Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Ha magad akarod a panelt készíteni, akkor tegyél egymás mellé néhány furatot, majd a köztük lévő hidat szakítsd át.
Azért nem mindegy milyenre van az alkatrész kitalálva -a csatlakozóknál ez hangsúlyosan fontos-, mert a rögzítés módja ehhez igazodik. Pl. a Te esetedben ha az érintkezőket beforrasztod, akkor egyáltalán nem biztos, hogy elérted a minimálisan elvárt stabilitást. A direkt panelbe forrasztásra kitalált csatlakozóknál általában vannak egyéb tartókengyelek is, amik szintén forrasztással rögzülnek. Esetleg még kireszelgetheted a panelból a csatlakozó teljes alakját, mert így a saját csavarjával le tudod fogatni, csak ekkor a lábait huzallal kell bekötni. Ez nem baj egyáltalán, de növeli a panel alsó helyigényét.
Ezeknek a zöme 90 fokos. Pont egyenes kell, hogy ne oldalra nézzen a csati.
Bocs, hogy próbáltam segíteni a keresésben!
De a 4. sorban Bővebben: Link
Köszönöm a segítséget, de ez semmiképp nem jó. Dupla akkora mint amit én szeretnék. Hosszra.
Ilyet találtam még
Bővebben: Link
Tiszteletem.
Sajnos időhiány miatt kérdezném. Lenne-e valaki akinek van kedve egy nem túl bonyolúlt kapcsoláshoz összedobni egy nyákot. Előre is köszönöm A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2019
Milyen tevékenységre gondolsz, amit "összedobni"-ként határozol meg.
megtervezve, legyártatva, beültetve, élesztve
Nem nem.
Csak kapcsolási rajz alapján megtervezni a nyákot. Erről lenne szó.
Szia!
Ezzel csak 1 baj van ami megoldhatatlanná teszi a dolgot. Nyák tervezés 1. lépés alkatrészek beszerzése, vagy legalább katalogus adatok alapján ismerni kellene a méreteit. Tehát ha ezek ismertek utána lehetne elkezdeni. Mert, hiába tervezem meg neked smd-re ha biztos nem tudod megcsinálni, vagy nekem van szuper miniatűr kondim amit Te tuti nem fogsz megvenni, Az ellenállások mérete szintén nagy szórású lehet. Ezek alapján kezd el a nyákot az általad beszerezhető alkatrészek alapján lepakolni, feliratozni, ha ez megvan utána már tudna bárki segíteni.
Nagyon jogos!
Minden alkatrész meg van véve. Ha lista szerűen a lábtávolságot is megadva leírom tudsz segíteni?
Még azt se értem, hogy ennek mi köze ehhez a topikhoz, ahol a program használatát kellene kibeszélni.
Amennyi ideig leirkálod a lábtávolságokat annyi idő alatt meg is rajzolod. Ott van a topic tetején a kezelési leirás.
Igazad van átolvasom.....
Köszi a segítséget. A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2019
Hát én letöltöttem. Ha küldesz e-mailcímet elküldöm
Megoldottam.
A mobilos opera böngészőben nem tudtam letölteni. De foxal lejött......
Na látod! Nem időhiányod van hanem gyakorlathiányod de akkor miért nem ezt mondod.
A makrók készítését nézd át és már rajzolhatod is őket. Egyszerű program mint a faék. És egyben nagyszerű is
Kedves fórumtársak.
Tudja valaki, hogyan kell sprint Layout 6.0-ból pdf filet nyomtatni. Van egy cég (nem NYÁK gyártó) ahol a gerber filekből tudnak síkfilmet csinálni, de a furatok nem kerülnek rá, mert azok külön *.drl fájlban vannak. Az lenne a legjobb, ha össze lehetne egy gerberbe fésülni, hogy az alkatrészlábak furatainál átlátszó legyen a fólia. A közvetlen pdf nyomtatás azért lenne jó, mert akkor vektorgrafikus maradna a rajz. Előre is köszi.
Pdf Creator egy pdf nyomtató program.
A gerber fájlban szándékosan nincsenek furatok. Ez része a technológiának.
Ha rézréteget választasz ki a gerber exportban, akkor ott a jobb felső sarokban tudsz bele lyukat "kérni". A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2019
Kedves Alkotó!
Akkor hogyan állítsak elő olyan könnyen filmre vihető pdf állományt, amit te is sokszor közzétettél. (pl: QUAD 405, stb.) Előre is köszi.
Több dologban is bizonytalanságot érzek.
- A PDF és a gerber fájlokra jellemző RX274 alapvetően eltérő formátumok. Nekem még eddig senki nem tudta meggyőzően elmondani miért ragaszkodnak a panelgyártók a gerberekhez, mikor abból is ugyanolyan film készül mint amit a pdf-ből is lehetne nyomtatni. De tény, makacsul ezt kéri minden általam ismert gyártó, tehát nem érteni kell, hanem elfogadni. A hivatalos gyártásba nem kell a furatok helyét kihagyni. Ez csak a kézi fúrásnál kap értelmet, de a gyártók nem kézzel fúrnak. - A "könnyen"-t az eltérően értelmezheti egy rutinos, és egy kezdő. - Mutass egy linket, amin látom mi tetszene neked, és megmondom az hogyan készült.
Erre gondoltam: kapcsolási rajz:
Kapcsolási rajz De lehet, hogy ez volt: 5.1 változat A NYÁK rajzot most nem találom, de ez a beültetési rajza. NYÁK+beült. Ez nem pontosan passzol a kapcsolási rajzhoz, de erre gondoltam: NYÁK Nem akarom NYÁK gyártónak elküldeni, hanem a síkfilmről én gyártanám. Pozitív 20, hívás, marás, fúrás, stb. Ezért kellenének az alkatrész lábaknál a lyukak, hogy a kézi fúrás egyszerűbb legyen. Köszönöm, hogy foglalkozol a kérdéssel.
Neked nem kell semmilyen gerber (az nem erre való).
A nyomtatás menüpontban, bal felső részen kiválasztod a nyomtatni kívánt rézréteget (csak azt), amiben automatikusan rajta lesznek a lyukak. Célszerű bal középen fekete-fehérre állítani. Ez azonnal mehet a nyomtatóra. Ha hurcolászni akarod, akkor a nyomtató helyett egy virtuális pdf nyomtatót kell választani (pl. a pdf-creator). Ez nyomtatás helyett generál egy pdf állományt. Ennek nyomtatásakor ki kell kapcsolni a lapmérethez igazítás opciót, mert az arányok eltorzulhatnak. Nyomtatás előtt érdemes lehet mérlegelni hogy a furatok a valós méretükben hiányozzanak a rézrétegből, vagy inkább egységesen mind legyen 0,5-0,6 mm körüli. Ez utóbbi szerintem jobb választás, jobban vezeti a fúró hegyét, és utána ez is átfúrható akár nagyobb fúróval is (az én tervemen is ilyen nyomatot látsz). Ha egységesíteni akarod a furatokat, akkor az egész panelt kijelölöd, felszakítod az esetleges lakatolásokat (ez nem kell feltétlenül, de ártani nem fog), és beállítod a furatokat 0,5 mm-re. Utána hívod a nyomtató ablakot. A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2019
Miért Gerber állományt kérnek.
E leírás szerint Joe Gerber (1924 – 1996) 1950 -es években kidolgozott egy gépet a pontos rajzolásokhoz. Később kidolgozta a vezérlését elvégző berendezést és hozzá egy adatformátumot, amivel meg lehet adni az utasításokat a rajzolathoz. Valamiért Gerber lett a formátum neve. A RS-274X verzióhoz tartozó kiterjesztett Gerber formátum mára ipari szabvány lett, átlátható, pontos, probléma esetén "emberi aggyal megérthető" (man-readable) formátum. A gyártók több funkciót megvalósító előfeldolgozó programokat hoztak létre, amelyek kizárólag a Gerber formátumot értik: Montírozó, panel kitöltés optimalizáló, ellenőrző (pad felett szitarajzolat, túl közeli furatozás, panel széléhez közeli furat, stb), amivel a mai rövid határidőket tartani tudják. Ezeket a funkciókat nem tudják automatikusan megcsinálni pl. a pdf formátummal. A Gerber formátum a furatokat ugyan nem tartalmazza, de a forr szemek megrajzolását ill. villantását igen. A modern gépek felhasználó által beállítható maszkokat használnak a villantásokhoz (flash - D03 parancskód).
A gerberen lévő rézréteg is lehet lyukas a SprintLayoutban, ha azt valamiért úgy akarjuk. A fenti linken elérhető leírásom 53. oldaláról idemásoltam egy részletet, ami a lehetőségeket mutatja.
Hát, hogy erre nem jöttem rá!!!! Köszönöm így már rendben lesz, mert a film készítéshez pdf-ben kell elküldenem.
Mindenkinek köszönöm. |
Bejelentkezés
Hirdetés |