Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   600 / 1385
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
A levilágító magasságával nincs baj . Ez így akár jó is lehetne , cseréled az üveget (akár sima ablaküvegre-akár plexire) és a csöveket is cseréld ki .
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Akkor elárulom, hogy miért tiltakozom ennyire: Apám így sem örült, hogy vettem ezt a két csövet , sok pénzért, plussz most kiakadnak , ha vennék még.

Cree led nincs Szegeden?
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
A cree led sem olcsóbb, mint a két normális cső. Szerintem neked valami diszkósok által használt UV-nak mondott csövet adtak el UV cső néven. Ezek a csövek csak egy minimális UV fényt sugároznak ki.
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
A cree ledet mostanában nem lehet beszerezni : Szegeden nem is lehetett venni régebben sem egyébként az is minimum 800ft körül volt !
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Ajj. Szomi vagyok.
(#) Zoli_bácsi válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Én szerintem az a cső diszkós cső. Annyira minimális az UV-A kibocsátása, hogy lehetetlen levilágítani vele. Olyan csövet keress, ami BL. Nem fekete a bevonat, hanem fehér. A fekete az BLB, a fehér pedig BL. Egy 18W-os csőnek ilyen távolságból 5 perc körül kell lenni a levilágítási időnek.

Üdv!
(#) janikukac válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Rendben. Én mondjuk max 160x100-as panelt gyártok, akkor hány cső kell, hány W-os legtakarékosabban? A 36W-os fojtó maradhat?
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Figyu egy db 8w os cső elég , veszel mellé a praktikerben egy 300ft os kompakt fénycsövet , és annak az elektronikájával meghajtod . 1500ft ból az egész készen van . és később ahogy a zsebpénzed engedi bővítheted
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Jó, de elektronikám meg van. A fojtó, meg a starter, foglalat, minden..

Akkor?
(#) storm válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
De ugyebár itt a nyár meg a napsütés. És a mi drága napunk jó sok UV fényt bocsát ki
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Én ezt használom most Nézdcsak
Egy db 8w os csőhöz nem jó a 36w os fojtó és "starter"
abból legfeljebb majd csinálsz egy fénycsőarmatúrát a garázsba fehér fénycsövekkel
(#) karaszbandi válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
janika!
Már én is leírtam neked, hogy mit és hogy csinálj! Meg azt is, hogy miből!
A te csöved az valóban discós dekor cső. Arra jó, hogy a tizenéves kis 3,14csák elolvadjanak tőle, hogy világít a foguk a sötétben!
Ha oda rendes UV csövet használnának, akkor egy este után olyan lenne a szemük, mint a bagzó macskáé! Vegyél 2-3 db csölet, amit írtam és csináld meg úgy, ahogy leírtam. Én 2-3 percnél tovább még nem világítottam soha.
(#) janikukac válasza karaszbandi hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
A 3, 14-es nagyon nagy!!!

De akkor egy sima vacak akár kínai fénycsöves lámpába van foltó, meg minden ami kell?

Kaqkk, mint ha az IS BLB lenne...
(#) storm válasza karaszbandi hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
[OFF]3,14 csák... kelett pár másodperc mire leesett de aztán jót röhögtem.
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
blb az igaz , de nem diszkós , és azért írtam a 300ft os kompaktcsövet mert abban minden benne van ami kell hozzá, és azért írtam a praktikert mert én is ott találtam 300 ért (ma vettem 4db -ot) ha meggondolod , majd csinálok képeket az építés "folyamatáról" de ez valószínűleg a jövőhétnél előbb nem valósul meg , időhiány miatt .
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Akkor majd veszek egy kínai fénycsöves, asztali lámpát.. De nem értem, mi a baj a fojtómmal..
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Az hogy 36w os : az jó két db 18w os csőhöz de nagy egy db 8w os hoz ! Egy 50cm3 robogóra sem teszel fel egy 1200cm3 is zsiguli karburátort ugye ?
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Kár, pedig arra is 1000ftot kidobtam.
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Látod , sokat kérdezel :ami nem baj ! de vagy gondolkodás nélkül , vagy egy elsietett döntés után , ez már nem annyira jó ! Először gondolkodj , aztán kérdezz
aztán gondold át a válaszokat amit kaptál , és ezután dönts ! Így sokkal hamarabb fogsz eredményt elérni .
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Mielőtt megvettem, megkérdeztem itt , hogy jó e a cső. Azt mondták, IGEN. Azért vettem meg. Persze ők látatlanban ezt nem tudhatták.

Most két valami még!

Ilyen praktiker, tesco, lehet venni rendes UV csövet?
Ami említve lett, mit vegyek? Csak egy kompakt lámpát, csövet, vagy egy egész asztali lámpát?
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Mint írtam egykét hsz előrébb : a rigó utcában kapsz
8w os uv fénycsövet (mondd hogy nyáklevilágításra kell)
ott már tudják . és van ott 2000 ért komplett fénycsőarmatúra is csak bele kell tenned a csövet és kábelt kell kötnöd rá . A kompakt csövet csak azért írtam mert annak az elektronikája jó az uv cső meghajtására (de előbb ki kell szerelni belőle ) ha nem akarsz sokat veszkődni vele , veszel egy kínai fénycsőarmatúrát (egy kész lámpát) és abba teszed bele az uv csövet .
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Ezeket a helyeket felejtsd el UV cső ügyben. Itt csak egy kompakt fénycsövet vegyél, tudod amit a sima izzó helyére tudsz betekerni. Ebből kell neked az elektronika, amivel meg tudod majd hajtani a rendes UV csövet. Így nem kell fojtó és gyújtó hozzá, csak ez az elektronika.
(#) janikukac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Aha, már értem.

Kaqkk: Rigó utca messze van?

Akkor ez jött le: Kell egy sima kompakt cső, meg a Rigóból a fénycső 8W-os?! Remélem nem bakizok már.

Ne hari srácok!

Mennyi az a cső , kaqkk? Tesóm egy köpésre lakik onnan.
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Mihez képest van messze ? ha nem vagy Szegedi
nézd meg térképen Ha jól emlékszem olyan 1300-1500ft körül van az ára a csőnek
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Meg lett már!

Ha még annyi mondasz mennyi, az a cső, akkor befogom most már a számat.

Kompaktot meg itt a faluba is tudok venni, valami occó kinai ájút.
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
1004726 számú hsz
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Jó, jó, csak később láttam meg, na!
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Már megint a jó szokásod ! Előbb kérdezel ...........
De már nekünk fel sem tűnik !
(#) karaszbandi válasza janikukac hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Keresd vissza azt a levelemet, amiben leírtam a címet, meg a telefonszámokat. Egy telefon, és mehetsz a csőért!
Ennyi idő alatt már kúszva elmentél volna érte!
(#) szdavid válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Én pesti vagyok, és jól jönne nekem az a két cső
Nekem is odaadnád?
Következő: »»   600 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem