Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Sziasztok!
A topikot régóta olvasó "öreg harcsákat" szeretném megkérdezni, hogy volt e szó valamikor az uv-s levilágítással kapcsolatban fényerősségről, a megvilágítás erejéről, stb, konkrét számokkal, tehát kandelák, lumenek röpködtek e? Megelégednék egy Yes/no-val természetesen, addig is olvasgatom szorgalmasan a témát... jó hosszú!. :guluszem1: Készítettem már fotolakkos nyákot, most azon töröm a fejem, hogyan lehetne a lehető legoptimálisabbra megoldani a levilágítás erejét, idejét. 30W-os germicid fénycsövem akad idehaza, elsőre ehhez számolgatnék értékeket. Na olvasgatok... addig nem kérdezek
Konkrét számokkal nem találkoztam,viszont egy másik fórumon találtam egy eredeti mérési megoldást. Az elkövető egy fóliára különféle szélességű csikokat nyomtatott,szerintem legalább15cm hosszan,majd letakarta uv fényt át nem eresztő anyaggal,úgy hogy csak 1cm hosszban volt fedetlen. Ezután kezdte a fotózást,percenként 1 cm-rel arrébb húzva a takarólemezt. Igy azután a 15 perc leteltével a lakkozott próbanyákot előhivóba téve megállapitható,mennyi megvilágitási időre van szükség adott fényforrás esetében a kontrasztos rajzolathoz.
Igen, ez jó gyakorlati megoldás (fekete -fehér papírkép előhívásánál alkalmazták régen... hú, ilyen öreg lennék?
) Lehet, hogy ennél a bevált módszernél maradok a végén. Köszönöm szépen azért!
Hello.
Tapasztalat a lehúzós papir hátoldaláról: Nyák készitésére eddig a fotós módszert használtam (sajnos eddig nem 100%os sikerrel). A minap, gyorsan kellett volna összedobjak egy nyákot és vasalással probálkoztam volna, csak már a nyomtatásnál csúnyán elakadtam. Mivel a műnyomó papirt itt (Erdélyben) senki nem ismeri és még én sem láttam ilyet, igy maradtam a lehúzós papir eldobható hátoldala mellett, mert arról már sok jót hallottam. Nyomtatás után, az infarktus környékezett, mivel gyönyörűen elkenődött a papiron minden (a toner mintha lekvár lett volna, úgy nyúlt a papiron), a rajz nagy része a hengeren maradt, megolvadva :eek2: . Szerencsére 2-3 normál nyomtatás után letisztult. Az élményt nem kivánom senkinek . Maradok a fotózásnál !!! Üdv
Próbáld ki a HP laser Foto paper-el, azt gondolom csak lehet kapni, vagy nem?
Nekem sem akar sikerülni műnyomóval, vasalás és áztatás után a széle szép éles minden, úgy ahogy kell lennie, de a minta közepén,egy kb. 4cm-es körben mindíg a papíron marad a festék. Nem baj, majd rájövök a megoldásra.
Ajajj!
Pedig ki akartam próbálni a matrica hátoldali nyomtatást. Már be is szereztem. Bár a műnyomós már működött kétszer is.
Fotó papirt lehet kapni minden félét, de úgy hallottam az sokaknál nem vált be.
Szamóca: én, ezek után biztos, hogy csak olyan papirokkal próbálkozom majd, amelyek kimondottan lézer nyomtatóba valók. Egyenlőre fotózgatok, még ha nem is sikerűlnek olyan szuperűl a nyákok.
Fotósoknak üzenem,lézernyomtatót meg a fóliát el kell felejteni! Én is szenvedtem vele, mert ugye nem elég sötét amit csinál, spec kettőt összeragasztva jó lett, de iszonyat macera.
A megoldás, tintás fólia! Nagyon állat, ráadásul ugye a tinta mennyisége szabályozható! Tökéletes a fedés, nem kell ragasztgatni, viszont drágább mint a lézeres fólia. Az én germicidemmel ami 15w azthiszem 35-40 perc a világítás, a szitivel készült előhívó 2 perc, a maratás meg melegített wolf maróval kb. 20 perc.
Nem tudja valaki;
hogy milyen módszerrel lehet igazán kis méretű lyukat készíteni?
az mit jelent?
0.8 mm es fúró létezik, meg ennél kissebb is..
Kell hozzá igazán kisméretű csigafúrószár meg egy stabil fúró... A legkisebb lyuk amit panelba fúrtam 0,4-es volt. Hát, nem kívánom az ellenségemnek sem.
Mi a konkrét probléma?
Úgy mégis milyen átmérő az az igazán kicsi?
Már találkoztam 0,4 mm -es átmérőjű fúróval is. Én 1 mm-es átmérővel rendelkező fútóval furkálom a nyákjaimat. Eddig bevált.
Pl. lézerrel. Így fúrják a cigarettaszűrők oldalába a szabad szemmel csak mintának tűnő levegőztetőlyukakat.
De fúrószárakat használnak 0,1 mm-ig (ezt viszont már nem kézi módszerrel használják).
vékony fúrószárakat (1-1.5-2 mm) hol lehet kapni? a helyi barkácsboltban sajnos nem volt...
nálunk a helyibe van.. máshol nem tudom
Utoljára a RET-nél vettem 0.8 mm-est, vastagított szárral. 1 mm-esben van nekik olyan is, ami nincs vastagítva.
Pl.: bármelyik elektronikai üzletben, Elektrokonthában 100% h van!
Hát, szerintem 1 próbát megér.
Én már 2x próbáltam és sikerült is, de maradok a műnyomónál (mégha nem is nagyon akar sikerülni).
Hello az első marásom k**va sz*r lett ezért most azt kérem tőletek h javasoljatok egy f**za maróanyagot ami tényleg jó!!!!!
Wolf féle TNxxx gyorsmarató oldat
Bevált
Szia !
Mielött kérdéseket tennél fel, látogass meg egy tanárt aki elmondja, hogyan lehet kérdezni írásban a *****, és a ***** szavak nélkül. Üdv!
http://www.hobbielektronika.hu/help/?help=szabalyzat#XXVII
Na, na! Warn lesz belőle...
Szerintem nem
Mind2 arról szól, hogy 1 kérdést ne tegyünk fel többször, több helyen.
XXIV. Ha feltettünk egy kérdést a fórumon, majd a válasz előtt rájövünk a megoldásra, ne csak annyit írjunk be, hogy "már megoldódott", mert ez bunkóság. Írjuk le, hogy mi volt a megoldás, hátha másnak is segítünk vele a későbbiekben.
Drága egyetlen barátom fureszk! Hol a pikulában látsz te ilyesmit ebben?? Még a sorok között olvasva sem találom! Lehet, hogy a tüzesrókád megviccolt? Idézet: „abraboro írta: ... Gyárilag fotolakkozott nyákot szoktam venni, nálunk ez 20cmX15cm -es darab 1070,- Ft. A levilágítást Auro Lite cég F6T5 BL tipusszámú fehér UV csővel végzem. Ez 6W-os cső, és egy 11W-os energiatakarékos izzó elektronikájára kötöttem rá. Kb 3 percig kell világítani. De ha szép napos idő van akkor 1-1.5 percre kiteszed a napra az is jó. Sokáig így csináltam, míg rá nem akadtam erre a csőre. ne felejts üveglapot tenni a cucc tetejére, mert ha nem símul rá a fólia, akkor kaki lesz az egész.” Hmm, ekkora eltérés lenne a letört fejű higanygőzlámpa uv tartalma és e között a fénycső uv-je között? Emlékeim szerint pl. Frankye egy 125W-os higanygőzzel 10-15 percig világítja meg ugyanezt a nyáklapot. Ebből én azt szűrtem le, hogy az itthoni 30W-os germicid fénycsővel nekem is rövid ideig kell majd levilágítanom a nyákot. Nemsokára ki is próbálom.
Erre szeretnék reagálni. A gyári fotolakkost kb2.5-3 percig világítom, ez jó volt nekem eddig. Ez az a fajta nyák amin a rézfólia felöl kívülről kék belülről fekete színű műanyag fólia van ami védi a felhasználás elötti expozíciótól és a fotolakk sárga színű. A WOLF féle zöld színű fotolakkot több ideig kell világítani kb 4-5 percig, de ebben nem vagyok biztos, hogy ez az idő elég neki, mert problémáim voltak vele és az előhívása sem olyan jó mint a gyárinak. Ha csak lehet a gyárit használom. Amazt csak akkor használom ha valami miatt nem sikerült a gyári és olyankor lemosom előhívás után denaturált szesszel majd lefújom a WOLF-fal. Aztán félrerakom, és csak akkor használom ha muszáj. A másik érv a gyári mellett az, hogy azon egyenletes a lakk, és 100% ,hogy nem kerül rá por a száradás során.
Igen, erről a fajta nyákról beszéltem én is, Frankyenek is ilyen van tudtommal.
***szerk: közben beugrott, hogy ő pauszra nyomtat, az azért sokat lefog a fényből, gondolom ez okozza az időnövekedést.
Ha nálatok nincs a barkácsboltban, és nincs szerszámkereskedés, vagy csavarker, akkor a legközelebbi nagyobb városban keress ilyen boltot. Ott biztosan találsz még akár 0.8-as fútót is vagy akár még kissebbet is. Ezt a kutatást megteheted interneten tudakozóba beírod, hogy szerszámbolt, csavarker, vagy barkácsbolt. Vagy telefonos tudakozót hívhatod.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |