Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
A mérete alapján nagy valószínűséggel megfelel.
Oksa akkor megrendelem.........
Szerintetek 4 ohmos hangszórót lehet használni STK végfokkal?
Őszintén szólva, nem biztonságos.
Megnövekszik az áramfelvétele, erősebben melegszik, megnő a torzítása és ezek összegződve, már rosszabb hangminőséget adnak. Üdv!
Köszi.
Azt nem értem akkor a grafikonokon miért van 4 ohm is?
Megfelelő tápfeszültségről használhatod 4 Ohm terhelésre is.
Az adatlapon megadott tápfeszűltség esetén mehet a 4 ohmos hangszóró is jó, ha jól értelek?
Milyen feszűltség esetén nem ajánlott? Most egy 4030II (mono) van aminek 2×35 volt az ajánlott feszűltsége. Pont ennyire van belőve a tápja is. A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2019
Lehet rá kapcsolni,4-ohmos hangszóró terhelést is, igen, de körültekintően kell hallgatni, nem tekered full-ra a hangerő szabályozót, csak max.60%-ig, és akkor a hőmegfutás elleni védelem, még nem fogja korlátozni a végtranzisztorok áramát, kvázi megmarad a hangminőséged.
Köszönöm.
Akkor csak a 8 ohm marad. A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2019
Tiszteletem Nektek!
Ma volt rá időm és lekaptam az erősítő tetejét és mértem hőfokot 8 majd 4 ohmos terhelés mellett....... Konklúzió: 3 °C-kkal volt magasabb a hűtőborda hőfoka 4 ohmos hangszóró esetén mint 8 ohmos mellett!
Jól tudom, hogy STK ic-ket nem szokták szigetelni a hűtőbordától?
Ez az integrált áramkör család nem egységes ebből a szempontból. Nézd meg az adatlapot, vagy mérd ki kapcsolódik-e a hűtőfelület valamelyik lábhoz!
Sima multiméterrel csengessem össze az IC lábakat a hátfalal?
A műszer csengetési feszűltsége nem tehet kárt az IC-ben?
Bármely multiméter dióda, vagy szakadásvizsgálóját használhatod.
Értem, köszöntem.
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, inkább kérdezek mint valami hülyeséget csináljak. Van egy Fisher CA-55 típusú erősítőm, amit már eleve hibásan vásároltam, a végfok IC a hiba forrása, STK2025-ös IC. Eddig hazai oldalakon nem sikerült másikat találnom. Elméletileg 2029-es lenne ami még bele való lehetne, viszont az sincs. Természetesen külföldi oldalakon van, viszont a HQ-ban találtam 2028-ast. Lehet azzal helyettesíteni, vagy az nem bele való és inkább szerezzek be utángyártott távol keletit. Válaszokat és a segítséget előre is köszönöm, persze ha valakinél lapul esetleg ebből a példányból egy darab, és megválna tőle kérem azt is jelezze felém. Köszönöm szépen.
Szia! Ennyi évvel a termék kifutása után, hiú ábránd eredeti STK2025-ben reménykedned.
Utángyártani pedig magad is tudod, a mellékelt ábrán bekarikáztam a helyettesítő áramköri részletet.
Ma volt időm és ránéztem a dologra.
A hőleadófelűlet eloxált nem vezeti a villanyt. Csak az élén tudtam mérni ott is csak a test ág van kinn. Mivel felület kezelt illetve hűtőpaszta is lesz rajta. Gondolom nem kell csillám lapot tennem a hűtőborda meg az IC közzé? A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2019
Szia!
Katalógus alapján teljesen ugyan az a bekötése. A 2029 kicsit "többet tud" : 2x20W helyett 2x25W +/- 24V helyett +/-26,5V Más kérdés, hogy ezek vajon eredetiek, vagy hamisítványok? Ezt ember meg nem tudja mondani. Azért mielőtt kicseréled, érdemes lenne átnézni az erőlködőt, hogy mitől mehetett tönkre? Ezek elég strapabíró konstrukciók voltak. A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2019
A hármas láb kap testet a nyomtatott áramkörtől? Ha nem, akkor a szigetelő nyugodtan elhagyható.
Igen a hármas testen van.
Akkor kell a csillám lap?
Idézet: „mitől mehetett tönkre? Ezek elég strapabíró konstrukciók voltak.” Kimeneti gerjedésgátló kondi öregedése, ill. a meghajlított lábak forrasztásainak kitörése szokott a fő halálok lenni. Ez általánosan érvényes - ha STK-s erősítőt vesz bárki (bár én őszintén szólva már nem mernék ilyet napi használatra befogni), ezt a kettőt mindenképp nézze át, kondit inkább cserélje méregetés nélkül. A másik probléma meg tulajdonképp konstrukciós hiba, és az IC túlhajtásából ered. Nem egy olyan márkás készüléket láttam, ahol pl. a gyárilag 40 V-os határadatú STK típusra ráengedtek 38,6-ot, "bírja az, és 2 W-tal többet ad le, mint amit ráírtak a katalógusban". Na ja, csak a katalógusban mondjuk azt is leírták, hogy az ajánlott tápfeszültség 32 V.. Persze, a határadat alatt tartósan is jól kell működnie - csak közben volt egy 230 V-os átállás, és lám, a tápfeszültségből máris lett 41 V. Az IC meg megdöglik pár órán belül úgy, ahogy ilyenkor illik. Többnyire nincs 240 V-os állás sem ezeken a készülékeken..
Nagyon szépen köszönöm, a kérdésem a 2028-as ic-re vonatkozott, mehet bele vagy meg se próbáljam. Külföldi oldalról lehet rendelni, természetesen ez már utángyártott termék,eredetit meg sem próbálok beszerezni, bár azért az sem lehetetlen, csak nagyon nehéz, ennyit nekem nem ér.
A kapcsolással elméletileg minden rendben, az egyik oldal megszólal a másik viszont néma, ezért gondoltam a cserére. Vagy az átalakításra, viszont ahhoz nem sok időm van jelenleg.
Elhagyhatod a szigetelőt, legrosszabb esetben lesz egy földhurkod, ami sokszor semmilyen káros hatást nem okoz.
Bocsánat, ezt benéztem.
STK077 több, mint 10 évig ment. A sajét butaságom vágta haza, mert egy gerjedő előfokot kötöttem elé, amit persze nem bírt.
Dehogyis, én fogalmaztam talán kissé ködösen. Nagyon szépen köszönöm a válaszod.
Köszi az infókat.
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni mivel az STK IC-kben nem vagyok járatos. Adott egy Sherwood AD230B erősítő aminek tönkrement a végfoka, STK2250.
Sajnos ezt az IC-t már 20 éve nem gyártják. A kérdés a következő: melyik IC-t javasoljátok megvételre? A HQ-ban van PMC gyártmányú 3300.-Ft-ért, az aliexpressen van eredeti Sanyo, használt tesztelt, 3600.-Ft-ért? Melyiket érdemes, javasolt, megvenni? |
Bejelentkezés
Hirdetés |