Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1128 / 1128
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Vas, 12:26 /
 
Rendezvényről? Hol a másik kártya a backuppal? Ma már minden komoly gép két kártyára fotóz.
(#) antikzsolt válasza img hozzászólására (») Vas, 12:33 /
 
Igen az lehet. De hobbi fotós nem fog olyan gépet venni. Mondjuk így is elég komoly a gép volt szerencsém látni.
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Vas, 13:38 /
 
Ja értem: nem munka volt, ebben az esetben csak ő bosszankodik ha nincsenek meg a képek.
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Vas, 14:21 /
 
Tehát az elhangzottak közül az egyetlen windowsos és ingyenes programot ki sem próbáltad..
(#) rukh hozzászólása Vas, 18:16 /
 
Sziasztok!

Ugyan nem tipikus számítógép hiba, de feladta a leckét: kb. négy évvel ezelőtt összerakott Ryzen 5 processzort annyira "ráragasztotta a megöregedett hővezető paszta a gyári hűtőbordájára, hogy meg sem mozdul. Az alaplapi foglalatból kijött a proci, most ott "trónol" a hűtőbordán a lábaival felfelé és fogalmam sincs, hogyan tudnám a sérülés veszélye nélkül szétválasztani őket - van valakinek bevált ötlete?

Kösz előre is,
Rukh

proci.jpg
    
(#) Régi motoros válasza rukh hozzászólására (») Vas, 18:32 /
 
Óvatos ellentétes irányú csavarással általában szét szokott jönni.
Ha nagyon makacs és nem enged, nitró hígító sokmindent felold, bár pont ezt még nem próbáltam.
(#) img válasza rukh hozzászólására (») Vas, 19:19 /
 
Páramentes csomagolásban beteszed a fagyasztóba 2 órára, aztán leugrik magától. Utána ha kivetted nem nyitod ki a csomagolást hanem hagyod 12 órán át a saját ütemében környezeti hőmérsékletre melegedni. Miután kibontottad a csomagolásból, tedd ki a napra pár órára, hogy az esetlegesen benne ragadt pára kiszáradhasson.
(#) rukh válasza img hozzászólására (») Vas, 19:51 /
 
Köszönöm a javaslatokat, remélem sikerül épségben leszednem!
(#) rukh válasza Régi motoros hozzászólására (») Vas, 19:51 /
 
Köszönöm!
(#) Doky586 válasza rukh hozzászólására (») Vas, 21:02 /
 
Amíg benne van a foglalatban, addig könnyebb (lett volna) letekerni róla..
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Vas, 21:39 /
 
Kivéve, ha véletlenül ragasztóval volt felrakva (láttam már ilyet), mert akkor a lábakat is le tudod tekerni
(#) Doky586 válasza bbb hozzászólására (») Vas, 23:58 /
 
Úgy érted ugyanezen esetben ha kézben tartja az jobb..? Akkor is elgörbülnek a szélső lábak és még véres is lesz a tenyere. Ész is kell hozzá, nemcsak nyers erő.
A hozzászólás módosítva: Vas, 23:59
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») 8:13 /
 
Úgy értem, hogy ha ragasztotta véletlenül, akkor nem megoldás a nyers erő és a tekergetés. A foglalatba betéve eltekergetve pedig simán bent tudja felejteni a lábakat a foglalatban, ha elég erős hozzá. Az img féle fagyasztom - melegítem módszeres, illetve alkoholos rásegítés talán eredményre tud vezetni.
Mondjuk én eddig tényleg csak akkor láttam ilyet, ha ragasztóval volt összerakva, s nem normális hűtőpasztát kentek rá. Eddig a hűtőpasztások mind simán lejöttek különösebb gondolkozás nélkül, akár 8-10 év után is.
Következő: »»   1128 / 1128
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem