Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   220 / 607
(#) kistotti01 válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Igen, én szoktam tenni a biztonság kedvéért. De mivel feccus írta, hogy labortápról fogja éleszteni, ezért ezt nem írtam neki. Értelemszerűen ott beállítja a labortápon az áramkorlátot és akkor nem lehet baj.
(#) feccus hozzászólása Feb 12, 2011 /
 
Az első tda-s erősítőm és nem igazán ismerem,ezért is szeretném először labor környezetben tesztelni.Ha kész vannak az eredmények és ha kívácsiak vagytok rá akkor megosztom veletek és rakok majd fel a készülékről is fotókat,elég pofás kis darab lett.
(#) Zosi hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Nekem meg elszállt az egyik oldal szedhetem szét
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Az mi jelent, hogy elszállt?
(#) kistotti01 válasza Zosi hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Mi történt vele?? Igazából nem egyszerű tönkretenni a 7294-et: rövidzár és túlmelegedés elleni védelemmel el van látva. Két dologra nagyon alergiás: a tápfeszültség helytelen bekötésére, és ha több darab van egy hütőbordán, a megfelelő szigetelés hiányában szoktak elszállni. A 3. lehetőség a panelen lévő valamilyen hiba. Másra így hirtelen nem tudok gondolni.
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
A biztosított kivitelű szállt el? Hogy sikerült kinyírni? Nem lehet hogy gerjedt?
(#) Zosi hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Amikor a múltkor egyenfeszt kapott a szubom azóta nem valami szépen szólt aztán egyre csak romlott majd zárlatos lett és így az az oldal el is ment. Igen Bassmester a te általad tervezett biztosítékos diódás volt kioldott a biztosíték de nem időben tehát az icnek annyi de most nem tüzi játékozott csak füstölt picit. De legalább a másik oldal nem ment el hála a biztinek. Azóta már ki is cseréltem az ic-t szóval felfrissült
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Rövidzártól ment tönkre?
Melyik bizti olvadt ki? Mindkettő?
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Igen attól az a bizti ami a panelon volt rajta mind2ő.
(#) nasgoon hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Sziaztok! Nekem 17 Volt DC-m van. Azzal meglehet hajtani a témában szereplő IC-t?

névtelen.JPG
    
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
+/-17V -ról meg lehet táplálni, ha terhelhetőségben is megfelelő, bár ekkora tápfeszről nem érdemes 7294-et hajtani. 25-30W-ra a TDA 2050 is elég és sokkal egyszerűbb is.
(#) nasgoon válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Köszi!
4 ohmos a hangládám. És azt olvastam, hogy azt még elbírja, de radikálisan csökkenteni kell a feszültséget.
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 13, 2011 / 1
 
A szimpla 7294 modul +/-40V ról is elbírja a 4 Ohm-ot, ha jól van hűtve. A "radikális" feszültség csökkentéssel, a kivehető teljesítmény is csökken. Hidalt változatnál nem kell +/-28V fölé menni, úgy 150W tiszta szinusz a maximum 4 Ohm -ra.
(#) nasgoon válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Köszi! Igen, hidalt kapcsolás lesz. Ez:

TDA7294b.pdf
    
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Ja ez híd, de amit alább mutattál az szimpla.
Ezzel +/-17V -ról, kb 70W a plafon 4 Ohm-ra.
(#) nasgoon válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Az nem rosz
Van egy 300 wattos 25 amperes 12VAC trafóm, arra építkezek.
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szimpla 12V AC, vagy 2 × 12V AC (12 - 0 - 12) ???
Ha csak szimpla, akkor nem használható a 7294-hez :no:
(#) nasgoon válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szimpla, de csinálok egy ilyet:
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Ilyet ne csinálj, mert felesleges. Egy előfokhoz még úgy-ahogy elmegy ha nincs lehetőség normális megoldásra, de végfokhoz nem jó. A GND potenciál nem lenne stabil nulla, mindig mászkálna ide-oda.
Ha beszerzel még egy ugyanolyan trafót, akkor már egy kicsivel jobb a helyzet, de ismét csak azt tudom mondani, hogy a 7294-hez rendes táp kell, nem 12V-os.
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
A 2050-es kérdésed is jöhetett volna ide, a privát helyett
Az alább leírtak ugyanúgy érvényesek a 2050-re is, tehát az "álszimmetrikus" táp nem jó végfokhoz.
(#) deny-g hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
sziasztok én 7294-est épitetem 2x32v-al hajtom és a szubszórőmel volt gond 2x12-re megy de ijenem nem volt és kapcsrajz alapján igy lett megoldva csak nekem 1x12-ből 2x12v-om lett
(#) kistotti01 válasza deny-g hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Maga a kapcsolási rajz amit belinkeltél az mükődőképesnek mükődőképes én is probáltam már, de sajnos nem a legjobb megoldás erre a célra. Nagyon-nagyon sok puffer kondira lesz szükséged, ahhoz, hogy némileg megfelelő legyen, de úgy sem lesz olyan mintha normál +- táppal csinálnád.
(#) Kovidivi válasza Zosi hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Hát nekem a graetz kocka volt a gyengébb, csak azt kellett cserélnem, az IC-nek semmi baja sem lett, rövidzárlat történt szintúgy.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Helló Zosi! Hogy kapott a szubod egyenfeszt, mit kell ezalatt érteni? Hátha tanulságos.
(#) reloop válasza kistotti01 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Bár nem szerencsés az egyszeres szekunder a kettős táphoz. 1x24 V, 400 VA-es trafóra 10.000 µF kondit tettem a hangfalak 4 ohm -osak. Itt működik a közelemben, a hétköznapi használatban észrevehetetlen a csalás. A graetz kocka váltóáramú bemeneteit összekötöttem, így 2-2 dióda párhuzamosan egyenirányít.
Nem találom azt a tda 7294, vagy '93 datasheet-et amin rajta van a gyártó által ajánlott kapcsolás egyszeres tápra, csatoló kondival a hangszóró felé. Pár hete bukkantam rá teljes véletlen. Azóta is foglalkoztat, hogy építek belőle egy hidat, végre a testre köthetőek lennének a hűtőzászlók, meg lehetne úszni a szigetelési problémákat.
(#) Zosi válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Nekem az birta az ic kicsit füstölt meg megolvadt a tok kicsit.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Helló reloop! Régebben mikor a letestelés volt a venti csavarhoz ért a borda venti csavar ugye a hálózati fesz védő vezetőjén a borda pedig minuszon volt és így nem tetszettek egymásnak és kikerült az egyenfesz a kimenetre ezáltal a szubra. Erős sípolós hangot ad ki a hangszóró egyenfesz esetén. Aztán rátettem megint már nem úgy szólt mint addig de nem nagyon foglalkoztam vele aztán tegnap megint halgattam feltekertem félig már nagyon rosszul szólt gondoltam ellövöm a hangszórót már úgyis menthetetlen így hát csutkára tekertem a hangerőt csak arra nem gondoltam hogy zárlat esetén a végfokot is elviszi. Ugye ezt mondják a tda-ba van rövidzár elleni védelem ezzel vitatkoznék...
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Inkább ilyet csinálj, ha mindenképpen egy szekunderrel akarsz 7294-et táplálni. A tökéletestől ez is messze van, de még mindig jobb mint a kondis osztó. Csatornánként minimum 2×10000 u puffer kell bele, mert csak félhullám tölti őket.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Nekem ez így egy kicsit bonyolult, mi az a "a hálózati fesz védő vezető" ?
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Hálózati feszültség 230V védővezető 'földelés'
Következő: »»   220 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem