Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   875 / 1385
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
A hobbielektronika találkozón nem merek majd lekezelni veled
(#) niedziela válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Idézet:
„Utána még kb. háromnegyed órán keresztül sikálgattam egy vonalzó mentén mind a két oldalon a sniccerrel, mire sikerült eltörni.”

alapjaiban nem jó amit csinálsz akkor mert oldalanként 3x karc és kézzel simán eltörik akár 50cm x 10cm -is. Fogót akkor veszek elő ha 1-2cm -t akarok letörni.
(#) slogan válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
a 0,8 ast én is ollóval
(#) granpa válasza slogan hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Gyúrunk, gyúrunk... nekem van egy 300-as szabász ollóm (~fél kiló), azzal nem kell erőlködni, még a vastagabbaknál sem.
(#) kaqkk válasza granpa hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Nyissunk egy új témát : ki mit vág el ollóval ?
(#) janikukac hozzászólása Jan 6, 2013 /
 
Én ehhez hasonló cirkulával vágatom a nagybácsinál.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Kapcs ford: körfűrésszel.
(#) janikukac hozzászólása Jan 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Eddig max 1-2 hibával fel tudtam vasalni amit akartam, de most nem megy. Elfogyott a papírom, de apa adott kb 150grammos papírt, aminek egyik fele matt, másik fényes. A fényesre nyomtattam természetesen. 2x is vasaltam, de alig sikeredett, mert sok helyen apró hibák vannak, + a papírt lehetetlen leáztatni . Kb. 10percig eceteztem (azzal másodpercek alatt a legkisebb papír is lejön) meg vizeztem, de még mindig maradt papír, és még fogkefével se sikerült leszednem. Ugye nem én bénázok? Eddig elég jól ment a vasalás. Tapasztalt valaki hasonlót?
Üdv!
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Tapasztaltam azt , hogy tőled már láttam tuti vasalt , és maratott nyákot , akkor nem értem , hogy most mi is van.Olyan meg nincs , hogy valaki olyan béna legyen , hogy előtte szinte hibátlanul vasal utána meg nem megy én ezt nem értem.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Küldd el a tervet , megcsinálom (kifotózom ) látom már nem csak a tervezés -nyákvágás marad másra
(#) janikukac válasza eyess hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Ez most más papír, és nem akar így működni a vasalás. Lehet be kéne szereznem a régi fajtát, és azzal. Ez nem akar leoldódni a nyákról.
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Hopsz ezt lehet nem nekem akartad küldeni de nem érdekes.

Janikukac . És mi van a sima papírral azzal se megy?
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Igen melléütöttem jani@nak szólt a post
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Ne fáradj, meg mire hozzám eljutna. Csak jövő hetem van, ami szabad. A lemez is méretre van vágva meg minden. Annyi mindenki segített megtervezni a rajzot is, de a papír betrafált.
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Próbáld meg az eyess féle sima papíros technológiát
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Egyszer már próbáltam, de még nem sikerült úgy. Nektek sikerült? Valaki mutat a végeredményről képet?
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
tettünk már fel képeket
(#) pjg válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Régen a papírbakelit alapú nyákot vágtuk sniccerrel. Minden más esetben kipattant a széle.
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Én már valamelyik oldalon tettem fel képet , és talán még színesben is vasaltam , és sima papírral volt az is , és nem gyári tonerrel.
(#) pjg válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Igaz. Ha nem elég éles az olló, akkor még csúnyán kivilágosodik a panel széle.
(#) nagym6 válasza pjg hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Ha kézi olló, akkor még annyit, hogy lehetőleg olyan olló legyen (van olyan is), ahol nem hajlik nagyot a lemez a vágási helynél, tehát minél jobban egy síkban maradjon a vágásnál-után a már elvágott két lemez. Ez az olló alakjától függ, hogy mennyire kell elhajlani a lemeznek, amikor tovább nyomjuk újabb fogáshoz az ollót.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2013
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Jan 6, 2013 / 1
 
Tessék parancsolj , de egyébként a videón is minden el van magyarázva. Ez pont ugyan úgy készült ,semmi változtatás nem volt az ott bemutatott nyák készítéshez képest.

1. Rajz kinyomtatása sima 80gr 500 db os egyikére lehetőleg a legjobb minőségben.

2. A rajz méretre vágása fontos ne érintsük a rajz felületét , mert zsíros lesz a kezünktől .

3. A nyák tisztítása azon része ahová a rajz kerül.

4. A nyák , és a papír be permetezése Denaturált szesz , vagy hasonló folyadékkal, ami nem oldja a rajzolatot.

5. És végül az áztatás , ha minden úgy van csinálva , ahogy be lett mutatva , illetve le lett írva a végeredmény tökéletes kell hogy legyen.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2013
(#) pluto válasza janikukac hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Meg van még mindkét kezed?
(#) janikukac válasza eyess hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Oké, oké, de áztatás hogyan történik? Ezt is vakarni kell, egyszer már teszteltem..
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Nem vakarni ! Áztatni és dörgölni ! Vagy vegyél öntapadós tapétát , húzd le a papírról dobd el . A papírjára nyomtass , vasald fel és ha kihült a papírt csak húzd le a nyákról , nem dörgölni vakarni ,szinte magától lejön ,és persze a toner mind fentmarad.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2013
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Ezt nem kellett volna szó szerint érteni, na. Arra akartam utalni, hogy nem sikerült ledörgölni, vagy megsérült már a rajzolat miatta.
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Nem lehet hogy egy" kicsit'" türelmetlen vagy és nem várod ki amíg felázik a papír ??
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Hát szerintem nem. Ma is 10percig vackoltam ezzel az érdekes papírral.
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Á dehogy kell ,ez a papír mihelyt bedobod a vízbe, szinte azonnal áttetszővé válik látható lesz a rajzolat.Persze kell hagyni kicsit hagy ázzon , de ez talán még annyi erőt sem igényel, mint a műnyomó .Ha sietni akarsz vele enyhe kézmozdulatra is már elkezd lejönni.Ha meg nem sietsz , és benne hagyod több ideig képes a papír annyira szétázni , hogy el is tűnik opálos lesz tőle a víz.Én sosem szoktam vakarni se közbe , se a végén.
(#) Szpisti hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
Nemrég panaszkodtam, hogy a nyomdászboltban vásárolt fényes 135 gr. papírom a nyomtatóban szanaszét puffadt, felhólyagosodott. Egy kollega javasolta hogy radiátoron csontra kell szárítani, ő is járt így. (Kapott is egy pirospontot érte)
Kicsit szkeptikus voltam, de ma kipróbáltam így is.
Sikerült!
Akkor tán megtört a jég... ezzel - és a nyomtató állíthatóságának legmélyebb bugyraiba bejutva- végre olyan műanyag filmet kaptam a nyákon, amilyent elképzeltem.
Aldis laminálóval át kellett küldeni 4-5 alkalommal, de a végén igencsak odasimult.
Heuréka!
Na meg elfogyott a P20-am Legutóbb már elő kelett vennem a sufniból egy maradék 1997-es lejáratú(!) maradékot - és tökéletesen működött az is! Node ilyen gazdasági környezetben most már lehet maradok a vegyszermentes megoldásnál és nem veszek többet ha műxik ez a laminálás.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2013
Következő: »»   875 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem