Fórum témák
» Több friss téma |
Fontos: PICKit2 klón építése tanácsok
Bocs elírtam az 5. láb mindig nulla, ha kiveszem a 100 ohmot. A 6.-ra megy a poti ha teljesen le van tekerve akkor 3,3V, ha a poti bármilyen más helyzetbe van akkor 0,93V a 7. láb.
Szia!
- Ugye 18F2550 kontroller nélkül mérsz? - A 6. láb körül keress zárlatot, forrhidat. Ha a potenciométert letekered, akkor a 6. lábon is le kell menjen a feszültség. - Ha az R31 100 Ohm -ot kiveszed, akkor R41 lezátja a Q1 -et, z 5. lábra 0V kerül R6 -on keresztül. A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2013
Ha a fet gate-jére teszem a potit ha le van tekerve 0V-ra akkor a kimenet 5V, 5V-nál 0V 4V-nál kezd kinyitni 0,4V 3,8V-nál 2,3V a fet kimenete. Próbáljam meg kicserélni az erősítőt?
Helló. Persze kontroller nélkül sőt még U5P sincs bent. A 6. lábon lemegy a feszültség a kimenetre írtam a feszültségeket a 7. lábra a 3,3V-ot és a 0,93V-ot tehát ha 0V a 6. láb akkor a 7. lábon van 3,3V ha feljebb tekerek egy picit is ugrik 0,93V-ra.
Mekkora a feszültség a 5. lábon, ha a 6. lábon 3.3V van és ha feljebb tekersz egy picit?
Egy fénykép is segítene. A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2013
Az 5. lábon mindig nulla vagy tegyem vissza a 100 ohmos ellenállást? Még mindig ki van véve.
Kösd földre a Q1 gate -ját. Mérd meg Q1 Drain -jén a feszültséget (közel 5V a jó érték), valamint az erősítő 5. lábán (2.5V körüli a jó érték).
Szüntesd meg Q1 Gate födlre kötését. Tedd vissza a R31 -et. A potenciométeren állíts be 1.65 V -ot a 6. lábra. Mért meg Q1 Drain -jén a feszültséget (3.3V a jó érték), valamint az erősítő 5. lábán (1.65V a jó érték).
Képek itt. Úgy látszik, hogy 2 átkötés nincs betéve de valójába be van csak a panel másik oldalán, az ic tok alatt nem akart elférni így hát szigetelt vezetékkel oldottam meg a panel alján. (5 átkötés van úgy látom.)
Vacsi után megcsinálom amit írtál.
Szia!
Mik a mérési eredmények? C23 -at vedd ki, LM358 -hoz nem kell.
Helló.
Kivettem a c23-at. Elvégeztem mindent amit mondtál és pontosan annyi minden amit írtál ekkor a 7. lábon 4,06V van, minden más annyi amennyit írtál. Ha eltekerem a potit 2.53V-nál kezdődik az, hogy a kimenet lemegy 3,8V-ra majd 2,54V-nál a kimenet leugrik 0,93V-ra, ez egészséges dolog?
Ha tekergetem a potit akkor az 5. és 6. lábon a feszültség együtt fut 0V-tól egészen 2,53V-ig itt megáll az 5. lábon a feszültség a 6. lábon meg ahogy tekerem tovább a potit megy felfele.
A dainen ugyan szabályozható most már a táp 0-5V-ig, de a poti ekkor 0-2,53V-ig megy, efölött már marad tápon. Tehát a dain eléri a tápot amint a poti által leosztott feszültség eléri a 2,53V-ot. A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2013
Szia!
Az USB tápja 5V, az R5 és R6 egy feszültség felezőt alkot. Tehát, ha a 6. lábra 2.5V -ot adsz, akkor a kimenetnek (Q1 Drain) 5V -ra kell beállnia. Ezt csak megközelíteni tudja. Ha tovább emeled a 6. lábon a feszültséget, a kimenet már nem tudja ezt követni, a hurok felszakad, az erősítő tovább nyitná a FET -et, de attól nem emelkedik a kimeneti feszültség... Ez a fokozat jól működik. A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2013
Helló.
Ok, kösz a segítséget. Így kapcsolási rajz nélkül kicsit elveszve érzem magam. Az 1n5819 diódához menő tüske lenne a Vdd gtg? Ott 0-4,8V-ig megy a fesz, gondlom az is oké. A PGC, PGD és az AUX jeleket illetve avpp-t hogy lehet kipróbálni? A leírásban kicsit szűkszavú voltál vagy legalább is aki nincs tisztában teljesen az áramkör működésével annak kicsit nehézkes a teszt elvégzése. Persze részben ez inkább az én hibám, mondjuk egy kapcsolási rajz lehet segítene. A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2013
Idézet: „Így kapcsolási rajz nélkül kicsit elveszve érzem magam” PICKit2 User's guide avagy továbbfejlesztett PICKit2.5 rajza... Ha már nincs rajta nagy hiba, a firmware 2.32.00 beprogramozva indítani. A saját kezelő programjában a Tools / Troubleshoot menüpont végigmérése legalább voltmérővel. A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2013
Akkor érdemes még valamit megnézni mielőtt felprogramozom, beteszem a mikrokontrollert és a géphez csatlakoztatom?
A J5 és J6 jumpert kell csak berakni ugye? A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2013
J6: Még sohasem használtam zárva. A MCLR -t a cél rendszernek kell a Vdd -re húzina.
J5: A Vpp méréséhez, kalibrlálásához természetesen zárni kell.
A Vpp-t már csak a pc-re kötve tudom vizsgálni gondlom? Akkor nincs más hátra mint, hogy összerakom az egészet és a gépre kötöm? (Még felprogramozom a 18f2550-et)
Felprogramoztam a picet a 14. lábon 3,3V megvan ezek szerint köthetem a gépre? Eddig úgy néz ki minden ok, semmi sem melegszik.
Kötheted. Amúgy mi volt végül a gondja a vdd szabályozásnak?
Hát nem tudom elvileg jó volt, gyakorlatilag szerintem az is gond lehetett, hogy az irf-nek készült nyák lábainak a tördelhető tüskesor lábait tettem és a lemezes ic foglalat érintkezői kiakadtak és kicsit moccanhatott benne. Kicsit állítottam rajta mielőtt Hp41C leírtam miket mérjek meg. (Lehet bele is fogom forrasztani és kiveszem az ic foglalatot vagy valahogy jobban kéne rögzíteni, mert nem túl stabil.)
Ha jól látom akkor ilyen sorrendbe vannak a kivezetések a nyákon:
VPP VDD GND PGC PGD AUX Csak azért kérdezem, mert amit Hp41C linkelt kapcsolási rajzot nem látszik rajta semmi annyira pici. (A user's guide-ba elég sematikus kapcsolási rajzot találtam.)
Szia!
A User's Guide mindennek az alapja. Sajnos az ikont linkeltem, nem azt a képet, amiből a fórum az ikont készítette. Keresd meg a PICkit2 továbbfejlesztetése topikban. (Csak 5 lap.)
Helló.
Most tesztelem, a pickit2-t. Azt vettem észre, hogy a vpp tesztnél ha az MCRL On-ra vagy Off-ra kattintok mindegy melyikre a Vpp kimenet lemegy nullába utána mindegy melyiket nyomom ott is marad amíg meg nem nyomom a test gombot akkor visszajön a 11,7V. Ha ezután a nextre kattintok a narancs led világít tovább, igaz a vpp 0V. Ez normális dolog? Minden más ok, feszültségek, állítások minden a határértéken belül van és kalibrálva van.
Szia!
A Vdd és a Vpp csatlakozó közé tegyél 10k ellenállást. Ha MCLR On, akkor közel 0V -ot kell mérj, ha MCLR Off, akkor Vdd körülit. Normásik.
Egyébként a 10k ellenállást a céláramkörnek kell tartalmaznia? (csak most nem volt céláramkör)
Sziasztok!
Megépítettem a Watt-féle SMD-s pickit2 klónt, de amikor kipróbáltam hibába ütköztem. A Pickit2 programban elindítom a Troubleshoot-ot és az első lépésben a Verify VDD-nél azt a hibát kapom, hogy külső feszültséget érzékelt a VDD pin-en, 3 volt körüli értéket. Amikor megnyomom a recheck-et, az érzékelt feszültség esik. A multiméter is ezt mutatja. Ha nem nyomkodom a recheck-et, a feszültség stabilan áll. Ha eleget esett feszültség, a program tovább lép a VDD beállítására. Ez rendben megy. Itt ha visszalépek vagy újraindítom az ellenőrzést, megint külső feszültséget érzékel, annyit amennyit beállítottam VDD-nek az előbb. Szerintetek mi lehet a hiba oka?
Ha nem tetted volna meg, mosd le a gyantát, ellenőrizd az ellenállásokat. Esetleg tegyél fel valami jó képet a két oldaláról.
A panel két oldalát több ponton is össze kell kötni. Egyrészt a beültetett alkatrészek lábait mindkét oldaon beforrasztva, másrészt a furatokba rövid vezetékdarabokat mindkét oldalról beforrasztva.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |