Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   219 / 607
(#) reloop válasza Gyozo92 hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Nagyon király! A szigetelésről meg ne feledkezz!
(#) reloop válasza deny-g hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
A 7293-ast beforraszthatod a 7294 helyére, szoktak 47k-t tenni az 5-ös láb és a +táp közé, állítólag szereti.
Ha azt építetted meg amire a linked mutat, nagyon kicsi az esélye, hogy a 7294 meghibásodjon, mondhatni lehetetlen.
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Szép, jó estét Reloop!
A 6mm vastagságú, 20mm széles, 8-10 cm hosszú alusín tökéletes hozzá.
Kb 40 percig járattam 200W-on, a 8 Ohm-os műteherrel. 40V kimenőfesznél még tiszta és alakhű szinuszt láttam, rézzel és aluval egyaránt. Ha a hővédelem müködésbe lép, akkor nem négyszögesedni kezd a jel, hanem valami amorf rondaság jelenik meg a képernyőn, mintha szinusz és négysög lenne keverve... majd egyszer azt is levideózom.
(#) deny-g válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Ez az egész nekem gyári csak nekem kelett öszeraknom igy jutotam hozzá mindent ugy raktam ösze ahogy a rajzon volt de mégis megált
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Szigetelőnek azt használod amit Győzőnek ajánlottál?
(#) imre8407 hozzászólása Feb 10, 2011 /
 
Üdv mindenkinek. A boltból hazaérve vettem észre hogy egyik tda7294 helyett 7293-at kaptam, megépítettem a kapcsolást tökéletesen működik. (egy Philips fa 920-asba került bele.) az lenne a kérdésem hogy +-40 voltról járatom őket nem-e lesz a 93-nak valami baja, kicsit melegszik kb 35-40fokos lehet a borda halk halgatásnál.
(#) reloop válasza deny-g hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Kedves deny-g! A levelezésünkből azt szűrtem le, hogy első lépésként kérj meg valakit a környezetedben - ha Neked nem megy - mérje ki a paneleden mi okozza a zárlatot ami a biztosítékot kiveri. Látom nagyon szeretnél IC-t cserélni, de szerintem nem az a baja.
(#) Gyozo92 válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
thx A szigetelésre figyelni fogok. Ha valakit érdekel, teszek fel róla pár jobb képet is majd.
Kár, hogy csak ez az egy darab van belőle.
(#) imre8407 hozzászólása Feb 10, 2011 /
 
Bocsi elírtam nem tda7293 hanem tda7295.
(#) reloop válasza imre8407 hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Helló! Volna egy fotód a hűtőbordáról?
(#) deny-g válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Sajna a környezetemben nincs senki aki értene ehez ! Szerintem ezt hagyom a francba és épitek egy ujat ! Má nagyon felmérgetem erre a cuccra nem ment kb fél órát se !
Épitek egy duplát két 7294-esel megvanak a cuccok csak még ic-t kell venem de nem tudom az négy ohm-ot támogat-e
(#) imre8407 válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Nem tudtam csinálni de gyári hűtő, az eredeti végfokpanel kiszedve (kb 10 helyen elrepedve).

platka.jpg
    
(#) reloop válasza imre8407 hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Sajnos cseppet gyengébb a '75 a '74-nél. Még nem építettem belőle. A borda ismerős, van egy Sony 4x60W-os rádióm, ha hangoskodok vele, egy ventit szoktam a tetején lévő rácsra tenni.
(#) imre8407 válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
+-40 voltról nem lesz gond vele?
Plusz még egy kérdés a hidalt változathoz elegendő lenne egy ilyen borda? (+-25volt 6ohmos terhelés)
EKIT -1321 200*100mm van itthon pár darab.(van eladó is )

aaaaaa.jpg
    
(#) reloop válasza deny-g hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Ne felejtsd el, a hűtőbordán tápfeszültség lesz! Nem érhet más alkatrészhez.
Az építéshez sok sikert! Szia.
(#) reloop válasza imre8407 hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Éppen belefér. A borda remek, részletek lentebb alaposan kitárgyalva.
(#) imre8407 válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Köszönöm a választ. Ez a feszültségtartomány már igazán necces. De még működik (igaz 1/2 hangerőnél még nem vettem fentebb). A hidalt verzióhoz elég egy 2*18 volt 300 wattos toroid?
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Igen azt. A HE store-ban lehet rendelni.
(#) reloop válasza imre8407 hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Szerintem jó lesz a trafó. A pontos válaszhoz tudnom kéne hány csatornás lesz az erősítő és milyen impedanciájú hangszórók lesznek rákötve. Kattints ide! Válaszd ki a harmadik oszlopban a 2x18V szekunder feszültséget (35,75). Az "AB" oszlopban, a pirossal jelölt sorokban megtalálod a szükséges trafó teljesítményt 2-4-8 ohm-ra. Hídnál ezt még néggyel meg kell szorozni.
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Hálás köszönet! Amennyi BD249C-t vásároltam az ócska csillámlemez miatt - amiből túl sok van itthon ahhoz, hogy ne azt használjam - már megtérült volna az ára.
(#) reloop válasza imre8407 hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Elnézést a tda 7294 "B" osztályú. Az "AB" oszlop helyett tekintsd a "B" oszlopot.
(#) ptesza válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Abból indulnák ki , hogy: A forrasztó páka hegye a legmelegebb , akkor olyan formájú hűtőtönköt terveznék ami pont akkora mint az IC , a másik oldalon meg bővűlne mondjuk az IC felületének duplájára.
(#) deny-g válasza reloop hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Köszi nem felejtkeztem el a szigetelésről készlet nagyon jol sikerült már minden rendben
(#) feccus hozzászólása Feb 12, 2011 /
 
Sziasztok.
Építettem egy sztereo tda7294-et,már csak a mute funkcióval nem tudom mit kezdjek.Sokat olvasgattam róla,de mindenki mást ír róla(kapcsoló.pozitív táp stb.)
Esetleg ha valaki le tudná pontosan írni hogy mit kezdjek vele azt nagyon megkszönném,mert én már nem igazán tudom.
Mikroshop-os kapcsolást építettem,2 db lemezes tarafóval 2x29v 4ohm-ra tervezve. 2db 25A/400v diódahíd,4db 4700µF elkók.
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Helló! A Mikroshopos akkor szól, ha nem kötsz semmit a mute-ra. Testre kötve elhallgat.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Jelenleg egy 2 pólusú csatlakozó van rajta,amiből 2 szál vezeték jön ki.Elvileg akkor nem kell semmit rákötnöm,szigeteljem le a két végét és kész?
(#) kistotti01 válasza feccus hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Igen. Szigeteld le megfelelően. A lényeg, hogy az erősítő akkor fog szólni, ha a mute két kivezetése nincs összekötve. Tehát nálad jelen esetbe akkor fog szólni az erősítő, ha a 2 vezeték nincs összekötve.
(#) feccus válasza kistotti01 hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Ok. Köszönöm az infókat.
Élesztésre majd csak jövőhéten kerül sor,mert akkor tudom megfelelő körülmények között(műszaki labor,szkóp stb.) kipróbállni.
(#) kistotti01 válasza feccus hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Nagyon szívesen. Igazából élesztést konkrétan nem igényel. Megkapja a megfelelő helyre az adott tápfeszültséget és már mennie is kell, ha jól van megépítve. Én is a Mikroshopos-os nyák alapján építettem 2 db-ot belőle, mindkettő "pöcre" indult.
(#) reloop válasza kistotti01 hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Esetleg egy 60-as izzót a trafó elé.
Következő: »»   219 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem