Fórum témák
» Több friss téma |
Ezek szerint eldöntötted, arduinó
És akkor mi is a kérdés?
Szép jónapot Mindenkinek
Szoftveres segitséget kérek: felraktam a málnára a minidlna-t, a samsung tv-m csak a filmeket látja az mp3 fájlokat nem tudom előcsalni Köszi
És mi volt a probléma?
Nekem az a bajom a miniDLNA-val, hogy valamiért nem minden file-t(filmet) látok, ha csatlakozom hozzá pl egy másik raspberryvel.
Sziasztok!
Egyik barátomnak van egy Raspberry Pi 2-je. Ő maga nem túlzottan ért az elektronikához, ezért engem kért meg, hogy segítsek neki. Egy olyan kapcsolást szeretne, amelyik lekapcsolja a Raspberryt. Ha ad neki egy leállítás parancsot, az rendben van, a Raspberry leáll, de még mindig kap áramot. Én nem nagyon értek ehhez az oldalához, gondolom a Power LED lehet ami még ilyenkor fogyaszt. A komparátoros topikban összehoztunk egy kapcsolást (csatoltam). Az elképzelés az lenne ezzel, hogy a FET kapcsolja a Raspberry áramát a Sönt ellenálláson és a Schottky diódán átfolyó áram függvényében. Most kb. 10-20mA-re szántam, de ha több ez a leállás utáni áram, nyilván módosítjuk. Szóval, ha 10-20mA vagy kevesebb áram folyik rajta, a komparátor átbillen és a FET megszakítja a tápot. Ha több, akkor pedig a FET zár és mehet a táp. Az elinduláshoz meg ott van a nyomógomb, hogy el lehessen indítani a Raspberryt. A kérdés az lenne, hogy ez a kapcsolás ilyen módon mennyire lehet veszélyes az eszközre nézve? Alkalmazható lenne-e így vagy felejtős az egész? Köszi szépen a segítséget!
Én a Pi-m ki-be kapcsolását ezzel oldottam meg: IR ki-be kapcsoló
A Tv-m egy nem használt gombjára állítottam be, és hibátlanul működik évek óta.
Köszi a tippet. Sajnos nálunk a PIC itt nem opció és nem akar 12V-ot is odavezetni neki, mert külön be lenne dobozolva az egész és csak az 5V-ra akar hagyatkozni.
Én ha magamnak csinálnám lekapcsolnám simán egy kapcsolóval és kész, de ő máshogy szeretné A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2015
Szia.
Nem kell 12V hozzá, használhat 5V-os relét is, én is így használom. még külön táp sem kell neki, a Pi saját tápja adja neki a delejt. Én úgy csináltam meg, hogy egy mobil töltő USB kábelét kettévágtam, és közé építettem be.. Közben meg is találtam
A raspin kijelölve egy portot kimenetnek, ezt lehetne szoftveresen beállítani magasra ha beindul, kikapcsolásnál meg 0V lehetne. Ezzel egy jelfogó vezérelhető. A jelfogó adná a tápot a PI-nek. induláskor a jelfogó érintőjét egy időre rövidre zárva elindul, szoftveres leállításnál pedig kikapcsolja a jelfogót, esetlegesen kis késleltetéssel, tehát megszűnik a tápja.
Hali!
Ez egy jó téma a Raspberry Pi-vel, mert alapból nem lehet kikapcsolni, vagy standbyba tenni. Ha nem futtatsz semmilyen programot, akkor is eszik rendesen, mert megy a CPU. Akármilyen mellékáramkört teszünk bele, a figyelő elektronika valamennyi áramot felvesz, hacsaknem relével, vagy kapcsolóval galvanikusan le nem választod (akár a hálózatról, vagy akksiról), a legfrappánsabb megoldást proba kolléga írta. Ebben az esetben viszont csak manuálisan lehet bekapcsolni, ami kissé nehézkes. A másik negatívum, hogy bekapcsolás után meg kell várni, amíg a RasPi bootol és esetleg elindítja a programokat. Amit csináltam, a netrádiónál, ez igazán zavaró lenne, ezért csak a python programot állítom le, meg a display világítást, de a kényelemért cserébe párszáz milliampert fogyaszt, ha leállítom is. Találtam szoftveres megoldásokat, de még nem próbáltam ki, hátha nektek segít... Ez lekapcsolja az USB-Ethernet hubot, ami állítólag a legtöbbet fogyasztja. Bővebben: Link
Köszönöm a tippet!
Valami ilyesmire gondoltál? Azért választottam Schottky diódát, mert azon kicsi a feszültség veszteség, de így a kondi nem hatna vissza a kimenetre. Egy pár másodpercet azért késleltet szerintem így az az 100µF-os kondi. Bázisellenállás értéke megfelelő lehet, már ha így működhet a dolog? Köszi szépen! A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2015
Köszönöm, megmutatom, a szoftveres része az ő terepe jobban, úgyhogy majd megmutatom neki.
Ebben a felállásban biztosan nem késleltet semmit a kondi, mert a töltőáramát semmi nem korlátozza. Esetleg ha az ellenállás után tennéd, ott már hatásos lenne, de én tennék akkor még bele egy plusz ellenállást, a bázisáram korlátozása miatt. A dióda lehet sima is, mert a rajta eső 0,6V nem sokat befolyásolja a működést, talán valamennyit növel az időzítésen.
Ami esetleg még működhetne, a nyomógomb helyett kapcsolót tenni, a jelfogó csak a kapcsoló kikapcsolástól a szabályos leállás végéig adná a tápot.Így lehet a te kapcsolásod teljesen jó lenne, (persze csak a plusz ellenállás beépítése után, mert így a kimenet gyorsan meghalna.)
Idézet: „Ebben a felállásban biztosan nem késleltet semmit a kondi, mert a töltőáramát semmi nem korlátozza.” Max a port kimeneti ellenállása, ami azért nem olyan kis érték lehet ahhoz, hogy egy 1000 µF-os kondit 0 idő alatt töltsön fel ( hiszen pár mA-t lehet belőle kivenni!) ! Az más kérdés, hogy ez nem biztos, hogy jót tesz a portnak !
Némi szépséghiba, a kapcsolóra nem fog leállni, lehet egy kettős kapcsoló kellene, aminek a másik oldala jelzné a RASPINAK leállás.
Vagy kicsit bonyolítva egy 555 vezérelné a jélfogót , a nyomógomb indulásig tartó meghosszabbítására. (esetleg a leállási késleltetéshez.)
Ebben igazad van, én sima tápfeszre kötött tranyóra gondoltam. Valóban, ha a portnak van "kimenőellenállása" akkor úgy működhet a késleltetés.
Javítottam!
Így már jó lehet? Én úgy gondoltam, hogy a kapcsolót felnyomja, addig azon kap áramot, aztán amikor a GPIO-ról jön a jel, a tranzisztor működteti a relét, és ha az "kattan" le lehet kapcsolni a a kapcsolót, mert a relé már végzi a táplálást, a szofteveres leállításnál meg ha megszűnik a GPIO-s jel, akkor a feltöltött kondival egy pár másodperc után leold a relé és így a táp. Remélem jól gondolom, de ki tudja 555-be én is gondolkodtam, mert akkor végül is úgy lehetne indítani, mint egy PC-t, gombnyomásra, az kitartja a jelet amíg megjön a GPIO-ról. Bár ekkor két diódán párhuzamba kellene tenni két diódán keresztül egy 555 monostabilt meg ezt a kapcsolást (ha ez így most jó persze)?
Hogy jó-e eldönti a próba, kárt már szerintem nem okoz.
Sziasztok,
Van egy INA219 feszűltség,áramerősség és teljesîtmény mérő szenzorom. Az Istennek nem tudom használni raspberry pi 2vel. Minden aegítséget szívesen vennék elméletileg i2c bust használ..... A segítségeket előre is köszönöm
Szia!
Nálam működik, valóban I2C-t használ. A Raspi-config-ban az I2C engedélyezve van? Próbáltál már egyéb I2C eszközt? Az i2cdetect -y 1 'látja' , ha jól emlékszem 40. címen van. Az /etc/modprobe.d/raspi-blacklist.conf- ban a '#blacklist i2c-bcm2708' utasítás engedélyezve van?
Volt hogy a Raspi i2c-je túl gyors volt,
etc/modprobe.d/raspi...conf #blacklist spi-bcm2835 #blacklist i2c-bcm2835 options i2c_bcm2708 baudrate=32000 talán ez segített rajta.
Szia,
Hozzá tartozik az igazsághoz, hogy a program részéhez nem nagyon értek. Igazából az lenne nagy segítség nekem, hogy ha letudnád írni (vagy valaki aki már foglalkozott ezzel a szenzorral) lépésről lépésre a szenzor működését a beüzemeléstől a folyamatos adat lekérdezésig. Nagyon nagy segítség lenne......igazàból egy napforgatót építek.ahhoz lenne a szenzor monitorozni, a többi részével már nagyjából megvagyok, ha esetleg lenne rá igény felraknám ide is Köszönöm szépen a segítséget előre is .....
Szia!
Bocsi de előzőleg írtam, kérdeztem dolgokat. Azon kellene elindulni, de nem is reagált rá. Az első engedélyezni, beállítani a raspi I2C bust, utána jöhet a progi része. Egyébként milyen programnyelven akarod használni?
Szia!
Még egy fontos, ami kimaradt az előzőekből: Az etc/modules file tartamának valahogy így kell kinézni: snd-bcm2835 i2c-dev ha óra modult használsz: rtc-1307 ha spi bust használsz: spi-dev ezek a bejegyzések alapból ki vannak maszkolva # nano etc/modules utasítással szerkeszthető (pi könyvtárból)
Szia, bocsi annyira nem szoktam forumozni köszi a segítséget az i2c engedélyeztem a configban pythonban szeretném megoldani, de szedtem le komplett programot is,de nem működik vele
Amúgy erről a szenzorrol van szó: Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2015
Szia beszélte a boltal akitől vettem, azt mondja,hogy az i2c árvariálták.
Ezt találtam hozzá neten : Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2015
Szia!
Nekem is raspi2 van jelenleg. Én nem tapasztaltam változást a raspi verzióknál az I2C- esetében. (a bananapi-nál viszont igen, az nem kompatibilis minden tekintetben a raspi verziókkal) A lényeg szerintem az etc/modules és etc/modprobe.d/raspiconfig előzőekben leírt módosításai. majd: apt-get install i2c-tools apt-get install python-smbus Utána megnézni a i2cdetect -y 1 utasítással az i2c eszközök címeit. Az Adafruit honlapjáról pedig letölthetők Python példaprogramok. |
Bejelentkezés
Hirdetés |