Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   768 / 1386
(#) silent15 hozzászólása Ápr 18, 2012 /
 
Üdv , azt szeretném kérdezni, hogy miként tudnék ilyen nyákot csinálni?
NYÁK
Mert nekem ilyen kéne, hogy az egyik oldalon maga az áramkör van, a másikon szöveg + az alkatrészek helye.
(#) silent15 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
És ilyen fehéret?
(#) kaqkk válasza silent15 hozzászólására (») Ápr 18, 2012 / 1
 
Ha van fekete fehér lézernyomtatód akkor egyszerű a dolgod : csak kinyomtatod a betűket fehérrel ,fekete műnyomó papírra .......
(#) sastas01 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
:gumicsirke:
(#) mps válasza soskajoska hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
(#) kaqkk válasza soskajoska hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
A nyákkészítés lézernyomat laminálással téma "elején "keresd
(#) soskajoska válasza watt hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Szia watt!
Nézegettem a kapcs. rajzot. Arra gondoltam, nem lenne jobb MOC3041-et, vagy MOC3061-et használni? A nullátmenet kapcsoló lehet, hogy megoldaná a motor "röcögését". És kisebb lenne a zavar a hálózat felé.
Más: nem tudnál a panelről pdf fájlt, vagy 600dpi-s bitmap-ot felrakni? Én Eagle-ben dolgozom és akkor nem kellene újraalkotnom az egészet.
Köszi!
(#) watt válasza soskajoska hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Szia! Biztosan jobb a 3041, de hogy megoldja-e a "röcögést", az nem tudom.
Nem kell újrarajzolnod, egyszerűbb feltelepíteni a CM2000-et, fél perc. Egyébként hirtelen nem tudom melyik nyáktervre gondoltál, mert nekem leakadt a project amikor szétrobbant a henger, a mostani laminálót meg csak meg kellett hőfokhekkelni és jól dolgozik, így nem készítettem hozzá áramkört külön.
(#) soskajoska válasza watt hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
OK!
Igazad van! 2010-es projekt. Tesco-s laminátorról szólt.
(#) watt válasza soskajoska hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Tettem fel nyáktervet ide, az van neked meg? Vagy azt kérded, van-e hozzá nyákterv és azt küldjem el? Már nem emlékszem pontosan, de volt egy négyzet alakú terv és egy hosszúkás, ami pont beleillett a gazdaságosabbik teszkósba. Hazaértem körülnézek...
(#) watt válasza soskajoska hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Csatoltam a két verziót. A hosszúkás nem garantáltan hibátlan, mert nem építettem meg, de ha átnézed, lehet, hogy túl nagy hibát nem találsz.
(#) perimeno válasza mekkmesterke hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Nagyon köszönöm a választ!
(#) tibistor hozzászólása Ápr 20, 2012 /
 
Idézet:
„Ha van fekete fehér lézernyomtatód akkor egyszerű a dolgod : csak kinyomtatod a betűket fehérrel ,fekete műnyomó papírra .....”


kaqkk fórumtárs viccnek szánt hozzászólásával kapcsolatos kérdésem volna.
Az ö javaslata csak akkor működik, ha a felirat tükörképét nyomtatja ki. Ezt a SprintLayout-al meg is tudja csinálni. (persze nem fehér betűkkel)
De mi van akkor, ha valamilyen dizájnosabb karaktertípussal akarok szöveget nyomtatni tükörkép formában műnyomó papírra. (a sprintben csak egy karaktertípus van!)
Én valami "cirkalmasabb" betűtípussal szeretnék nyomtatni, ugyanis névtáblát akarok csinálni az ajtómra, az itt már számtalanszor kitárgyalt műnyomós eljárással.
Milyen program tartalmaz csicsás betűket, és tud nyomtatni tükörképet?
(#) karaszbandi válasza tibistor hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Például bármelyik grafikus program. Corel stb.
(#) kokozo válasza tibistor hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Szia! Word? Nyomtatás-> tulajdonságok->elrendezés ->tükörkép Esetleg paint-al is meg lehet csinálni.
(#) kaqkk válasza tibistor hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
A Frontdesigner programban ha jól emlékszem van többféle betűtipus és előlapok tervezésére találták ki
valószínűleg jó erre a feladatra is .
(#) pepe091 válasza tibistor hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
De ha annyira a nyák tervezők mellett szeretnél maradni akkor a Design Spark PCB rengeteg betűtípust tud.
(#) tibistor válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Köszönöm a tippeket.
A Word melyik verziójára gondolsz? Mert nekem a 97-es van, abban nem találom az általad leírt funkciót.
A Paint-et kipróbáltam, valóban működik, bár még a nyomtatást nem próbáltam ki. Attól félek a Paint-es nyomat nagyon pixeles lesz a kontúroknál, és az úgy ajtóra csúnya.
A többi program -Corel-Fontdesigner-DesignSpark, nekem nincs meg, és csak ezért nem szeretném feltelepíteni.
(#) kokozo válasza tibistor hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Nekem a 2007-es van abban benne van nálam.
(#) eyess válasza tibistor hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Vagy PL Photoshop , de minek bonyolitod ennyire sima papir be laminálod fólia közzé ,és még tükrözni sem kell. Ja és még tartósabb is .De hogy a cim témájánál maradjunk legyen egy két nyák kép is.
(#) karaszbandi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
A nádpálcát megtaláltad?
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Tanár úr én készültem
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Kész a házim is
(#) karaszbandi válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Azt a pár alkatrészt nem tudtad volna már a túloldalra rakni? Így nem kapsz ötöst!
(#) kpbendi hozzászólása Ápr 21, 2012 /
 
Sziasztok!

A Conradban kapható 7990 forintos Olympia A 230 lamináló alkalmas nyák nyomtatásra? Vagy ha nem (vagy nem lehet tudni), akkor ebben az árkategóriában melyiket javasoljátok?

Köszi
(#) kaqkk válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
A csatlakozókat mindenképp a beültetési oldalra kellett raknom ,kvarcom sem volt smd , innen meg már mindegy volt hogy menyi furatszerelt alkatrészt használok , hát tettem rá ide -oda egy két "kesze kusza" dolgot
(#) pepe091 válasza kpbendi hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Nyák nyomtatásra biztosan nem alkalmas
De gondolom arra gondoltál, hogy a nyákra fel lehet-e laminálni műnyomóról, vagy más hordozóanyagról a festéket. Erre a kérdésre, így nehéz lenne válaszolni, mert ez főleg a lamináló hőmérsékletétől függ, szóval erre csak kipróbálás útján lehet rájönni, viszont itt nem feltétlenül érvényesül a drágább jobb elv, mert azt itt is írták hogy Tesco-s pár ezer forintos lamináló átalakítás nélkül használható ilyen célra.
Szóval szerintem a Tescos- bőven jó erre a célra, és értelem szerűen keresd a Tescoban, bár nem mindig kapható... Olykor szokott lenni Lidl ben és Aldiban hasonló árkategóriában lamináló, ami egy kis átalakítással (hogy melegebb legyen) alkalmas a célra.
Üdv!
(#) kpbendi válasza pepe091 hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Úgy értem valami típus megjelölés kéne, ami másnak már bevállt, mert az esetek többségében noname termékek versenyeznek és nem szeretnék feleslegesen pénzt kidobni valamire, ami használhatatlan.
(#) 769gregory hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
Sziasztok !
Lehet, hogy gyakori kérdésnek számít, de nem sok időm van gyerek mellett), hogy az összes bejegyzést átfussam.
Tehát: Már sok nyákot csináltam vasalós módszerrel, de a festéket maratás után mivel szeditek le? Én sima csiszolópapírral csináltam, de az összekarcolja az alapanyagot is, nem csak a fóliát. Biztos van rá módszer, csak még nem olvastam róla. Próbáltam acetonos körömlakk lemosóval, de az nem csinált semmit.
(#) CHZ válasza 769gregory hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Nitro hígító tökéletes megoldás.
Következő: »»   768 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem