Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   1912 / 3562
(#) compaqamplifier hozzászólása Júl 10, 2012 /
 
Tudom hogy nem szakmai fórum, de hová máshová tehettem volna fel. Gyengeáramú vagy erősáramú a nyerő?
Én most gyengeáramú elektró technikumba járok. Tervezem, hogy munka mellett leteszem az erősáramot. Mondjuk ezt volt ahol már szerviztechnikusként is írtak de nem ez a kérdés
(#) janikukac hozzászólása Júl 10, 2012 /
 
Jó napot!
Nem is hiányoltatok , hogy nem irkálgatok pár napja?
Valószínűleg ma fejezzük be vasárnap óta a puska felújítást. Kinek van még légpuskája? Nekem 4J-os, Slavia 624-em van, ez egy gyenge jugend puska. Egyszer szeretnék 631-est. Az sokkal erősebb. Valaki vadászni szokott??

Üdv!
(#) mps válasza janikukac hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Szia! Egy 624-esem nekem is van. De igazából csak Nőkre vadászok (főleg egy valakire, na azt nem bírom célba venni vagy inkább ). Ehhez pedig nem légpuska kell Így aztán csak akkor kerül a kezembe ha útban van és odébb kell rakni.
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Szevasz @!
Gondoltuk el vagy foglalva a fegyvereddel, és majd írsz, ha már meglőttél pár szomszédot (hogy hová menekülj). Nem vagyok híve lövöldözésnek (ebben a műfajban), de ha van valaki ügyes lakatos, akkor erősebb rúgó kell bele (felhúzás erősítéssel), és szétviszi a porcelánt a villanyoszlopon 50m-ről (betűólóm lövedékkel /saját nyomású). 40egynéhány éve a barátomét megberheltük, iszonyú lett. De vadássz másképp (lásd az előttem szólót), az nehezebb sport, de szebb (és nem pusztul el a préda). Hogy jössz a HE-re?
Szia: Kálmán
(#) janikukac válasza mps hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
És te csináltál valami tuningot rajta? Nekem egyik fórumon azt írták a rugójával nem éri meg bajlódni, mert nem lesz jobb, csak kár lesz belőle.

Kálmán bácsi: Szomszédra nem vadászok. Amúgy most lányra nem vadászok, inkább..
Az utolsó kérdést nem értem, a találkozóra? Még nem tudom, ajánlották azt is a vajdasági társaink, hogy benzinpénz fejébe elvisznek, meg hazahoznak kocsival. Az is jó lehet, de végső soron mehetek vonattal is.
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Neki "atom" lett az erősebb rúgóval, és sose lett semmi baja. De ne kérdezd: hogy csináltuk, mert régen volt, és volt szaktanács-adónk (a barátom már a stiglickertben van 4 éve).
Pedig nyáron könnyebb (eredményesebb) a becserkészésük.
Mindegy, majd írsz ha kell segítség az utazáshoz/ szálláshoz (mi lesz a "Balcsi"-val?)
(#) janikukac válasza granpa hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Az jó. Mi sajnos nem jártunk szerencsével, mert nem lehetett felhúzni a nagy rugó miatt, ugyanis megakadt.
Ha találok valakit aki eljön velem barát , akkor lehet, hogy előtte lemennék,(találkozó előtt) de a többit majd privátba , ha lesz több infóm. Nem szeretnék egyedül menni, jönni, stb.
Üdv!
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
És mi lesz a maratonnal?
(#) janikukac válasza granpa hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Arra is készülök, de az valószín nem akkor lesz. Épp most futottam 9,14km/58perc.
(#) mps válasza janikukac hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Tudtommal semmi nincs vele csinálva. Tulajdonképpen azt sem tudom minek van az nekem.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Idézet:
„Amúgy most lányra nem vadászok, inkább..”
Aztán miért nem? Azt a sportot nem szabad abbahagyni.
(#) gyerek67 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Az én 631-esem tuningolt, mégpedig bele való rugóval.
A vásárban lehetett venni olyan, kifejezetten Slaviaba gyártott pótrugót, ami pont ellenkező irányban van csavarva, mint a sajátja. Az átmérője olyan, hogy bele kell fűzni a meglévőbe, tehát most két rugó dolgozik benne.
Az igaz, hogy az új rugót beépítés előtt flexszel méretre kellett vágnom, mert hosszabb volt a kelleténél.
Bivaly lett, hibás működést még nem tapasztaltam.
Van rajta egy 4x20-as távcső is. Az én igényeimnek (családi célbalövöldözés) teljesen megfelel.
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Akkor kétszer is meggondolom a találkozón hogy lehajoljak-e valamiért
(#) minicooper hozzászólása Júl 11, 2012 /
 
Hali!

Nem tudjátok hogy hogyan vagy hova tehetnék fel egy fizikai és elektronikai képletes PDF-et?

Lehetőség szerint a HE-n!
(#) minicooper válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Slavia
Unokatesóméknak is van!
Jó szerkezet az!
Felénk is elterjedt a légpuska!
Nekünk egy Hamerli 900 Combo-nk van valamivel erősebb a 750-esnél de ha néztek róla képet akkor látni hogy két csöve van az alsó az felhúzó kar és egy pici helyen kell betölteni a lövedéket!
Elégé kell vele babrálni mire betöltöd de nem is látom hasznát ennek a töltési módnak! hammerli
(#) minicooper válasza minicooper hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Itt van róla videó!VIDEO
(#) zolika60 válasza minicooper hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Nem kell vele többet babrálni mint a sima "letörős" csövűekkel. Csak így nem lötyögősödik ki a cső, tehát pontosabb.
(#) minicooper válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Igaz is!
Erre még nem gondoltam.
(#) minicooper válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Köszönöm!
Bár a maga 22 MB -jével nem is kicsi!

Nembaj csak nem haragszanak meg ha felteszem rar-ban!
(#) jani1987 hozzászólása Júl 11, 2012 /
 
Kinek milyen megoldása van ara a problémára, hogy vályog építésű háznál a kémény ha beázik, akkor a fal átnedvesedik és lerúgja a festést?
(#) mps válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Szia!
Vannak lélegző vakolatok, pl.:Baurex, Mikropol, ezek ki tudják vezetni a falból a nedvességet. Azt ugyan nem tudom vályognál alkalmazható e, de keress rá.
És szüntesd meg a beázást, mert az a legtutibb
(#) janikukac válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Az nem semmi lehet. Nekem is egyszer jó lenne egy ilyen 631-es gépezet

Minicooper , téged meg irigyellek ám, profi puskád van !
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Először a beázást kell megszüntetni. Gondolom a kéménybádog a ludas. Ha a kémény is vályog csak a tapasztás marad rajta és azon meg csak valami meszes festék, vagy mész. Ha tégla akkor ugyanúgy lehet festeni mint tégla házban. Ha nem kielégítő a meszelés.akkor gipszkartonozdbe egy kis légréssel azt már festheted vagy tapétázhatod kedvedre. Ha nedvesedik a ház impregnált kartont használj és szüntesd meg a nedvesedést.
(#) poros válasza janikukac hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Mikor nálunk is "szabaddá" tették a légfegyver vásárlást én is vettem egyet. Csakhogy a szomszédok közelsége miatt még célba lövésre sem tudom használni. Madárra nem lövök vele mert sajnos már veréb sincs. Közterületre vagy mezőre, erdőre nem vihetem, mert gyorsan megkérdeznék mi a szándékom vele. Kidobott pénz volt a megvásárlása. Gondold át TE is egyáltalán lenne értelme a meglévőn kívül másikat vásárolni?
(#) poros válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Ha jellegzetes kátrány szag van a kémény körül azt jelenti belülről ázott át. Ekkor előbb utóbb újra kell rakni. ha még most nem is de hamarosan. Elviselhetetlen szaga lesz. Még akkor is ha most újra vakolod.Ha kívülről akkor mint már ajánlották bádogozd alaposan kőrbe nem sajnálva a szilóplasztot oda ahova szükségét látod.
Sajnos nálunk az első variáció volt két éve.
(#) jani1987 hozzászólása Júl 11, 2012 /
 
Na akkor konkretizálok. A fal alatt nincs beton alap, és a füst a falban megy. A padlás közepéig vályogból van, aztán téglából. A teteje egy beton koronával fedve. Azt hiszem ennél nem tudok más infóról. Tényleg. Átlagba mennyibe kerül 1 db tégla? A felrakáshoz ami kimaradt az kevés.
(#) janikukac válasza poros hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Nálunk van tér, ahol tudok vele lőni.
(#) jani1987 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Akkor tegyél fel a fára egy palackot, ami egy zsinóron lóg és a mozgó célpontra lőjél.
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Egy darab kémény tégla 100Ft körül van. Nálunk is ilyen a kémény. Most fogom átrakni nyáron a födém feletti részét, mert már elég ingatag. Az egészet béléscsövezem is, mert a vályog részén repedések vannak, ami rontja a huzatot.
(#) lui144 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Én azt javaslom, hogy induljál biatlonon. :smoke: A probléma csupán annyi, hogy nem tél van.
Következő: »»   1912 / 3562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem