Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   107 / 244
(#) zitzaki hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Sziasztok!
Most barátkozok Klinger hangdoboz építés című könyvel. Az lenne a kérdésem hogy ha én ezt a könyvet elolvasom illetve értem is képleteket mindent és tudok számolni is meg tudok tervezni egy reflex vagy band pass dobozt normálisra? Meg ha esetleg valaki tudna nekem segíteni egy Dyanacord f18 as ládát behangolni azt is szívesen fogadnám.
Köszi szépen előre is a segítséget.
(#) cooper85 hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Üdvözletem!

Lenne egy elméleti kérdésem. Kaptunk egy elég régi (Poly voice WX) keverőt és arra szeretném rákötni a gitárt. Ezt az XLR csatlakozós mikrofon bemeneten kellene, vagy a line-in bemeneten? Nézegettem az interneten sematikus rajzokat, ott közvetlenül a gitárból megy a kábel, csak nem mutatja, hogy hova. Annyi, hogy a fantomtáp ment ki benne, de gondolom ehhez nem kell.
(#) BiGyula válasza cooper85 hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Az XLR bemenetnek túl alacsony az impedanciája, de jelerősség tekintetében elképzelhető, hogy jobb választás lesz, mivel 20dB-vel nagyobb az érzékenysége, de ha a keverő előfokának elég nagy a gain átfogása, akkor a line in tökéletes lesz. Pláne, ha kellpően nagy jele van a gitárnak...Bár keverőre gitárt kötni vonalból...Pfff...Apám...Az nagyon gáz... Szerezz egy alapot!
(#) cooper85 válasza BiGyula hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Azért kérdezem, hogy pontosan hogyan is kellene. Kielégítő magyar leírást nem találtam róla. Vannak effektpedálok, van egy Peavey erősítő. Ennek a hátulján van: send, return, pre amp out, pwr amp in csatlakozók.
(#) gida hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok
Kellene kis segítség hogy egy SAL SPA3040-nek mekkora hány literes láda kellene ,hogy normális elfogadható hangja legyen
top ládában de ugyanakkor plusz mélyláda nélkül is jól szóljon.
Előre is köszi a segítséget.
(#) lac08 válasza BiGyula hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
"bárkinek van elfekvőben, kérem, hogy értesítsen akár itt, akár *"

Itt nem tudtam értesítést küldeni, mert a moderátor üzletelés gyanujával szinte azonnal levakart, a * jelzés meg a mondat végén mi a szösz?

Nekem ilyenjeim vannak. Ha érdekelne, a részleket majd máshol megbeszélhetjük.

P1147941.JPG
    
(#) BiGyula válasza lac08 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Köszönöm, de sikerült szereznem. Már plusszos is vagyok belőle...
(#) BiGyula válasza cooper85 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Értem. általában a Peavey cuccokon úgy szokták megoldani a kimenetet, hogy a nyers jelet küldi ki a preamp out, és az FX send is. Ezzel az a baj, hogy bár az EQ után van kötve, de a tányér saját karaktere nem érződik a soundon. Tehát ilyen esetben a legjobb megoldás a mikrofonozás az értelmes gitárhangzás megteremtéséhez. Ha a Preamp out kimenetről küldi a jelet az alap, akkor a jel nem megy tovább a végfok felé a kombón, Tehát, ha feltétlenül a keverőt akarod használni, akkor a send kimenetet használd!
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Hello! Nem tudom jó helyen teszem e fel a kérdésemet. Az a helyzet, hogy hétvégén kell csinálnom egy születésnapi bulit. Az erősítőt és a hangládákat is én készítettem. A részvevők szeretnének karaokézni. Nos a hangládába MNC hangszórók vannak, Noir II. és egy-egy Dome sugárzó. A kérdés az, hogy merjem e használni ilyen célra? Köszönöm!
(#) V.Cs. válasza cooper85 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
A Gyula jól mondja!
De azért meg lehet csinálni gitárt vonalból!

Ha van valami effekt/torzító pedálod az meg fogja hajtani a bemenetet.

DE! Arra viszont vigyázz, hogy ha kiadod a fantom tápot akkor a +48V kinyírja az effektpedálod!

Szóval legalább egy D.I. box és akkor meg van oldva az impedancia illesztés is.
(#) BiGyula válasza V.Cs. hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Így van!
(#) V.Cs. válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Jan 15, 2012 / 1
 
Azért valami infót adhatnál még...
Ami gond lehet az éneknél:
Egyik:
Ha a váltási frekvencia 2 kHz körül van, nagyon sok fog a magasakra menni. És a dóm sugárzók halni fognak.
A másik:
A dinamika. Valahogy - dinamika kompresszorral - kordában kellene tartani. Nem tudom, mekkora a cucc, de 2×200-300W kellene...

Hogy lesz kiszedve az ének?
Legalább fülesbe kellene küldeni az éneklőnek, mert gondolom nem profik lesznek...
Gondolom a szöveg nem lesz kiírva, főleg nem szinkronban.
(#) Keresztes Vitéz válasza V.Cs. hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Az erősítő 2x170W, a hangszórók mindegyike 300W zenei teljesítménnyel rendelkezik. A mélyközepek 12" méretűek. Mikrofon, zene megy a keverőbe, onnan meg az erősítőbe. Hangváltó annyi, hogy a dome előtt van egy kondi. A váltási frekvencia 2 kHz fölött van. Pontosan nem tudom így hirtelen. A szöveg kivetítőről fog menni, karaoke programból. A zene tulajdonképpen a programból jön, tehát abba alapból nincs ének. A program egészen pontosan a vanBasco névre hallgat.
(#) Bassmester válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Jan 15, 2012 / 1
 
Hali!
Ha otthoni zenehallgatásra megfelel a cucc, akkor jó lesz karaokizni bizonyos határokon belül.
A dómokra majd figyelj oda, ne equzzad plafonig a magasat.
A 2 kHz szerintem elég alacsony egy dómnak, jobb lett volna 3,5k körül váltani.
(#) Keresztes Vitéz válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Hello! Na egy megnyugtató válasz, köszönöm szépen! A 3,5 kHz-es váltás nem menne, mert a mély csak 3 kHz-ig tud. Keverő van, amit a zenekarba is használunk. A progi az, de azt írtam, csak módosításban, lehet még nem jelent meg így. Na akkor megnyugodtam, köszönöm!
(#) Bassmester válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Akkor is 3k fölött kéne váltani a magasat ha a mély nem megy magasabbra (erős kompromisszum). Ha hiányos a közép, azon lehet ekuzni, ha meg kinyírod a dómot akkor lehet kidobni
(#) Keresztes Vitéz válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Rendben, meggyőztél, akkor ezen dolgozni fogok
(#) V.Cs. válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
A saját gyári passziv váltóimat (JBL) is áttekertem 2 kHz-ről 3,3kHz-re. Azóta nem cseréltem magasat!
Jó, azóta már aktívban váltom...
Tehát teljesen egyetértek Bassmesterrel!
Én is ezt akartam sugalni, hogy a 2 kHz körüli alacsony lesz...
(#) Keresztes Vitéz válasza V.Cs. hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Értem. Meggyőztetek, úgyhogy változtatni fogok én is. Ezen ne múljon.
(#) ptesza válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
De ne egy sima kondival. Másodrendű váltó kell oda.

Egy kis infó: Azt, hogy meddig tud egy hangszóró azt mindig az adott helyzet dönti el. Nem szakad el mint egy film, hanem jó esetben a váltás meredekségével esik a hangerő . Ha a magas hangszóró is pont olyan meredekséggel fog hangosodni , akkor pont kiegészítik egymást. De mivel az átvitel nem lieáris egyik hanszóró esetében sem így előfordulhat , hogy egészen más meredekségű váltó adja a kívánt meredekséget. De még van pár nagyon fontos dolog amire figyelni kellene...
(#) cooper85 hozzászólása Jan 16, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) onlin hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Sziasztok. A következő a problémám.
Sportrendezvényekre kell hangosítást beszereznem. Kültér, nagy terület ( nagyságrendileg 100x200m). Aktív cuccban gondolkozom, de nem tudom ez megoldható e. Keverőm van. Kb 10-15 hangfal kéne, az úgy megoldható hogy sorba kötöm őket 30-40 méterenként, xlr kábelekkel? A jel nem gyengülne el? RH Sound hangfalakat néztem eddig.. Tippek hogy milyen márkákban gondolkodjak még? Köszönöm!
(#) ptesza válasza onlin hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Bátraké a szerencse. De ha nem is értesz hozzá , még az alapok leg-alapját sem , akkor biztos a bukta.

Ha csak beszédet, és kevés zenebonát kell csinálnod akkor , neked TOP ládák kellenek, nem kell sok darab csak jól átgondoltan kell elhelyezni.
(#) onlin hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Az alapok leg-alapját tudom. Csak ebben nem vagyok biztos hogy a jel elgyengül-e (milyen jelkábel kell, stb) és hogy milyen márkájú hangfalat vegyek...
(#) V.Cs. válasza onlin hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Ezt azért végig kell gondolni! Nem 1000Ft-ról van szó!
És baromira mellé lehet fogni.
Ezt látni kell. Hova lehet felszerelni? Látni kellene a helyszínt, vagy legalább pár képet...
És tényleg, mi lenne? Beszéd? Zene? Minden?
(#) V.Cs. válasza onlin hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
A vonalszintű jel nem fog gyengülni számottevően, ha jó meghajtást és jó kábelt használsz. Egyébként az aktív hangfalaknak van kimenete. Az meg fogja hajtani a következő 40m kábelt. De ha a kábel nagyon gáz, akkor fog csökkeni a magasak hangereje.
Számoljuk! 600m kerület. 30-40 méterenként. 15-20 hangfal! És mindenhova el kell vinned a 230-at is.
RCF-nek is vannak jó aktívjai.
(#) onlin hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
A 100x200 métert elírtam, tehát ez nem a pálya területe hanem az egész rendezvény kb. A pálya területe változó, pl. 40x70m, ide körülbelül 6 hangfal kell szerintem.
Tudom, hogy az RCF-nek vannak jó aktívjai csak nagyon drágák! :S
(#) V.Cs. válasza onlin hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Megnéztem az RH Soundokat.
200-300W kell darabonként.
Az összesen 3000 - 6000W. Ennek ki kell építeni a 230V os hálózatot. Főleg a bekapcsolás lesz gond. Egyszerre, ennyi trafó vagy tápegység. Szét kell osztani. 3×16A "C"-s biztosítékkal védve. Talán elviszi... Főleg 20 darabnál! Fázisonként 7 darab!
(#) ozpecs válasza onlin hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Hasonló méretüt hangosítottunk némi zenei aláfestés plussz főleg szöveg. kb elég volt az 5 RCF aktiv plussz még két egyéb topláda. Mind az aktiv mind a passzivnak vannak előnyei ilyen helyen is, sokkal több kábel kell aktivhoz, és veszélyesebb mert itt azért elég nehéz megfelelően kábelezni. Az aktiv hangfalak kimenete nem erősített jel, csak mintegy párhuzamosan van lekötve a bemenettel, igy természetesen gyengül egy picit a jel de nem számottevő 50-70m-en, és persze minél többet füzöl felannál nagyobb. A zavarjelérzékenység az nő természetesen még a szimmetrikus jelátvitel esetén is és itt csak az lehetséges!!! Könnyen előfordulhat földhurok is ha nem vigyázol.

Ja RH olcsóbb, de kétszer annyi kell belőle mint rcf-ből és akkor már egyszerübb az
(#) V.Cs. válasza ozpecs hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Látod, azt nem tudtam, hogy nem hajtja meg a kimenetet... Mindig tanul az ember!
Következő: »»   107 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem