Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RGB-s futófény ICELED módszerrel
Lapozás: OK   1 / 1
(#) patrik1995 hozzászólása Jan 17, 2008 /
 
Sziasztok!

Majdhogynem kezdő vagyok ezen témában mégis bele vágok a sűrűjébe. elősször is szeretném ha megnéznétek ezen linket:
www.youtube.com/watch?v=ulUzZC3U3fg&feature=related

Ezen fényeketet szeretném megcsinálni. ahogy látom számolgattam 24 RGB ledre lenne.

Szeretném a segítségeteket kérni ennek a megépítésében. A program és az égetés gondját megoldom de mivel még nem csináltam ilyesféle áramkört legelőször is szeretnék kérni egy kapcsolási rajzot h mégis miből mennyi h kell bele h bele lehessen programozni ilyesféle efekteket!

Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) devil2006 hozzászólása Jan 17, 2008 /
 
Hát ezt kezdőként? Húzós lesz... és anyagiakat sem szabad feledni. Most vettem RGB ledeket. 140-200ft alatt nem is lehet látni és ez még nem is nagy fényerejű.

A másik ha ezt közúton kocsiban akarod használni jönn a POLICE és :gun:

Amúgy ha mégis válalkozol akkor sok sikert!
(#) Mickey5 válasza patrik1995 hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
Szerintem bogarászd át az alábbi linkeket, sok érdekeset találhatsz bennük:

Bővebben: Link1
Bővebben: Link2
Bővebben: Link3
Bővebben: Link4
Jó szórakozást!
(#) lgyk válasza patrik1995 hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
Hi!

Elég húzós projekt így első nekifutásra. 24*3 csatorna nagyfrekis PWM-nal vezérelve. Kontroller nélkül esélytelen. Még kontrollerrel is necces...

Itt van egy áramkör "kicsiben" erre a feladatra. Ha külön veszed a különböző színű LEDeket, akkor a végén lehet, hogy olcsóbb lesz a móka. Az RGB diódákat drágán szokták adni. Esetleg az e-bay környékén is körül lehet nézni.

Okosabb ICkkel is lehet próbálkozni, ezekkel egyszerűbb lesz megoldani a meghajtást és a vezérlést.
(#) patrik1995 hozzászólása Jan 18, 2008 /
 
Nem ragaszkodok annyira az elképzeléseimhez egyedulk a PIC hez és az rgb-hez.
hogy egy kicsit egyszerübb legyen. Egy olyan kapcsolásra gondoltam ami 20rgb ledet meg tudna hajtani. A nyák ban mindegy hogy hány pic van meg h milyenek lényeg h megfelelően működjön, és utolagosan is tudjam programozni...

http://www.youtube.com/watch?v=nDOUUpxf-ow&feature=related

Itt egy példa hogy milyet szeretnék... lényegében ugyon ezt csak 20 db rgb ledből...

Az előző ötletem elvetettem szerintem ebből is megvalósítható legalábbis hasonló mértékben.

Segítségeket előre is köszönöm!
(#) devil2006 hozzászólása Jan 19, 2008 /
 
Hmm... a legegyszerűbb az ha veszel egy marék bc182-t és mondjuk 3db PIC-et. A ledek közös pontját összekötöd és a 3 PIC-et meg úgy kötöd a rendszerbe hogy 1 PIC-hez tartozik 1 szín. Én is ilyet csinálok most. Ez akár működés közben is programozhatóvá tehető.
Még mindig azt mondom drága.
PL: én most 16F916-al dolgozok! Nincs is MO-n úgy rendelték külföldről.. 2hét minimum! 1800ft + nekem is 20 db RGB led jött futárszolgálattal 4000papír.... és ez még csak led és PIC és 6000HUF körül. Sztem ez ilyen móka legalább 10.000HUF
persze tényleg jó móka
(#) Norberto válasza devil2006 hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
Idézet:
„én most 16F916-al dolgozok! Nincs is MO-n úgy rendelték külföldről..”


ChipCAD nem árulja? :eek2: Az árlistájában benne van ez a típus is.

És miért kellett ennyire spéci darab? Mit tud, amit pl. egy F887 ne tudna? :eek2: Tényleg érdekel!
(#) devil2006 hozzászólása Jan 19, 2008 /
 
chipcad-be voltam. én is úgy tudtam hogy van mo-n! listából, elmentem és hát upsz közölték nincs raktáron, rendelés alatt sincs és hát ez legalább 2 hét. Amúgy azért kell ez a típus nekem mert a megépítendő cuccomhoz már meg van írva a progi erre a típusra és inkább kivárom ezt mint másikat vegyek és progit írjak. Idő hiányába inkább várok! F887 is tökéletes lenne. sőt miközbe ott várakoztam el is olvastam hogy mennyivel jobb a 887 mint a 877 amivel dolgoztam elötte is és aminek az ára a csillagos ég volt én meg megvettem annó 1200-1300é
amúgy amit most csinálok:
RGB Led Display!
(#) patrik1995 hozzászólása Jan 20, 2008 /
 
Ez mind szép és jo... csak nekem az alapoknál vannak problémáim... a bekötéssel... a pic mely lábára mit kell kötni... ezt szeretném megtudni... a többi már megy a maga utján...
(#) _JANI_ válasza patrik1995 hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Szerintem ezt elsősorban az alkalmazott PIC típusa fogja meghatározni. Bár ökölszabály, h. csak kimeneti portok lehetnek. (A be és kimeneti port kimenetnek konfigurálva.)

[Off] Ha ítrad a tipusát akkor én nem olvastam elég figyelmesen...
(#) _JANI_ válasza patrik1995 hozzászólására (») Jan 20, 2008 / 4
 
Talán ez az RGB LED-es futófény PIC-kel projekt kezdetnek jobb lenne.
S source2 - is biztosan segíteni fog...
(#) patrik1995 hozzászólása Jan 21, 2008 /
 
Nah látod itt van kapcsolás:p ezt már könnyebben nyákra vetem... nállam az alap probléma az az volt h nem ismertem a pic kivezetéseket... immáron már utánna jártam és pont ugyon ezt a kapcsolást csinálnám meg... 3x és más más programmal egy sorba kb ugyon az mintha az első linkem lenne még egy kicsit gyűrök a programozásra és kész is...
köszönök mindenkinek mindent... ha továbbra is elakadnák nyugodjatok meg írni fogok
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem