Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Ez így van. Az OLX-en megnézheted, alkudhatsz, stb. Odamész, megnézed, nem tetszik, otthagyod. A Vaterának megvan a varázsa, ezt használja ki... nem kell bedőlni...
Azért a philipsek mellett szóljon, hogy nagyon jó és tűéles a képük, sokáig elmennek, nem 70kg-ok, és egy adott széria müanyagja gyenge. Nekem volt régebbi philipsem is egy hibrid, és volt analóg tàrolós is, bizton àllitom egyik se volt gyenge mechanikailag. De volt nàlam olyan széria is ami a kezem között porladt el, de szerencsére nem ez a jellemzö a philipsre.
Ha a tűéles képről van szó akkor a Philips sehol sincs a Japán szkópok mellett. A Philipsen akármennyire tekertem le a fényerőt, háromszor olyat vastag sugara volt mint a Kenwoodnak, és nem azért mert a Philipsnek baja volt, egyszerűen ilyen.
A kezelőszervek minőségében meg végképp verhetetlen a Japán, azoknál még sosem találkoztam olyannal hogy a yaxley-t pucolászni kellett volna.
találtam egy EMG szkópot, mondjuk az állapotáról semmit sem írnak, csak bemásoltak a leírásba egy rakat adatot.
Ha akarod, csinálok egy kis aknamunkát...rábeszélem a Zsoltot is...
![]()
Sok szkópom volt, sok másoké is a kezemben, nálam is a japán a legjobb. Tűéles, geometriai torzítások szinte nulla, finoman könnyen járó kezelőszervek, hosszútávon pontos elektronika. Konkrétan Hitachi van most, nem találok jobbat, a tudása elég.
Nagyon régi. Probléma lehet az ennyi idős ks. csővel, valószínűleg gyenge lehet már.
Akkor még várok arra a bizonyos visszautasíthatatlan ajánlatra
![]() Annyira nem para a távolság, mert itt lakok Székesfehérvár mellett és ott dolgozom, egy budapest délit még meg is kockáztatnék ha annyira jó a vétel. A postára meg egy szkópot bízni ![]()
Az EMG-kkel csak rossz tapasztalatom van, de konkrétan ezt a típust nem ismerem. Kérdezz rá, ha 15 körül odaadják akkor vedd meg, annyit megér ha jó.
Más. Bármennyire köpködöm az LCD-s DSO-kat lehet hogy lassan veszek egyet, persze csakis a csöves mellé. Kaptam ígéretet egy régi havertól hogy lenyeli helyettem az áfát. ![]() Gondolkodtam az öreg readout-os és tárolós szkópokon is, de ott megint ott van a súly és a méret probléma, illetve az utóbbi néhány hónapban az ebay-en is iszonyúan elszálltak az árak. Az a szkóp ami 1-1,5 évvel ezelőtt 15ezer volt átszámítva, azért most kétszer háromszor annyit kérnek...
A kép alapján szerintem semmi baja a csőnek. Inkább a nagyfesszel szoktak gondok lenni.
A napokban adtam el a dso-m, onnan a pénz
![]() ![]()
Postára semmi képp, futár, és nagybetűs törékeny felirat. Meg alaposan becsomagoltatod rázkódás ellen, illetve elmondod az eladónak hogy kérje meg a sofőrt hogy ne ralizzon vele ha nem muszáj. Adtam már fel így műszert az ország másik végébe, és épségben odaért.
Ugye ugye...Én meg két napja a Philipsemet, most csak egy Taiwani van.
Korábban vásároltam 9db ilyen szkópot: flk. Mindegyik egy fél köbméteres dobozban érkezett, USA-ból. Az egyiket leejtették, a doboz totál eldeformálódott, beszakadt. Kivettem a szkópot, már láttam, hogy baj van, 5cm-mel hátrébb volt a katódsugárcső. Szétszedtem, és kiderült, hogy gumiágyban van a kscső, gyakorlatilag csak vissza kellett pattintani a helyére. Ma is működik a jószág. A japán szkópok tényleg jók, az összes f*sbánya között, ami a neten kering, azt a kis iwatsut venném meg. Esetleg, ha talál, akkor a kikusui-t se vesse meg, szintén nagyon jó tapasztalataim vannak vele.
Sajnos nekem is volt olyan, hogy elküldtem valamit, és darabokban ért oda :/ A profik belógatják egy nagy dobozba, és kinyomják puhabbal, vagy valami puha anyaggal, de nem jellemző errefelé. A jövőhéten bepróbálkozok fehérváron a munkahelyemen, mert ahol dolgozom, ott vannak az alagsorban rádióamatőrök, és van egy raktár ahova egyszer belestem, hát ott volt minden, talán valaki pont meg akar szabadulni egy doboztól
![]()
Hello Mindenkinek! Létezik-e olyan szkóp,amiben bele van szerelve a leválasztó trafó?
Erről lenne szó :Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2015
A szkópnál nem feltétlen lesz probléma abból, ha nincs leválasztó trafó. A szkóp házán rajta van a GND. Vagyis, ha a mérőfej klipszét ráteszed a hálózat fázisára, akkor zárlatot csinálsz, mert a szkópok többsége földelt dobozban van. Tehát, kikötöd a villásdugóból a földet és máris nincs ilyen probléma. Helyette van más, attól, hogy kikötöd a földet, még csatlakozhatsz a hálózat fázisára a GND klipszel. Ekkor inkább ne tapizd a szkóp fém részeit, mert ráz.
A legjobb megoldás, ha nem nézegeted a hálózatot. ( Ronda és kész. ) Ha meg mondjuk egy kapcsi tápot méregetsz, akkor az elé kösd be a leválasztó trafót. Akkor a mérendő kütyüben is lehet turkálni, hiszen nincs a hálózattal sehogyan sem galvanikus kapcsolatban. Ennek sokkal több értelme van, mint a szkóp elé tenni.
Köszönöm,így már világosabb az egész! Tehát akkor a leválasztó trafóra kell kapcsolni a készüléket,amit méregetni akarok.A szkópot pedig a hálózatról kell használni. Ugye jól értelmeztem?
Így van. Szkóp mehet a hálózatról, ha nagyon meg akarod nézni, hogy milyen a hálózat, akkor nézd meg a pákatrafó kimenetén. Szerezz be egy kikowatt körüli 220/220 körüli trafót, leteszed az asztal alá, felkábelezed és már mehet is biztonságosan a mindenféle mérés, élesztés.
Annyit hozzátennék, hogy a leválasztótrafó kimenetén lévő 230V is életveszélyes, ha ennek a 230V-nak a két pontját megfogod pld. két kézzel, vagy bárhol ember testen keresztül záródik, áram folyik, áramütés lesz. Tehát itt is kell óvatosság.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2015
Igen, Kirchoff III. törvénye... A leválasztó trafónak az a lényege, hogy nincs leföldelve egyik vége sem. Tehát, libeg a levegőben mindkét pontja ( mondjuk szigetüzemben megy ) , legfeljebb a kapacitásokon keresztül szivárgó áramok csíphetnek, de az minimális.
( Nem miattad írom le, hanem tudom, hogy nagyon sok kezdőnek fogalma sincs ezekről a dolgokról.)
Visszafelé már sokszor volt erről szó, hogy leválasztótrafóval biztonságos. Nem tudom a kérdezők -akiknek válaszolunk-, mennyire ismerik az elektronika ezen területét, nehogy nyugodtan megfogja a leválasztó szekunderen a 230V-ot két külön kézzel, mert biztonságosnak mondjuk. Már régebben többször is le akartam írni, csak elmaradt.
Bár aki nem tájékozott kellően ezen a téren, nem is nyúlhat ilyen feszültségű áramkörökbe. A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2015
Tudok óvatos lenni. Engem az érdekel,hogy hány voltot engedhetek bele a szkóp bemenetén?Pl.a multiméternél van méréshatár. Ha mondjuk azt 200mVoltra állítom,és bedugom a 220 Voltra,akkor nyilván durran egyet,és többé nem fog segíteni a mérésben. Na most a szkópnál nincs méréshatár ,ezért lehet-e vele mérni pl.kapcsolóüzemű tápon primért 315 Voltot? Az rendben van hogy kell leválasztó trafó,de az akkor is 320 Volt. Mennyit bír el egy szkóp bemenete?
Mennyit bír a szkóp bemenete, ez típusonként eltérő. Adatlapján szerepel, de gondolom nincs meg. Komoly márkás szkópok (Tektronix, Philips, Hitachi, stb.) 300V - 400V gyári adatok szerint. Ez bemeneti osztó, azaz méréshatár bármely állásában nem okozhat hibát. Védelem van ezekben a szkópokban túlfeszültség esetére.
Egyszerűbb amatőr kategóriás szkópoknál láttam 40V - 100V maximum értékeket. De a dolog ennél egyszerűbb. Mindig 1/10-es osztás állásban használd a mérőfejet. Még a néhány voltos feszültségekhez is jó, csak ennél kisebbeknél kellhet átkapcsolni 1/1 -es osztásra. Másik ok az 1/10 -es osztás használatára. 1/1 -es osztásnál 1Mohm, és 100 - 200pF kapacitású a mérőfej, ami a mérendő pontot eléggé terheli, ezért is jobb kerülni. 1/10 - es osztás állásban pedig csak 10Mohm, és 10 - 20pF kapacitás terheli a mérendő áramkört, lényeges különbség. Ezért van az is, hogy 1/10 állásban 100MHz -es mérőfej 1/1 állásban csak 5MHz -es. Tehát mérőfej 1/10 állásban, nem lehet gond a szkópnak a 320V. Mint visszább is írtam, lényeges a mérőfej maximum feszültsége is. A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2015
Köszi,nagyjából erre voltam kíváncsi. 1/10-es osztóval akkor ezek szerint nyugodtan mérhetem a tápot. És pl porszívóknál van fordulat szabályozás 220 Volton. Ezt is nyugodtan mérhetem,és nézegethetem a jel alakokat. A mérő fej ami nekem van,az 1/10-es..
Még egy kérdés! A kapcsolóüzemű tápnál ugye a pwm kitöltés gyorsan változik. Hogyan tudom analóg szkóppal ezt a változásokat kimutatni,mivel csak akkor tudom leolvasni a képet(eredményt) ha megáll.Ez pedig akkor lehet,ha állandóan ugyanazt a jelet rajzolja ki. De ha szabályzáskor állandóan változik a pwm,akkor eltérő a kirajzolt jel is.Ezt hogyan lehet láthatóvá tenni? Mivel olyan gyorsan nem lehet a változásokat szemmel lekövetni. Remélem érthető a kérdésem?
A 320V 1/10 osztású mérőfejjel nem okozhat gondot. Olyan gond lehet, sőt biztosan lesz is, hogy a vártnál jóval nagyobb feszültségtüskék lehetnek valami akármi kapcsolóüzemű áramkörben. Esetleg 600V - 800V is. Nem lehet tudni. Biztosabb lenne 1/100 osztású, 1000V feszültségtűrésű mérőfej használata ilyen jellegű áramkörökben.
Változó PWM jelek analóg szkópon. Hát egyetlen amit tenni lehet, hogy nagyobb fényerőre állítva picit tovább világít a kirajzolt vonal. És a "Hold Off" hosszabb időre állítva, hogy később jöjjön a következő rajzolás a képernyőre, ne maszatolják el a gyors egymás utáni eltérő jelalakok. Tehát így ritkább kirajzolással jobban kivehetők az egyes lefutások jelalakjai. A képernyőn csak tárolós szkópon marad ott a jelalak. A megoldás digitális szkóp lenne. Ott megállítható a kép, és lehet jelentősen nyújtani, részleteket kinagyítani, így vizsgálni.
Szkópok bemenete mellé oda szokták írni a maximum feszültséget, és a mérőfejekre is általában rá van írva. Megvannak-e ezek az értékek. Akkor tudnánk biztosabbat.
Én szkópomnál ismert a 400V max. bemeneti feszültség, és az 1/10 mérőfejnél 1000V. Ebből tudom, hogy 1000V -ot ráadhatok.
A szkópon nem ír semmit a bemenetnél. A mérő fejen sem. 12 Voltos akksinál néztem a feszt szkóppal,és ez 10-ed részét mutatta. De a szkóp trafóval csatlakozik a hálózatra,akkor minek kell külön leválasztó trafó?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |