Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Varstroj varin 1700 inverteres hegesztő
Lapozás: OK   1 / 1
(#) zoz11 hozzászólása Júl 11, 2007 /
 
Ezzel a hegesztővel az lenne a problémám, hogy nem indul el a vezérlése az IGBT modulok ki vannak belőle szedve, de szerintem akkor is elkéne neki indulnia. Ehhez kéne nekem kapcs rajz vagy valami info hogy mi lehet a baja. Válaszaitokat előre is köszönöm.
(#) zoz11 hozzászólása Júl 11, 2007 /
 
a téma címét valaki javítsa erre: Varstoj Varin 1700
(#) ha6pc válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 11, 2007 /
 
Szia!
Mitől indulna be,ha a tranzisztorok ki vannak szedve. A primer oldal tápegység-szabályzása komoly információkat kap a szekunder oldalon levő állapotokról.
Egy csomó tiltás is előfordulhat.
Legegyszerűbb,ha lerajzolod és kitalálod hogyan is működik.
(#) zoz11 válasza ha6pc hozzászólására (») Júl 11, 2007 /
 
Ezen már én is gondolkodtam, lehet hogy ezt fogom csinálni. A kapcs rajz azért kéne mert van benne két SMD-s dióda ami zárlatos és nem tudom beazonositani.
(#) pimi9 hozzászólása Júl 11, 2007 /
 
Nem sok hegesztő vezérlése vesz a szek. oldalról infót.
a legtöbb hegesztő áram módú, és csak a primér oldalon méri az áramot.

Vezérlő ic tipusát, esetleg fényképeket tudnál feltölteni, mert így csak találgatni lehet.
Az smd diódákat pedig belehet helyetesíteni vmivel, csak tudni kéne hogy mi veszi őket ígyénybe...

ui: A vezérlő elektronika tápja rendben van?
(#) zoz11 válasza pimi9 hozzászólására (») Júl 11, 2007 / 4
 
Igen vezérlőelektronika tápja renden van egy 12V-os trafó van rajta az vezérli a dolgokat, két IC van rajta egy LM3845-ös ez szerintem valami PWM szabályzó lehet meg van rajta egy LM324-es ez nem tudom hogy milyen IC még nem néztem. IC, maga az inverter részt egy relé kapcsolná az egyenirányított feszültséghez. Az a két dióda van párhuzamosan kötve az IGBT lábainál. Az IGBT típusa 12N60A4 ebből 6db van rajta 1 hűtő bordán van három darab, és 2db párhuzamosan kötött SMD tranzisztor(BC807) vezérli őket. Fényképet majd holnap este majd csinálok róla képet. Ja és még van rajta 3 opto csatoló is, meg a nagy trafóból jön ki két vékony szál az megy a vezérléshez.
(#) zoz11 hozzászólása Júl 11, 2007 /
 
Esetleg ha valaki tudja hogy hogyan kell kimérni egy ilyen IGBT-t az leírhatná ide.
(#) Zvetya válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Én nem mértem még IGBT-t, de találhatsz egy cikket a RT 95/9-436. oldalán.
(#) dima hozzászólása Feb 16, 2009 /
 
valakinek van kapcsolasi rajza Varstroj varin 1700 hegesztohoz? ha valaki feltene elore halas lenek erte.
(#) barany165 válasza dima hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Sziasztok!Én egy Varin 1400-asal küzdök, itt sem kap a vezérlés tápot,az összes IGBT zárlatos,ezek már nem eretetiek.Rajzot én sem tudtam szerezni, de a tápot ellenállásos osztóval és egy 7815 fixstabival állítja elő az egyenirányított hállózatból.Fotókat az "inverteres hegesztőtrafó" oldalra feltettem.Lessz időm a táp elkójait cserélem ,mert az osztó nagyon melegszik és csak 8V van a stabi bemenetén ami hideg,nem zárlatos.A nevezett topik igen jó,sok ötletett adott.Ha beindul a vez. akkor beteszem mind a 6db IGBT-t ,mert csak 4 -van ,ez sem az eredeti! A két hegesztő között a beépített teljesítmény tranyók és diódákban van a nyák ugyan az.
(#) hatvanasjocó válasza barany165 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Szevasztok! Varstroj varmig 1400 kapcsolási rajzot keresek különösképpen a fokozatkapcsoló bekötésére mert az enyém széthullott(eltört).Hálás lennék ha valaki segítene.
(#) bencsati hozzászólása Aug 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Hasonló problémával küldök, VARMIG 1600 -as nem indul. Először csak összevissza kezdett menni az előtolás, aztán most se kép, se hang. A vezérlésről kéne rajz, mert ott van meghalva valami...

Előre köszi, ha valaki tud segíteni!!
(#) fokti Attila válasza bencsati hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Nekem is ilyen gépem van. ha gondolod lerajzolom a vezérlőpanelt. Cserébe leleshetnéd hogy a fokozatkapcsoló hogy van bekötve, mert nekem meg ez romlott el benne. Illetve nem is elromlott hanem így vettem kéz alól. De így csak egy fokozat van.
(#) mpisti válasza fokti Attila hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Szerintem jobban tennéd,ha a problémáddal átjönnél erre a fórumra Bővebben: Link előbb kapsz választ. Ide is most véletlenül tévedtem.
(#) Tompy hozzászólása Okt 28, 2015 / 1
 
Ha később keresné valaki...
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem