Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   874 / 1385
(#) gordonfreemN hozzászólása Jan 3, 2013 /
 
És még a nyák készítés fórumban mertek arról vitázni, hogy mennyire egyszerű is a lézernyomat laminálás. Pontosan az itt leírtakról beszéltem nekik tapasztalatból, de szerintük akkor is gyorsabb, mint a fotózás dry-al. Na mindegy
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2013
(#) gordonfreemN hozzászólása Jan 4, 2013 /
 
No, kezdek kissé besokallni. Kb még kétszer felhúzom magam ennyire, aztán többet nem érdekel ez a nyákgyártósdi...

Adott egy áramköri rajz. Illustratorral a rajzot invertáltam és dupláztam egy oldalra.
Kinyomtatva és összeillesztve a két réteg, a maszkok durván eltérnek hol erre, hol arra. Olyannyira, hogy nem igazán lehet vele mit kezdeni, vagy eggyel világítok le, vagy semmivel.
Gondoltam nyomtatok még1-et, hátha. Na a 4-ből 4 totál más méretekkel van, egy 40 lábú ILC7107-nek abszolút nem stimmelnek a lábai (vagy inkább úgy mondom, természetesen fedés van, csak bő tized miliméterekkel kell odébb tolni, hogy mindkét vég fedésben legyen egyszer itt, egyszer ott).
Mi lehet a baj? HP1200. Most ha lenne egy zsír új nyomtatóm, menyivel lennék előrébb?
(#) pjg válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Ez szerintem nem nyomtató hiba. Inkább az Illustrarorra gyanakodnék.
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Én meg a nyomtató beállításra gyanakszom , margó- méretezés a lap szélességéhez, stb
(#) HERC válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Milyen nyákprogramod van? Abban nincs invert mód?
Érdekes hiba hogy két nyomtatás nem tud egyforma lenni.
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Jó! De ezeket a programban állítod.
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Igen a nyomtató driver programjában
(#) pjg hozzászólása Jan 4, 2013 / 1
 
Eddig gondban voltam a nyáklemez vágásával. Munkahelyen van lemezolló, de mikor sürgős a vágás? Éjszaka, hétvégén. Itt a megoldás. A deszka helyett képzeld a nyákot.

Fűrésztámasz.
(#) niedziela válasza pjg hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Tapétázó késsel (szike) szépen el lehet vágni pillanatok alatt.
(#) Szpisti válasza pjg hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Én hétközben nappal is így vágom!
(#) mekkmesterke válasza niedziela hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Azzal hogy? Nekem volt amikor a tapétába beletört bár lehet bennem volt a hiba
(#) kaqkk válasza mekkmesterke hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Túl erős a kezed ! Ha a nyákot fémvonalzó mellett többször áthúzva bekarcold mindkét oldalról , egyszerűen eltörheted a karc mentén .
(#) Frankye válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Kiegészítés: Sőt, vékonyabb NYÁK lemezt teljesen át is lehet vágni ilyen módszerrel.
Egyébként, ha nagyon "profi" akar lenni valaki, akkor egy "karvalycsőr" forma beköszörülést is lehet ejteni a sniccer pengéjének elején.
(#) gordonfreemN válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Nincs ilyesmi bekapcsolva. Eredeti méret igen, és minden más ki.
Most rámértem, van olyan minta amiben 0,9mm van 140mm-en.
De van 0,8mm és 1mm-es különbség is.
Este még kipróbáltam, hogy felragasztottam egy A4-re egy fóliát, s úgy küldtem be, de az se lett tökéletes.
Pedig tök jó, most tettem fel egy új drivert, ehhez van negatív nyomtatás és tükrözött nyomtatás is
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2013
(#) blaci válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Ez nyomtató kalibrációs hiba lehet, talán szervizben tudnának rajta segíteni. Nálam ugyanez a helyzet egy rendkívül keveset használt, 2 éves Samsung ML-2580 nyomtató esetén. Általában még az se mindegy, melyik oldalát teszem be a fóliának, de a lapon két eltérő pozícióban nem tudja pontosan ugyanazt reprodukálni.
Ezért aztán két külön lapra nyomtatom ugyanazt, a bal felső sarokba, és ezeket már egymásra lehet illeszteni pontosan.
Kissé pazarló megoldás, de a nyomtató adott...

Régebben próbáltam még Oki C750, Oki C6xxx, Kyocera 1128MFP, Kyocera C8020, illetve HP 6L nyomtatókat is, és egyik jobban, másik kevésbé, de a C7500 kivételével mind produkálta ezt a hibát.
(#) gordonfreemN válasza blaci hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Ez igen szomoru hir. Szoval nem egyedi az esetem.
Gondolom, mar csak ezert is megeri pauszt hasznalni...
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2013
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Egy paus és egy spricc a black cuvering sray -ből azután 5 perc és világítasz , vagy sima lapra nyomtatsz azt színtelen lakkal - kezeled úgy is tökéletes "filmet " alkothatsz .
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2013
(#) Szpisti válasza blaci hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Régebben volt egy Canon tintás nyomtatóm(i450?), azzal meg tudtam csinálni hogy ugyanazt a fóliát másodszor visszaküldve az adagolóból, full pontosan rányomott mégegyszer ugyanoda, és teljes fedettséget biztosított. Kár hogy egy idő után re-chippelés miatt ki kellett dobnom az egészet
(#) snapscan válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Vettem anno én is black covering spray-t, de hiába fújom be a nyomatot a pauszon (akár többször is), nem lesz tőle egy fikarcnyival sem sötétebb. Label offot még nem próbáltam, az lesz a következő.
(#) gordonfreemN válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Micsoda ötlet!
Nekem az epsonnal is működik, mindjárt levilágítom, hogy milyen. 3-szor engedtem át, a fedés tökéletes.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2013
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Ami azt illeti, nem is lett rossz:

Azért elcsesztem vagy 10 lapot a lézer fóliából. Eredmény: A4 hosszabbik irányban 1mm sima papírnál és 1,6-1,8mm a fóliánál a plusz méret 80db rasztertávolságnál. A rövidebb irányban 0,1 és 0,3mm között. Nem tudom mit lehetne ezzel kezdeni. Csinálhatnátok egy két tesztet ti is.
Az alábbi mintával próbálkoztam:
(#) nagym6 válasza pjg hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Kézi lemezollóval is vágható a nyáklemez, ha nincs jobb.
(#) silent15 válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Sarokcsiszoló 1-2mm fémvágó (vágó, és nem csiszoló) tárcsával, ma próbáltam ki, megy mint kés a vajban, és utána csiszolni sem kell nagyon a sorjákat.
(#) pjg válasza silent15 hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Iszonyú szaga van. Próbáltam. No meg éjfél után flexelni.... Akkor már inkább szexelni.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2013
(#) slogan válasza Frankye hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Látom most nem alakul ki vita ,nem mint múltkor ,mikor linkeltem
Bővebben: Link
(#) _vl_ válasza slogan hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Ez jó. A múltkor én is megpróbáltam kb. hasonlóan csinálni. Nem kombinált fogóval, hanem egy éles él mentén erőből, kézzel. Attila86 fórumtársunktól szerzett 1.6mm-es alapanyagból. Konkrétan úgy pattantam le az anyagról, hogy majdnem megrándult a vállam... A panelt kb. 45 fokig sikerült behajtani, de simán visszarugózott sérülés nélkül!
Utána még kb. háromnegyed órán keresztül sikálgattam egy vonalzó mentén mind a két oldalon a sniccerrel, mire sikerült eltörni...
Legközelebb kipróbálom a kombináltfogós megoldást, hátha...
(#) nagym6 hozzászólása Jan 6, 2013 /
 
Másik vágási módom: satuba befogva, vagy asztallapra leszorítva, vasfűrésszel, vagy nagyobb méretnél csak fűrészlappal (ronggyal betekerve fogható) frankón vágható. Minimális por és zaj mellett. De a kézi lemezolló még portalanabb, és csendesebb, csak enyhén nyújtja a lemezt a vágás mentén. Tehát picit hullámos lehet a lemez.
(#) nagym6 hozzászólása Jan 6, 2013 /
 
A flex és hasonló jellegű porral járó nyákvágások komoly egészségügyi kockázatot jelentenek. Keletkeznek olyan mikroszkopikus méretű porszemcsék is, amelyek belélegezve, a tüdőből nem, vagy nehezen távoznak, bármilyen műanyagról is van szó. Ez bizonyított dolog, nem én vagyok aggódós. Mindenképpen gumis gázálarc megfelelő porszűrővel kell ide, amelyik a széleken tökéletesen felfekszik az arcbőrre, nem jön be falslevegő. A papír porálarc semmit nem ér, nem zár a széleinél, szűrőképessége sem jó ide. Vágás után a helyiségben maradt leszállt port is fel kell porszívózni, mert ez is előbb utóbb a tűdőben landol. A lemezolló és a vasfűrészlap olyan nagyobb méretű -és sokkal kevesebb- port termel, ami viszonylag veszélytelen.
(#) kaqkk válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
A karos olló csendes , nem porol (vásárban vettem 2500ft ért ) csak ki kell fogni .
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Főleg ennyiért
Következő: »»   874 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem