Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   112 / 199
(#) jiko16 válasza kokozo hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Hello,
Erre nem is gondoltam, de teljesen logikus. Az erősítők amiket eddig csináltam azok külön táppanelről jártak, ott nem jött elő ez a hiba. Javítottam, így jó lesz?
(#) proli007 válasza jiko16 hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Hello! Az "igazság", ma még nem műszaki paraméter, de számomra még csak nem is információ. De hogy lásd.. üdv!
(#) miroslavbrnic hozzászólása Okt 25, 2013 /
 
Üdv.Tudna valaki NYÁK rajzot linkelni, tervezni ehhez a sémához?
Még kezdő vagyok NYÁK készítés terén ez lenne az első saját erősítőm, így várom a hasznos tippeket
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2013
(#) manson1989 hozzászólása Okt 27, 2013 /
 
Sziasztok! Valaki megtenné nekem, hogy ránéz és leellenőrzi amit alkottam. Nagyon köszönöm.
(#) reloop válasza manson1989 hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Szia! Alakul! Az IC tápot dolgozd ki úgy,mint az R2 - Z1, mindkét tápoldalra.
(#) manson1989 válasza reloop hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Szia! Köszönöm, hogy megnézted. Így jó lesz?

120W.lay
    
(#) reloop válasza manson1989 hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Nem tűnt fel hiba. A Zener diódákhoz 230 ohm-ot írtál, ezt az értéket majd úgy válaszd meg, hogy 10-15mA folyjon rajtuk (a féltápból kivonod a 15V-ot és osztod 0,01A-rel)
Még annyit segítség gyanánt: a beültetést azonosító feliratokat ne a réz rétegre készítsd, például a piros praktikusabb lett volna.
A negatív oldali Zenert tedd a 0 ohm helyére - egy átkötést megspórolsz.
Vasalni fogod?
(#) manson1989 válasza reloop hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Akkor még majd az ellenállásokat újraszámolom. A feliratokat csak ideiglenesen írtam oda, hogy könnyebb legyen ellenőrizni, nem lesznek ott. A zenert átraktam. Vasalni fogom. Köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2013
(#) manson1989 válasza manson1989 hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Ja és még egy kérdés, T3 nagy gond lenne ha hő kontaktban lenne a végekkel? Mert így elég kis hely van a borda és közötte, lehet, hogy elegánsabban mutatna ő is a bordán.
(#) reloop válasza manson1989 hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Tedd rá nyugodtan, kicsit úgyis melegedne.
(#) manson1989 válasza reloop hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Rendben, D2, D3-nak 1n4148 megfelel? Egyebként a tápom +-50V lesz, gondolom az nem baj.
(#) reloop válasza manson1989 hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Az 1N4148 megfelelő. A kapcsolást csak felületesen ismerem, talán Te leszel az első aki megépíti
(#) manson1989 válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Remélhetőleg nem lesz vele gond, de azért megerősítést kérnék a működéséről és, hogy tényleg hozza-e azt a minőséget amit highand kolléga írt
Idézet:
„És itt a létra teteje. Ezzel a kiegészítéssel eléred a 20.000 USD kategóriát. 0.001% alatt a torzítás.”
(#) dannu hozzászólása Okt 28, 2013 /
 
Üdv valaki meg tudná nekem csinálni ehhez a kapcsolási rajz hoz a nyák tervet ? Meg szeretném építeni de sehol nem találom . Egy cikk lesz belőle majd hogy hogyan lehet 2kw végfokot csinálni .
(#) tuskabalazs hozzászólása Okt 28, 2013 /
 
Sziasztok!

Akadt egy kis problémám , van egy kész régebbi quad 405 nyákom , semmi sincs beültetve rá , csak kivan maratva , elhatároztam hogy megépítem az erősítőt , de szetereóba , van -e valamilyen módja annak hogy pontosan ugyanazt a nyáktervet használjam amivel régen (kb 90' körül) el lett készítve ,tehát valamivel átnyomni a másik hátuljára és kimarni?
(#) kaqkk válasza tuskabalazs hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Be scanneled és pdf ben mented , ez alapján már meg lehet csinálni a párját
(#) tuskabalazs hozzászólása Okt 28, 2013 /
 
Köszönöm
(#) petemazi hozzászólása Okt 28, 2013 /
 
Hali, valaki meg tudna nézni nekem egy nyáktervet? Én már ezerszer átnéztem, de nem találtam benne hibát.
Szóval építem ezt a kapcsolást, úgy tűnik, minden a helyén, viszont az első, torzító része épphogy megszólal, halkabb a kimenete mint amit a bemenetre adok, a boost része pedig meg se nyikkan. Egy tippem van, lehet megsütöttem a feteket amikor összefogdostam őket, de örülnék ha valaki rápillantana. Szakadás/zárlat nincs a nyákon..
Előre is köszi!
(#) kokozo válasza dannu hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Szia!
Nincs átnézve csak összecsapva.. Lehetnek benne hibák de nem volt több időm rá.
(#) nooorbi hozzászólása Nov 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Valaki rá tudna erre pillantani hogy jó-e?
2 oldalt kapja a váltóáramot, 3 db LED-et működtet.
Ez a leírás alapján csináltam
(#) kokozo válasza nooorbi hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Szia!
Jónak tűnik egy kis hiba van csak a d1 c2 alkatrészfedésben van (a dióda lába a kondi alá megy) Ha cserélni kell a diódát mimig ki kell majd szedni a kondit is jelen esetben, ha a kondit lejjebb húznád a hiba javítható lenne.
(#) nooorbi válasza kokozo hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Javítottam, köszönöm!
(bár nem áll szándékomban sokat cserélni az alkatréseket )
Remélem megfelelően fog pislákolni még alacsony fordulaton is.
(#) johny999 hozzászólása Nov 7, 2013 /
 
Sziasztok,

szerintetek jó ez így? Ha van valakinek jobb ötlete szívesen fogadom
(Bemenetválasztó lesz élőerősítőhöz.)
(#) BEMcorp hozzászólása Nov 8, 2013 /
 
Üdv!

Terveztem panelt egy pwm vezérlőhöz, rá tudnátok kukkantani, hogy nem követtem-e el valami nagy baklövést?
Mellékelem az eredeti kapcsolást is, amit kiegészítettem igényeim szerint.
(#) Peter65 válasza BEMcorp hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Üdv! Szerintem, a biztosító kiolvadását jelző ledet nem soros diódával, hanem antiparallel diódával kellene védeni.
(#) BEMcorp válasza Peter65 hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Az miért jobb? Igazából eredetileg nem is akartam semmi védelmet rakni neki, de sok helyen láttam, hogy használnak.
Ekkora feszültségnél is szükséges lehet?
(#) proli007 válasza BEMcorp hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Hello!
- Az U1b körül gondok vannak. Pld, a C3a nem jó helyre van kötve, és az R4-R5 osztáspontja sem.
- A Fet sem jól van benne. D-S fel van cserélve.
üdv!
(#) BEMcorp válasza proli007 hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Köszönöm!
Durva, hogy hiába néztem át többször is, nem láttam meg, ennyire atom bakit.
Kijavítottam ezt a két katasztrófát, remélem most már jó lesz
A LED váltóáramú védelméről neked mi a véleményed? ~15V-nál kell-e, és ha kell, akkor sorost, vagy antiparalellt használjak?
(#) proli007 válasza BEMcorp hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Hello! Most már jónak látom. A Led-nél a dióda mindegy hogy van kötve, csak legyen. Oka, hogy a sima diódához képest a Led "belavinázik", így a diódára jut az összes villany. A záróirányú árama meg csak uA lehet. Ha soros, kisebb az ellenállás disszipációja. Egy Led megengedett záróirányú feszültsége 5V. Ennél a gyakorlatban többet elvisel, de 20V-ná szinte biztos hogy megsértődik. A fehér, meg kimondottan nem szereti a záróirányú feszültséget tapasztalatom szerint. Mert sikerült már ezzel tönkretennem. üdv!
(#) BEMcorp válasza proli007 hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Köszönöm, mind az infót, mind az ellenőrzést is!
Következő: »»   112 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem