Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1558Q
 
Témaindító: Vassjozsef01, idő: Ápr 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   23 / 28
(#) Gabi válasza Lamboo hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Szia, az adatlapja szerint max 18V-ot bír. Szerintem minimum 3 Si diódát sorosíts be a tápágba. Laptop tápról lehet, hogy nem lesz szép a hangja, és a 40W is lehet, hogy karcsú.
(#) Lamboo válasza Gabi hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Akkor lehet, hogy maradok inkább a PC tápnál Köszi
(#) Kovidivi válasza Gabi hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
Meg kell keresni a kimenetről visszacsatoló ellenállás osztót, és kicsit átméretezni, hogy 17V-ot adjon le a táp. Attól, hogy laptoptáp, még nem fogja meghatározni, hogy a rá kapcsolt erősítő szépen, vagy csúnyán fog szólni. A 40W pedig elég, legrosszabb esetben csak 4x8W fog kijönni. A 4x11W egyébként is magas torzításnál érhető el, 18V tápnál.
(#) sanyi1200 hozzászólása Júl 16, 2012 /
 
a tda1558q tól ugye van itt egy kapcsolás. de nekem csak egy hangfalat kéne vele meghajtanom. úgy kiadna 4x11 w-ot?
(#) Kovidivi válasza sanyi1200 hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
Akár 2x20W-ot is, hídkapcsolásban. Nézd meg az adatlapját.
(#) undisputed3 hozzászólása Szept 14, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy TDA1558Q erősítőt akarok építeni hídban, ez lenne az első erősítőm(házilag).
Olvastam egy cikket itt, hogy mit kell összekötni hozzá és nem tudom, hogy így működne-e. Segítenétek?
Ez már a beültetési kép.Meg leírnátok pontosan, hogy milyen alkatrészeket kell majd vennem?
Előre is köszi.
(#) undisputed3 hozzászólása Szept 14, 2012 /
 
Egy kis keresgélés után választ kaptam minden kérdésemre.
(#) titi válasza undisputed3 hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Hali!
Arra figyelj, hogy az egyik bemenetet szabadon hagytad, elfelejtetted berajzolni az átkötést! (az R1 fölött)
(#) balazs_paszka97 hozzászólása Okt 19, 2012 / 1
 
Valaki nekem tudnae eredeti rajzra hogy +,- hova kel megy a hang ,bemenete esa kimenete ,esa a modulokat hogy kell bekotni oda irva hogy minek mia neve es hova jar
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2012
(#) titi válasza balazs_paszka97 hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Hali!
Nézd meg a videót, ott a végén, kb 14:38-nál be vannak rajzolva a hangszórók, a táp és a bemenetek.
Ha így se világos valami, írj!
Videó
(#) balazs_paszka97 hozzászólása Okt 19, 2012 /
 
kosz de rajzot nem tudnal kuldeni nagon kene szepen kerlek
(#) balazs_paszka97 hozzászólása Okt 19, 2012 /
 
Most ertem de nem tiszta mi az a "bal eso" " bal hatso" "jobb elso " jobb hatso" es az ajel ??
(#) titi válasza balazs_paszka97 hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
TDA1558Q bekötése.
(#) titi válasza balazs_paszka97 hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
A bemeneteknél lévő fordított "T" az a bemenetek test- vagy föld-pontja.
(#) balazs_paszka97 hozzászólása Okt 21, 2012 /
 
Leirnade mibolmenyi kel hoza es hany darab
(#) titi válasza balazs_paszka97 hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Már leírtam, csak meg kell keresni.
Bővebben: Link
(#) balazs_paszka97 hozzászólása Okt 25, 2012 /
 
azert zavarlak megint hogy kulgyel kepeket nekem az elekeszitet erositorol minel tobbet kozeliket ha let nagyo jo volna az oszeszerelesben koszonom elore is
(#) titi válasza balazs_paszka97 hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Sajnos több képet nem tudok mutatni azon kívül ami a cikkben van.
De szerintem az a cikk elég jól megmutat mindent, illetve a videóból is sok mindent lehet látni.
Cikk
(#) Kovidivi válasza balazs_paszka97 hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Rakd össze, ahogy gondolod, és rakd fel ide képként (jó minőségűt), majd le lesz ellenőrizve, és ha van benne hiba, akkor kijavítod. Nem olcsó az IC...
(#) balazs_paszka97 hozzászólása Okt 26, 2012 / 1
 
baje hogy minden 1 uf kondi nem egyforma vatos az egyik 50v a masik 63v es a vanaka mik 16 v osak es mindegyik kulon bozik szinte ???

(#) titi válasza balazs_paszka97 hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Az nem baj, attól még működni fog, de mielőtt beüzemeled, mindenképp mutass róla képeket, hogy átnézzük, nem hibáztál-e valahol.
(#) balazs_paszka97 hozzászólása Okt 27, 2012 /
 
Es hany watos lesz es menyit lehet kihozni belole max
(#) titi válasza balazs_paszka97 hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Te azért szoktál olvasni is, vagy csak kérdezni?
(#) Ameron24 hozzászólása Okt 31, 2012 / 1
 
Ez azért függ a tápodtól is. A legjobb neki a 15Volt
Minimum feszültség: 6V maximum 18V! 14-15V az ajánlott
Max. áramfelvétel 4A (de ezeket az IC adatlapján is megtalálod.
Az erősítő 4 kimenettel rendelkezik 4x11 Watt 2invertáló és kettő nem invertáló kimenettel.
Ha 2-2 kimenetet hidalva kötsz be úgy kapsz 22 watt max teljesítményt 4 ohm -os hangfalaknál.
Én megépítettem 2 erősítőt ebből, amiből az egyik hidalva van így csak egy sztereó erősítő lesz ami 2x22Watt teljesítményre képes, Ez jó pl a Center és a SUB hangfalnak (a Sub-hoz nemárt egy alul-áteresztő szűrő is. De mint írták a Cikkben megtalálható az összes információ, és annyira egyszerű elektronika, hogy elegendő egy saválló (pl. lakkfilccel megrajzolni.)
(#) Ameron24 válasza Ameron24 hozzászólására (») Okt 31, 2012 / 1
 
Jah és mikor forrasztod be az IC-t figyelj a hőfokra, azért jó ha nem sütöd meg az IC-t Ajánlott folyasztószer (olaj vagy zsír használata) persze csak módjával, ha előónozod a nyákot az se baj. figyelj hogy ne legyenek hidegforrasztások ha túl sokk lenne a folyasztószer akkor pl isopropyl alkohollal, és egy kefével tisztítsd meg. Óngolyókra figyelj tudnak kárt okozni, tesztelés előtt mérd le a nyákot nincs e rövidzár. Sikeres utánépítést
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2012
(#) balazs_paszka97 hozzászólása Jan 20, 2013 /
 
Kész vagyok le ellenőriztétek ??
(#) balazs_paszka97 hozzászólása Jan 20, 2013 /
 
(#) Peti_85 válasza balazs_paszka97 hozzászólására (») Jan 20, 2013 / 1
 
Erősen nézd át, hogy nem e van valahol szakadás, vagy zárlat. Vizsgáld meg, hogy minden alkatrész kontaktban van e azzal amivel lennie kell. Az IC egyes lábait sorban nézd át. Ha azok rendben vannak és az alkatrészek megfelelőek, tápellátás bemenet kimenet rendben van, akkor izzítsd be. Aztán majd kiderül...
Ha okés, akkor pedig egy picit finomítsd és szépítgesd, vagy tervezz egy újat, mert ezt a lélek tartja össze.
(Használj valamilyen gyengébb savat a réz tisztításához és jobban tudsz rá forrasztani.)
(#) titi válasza balazs_paszka97 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Hali!
Nézd át azokat, amiket Peti is írt, aztán tegyél az IC-re hűtést, és jöhet a próba.
De el kell mondjam, egyik-másik forrasztás nem túl szép...
Kicsit hidegforraszosnak tűnik, lehet nem túl jó minőségű forrasztóónt használsz.
Van benne gyanta?
(#) balazs_paszka97 hozzászólása Jan 20, 2013 /
 
Tetem rá hutést meg hütopasztát is , a forasztóón-ban pedig van gyanta.
Következő: »»   23 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem