Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Raspberry Pi - Málnatopik
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 6, 2013
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 65
(#) pipi válasza tranyo22 hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Ezek szerint eldöntötted, arduinó
És akkor mi is a kérdés?
(#) advisor hozzászólása Máj 31, 2015 /
 
Szép jónapot Mindenkinek
Szoftveres segitséget kérek:
felraktam a málnára a minidlna-t, a samsung tv-m csak a filmeket látja
az mp3 fájlokat nem tudom előcsalni
Köszi
(#) advisor válasza advisor hozzászólására (») Máj 31, 2015 1 /
 
Válasz magamnak
Megoldottam
(#) Lucifer válasza advisor hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Ebből mindenki sokat tanult.
(#) Placi84 válasza advisor hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
És mi volt a probléma?
Nekem az a bajom a miniDLNA-val, hogy valamiért nem minden file-t(filmet) látok, ha csatlakozom hozzá pl egy másik raspberryvel.
(#) jog27 hozzászólása Jún 1, 2015 /
 
Sziasztok!
Egyik barátomnak van egy Raspberry Pi 2-je. Ő maga nem túlzottan ért az elektronikához, ezért engem kért meg, hogy segítsek neki.
Egy olyan kapcsolást szeretne, amelyik lekapcsolja a Raspberryt. Ha ad neki egy leállítás parancsot, az rendben van, a Raspberry leáll, de még mindig kap áramot. Én nem nagyon értek ehhez az oldalához, gondolom a Power LED lehet ami még ilyenkor fogyaszt.
A komparátoros topikban összehoztunk egy kapcsolást (csatoltam). Az elképzelés az lenne ezzel, hogy a FET kapcsolja a Raspberry áramát a Sönt ellenálláson és a Schottky diódán átfolyó áram függvényében. Most kb. 10-20mA-re szántam, de ha több ez a leállás utáni áram, nyilván módosítjuk. Szóval, ha 10-20mA vagy kevesebb áram folyik rajta, a komparátor átbillen és a FET megszakítja a tápot. Ha több, akkor pedig a FET zár és mehet a táp. Az elinduláshoz meg ott van a nyomógomb, hogy el lehessen indítani a Raspberryt.
A kérdés az lenne, hogy ez a kapcsolás ilyen módon mennyire lehet veszélyes az eszközre nézve? Alkalmazható lenne-e így vagy felejtős az egész?
Köszi szépen a segítséget!
(#) kocsgab002 válasza jog27 hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Én a Pi-m ki-be kapcsolását ezzel oldottam meg: IR ki-be kapcsoló
A Tv-m egy nem használt gombjára állítottam be, és hibátlanul működik évek óta.
(#) jog27 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Köszi a tippet. Sajnos nálunk a PIC itt nem opció és nem akar 12V-ot is odavezetni neki, mert külön be lenne dobozolva az egész és csak az 5V-ra akar hagyatkozni.
Én ha magamnak csinálnám lekapcsolnám simán egy kapcsolóval és kész, de ő máshogy szeretné
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2015
(#) kocsgab002 válasza jog27 hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Szia.
Nem kell 12V hozzá, használhat 5V-os relét is, én is így használom. még külön táp sem kell neki, a Pi saját tápja adja neki a delejt. Én úgy csináltam meg, hogy egy mobil töltő USB kábelét kettévágtam, és közé építettem be..
Közben meg is találtam
(#) proba válasza jog27 hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
A raspin kijelölve egy portot kimenetnek, ezt lehetne szoftveresen beállítani magasra ha beindul, kikapcsolásnál meg 0V lehetne. Ezzel egy jelfogó vezérelhető. A jelfogó adná a tápot a PI-nek. induláskor a jelfogó érintőjét egy időre rövidre zárva elindul, szoftveres leállításnál pedig kikapcsolja a jelfogót, esetlegesen kis késleltetéssel, tehát megszűnik a tápja.
(#) t0bi válasza jog27 hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Hali!
Ez egy jó téma a Raspberry Pi-vel, mert alapból nem lehet kikapcsolni, vagy standbyba tenni. Ha nem futtatsz semmilyen programot, akkor is eszik rendesen, mert megy a CPU. Akármilyen mellékáramkört teszünk bele, a figyelő elektronika valamennyi áramot felvesz, hacsaknem relével, vagy kapcsolóval galvanikusan le nem választod (akár a hálózatról, vagy akksiról), a legfrappánsabb megoldást proba kolléga írta. Ebben az esetben viszont csak manuálisan lehet bekapcsolni, ami kissé nehézkes.
A másik negatívum, hogy bekapcsolás után meg kell várni, amíg a RasPi bootol és esetleg elindítja a programokat.
Amit csináltam, a netrádiónál, ez igazán zavaró lenne, ezért csak a python programot állítom le, meg a display világítást, de a kényelemért cserébe párszáz milliampert fogyaszt, ha leállítom is.
Találtam szoftveres megoldásokat, de még nem próbáltam ki, hátha nektek segít... Ez lekapcsolja az USB-Ethernet hubot, ami állítólag a legtöbbet fogyasztja.
Bővebben: Link
(#) jog27 válasza proba hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Köszönöm a tippet!
Valami ilyesmire gondoltál? Azért választottam Schottky diódát, mert azon kicsi a feszültség veszteség, de így a kondi nem hatna vissza a kimenetre. Egy pár másodpercet azért késleltet szerintem így az az 100µF-os kondi.
Bázisellenállás értéke megfelelő lehet, már ha így működhet a dolog?
Köszi szépen!
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2015
(#) jog27 válasza t0bi hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Köszönöm, megmutatom, a szoftveres része az ő terepe jobban, úgyhogy majd megmutatom neki.
(#) Barni87 hozzászólása Jún 1, 2015 /
 
Sziasztok!

ATX jellegű működésre van itt egy jó kis oldal:
ATX-Raspi
(#) JZoli válasza jog27 hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Ebben a felállásban biztosan nem késleltet semmit a kondi, mert a töltőáramát semmi nem korlátozza. Esetleg ha az ellenállás után tennéd, ott már hatásos lenne, de én tennék akkor még bele egy plusz ellenállást, a bázisáram korlátozása miatt. A dióda lehet sima is, mert a rajta eső 0,6V nem sokat befolyásolja a működést, talán valamennyit növel az időzítésen.
(#) proba válasza jog27 hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Ami esetleg még működhetne, a nyomógomb helyett kapcsolót tenni, a jelfogó csak a kapcsoló kikapcsolástól a szabályos leállás végéig adná a tápot.Így lehet a te kapcsolásod teljesen jó lenne, (persze csak a plusz ellenállás beépítése után, mert így a kimenet gyorsan meghalna.)
(#) kissi válasza JZoli hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Idézet:
„Ebben a felállásban biztosan nem késleltet semmit a kondi, mert a töltőáramát semmi nem korlátozza.”

Max a port kimeneti ellenállása, ami azért nem olyan kis érték lehet ahhoz, hogy egy 1000 µF-os kondit 0 idő alatt töltsön fel ( hiszen pár mA-t lehet belőle kivenni!) ! Az más kérdés, hogy ez nem biztos, hogy jót tesz a portnak !
(#) proba válasza proba hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Némi szépséghiba, a kapcsolóra nem fog leállni, lehet egy kettős kapcsoló kellene, aminek a másik oldala jelzné a RASPINAK leállás.
Vagy kicsit bonyolítva egy 555 vezérelné a jélfogót , a nyomógomb indulásig tartó meghosszabbítására. (esetleg a leállási késleltetéshez.)
(#) JZoli válasza kissi hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Ebben igazad van, én sima tápfeszre kötött tranyóra gondoltam. Valóban, ha a portnak van "kimenőellenállása" akkor úgy működhet a késleltetés.
(#) jog27 válasza proba hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Javítottam!
Így már jó lehet? Én úgy gondoltam, hogy a kapcsolót felnyomja, addig azon kap áramot, aztán amikor a GPIO-ról jön a jel, a tranzisztor működteti a relét, és ha az "kattan" le lehet kapcsolni a a kapcsolót, mert a relé már végzi a táplálást, a szofteveres leállításnál meg ha megszűnik a GPIO-s jel, akkor a feltöltött kondival egy pár másodperc után leold a relé és így a táp.
Remélem jól gondolom, de ki tudja

555-be én is gondolkodtam, mert akkor végül is úgy lehetne indítani, mint egy PC-t, gombnyomásra, az kitartja a jelet amíg megjön a GPIO-ról. Bár ekkor két diódán párhuzamba kellene tenni két diódán keresztül egy 555 monostabilt meg ezt a kapcsolást (ha ez így most jó persze)?
(#) proba válasza jog27 hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Hogy jó-e eldönti a próba, kárt már szerintem nem okoz.
(#) Sarijo hozzászólása Jún 6, 2015 /
 
Sziasztok,
Van egy INA219 feszűltség,áramerősség és teljesîtmény mérő szenzorom. Az Istennek nem tudom használni raspberry pi 2vel. Minden aegítséget szívesen vennék elméletileg i2c bust használ.....
A segítségeket előre is köszönöm
(#) Pepebá válasza Sarijo hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Szia!
Nálam működik, valóban I2C-t használ.
A Raspi-config-ban az I2C engedélyezve van?
Próbáltál már egyéb I2C eszközt?
Az i2cdetect -y 1 'látja' , ha jól emlékszem 40. címen van.
Az /etc/modprobe.d/raspi-blacklist.conf- ban a '#blacklist i2c-bcm2708' utasítás engedélyezve van?
(#) proba válasza Pepebá hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Volt hogy a Raspi i2c-je túl gyors volt,
etc/modprobe.d/raspi...conf
#blacklist spi-bcm2835
#blacklist i2c-bcm2835
options i2c_bcm2708 baudrate=32000
talán ez segített rajta.
(#) Sarijo válasza proba hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Szia,
Hozzá tartozik az igazsághoz, hogy a program részéhez nem nagyon értek. Igazából az lenne nagy segítség nekem, hogy ha letudnád írni (vagy valaki aki már foglalkozott ezzel a szenzorral) lépésről lépésre a szenzor működését a beüzemeléstől a folyamatos adat lekérdezésig. Nagyon nagy segítség lenne......igazàból egy napforgatót építek.ahhoz lenne a szenzor monitorozni, a többi részével már nagyjából megvagyok, ha esetleg lenne rá igény felraknám ide is

Köszönöm szépen a segítséget előre is .....
(#) Pepebá válasza Sarijo hozzászólására (») Jún 8, 2015 /
 
Szia!
Bocsi de előzőleg írtam, kérdeztem dolgokat. Azon kellene elindulni, de nem is reagált rá.
Az első engedélyezni, beállítani a raspi I2C bust, utána jöhet a progi része. Egyébként milyen programnyelven akarod használni?
(#) Pepebá válasza Sarijo hozzászólására (») Jún 8, 2015 /
 
Szia!
Még egy fontos, ami kimaradt az előzőekből:
Az etc/modules file tartamának valahogy így kell kinézni:

snd-bcm2835
i2c-dev

ha óra modult használsz:
rtc-1307

ha spi bust használsz:
spi-dev

ezek a bejegyzések alapból ki vannak maszkolva #
nano etc/modules utasítással szerkeszthető (pi könyvtárból)
(#) Sarijo válasza Pepebá hozzászólására (») Jún 8, 2015 /
 
Szia, bocsi annyira nem szoktam forumozni köszi a segítséget az i2c engedélyeztem a configban pythonban szeretném megoldani, de szedtem le komplett programot is,de nem működik vele
Amúgy erről a szenzorrol van szó:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2015
(#) Sarijo válasza Pepebá hozzászólására (») Jún 8, 2015 /
 
Szia beszélte a boltal akitől vettem, azt mondja,hogy az i2c árvariálták.
Ezt találtam hozzá neten :
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2015
(#) Pepebá válasza Sarijo hozzászólására (») Jún 8, 2015 /
 
Szia!
Nekem is raspi2 van jelenleg. Én nem tapasztaltam változást a raspi verzióknál az I2C- esetében. (a bananapi-nál viszont igen, az nem kompatibilis minden tekintetben a raspi verziókkal)
A lényeg szerintem az etc/modules és etc/modprobe.d/raspiconfig előzőekben leírt módosításai.
majd:
apt-get install i2c-tools
apt-get install python-smbus

Utána megnézni a i2cdetect -y 1 utasítással az i2c eszközök címeit.
Az Adafruit honlapjáról pedig letölthetők Python példaprogramok.
Következő: »»   14 / 65
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem