Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   212 / 607
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Tipust is mondasz diódára?
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Passz... nem emlékszem rá, de ha találok még olyat, akkor megmondom. Egyébként tök mindegy hogy milyen tipus, csak bírja ki a zárlatot.
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
És honnan tudom meg a diódáról hogy birja a zárlatot?
(#) Zosi válasza Zosi hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Amúgy a nyákodban ha jól nézem P600M dióda van szerinted a P600K dióda is megfelel melynek adatai egyenirányító 800V 6A 6A8?
(#) petemazi válasza Zosi hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Bírjon úgy 100ms-ig több mint 5A áramot.
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szerintem megfelel, de garantálni nem lehet semmit ezzel kapcsolatban. Elvileg működne és megvédené az ícét, de élesben nem teszteltem le a működését. Ez csak egy plusz "biztosíték" arra az esetre, ha valamit elbénáznánk.
(#) ImiDj válasza mephisto hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Én ezt ajánlom,VF2 .Ugyan ilyet alakitot át proksa1 is.Olvas egykicsit és megtetcik majd.Remélem segitettem.Itt van olvasd el VF2 Topic
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Hali! Összeraktam az általad tervezett nyákot amin van biztosíték elsőre megszólalt mind két oldal de olyan problémája van hogy nagyon kevés teljesítményt ad. Szerinted hol a hiba?
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Hali!
A lehetséges okok: alacsony tápfesz vagy elégtelen terhelhetőségű táp, gyenge meghajtás, nem megfelelő hűtés, nem megfelelő terhelő impedancia.
Mérted is a végfokot? Közölhetnél adatokat.
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
tápfesz +-40 volt 600VA toroid. Hűtés tönk nélkül szigetelőlappal jól bepasztázva közvetlen a bordára. 4ohm-os hangszóróval teszteltem mert csak ilyenem van. Mérni nem mértem mert nincs szkópom se másom sajnos de kb . olyan 30W körüli teljesítmény jött ki belőle nem recsegett nem torzított még maxon sem csak mélyládával is teszteltem és mély hang kb semmi nem volt.
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Egyértelmű a helyzet. A hűtés nem jó úgy ahogy csináltad és a +/-40V is sok 4 Ohm-ra.
Mindenképpen hűtőtönköt kell használnod és +/- 28V-os tápot. Úgy 150W tiszta szinuszt tud leadni 4 Ohm-ra.
A saját védelme korlátozta le a végfokodat.
(#) Zosi hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Pufferelve egyenirányítva 40V úgy is sok?
(#) Zosi hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Meg az előzőnél mikor nem volt megfelelő a hűtés akkor így recsegett.
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Persze hogy sok! 4 Ohm-ra, max +/-28V -ot javasolok.
Ekkora tápfeszről 24,5V -ot képes leadni 4 Ohm-ra tisztán és stabilan, ami ugye 150W. Ha csak 40V-os tápod van, akkor használj 8 Ohm-os hangsugárzót, de először is a hűtőt csináld meg nagyon komolyra, ha ki akarod használni a max teljesítményét.
Ha a képen látható módon alakítod ki, akkor nem lesz vele gond.
(#) Zosi hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Jelenleg nekem így néz ki hogy kéne rajta alakítani mert a ventit a doboz hátuljába szeretném hagyni nem a bordára tenni valami megoldása lehet így?
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
A ventillátorokhoz képest, nem jó a bordák elhelyezése. Áramlásilag úgy néz ki a dolog, hogy a bordák szélén alakul ki a legnagyobb légsebesség és pont jelentős hőleadó felületeket kerüli ki. Ha van füstgéped, nyomjál bele egy laza löketet, takard le üveglappal és látni fogod hogy merre áramlik a levegő amikor bekapcsolod a cuccot.
Ami azonban ennél is jelentősebb hiányosság, hogy nincs hűtőtönk az ícén, a keletkező hőjét nem tudja elég gyorsan leadni a tok és nagyon hamar lekorlátozza a hővédelem a teljesítményt.
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Értem oké köszi a válaszokat!
(#) ODU hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Arra kérek mindenkit hogy ha ehhez az erősítőhöz van valakinek jól bevált kapcsolóüzemű táp terve akkor tegye közzé azt. Én 1KW körülire vágyok. Ha szerzek terveket akkor közzé fogom tenni
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Nem találtam 4mm-től vastagabb alu lemezt és azzal már a multkor próbáltam és azzal sem tudtam csak 80%-osan kihasználni az erősítőt szerinted ha olyan hűtőtönköt csinálok hogy nem akkorát hogy a 2 ic ráférjen hanem olyan nagyot mint ami a bordára ráfér pont szerinted az már megfelelő lenne?
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Akkor az alá pont akkora szigetelőlap is kéne.
Valami méhtelepen nézelődjél alu vagy réz sin után.
Valahogy oldd meg ezt a tönkös dolgot, mert addig nem lesz 100%-os a cuccod.
A 4mm az elég vékony, nehéz jól megcsinálni mert csak rövid menetet tudsz fúrni bele.
A tönk és a borda közé, ilyen szigetelőlapot tegyél, méretre vágva.
(#) Zosi hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Pont ilyen sziglapom van.
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Nem tudom, hogy a hűtőbordákat is árusító elektronikai üzletek, miért nem tartanak alu sint
Legalább olyan fontos dolog, mint a sziglap meg az egyebek...
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Egyetértek.
(#) Zosi hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Na de szerinted olyan nagyságúval mint amekkorát be tok tenni a bordára elegendő lesz? Sziglapom van akkora meg 4esbe is süllyesztett csavart beletudtam tenni.
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Ha ügyesen megcsinálod, még jó is lehet
Bár szerintem a 4-es alu elhajlik, görbül amikor leszorítod... próba - szerencse.
(#) Kicsi Vezér hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Üdv.
érdeklődnék, hogy mekkora potméter kell ehhez az erősítőhöz
(#) Bassmester válasza Kicsi Vezér hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Hangerőszabályzónak, 47k log.
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Helló! Na tettem hűtő tönköt az ic alá akkor is csak kevés ugyanannyi teljesítmény jött ki mint azelőtt aztán tönk nélkül ic közvetlen a bordára és úgy is ugyan ez volt szóval itt nem a védelem szólal meg az icben hanem valami más gond lehet valami tipp? Aztán összeraktam a simát amint nincs biztosíték az meg működik rendesen még a dorda nem melegszik fel de a ventivel szerintem jó lenne még nem próbáltam de majd kiderül!
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Minden alkatrész hibátlan és megfelelő értékű benne?
Tegyél fel egy alkatrészoldali felülnézeti fotót!
Csináltam már egy párat ebből a verzióból, de még nem volt rá panasz
(#) ODU válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Nem lehet az hogy nincs meg a tejes kivezérlési feszültség a bemeneten?
Következő: »»   212 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem