üdv Kicsa

1.jpg

2.jpg
   
(#) Electricboy hozzászólása Aug 20, 2009 /
 
Üdv!
Kész lett a nyák aránylag jó lett legalább is számomra bár egy hibát elkövettem ónozás előtt nem zsírtalanítottam és azért ilyen foltos. 10 percet világítottam napon. De most már megcsinálom a levilágítót.
Ja köszönöm nektek is: J-O-E , ManGroove
(#) sprofan válasza Electricboy hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Te vasalásal csinálod a nyákokat ugye?
Én fotózással, de lehet tudsz segíteni:
Ha kész a maratás, lemosom róla a fotolakkot, ezután elvileg tökéletesen zsír és oxidmentes ha csak nem tapizom össze, szóval ha lemostam higítóval, majd vízzel leöblítettem, akkor már mehet is a kémiai ónozóba vagy még kell vele csinálnom valamit(még tisztítás stb...)?
(#) vicsys válasza sprofan hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Én hideg zsíroldóval mosom le (töménnyel) az előhívás után. A szélén megfogva, forró csapvíz alatt öblítem és dobom bele az ónozóba, hogy ne oxidálódjon.
Bővebben: Link
(#) sprofan válasza vicsys hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Oké, köszi! megpróbálkozok vele, vasárnap úgy is kell csinálnom nyákot aztán meglátjuk, mert hétfőn vettem és még soha nem használtam ilyet (szép a nyákod)
Ezt ha 24 órára bennehagyom, akkor azt írja 12 um vastagságban keletkezik rajta a bevonat, de mi az a minimum idő, amíg bent lehet hagyni? (nem mintha nem lenne rá időm, de ha sürgüsen kell majd valami ilyesmi akkor jó tudni)
(#) Electricboy válasza sprofan hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Nem, fotózással csináltam csak nem lett olyan jó a fentebb látható nyák életem 2 nyákja azért nem jó mert nem zsírtalanítottam maratás után pedig össze fogdostam.
Szerintem vicsys által leírt módszer jó mind a kettőnk problémájára.
Sok sikert a nyákodhoz!
(#) vicsys válasza sprofan hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Mivel én visszaöntöm az ónozót és újra felhasználom, nekem 10-15 percet tölt benne és 2-3 percenként meglötyögtetem.
(#) sprofan válasza vicsys hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Oké, köszi!
Következő: »»   303 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem